Rezistencia

• Česko Rezistence (viac)

Tris (Shailene Woodley) a Štyri (Theo James) sú na úteku pred besniacou Jeanine (Kate Winslet), po absolútnej moci túžiacou vodkyňou Informovanosti. V zúfalom a zdanlivo bezvýchodiskovom boji s časom ich navyše čaká naozaj neľahká úloha – odhaliť, prečo na nich tak nemilosrdne poľujú a čo za tajomstvo ukrývali Trisini rodičia, že preň bez váhania obetovali vlastné životy! Pre Tris je to o to ťažšie, že musí znášať dôsledky dávnych rozhodnutí a zároveň sa zo všetkých síl snaží chrániť tých, čo miluje – pretože niekedy, teda vlastne temer nonstop, sú to v podstate dve nezlučiteľné veci... Ešteže je po jej boku rovnako na všetko odhodlaný Štyri, s ktorým je aspoň o niečo ľahšie a menej beznádejné čeliť početným úlohám a nebezpečenstvám v snahe rozlúštiť konečne pravdu o minulosti ich sveta a tým vlastne v konečnom dôsledku... Zachrániť budúcnosť! (TV Markíza)

corpsy

Takže postavy a dejová línia sa nám predstavili v minulom diely a tým pádom môžu tvorcovia šľapnúť na akčný plyn a pustiť sa do čistokrvného dobrodružstva. Na to by však museli mať lepší cit pre napätie a dynamiku, pretože tento ďalší prírastok do YA kategórie nieje nič nové, prevratné a ani napínavé. Ak som pri predošlej časti v recenzii dúfal, že sa séria asi vydala tým správnym smerom, tentoraz to asi zoberiem späť. Ale stále ešte dúfam. ()

claudel

Pro tuhle sérii mám slabost, takže u dvojky jsem se bavil skoro stejně skvěle jako u jedničky. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že některé události a situace byly v knize lépe vykresleny, protože zvláště ve druhé půlce se scénář kroutil a zamotával. Na druhou stranu, simulace byly velmi pěkně zpracovány. Shailene Woodley je jako vždy vynikající a velikost a síla obsazení se zase o nějakou tu hvězdu rozrostla. Jelikož je dvojka lehce slabší než jednička, dávám o hvězdičku méně. Hoooodně se těším na další díl. ()

misterz

Kvalitatívne zhruba na úrovni jednotky. Plusom je pár lepších akčných scén a trocha napätia, mínusom zasa, že tu opadlo mystérium ohľadom samotných frakcií, diváka už tak nepohlcuje scifi atmosféra fiktívneho sveta. Celkovo ma snímok nijak výrazne nenadchol, ale ani neodradil od pokračovania. Budúcnosť ukáže, čo je za mestom.... 65/100 ()

mzss1

|78%| Tak a máme tu pokračování vydařené Divergence. Nechci se nějak rozepisovat, tak to shrnu do kostky. Jedná se o přímé pokračování, scénář se tu dál obohacuje, máme tu zajímavé scény, nápady atd. Především mě zaujal test, kdy Shailene měla split 5 zkoušek – částí frakcí, aby se rozluštil tajuplný předmět. Hlavní hrdinka tu prodělá menší přerod do odvážné bytosti. Trochu je tu místy přehnané, pár ostatních aspektů bych vylepšil, ale furt jsem spokojen a pokles oproti Divergenci tu je opravdu minimální. Dějem se to moc dopředu neposune, ale to vůbec nevadí. Herci jsou opět ok, stejně jako hudba. Takže něco bych doladil, ale přesto, vzhledem k tomu, že obdobné filmy s mladými herci nevyhledávám, tak jsem dost spokojen. Těším se na další díl nesoucí název: Série Divergence: Aliance, na který půjdu s chutí do kina. ()

Tom_Lachtan

A s tímhle pokračováním mám dva problémy. Tím prvním jsou mizerné výkony obou hlavních postav, které naprosto přehrávají postavy vedlejší (hlavně Miles Teller) a především hlavní dívče (S. Woodley) prostě nezvládá jinak zajímavé herecké příležitosti při virtuálních simulacích. Není bez zajímavosti, že jednoznačně nejzábavnější postavou je pro mě ukázkově klišovitý padouch, co rád bije hodné lidi a tváří se u toho poněkud uspokojeně. A to není dobrá vizitka pro hlavní herce a pro scénáristu. Druhej problém mám v tom, že jsou naprosto nevyužity ony scény s virtuální realitou, které by při lepším hereckém zvládnutí mohli klidně mět nálady takřka Matrixovské. A taky by pomohlo, kdyby tam bylo pár lidožravejch ježků, to by se mi asi líbilo víc. ()

• Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (ČSFD)
  • Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)
  • Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)