Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Hpatrik

Tohle nebylo vůbec špatné! Určitě zajímavý nápad na sci-fi, film sice jenom pokládá otázky, a na téměř žádnou z nich neodpoví, ale rozhodně si vytvořil pěkně živnou půdu pro sequel, a na ten se sakra těším! :-) ()

Plechpetr

Tak myslel jsem že to bude větší vejvar, když to v Film Extra tak hezky vychválili. Mě to připadalo spíš jako velký kecání a nic z toho. ()

tomik99

„Labyrint“ s sebou přináší poměrně jednoduchý příběh v jedné, prosté lokaci s pár postavami. Přesto režisér Wes Ball z těchto atributů dokázal vymáčknout, co se dalo, a připravil vlastně hodně dobrý film. „Labyrint“ je v podstatě o jednom – dostat se ven z labyrintu, což přivádí hlavní hrdiny do spoustu potíží a postupného odkrývání, jak se do labyrintu dostali a proč. I když se v celém filmu vyskytují jen dospívající herci, svojí roli většina z nich hraje velice dobře a neměl jsem problém ani s jedním z nich. Film je sice nízkorozpočtový, ale některé scény vypadají naprosto úžasně a Ball dokázal vymáčknout už tak z malého rozpočtu, co se dalo. „Labyrint: Útěk“ je příjemnou, dobrodružnou oddechovkou s jednoduchým příběhem, který ale neurazí, odsýpá a baví do poslední chvíle. ()

anitae

Celkem mě bavilo sledovat kam se posunuli malý kluk z Lásky nebezské a zajímavě vypadající kluk z Milerových :) Lítání v bludišti, rmuti i celkem dospěle uvažující děti. Akorát až na konci jsem zjistila, že to má nejedno pokračování. Tak třeba zas někdy příště...ale spíš nee. ()

AxelWers

Relatívne celkom fajn mysteriózny alebo sci-fi film. Žiadne prevratné dielo, ale inak v pohode. Ale ako obyčajne, málo napätia, v poslednej dobe žiadny film ho nemá akosi moc. Otvorený koniec dáva priestor pokračovaniu, ale skôr mám pocit, že tvorcovia sa snažia vytvoriť a zarábať na novej sérii. Budú sa musieť veľmi snažiť, aby pokračovanie neskončilo odpadom. Hudba bola fajn. ()

papaguy

Mix Divergence, HG, Kostky a já nevím čeho všeho - v trochu hororovějším hávu. Samozřejmě nesmí chybět důstojná náhrada za Lawrence, Woodley apod. Má to spád a člověk by si to i užil - nebýt tortury logiky a obecné soudnosti v závěru. ()

salamandrr

Vcelku slušný scifi biják s potenciálem, bohužel skončí v nejlepším. Asi bych to ani nebral jako celý film, ale pouze část, která bude doplněna dvojkou a trojkou, jako pán prstenů ()

helraiser

Hodně povedená podívaná plná atmosféry, tajemna, akce a i povedených příšer. V podstatě podobné Cube. Při sledování se člověk nemá šanci i přes délku nudit, jelikož se pořád něco děje a labyrint je opravdu parádní a divák opravdu neví co má čekat. Závěr povedený, něco prozradí, ale nic nekončí a jede se dál. V každém případě parádní podívaná. ()

eMatt

S filmy, které nás uvedou do alternativních světů, se poslední dobou rozthl pytel. Mare Runner patří mezi ně - a jak ho zhodnotit? Na začátku jsme my diváci, tak jako hlavní hrdina, vrženi do tohoto světa a nastává plno expozice .. a epxozice ... a expozice prokládané nějakou tou akcí ... a expozicí. Notnou část filmu se navíc koupeme v 'testosteronovém moři' a uvěřit tomuto světu chvilku trvá. Každopádně snímek je to neotřelý, svižný a přeci jen mě po chvíli opravdu začíná bavit. Co mě ale opravdu usvědčuje, že to stálo za to je závěr - tohle je část něčeho většího kruci - jak to bude dál? Škoda že si na tohle musíme počkat opravdu až ke konci ale o to víc se budu těšit na další díl, ale tentokrát už bude těžší, mě diváka, nachytat. ()

ttchor odpad!

Propagandisticky patetická reinkarnácia už videného bez vlastnej invencie s heroicky nepresvedčivými hereckými výkonmi postáv a la band „one direction“ a ich fans. Podobných recyklátov pre jasne identifikovateľnú vzorku našej populácie sa netreba do budúcnosti obávať. Dopyt po nich rozhodne tak skoro neutíchne. Bohužiaľ. ()

fichty91

Průšvihem je, z mýho pohledu, totálně nesympatický obsazení většiny rolí... sry, ale Will Poulter? Totálně mimo mísu, jednou ho kousne v Millerovejch na tripu pavouk do koulí a ted ho mám žrát jako drsňáka? :D To asi nesvedu.. + k tomu můžu přičíst Sangstera, kterej mi připomíná kluka ze seriálu Ulice smíchanýho s Ronem Weasleym (což byl pro mě sympaťák, o tomhle to říct nemůžu). Do toho navíc pobíhající škorpiono-pso-roboto-pavouci... Bohužel, timhle filmem jsem se prodral s odporem. Dvě hvězdy za zvukový efekty, který byly chvílema hodně povedený a chvilkový záchvěvy zajímavosti. ()

drStanek

Spousta nelogičností, trapný postavy a příběh na úrovni Transformerů. Naprosto průměrnej film, natočenej tak, aby se líbil náctiletýmu publiku, který už vyrostlo z Twilight. Ale přiznávám, že první půlku filmu jsem se dost těšil, co se z toho vyklube (což jsem neměl dělat). ()

Black-star

Nějak mi uniklo co tím chtěl obzvlášť v záveru autor říct a kvůli čemu to všechno vlastně bylo. Postavy a jejich charakter je tak povrchně nastíněn, že ani nemáta možnost se s někým ztotožnit nebo ho pochopit. Pak se vás ani nedotkne fakt že jedna z nejmilejších postav nešťastnou náhodou přijde o život. Takže celkově film i přes některe akční scény vyznívá dost naplocho. Nejvtipnější moment v celém filmu jsou dveře s nápisem "východ". navíc to vypadá že podle tržeb a celkového názoru tento film bude mít pokračování, kde se konečně dozvíme pravý důvod existence labyrintu 1! ()

Franc1s

Ale joooo, tenhle útěk z vězení by šel! Rozhodně jedinej filmek,co je hlavně točen pro teenky a teenery a mě zaujal jak trailerem, tak recenzemi. A nezklamal! Mladý xichty v pohodě, děj pěkně odsejpal, žádný extra debilní dialogy, a bludišták navíc, že zde nebyla žádná romantická telenovela snad jak ve všech těhle filmech. Rozhodně si počkám na další díl, mohl by vypadat velice zajímavě. 7,5/10 ()

Jacques-ds

Postrádá to logiku, mytologie neexistuje, ale je to svižné, zábavné a vizuálně pěkné. Plusem je i absence milostné linie a hlavní hrdina jedná okamžitě, neváhá a zbytečně věci (děj) nezdržuje. To, že stačilo postavit lešení, je věc jiná.... ()

s1r1us

Kdyby vám dal někdo za úkol vymyslet pro puboše blbej dobrodružnej film o přežití, tak by zcela jistě každej dokonvergoval k tomuto. Klišovitá absurdita ve všech představitelných dimenzích. Uplně nejvíc jsem se klepal kdy konečne zdechne Will Poulter. Tomu bych rozmazal po ksichtě... Za mě prostě ne. Veliký iritující NE. PS. Půl až hvězdička za technickou stránku věci a za režii a druhá půl, že ji tam tam ta tlupa borců po pravdě neznásilnila, (no i když... aspoň to mohlo mít děj péčka) ()

Eventyrer

Príbeh zaujímavý, pútavý a drží diváka v napätí. Efekty nie sú lacné, postavy sú divákovi u zadku, nič nemáme vysvetlené, kvôli budúcim filmom čo skôr irituje než spôsobuje u diváka nedočkavosť. Tuctovka medzi tuctovkami. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)