Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Rudyamon

Opravdu skvělá mysteriózní akční sci-fi pecka. Ne snad ani tak smyslem, protože ten se bude dát hodnotit snad až po shlédnutí dvojky, v níž se pravděpodobně vysvětlí smysl testu. Zatím jsem na tom asi tak, jak přeživší hrdinové - chápu, co se stalo, ale netuším, proč se to celé stalo. To, co hlavně dělá tento film peckou, jsou scény v labyrintu. Například ta docela děsivá atmosféra, kterou vylepší až příchod podivného kovového tvora, a ne jednoho… :-) A taky labyrint samotný, když je v akci - scéna návratu Thomase a Miňa mě fakt zvedala ze židle. Jinak jsem ale opravdu zvědavý na postapokalyptickou spoušť světa, která už v jedničce byla naznačená. V každém případě ale musím říct, že jsem si pochutnal, a ani občasné příliš chlapácké scény mladíků, kterým ještě neskončila puberta (pravda, pokud je vůbec stihla navštívit), mi náladu nepokazily, a už teď se těším na pokračování. 4 hvězdičky - 80%. ()

lakart

První polovina filmu je zvládnutá perfektně. Zajímavý příběh, postupné odkrývání zajímavých událostí a gradování. To všechno najednou skončí a film se začne plácat v ději, v postavách a v nevysvětlování. Celkově jsem byl zklamán. Navíc to nemá vůbec žádný konec, musíte se podívat na další díl, z kterého mám veliké obavy. 60% ()

loveless

Vlastně jsem většinu filmu čekala o čem to má být, žádné pořádné informace nejsou, jsme kdesi uprostřed labyrintu, jsme s tím smíření, přijde chlapec a není smířený, načež se začnou dít "divy"... klišovité? otravné? nudné? Vlastně ano, možná se podívám na další filmy, abych se dozvědala, jak to dopadne, ale možná taky ne... Možná tomu chyběl nějaký opravdu cool hlavní hrdina, třeba kniha může být lepší - kdo ví, každopádně nezaujalo. ()

Hannibal1913

V některých filmech prostě fyzikální zákony nefungujou... Elektrifikovaný skalní masivy, vážící stotisíce tun tady táhne pár ozubených kol... Borec v labyrintu skáče do dálky o 4 metry víc, než Jonathan Edwards v nejlepších letech... Rychle se zavírající stěny jsou od sebe vzdáleny 0,5m, aby na dalším záběru o 3 sekundy později byly vzdáleny třeba 80cm. Proč? protože prostě ten klučík potřebuje ještě proběhnout 80 metrů mezi těma stěnama, tak to trochu upravíme... Škoda, protože jinak to mohlo být vcelku zajímavý a kniha je podle mně určitě vynikající dílo. ()

radeckator

Tak se nám s těmi teenegerskými hrdinnými filmy v posledních letech nějak roztrhnul pytel. Labyrint naprosto nepokrytě využívá úspěchu Hunger Games a inspirací Kostkou, leč bohužel značně kostrbatě. Divný závěr s ne zrovna úplně dobře vysvětleným záměrem všeho co se událo i s pozicí hlavního hrdiny a hlavně s pokračováním dalším filmem, ve mě spíš vyvolalo víc otázek a otazníků, který ale v pokračování hledat už nebudu. Výstižně na to ve svém komentáři odpověděl Verbal. ()

Baron Noktur

Výborný začiatok, zaujímavý stred, no nie až tak skvelý koniec. Film mal podarenú atmosféru neznáma, oko potešujúce triky a nadpriemerné herecké výkony. Kvôli ale tomu, že dej je podaný trocha skratkovito, ma vyvrcholenie filmu veľmi nepotešilo. Každopádne sympatický mysteriózny survival thriller. ()

ZnalecH

"Cesta z labyrintu není." Tak fajn, já se na to kouknu sám. A hele když najdete v bludišti klíč, tak to možný je. Radím vám, pojďte se mnou a já vás odsud dostanu. "Já nikam nejdu." Tak fajn, zůstaň si tady... Je zajímavé pozorovat, jak se z neznámého cizince stává neformální vůdce. O akčnost ani o děj tady není nouze a pokud se na film podíváte, tak pravděpodobně neodoláte ani dalším dílům. ()

Hashirama

Příjemně přímočarý teen nášup, ideálka na letní projekci, který se díkybohu nepřevrátil v young adult romanci, byť k tomu má všechny dispozice. Naopak si film zachovává relativně vážný tón a leckdy překvapí svojí drsnou nekompromisností. Stále se však pohybuje v rámci svého žánru, takže mozek radši do polohy off. ()

Hellknight12

Dnes pozreté celá trilógia po rokoch. Rozhodol som sa dnes pre túto trilógiu, keďže po Hunger Games som dostal náladu na niečo podobné. Knižné predlohy bohužiaľ nepoznám. Hneď v prvých pár minútach sa tu zoznámime s väčšou časťou hlavných postáv z celej trilógie. Herci sú sympatický a ich výkony sú slušné. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Atmosféra je pekne napínavá od začiatku do konca. Efekty sú tiež veľmi dobré. Pavúky majú dobrý nápad a aj docela slušne sú spracovaný. Keďže vo filme to nie je vysvetlené, tak predpokladám, že z väčšej časti je to robot a z menšej živý tvor. Labyrint ako taký je tiež veľmi dobre urobený. Príbeh je zaujímavý ale za mňa z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. Snáď je v knihe viac ako to čo sme videli. Počas dĺžky 108 min sme dostali slušnú zápletku, trochu akcie hlavne v druhej polovici filmu. Prvá sa hlavne venuje postavám, čo beriem ako plus. Za mňa je to málo. Každopádne za mňa je to najlepšia časť. Hoci mi celý film príde neuveriteľné zosekaný, hlavne v druhej polovici. Podľa mňa by mu nezaškodilo o tu pol hodinu navyše. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Nix

Tohle bylo super. To tajemství, které vás provádí hned od začátku filmu a Labyrint, který vypadá opravdu hrozivě a divně je opravdu skvělý tahoun filmu. Dylan mi taky nevadí, mám ho rád a baví mne a buď je tak rychlý nebo to umí dobře podat ve filmu, ale dycky mne baví, když někdo musí před něčím tak rychle běhat. Pro mne z takových sci-fi témat pro mladistvé zatím tohle vede. ()

will.i.am

necakal som od toho vela, a bol som prijemne prekvapeny. zbytocne sa to nekomplikovalo a nieco sa tam dialo od prveho momentu a cely cas som len cakal co sa stane dalej a tep zvyseny co sa mi pri inych filmoch nestava. akcne sceny boli fakt dobre spravene a napinave. mohlo tam byt viac druhov priseriek ale co uz. uvidime co bude nabuduce... 70% za film +20% za ten tlkot srdca a zazitok :) ()

Axela

Jeden z mála prípadov, kedy je film lepší ako kniha. Napriek tomu (tak ako v knihe), že polovica filmu je preč a vlastne nič poriadné sa nestalo, to má celkom dobrú úroveň a film ma vtiahol do seba. Navyše mám pocit, že výber hercov vyzeral asi nasledovne: "Aha ten má divný 'ksicht'- toho berieme!" ... Ale aj tak sa obsadenie (v neposlednej rade) podarilo. ()

PavelH

pěkná hovadina... i když od začítku čekáme informace, ty nám film odpírá.. na otázky hlavního herce odpovídají ostatní: "To se dozvíš později" nebo "to nemusíš vědět".. takže, to co bychom si mohli odbýt za 10 minut trvá hodinu, která vůbec nedává smysl. Ve finále se nic nedozvíme.. aneb jak natočit film (napsat knihu) a pointou se zabývat až později... herci mě štvali od začátku úplně všichni až na tu buchtu, která byla aspoň pěkná. ()

masino

Uz som zacal rozmyslat, ci si tento film zasluzi 3***. Miestami velmi detske, predvidatelne a nakonci sa to chcelo hrat na tazku dramu s domotanym koncom. Tento mix mi moc nesadol. Jednohubka, stacilo vidiet raz. A ak bude pokracovanie, do kina urcite nejdem. Ale nasli sa aj svetlejsie chvilky. Stale pozeratelne. 3*** s odretymi usami. ()

Dantte..

Knihu jsem nečetl, ale film se mi líbil. Nečekal jsem od toho zázraky a byl jsem velice mile překvapen, že mne dokázal film udržet v napětí do posledních minut. A hlavně, žádná přeslazená romantika typu Tvajlajt. Konec už byl takový klišovitý, ale uvidíme jak se to vyvrbí v možném pokračování. Pokud to bude zpracované podobným způsobem, budu se těšit. 70 % ()

Desdinova

Nezachytil som pointu a už vôbec nie to ako sa ten chlapec, ktorý sa odzačiatku správal ako najväčší tvrďák a nechcel odísť z tej zelenej oázy obklopenej púšťou dostal aj s pištoľou tam kde všetci ostatní cez labyrint. Celkovo mi tam prišlo nelogických viac vecí. Nepochopil som význam niektorých postáv a nakoniec neviem, či som ja taký sprostý alebo to fakt nedávalo veľký zmysel. Avšak podľa záveru sa dočkáme aj pokračovania, tak teda dúfam, že ak sa odvážim si to pozrieť nájdem tam nejakú myšlienku a som zvedavý kde sa to bude odohrávať keďże z labyrintu sa viac-menej úspešne dostali. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)