Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

JohnZ87

Takové nemastné, neslané. Pokus o budování atmosféry tajemna a neznáma vyznívá trochu do prázdna. Hlavní teenage hrdinové působí tuctově, jednotvárně nebo nesympaticky (čest výjimkám ve vedlejších rolích). Film jako celek působí tak nějak nepřirozeně a strojeně a bohužel se z dané látky nepodařilo vytěžit její slibný potenciál. Rmuti aneb "pavoučí terminátoři" by si možná zasloužili bližší vysvětlení. Lepší průměr na jedno zhlédnutí. 60% ()

Vykuk

První polovina velmi příjemná podívaná, něco, co jsem chtěl... druhá polovina, leč akčnější, mi nijak zvlášť neučarovala. Hlavní "klaďas" mě taky nijak neoslovil, no celkově lepší průměr, na druhý díl rád kouknu, ale budu mít problém vzpomenout si, co bylo v tomhle. ()

Chinese Ashio

Film prináša mnoho otázok. Ešte aj po tom, čo skončí odchádzate z kina s miliónom otázok typu - Prečo? Prečo sa tvárila, že je mŕtva? Prečo také príšerné testy? Prečo práve labyrint? Prečo práve Thomas? Do kina by ma tento film nelákal, ani by som si ho nepozrela, nebyť Dylana O'briena. Podáva skvelé herecké výkony, o tom som presvedčená už od tretej série Teen Wolf. Avšak, od celého filmu som akosi očakávala viac. Príšery z labyrintu boli skvelé, tie boli dokonale vytvorené. Napätia bolo dosť, humor takmer žiaden, až na dvere s nápisom EXIT, to ma neskutočne pobavilo. Ale... akosi mi to prišlo príliš rýchle. Thomas je "hlavný hrdina, ktorý má poslanie zachrániť svet" (prepáčte, ja už takýchto hrdinov hádžem do jedného vreca s týmto nápisom) a je tam tri dni. Vlastne, len príde a už ho z neznámych príčin nenávidí jeden idi*t. Zrazu sa objaví dievča s papierom, že je posledná. Dievča medzi cca 30 chalanmi a ja prevraciam očami. Samozrejme, bez dievčaťa by to nešlo, pričom pred tým im tam vôbec nechýbala a poslať dievča im ani nenapadlo. Romantika mi v tomto filme abolútne nechýba, ak mám byť úprimná a Teresa mi liezla krkom už od chvíle, keď som ju videla v traileri vydýchnuť "Thomas". Dúfam, že ju v budúcom dieli zožerie jedna z tých príšeriek. Avšak, oni sú už vonku z labyrintu. Škoda. Priemerné 3*, viac dať nemôžem a ani nechcem. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. ()

TerezPunta

Tak u tohohle filmu se člověk vážně nenudí. Trošku předčil má očekávání, musím říct, že akce je tu až až. Divák nemá tušení, jak film může skončit, vše se dozvídá až s přicházejícími scénami. Skvěle propracované efekty. Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

Pavoll

Na to že je to jeden z prvých Ballových filmov je viac než dobrý. Mám však dve pripomienky k filmu, ktoré sa týkajú scenára a správaním postav. Po prvé -- Scenár nebol dobre premyslený a to sa na ňom podieľali traja ľudia. Niekedy to vyústilo do takých extrémov, že som myslel že herci majú šiesty zmysel alebo že sú vševedúci. Po druhé -- Bolo tam viacero logických nezrovnalosti, či už ohľadom labyrintu alebo niečoho iného. Spomeniem aspon jednu(môže obsahovať spoiler): Po tom, čo do ich tábora vtrhli zmutované pavuko-škorpionové roboty tak ľudia začali samozrejme utekať a schovávať sa. Poschovávali sa, či už vo vysokej tráve, lese alebo drevených chatrčiach, ale aj ked boli v úkryte nechávali si zapálené fakle :)) Neviem čo tím sledovali(bolo to samozrejme v noci), ale ja by som sa určite nešiel schovávať so zapalenou fakľou v ruke. Takýchto prešľapov tam bolo viacej. To boli podľa mňa jediné negatíva filmu, ktoré mne ani veľmy nevadil a iba som sa nad nimi pousmial. ()

Andreas17

Hodně + i -, momenty, které vrhají film téměř k průměrným béčkovým a tolikrát viděným filmům, ale také zajímavé nevídané potenciály jak v neoťukaných hercích, tak v nevídaném příběhu...škoda té spousty klišé a trochu i až pohádkových momentů. Pozitivní je, že od začátku víte stejný prd jako hlavní postava a jste tudíž více vtrhnutí do děje. Zatím 70 %. ()

ladyClaire

Uvažovala jsem nad čtyřmi hvězdičkami, ale prostě nemůžu a opravdu mě to mrzí. Protože mnou cloumalo napětí od začátku až ....to je problém, já jsem prostě nějak nerozdýchala konec, který měl podle mého (vzhledem k pomalému, mrazivému tempu celého filmu) hrozně rychlý spád. Asi bych upřednostnila konec v duchu celého filmu, kde mi v posledních deseti minutách nenaservírují předkrm, hlavní jídlo i dezert, všechno najednou. Tak to na mě bohužel působilo. Ale to je téměř jediná vada na kráse. Jinak hodně dobré herecké obsazení, zajímavé a charismatické typy, i výkony stály za to a příběh plynule gradoval.Vyhýbalo se to i tradičním filmovým kýčům. Paráda a možná si to ještě rozmyslím s těmi čtyřmi hvězdičkami :) ()

vlKousek

Dostal jsem se ke komentáři až když se mi film mírně rozležel v hlavě a musím říci, že jako dobrý. Gradace napětí, strach z neznáma, všechno tady fungovalo na jedničku. Jak koukám v jiných komentářích se objevuje srovnání s Hunger games a neubráním se pocitu, že to maličko vykradený. Ale na druhou stranu mě se to líbilo a ať si říká kdo chce, co chce, má to potenciál a režisérovi se jeho debut do Hollywoodských síní slávy povedl. Jen by mohli ještě zapracovat na střihu akčních scén, ty byly maličko nepřehledný, takže hvězda dolů si myslím zasloužená. ()

PajinkaKox

No, film mi silně připomínal Hunger games, i když to bylo o něčem jiném.. Docela mi tam chybělo vysvětlení, proč se to všechno vlastně dělo, no a ten nesmyslný konec tomu nasadil korunu - jasně, musíme přidat tu poslední nedořešenou zápletku, aby se mohlo natočit pokračování, u kterého si setsakramentsky rozmyslím, jestli na něj půjdu.. Co se ale musí nechat, u filmu jsem se nenudila, děj měl dobrý spád. ()

Emjecko

Na promítání tohoto filmu se vyplatí přijít včas, protože doprostřed dění jste uvrženi hned v jeho první vteřině, což minimálně na mě působilo velmi sympaticky. Podobně nadšený jsem byl i z prostředí, ve kerém se The Maze Runner odehrává (ano, název filmu to tady trochu spoileruje), ale věřím, že i u vás to byl (možná teprve bude) jeden z důvodů, proč jste se na film vydali do kina a byť jsou reakce diváků rozporuplné, já se řadím mezi ty spokojené, kteří se těší na pokračování a zvažují knižní předlohu. Proč? Protože od začátku do konce netušíte, co se vlastně děje, mnohem víc se tak můžete sžít s postavami ve filmu, které jsou na tom stejně a příběh pak dostává úplně jiné grády, když nevíte, jak skončí, aneb vašim cílem je cesta a to neplatí jenom tady. Jinak za vyzdvihnutí určitě stojí v podstatě všechny scény v labyrintu, atmosféra v nich je parádní, akční scény snad ještě lepší a celkový dojem nepokazilo ani drobné rozčarování v samotném závěru, kdy pevně doufám, že toto bude napraveno ve 2. díle, který lecos osvětlí, rozumějte odpoví na hromadu otázek, ale radši tak, než aby na nás tvůrci vybafli všechno hned na začátku série a pak už se nebylo na co těšit. (btw. kousek před koncem filmu je ještě jedna naprosto božská wow scéna, nebo jsem si to aspoň myslel, když se otevřely "ty dveře" a i když jsem sice o pár vteřin později zjistil, že až tak dokonalé to nebude, ten náběh tam byl a já se aspoň na chvíli cítil jako v sedmém scénaristickém nebi) ()

Vsheta

Planetu sžírá virus, a proto tahle veškerá šaškárna s labyrintem? Abychom mohli studovat váš mozek? Nebo jak že to bylo? Blbost... ()

Kidomil

Na začátek bych chtěl říct, že jsem od filmu moc nečekal. Věřil jsem v to, že to bude klasický nudný a špatný film určený teenagerům, ze kterého se pak stane nejmíň trilogie, aby se na tom pořádně vydělalo. Trefil jsem se alespoň tím, že Maze Runner bude mít v budoucnu dvojku, ale rozhodně ne tím, že by byl nudný a špatný. Naopak mě svojí kvalitou velice překvapil. Už od první chvíle jsem hlavnímu hrdinovi fandil a prožíval s ním kruté chvíle uprostřed bludiště. Přiznávám se, že jsem byl napnutý po celou dobu a nesmírně jsem se těšil na rozhřešení celého příběhu. Bohužel konec mě dost zklamal. Vůbec nic se nevyřešilo a celé vyústění příběhu bylo jen aby napnulo diváky pro pokračování. Shrnu to tak, že filmově snímek vypadá bezvadně (je vidět, že režisér má talent, i když je to jeho první film), ale po příběhové stránce nic moc... [6/10] ()

ikilledjenny

Maze Runner spadá do rodiny jako Hunger Games či Divergence, protože tyhle knížky pro teenagery se staly tak populární, že prostě musí vzniknout nové filmové trilogie že? První půlhodina byla naprosto nudná, že jsem radši koukala kolik mi zbývá popkornu ... jenže pak se to stalo! Bylo to napínavé a ta atmosféra mě pohltila. Potěšily mě ucházející herecké výkony i prostředí labyrintu. Uvidíme, co přinesou další díly. Povinnost vidět pro všechny fanoušky Kayi Scodelario. ^^ ()

stone

Úměrně s přibývajícími minutami pomalu docházela pára......a závěr pak vyšuměl do podivného ztracena. Ale nápad s labyrintem je zajímavý, nenudil jsem se. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)