Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

v0jt1s3k

Čekal jsem, že to po čtvrt hodině vypnu a nasolím sem odpad, ale kupodivu ne. Má to spád, mladí dynamičtí lide nejsou uplně na pěst (jsou, ale proti ostatním teen epic movies minimálně) a navíc bludiště a monstra velmi zábavná. Jako popcorn nemám problém ()

Wez

tento film mi připadal jako jedna velká nuda,opravdu nic,co by mě nějak zaujalo,nebo co by se mi líbilo,snad kromě labyrintu samotného,ten byl vcelku dobře udělanej-jinak počítačová monstra a herecké výkony nic moc,o ději radši ani nemluvit-pro mě totálně nezáživnej film,ale svoje fanoušky si to třeba najde,co já vím.. ()

Unrealik

Je to něco jako Lost, ovšem s dětmi/mladými hrdiny, které by člověk nechal nejraději zemřít. Celkově nic moc. Asi bude v budoucnu pokračování. Nevím, zda se na něj budu chtít dívat. Být mi 12, bylo by asi hodnocení lepší. ()

ProchY01

Neznám předlohu, ale taky je to tak divné? Teda asi se to líbí (stejně jako hunger games), ale pro dospělého diváka to není. Raději Kostku nebo Battle Royal. ()

bjehna

Jednu hvězdu za nápad. Jednu za celkem solidní provedení. Jednu za trochu nejasný a možná né úplně jasný konec ale zase trochu zajímavý. Jinak to byla opravdu zplácaná směska prd plus efekt aby to vypadalo. Vážně tři roky museli čekat na tomíka a terku než vezmou konečně kramle?? Ale no táák... ()

anillvap

Vsechno to mohlo byt dobry, kdyby ta pointa za neco stala. Respektive kdyby tam vubec nejaka pointa byla. Vystavet film na tom, ze se mozna priste dozvite, o co vlastne kraci, proste nejde. Mozna to funguje na patnactilety fanousky, ale do teto vekove kategorie bohuzel nespadam. Stejne jako byly pro mne Hunger Games dvojka pohroma, k pokracovani tohohle uz se nejspis nevratim. A pritom je to skoda, asi tak polovina filmu byla dobre zpracovana a napinava, nez to zacalo zavanet podvodem na divaka. ()

Snakefinger

To byl akční mystický nářez dobrý pro pubescenty, kteří nemohou usnout když dostanou poluci po srágoře Stmívání. Asi i pro toto masové publikum byl tento film určen. Možná byla předlohou filmu Foglarova kniha Hoší od Bobří řeky, ale to bych mistra Foglara asi urazil, tak radši mlčím. ()

MotMotkovich

Čekal jsem něco ve stylu Kostky, bohužel se nic takového nekonalo. Film je plný keců, mezi kterýma je občas i trochu akce. Doufal jsem, že příběh okolo bludiště bude složitější a vůbec bludiště jako takové víc propracované, co se do komplikovanosti týče. Asi jsem očekával moc a tak mě film nechal chladným 58% ()

nezavisle

Skvelá filmová zábava hodná vychutnania! Až mi bolo ľúto, že časom sa najmä ku koncu deja vytrácal ten pomyselný šmrnc, ale je to v celku veľmi vydarené dielo, čo dnes už vôbec nie je jednoduché dokázať. Tento film je "môj typ". :D ()

ledofredo

Pokud smíchám kousek filmu Pán Much a lehounce to střihnu filmem Kostka možná mi vyjde The Maze Runner. Film mě od začátku chytil ne tou jednoduchostí kdy si mladý "kucí" hrajou na dospělé pro ně kdesi v divočině ale spíš tím jak jde děj prudce dopředu, žádný tlachání prostě akce a hlavně spousta efektů k tomu, je mi jedno že nebylo absolutně vysvětleno proč měly "rmutové" biomechanické tělo, a proč se tam Thomas (Dylan O'Brien) dostal co provedl ale to je skoro i u lepších filmů co se dnes natočí. Za sebe říkám ano za zhlédnutí to určitě stojí, je to film a na filmy se má koukat. ()

Primus tesla

Jde o první díl trilogie, takže docela chápu mnohá zmatení na konci. V podstatě (pokud neznáš předlohu) není se co divit, že jsi na konci zmatený. Já předlohu nečetl a zmatený jsem až tak nebyl (asi proto, že vím že jde o trilogii). Teď ke kvalitě filmu. Mě to bavilo hodně. Vůbec mi nevadilo, že tam jsou samí kluci a že spoustě věcí zatím nerozumím. Hlavní postavy to zahrály dobře a to pnutí mezi tradicionalisty a novátory bylo uvěřitelné. Fakt jsem jim to věřil. Druhá, akční půlka měla rychlý spád a očekávaný průběh (což lehce zamrzí), závěrečný "twist" navnadil na další díly pokud budou, nebo přečtení knihy pokud nebudou. Za mě silnější tři. Je to komomornější než H.G., není tam "milostná" zápletka což mi osobně vyhovuje, svět jako takový je nastíněn až na konci a to jen lehce, ovšem to není na škodu věci. Závěrem, jako teen akčňák silnější průměr. Zatím. ()

Bohdy67

Apokalypticka budoucnost to je moje, a ikdyz tu byla jen naznakem byl to muj salek kavy... Jednoduchy pribeh bez nejakeho prekvapeni. Dylan O'Bryan je opravdu taky Pattisonsky typ, takze zadna obliba se nekonala...Opet mi byl nejvice sympaticky asijsky herec. Ani z te holky se erekce zrovna nekonala... Vyhodit za to penize v kine,asi bych nebyl prilis nadsen,ale takhle doma v klidku a zadara to byla celkem zajimava vypln casu a urcite se podivam na druhy dil :) 70% ()

Pecanick

Film jsem si původně pustil v jednu ráno jenom na usnutí. Napětí a touha po odhalení toho všeho, mě však nedali spát a já koukal do půl třetí. S filmem jsem byl hodně spokojen. Do třičtvrtě filmu vůbec nevíte co se vlastně děje a závěrečné odhalení vyvolává jen další a další otázky.. Odpovědi na ně se snad dozvíme v dalším díle, který by měl v roce 2015 vyjít. Co mi tam, ale trošku vadilo byla absence zástupkyň něžného pohlaví.. Za prvé..bylo by na co koukat a hlavně za druhé..pokud labyrint měl být jakou si testovací laboratoří, tak proč testovali převážně kluky? ..Próč?? ()

teseth odpad!

Ano vypadá to celé celkem povedeně až na to, že v závěru to vše zhatí posledních 20 minut kdy se má divák dozvědět to super cool rozuzlení, které zarazí do sedaček. Ono místo toho se člověk dozví, že ta banda debilů nepřemýšlí a nepostaví žebřík nebo lešení aby utekli vrchem. Nepokusí se chytit nebo zabít elektrického pavouka atd..., atd..., atd..., Těch nesmyslů je tu plno a člověk si v závěru filmu uvědomí, že větší slaboduchou číčovinu už hodně dlouho neviděl. Bůh nás chraň těchto debilit. ()

Satoshi

Výborný film, solídne herecké výkony, skvelo spracované VFX, skvelá hudba. Atmosféra filmu ma skoro celý čas držala v napätí, aj keď pri niektorých scénach som sa zamyslel, že v reálnom svete by ľudia reagovali úplne inak. Teším sa na pokračovanie. ()

StereoHearts

Za celý film som nemohol odtrhnúť oči od obrazovky, a to sa stane málokedy :) Nečakal som od toho tak veľa no pútavý príbeh, zaujímavé postavy, aj samotný labyrint bol vizuálne pekný. Jedna hviezdička dolu za koniec ktorý bol podľa spravený čudne, no nakoľko je to podľa knihy, moc asi na výber nebolo. Ale veľmi skvelý film odporúčam vidieť :) A dúfam že sa trilógia dotočí, a ak áno že nesklame :) ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)