Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

klaranapoli

No docela kravina, ale bavilo mě to napětí a nevědomost co se děje a jak to dopadne a to byl jeden z hlavních důvodů proč stálo za to to dokoukat do konce. Asi si i přečtu knihu tam by to mohlo být zajímavější :) ()

ellysium

Vzhledem k tomu,že okolí vyprávělo,jakej je to špica film,jsem očekával patřičnou zábavu.Bohužel smysl tohoto nesmyslu se mi nepodařilo pochopit.Tlupa neschopných pionýrů okolo náčelníka velkýho Vonty běhá v labyrintě,všichni mají vymytej mozek natolik,že sice makat budou,ale udělat si provaz a vyšplhat se nahoru,aby viděli,kterak se věci mají,jim nějak nedošlo.Do hlavy mi nešlo,co je vlastně v labyrintě štípe,robotičtí přerostlí pavouci těžko,ti do zajetí nebrali,takže nemoc z poštípání zůstala záhadou. Mezi bandu pionýrů ovšem tvůrci přibalí jednoho zvědavýho komsomolce Timura,kterej si zaboha nemůže vzpomenout ani na svoje jméno,natož co tam dělá,ale umí běhat a občas natlačí ňákýho toho pavoukorobota mezi skály,aby byla prdel.Vynese mu to místo běžce,což mu je k ničemu,protože japonskej shaolin ho zasvětí do toho,že všechno už oběhli a je to k hovnu. Po doručení ženského balíčku v kleci s lístkem,že je poslední se dalo očekávat,že si banda nadržených pionýrů začne užívat a udělají z ní kurtizánu,ale Timur a jeho parta se rozhodli,že zdrhnou a zjistí,která mrcha si dala tu práci s labyrintem.Rejža postavil tínedžerku jen do polohy -prázdná makovice navíc. Divoký závěr dopatlaný,jak jen to šlo rozdělil táborníky na dvě skupiny: Náčelník velký Vont s partou odpadlíků,se rozhodli,že budou žrát labyrint až do nevítěznýho konce,zatímco Timur a jeho parta se díky nebývalé akčnosti dostali ven,aby zjistili,že tvůrce megalomanský kraviny,krátce před tím odpráskli.Tím to hasne,těšme se na dvojku :-) ()

flouny8

Prostě průměrný dobrodružný fantasy se Stilesem z Teen Wolf. Nenadchne, neurazí a v pohodě dá zatím poslední Hunger Games. ()

BretaKiller

Vlastně ani nevím, co jsem od tohoto čekal. Bohužel mě to docela zklamalo a 2,5* je to, co bych tomu dal. Některé scény filmu jsou dobré, jenže to málo film nedělá. Možná tak tahákem by mohla být účast Thomase Brodie-Sangstera, jenže ani jeho role nepřevyšuje tu spleť tohoto filmu. Už nikdy více, stačilo mi to jednou... ()

Xinn

Příběhy, odehrávající se v různých bludištích či labyrintech mám hodně rád, ale tohle se tvůrcům zrovna moc nepovedlo. ()

lubica1995

prvá pol hodina ma priklincovala, ale potom, ako sa do labyrintu dostalo dievča, príbeh ide prudko dolu vodou. ( ženy všetko pokazia?) A tie neustále narážky na (akože) tajomno boli trápne. PS: škoda, mohol to byť tak dobrý film. Mám pocit, že sa roztrhlo vrece s týmto tipom filmov. ()

Sparhawk68

Četl jsem předlohu ... dobrých 70%. A film? To je trochu jiný příběh. Podstatně horší. To se nedá srovnat. Nestojí za to na něj chodit do kina. Raději si to v klidu doma přečtěte. ()

Lisiana

Celou dobu jsem to opravdu baštila. Tenhle film dokáže být 90 minut fakt napínavý a ani vteřinku nenudí. Ale i když jsem potají doufala, že neskončí s velkým otazníkem tak, jako třeba Kostka, ve skrytu duše jsem věděla, že to tak pravděpodobně bude. Tak tvůrci hurá na dvojku a pak alespoň na trojku!!! ()

montel

Jedoucí výtah směrem vzhůru vyvezl Thomase (Dylan O'Brien) na velkou louku, kterou obklopují vysoké zdi. Netuší kdo je ani proč a jak se sem dostal. Louku obývá skupina chlapců zhruba v jeho věku, která mu sdělí, že odtamtud vede jediná cesta. Za svítání se zdi v jednom místě rozevřou a umožňují vstoupit do labyrintu, který se však neustále otáčí a je plný podivných příšer. Skupina má vymezeny dva běžce, kteří labyrint mapují a hledají cestu ven, vždy ale pouze do soumraku, kdy se zdi zase zavírají. Když je jeden z běžců zraněn, dostane Thomas šanci, aby jej nahradil a vstupuje tak do labyrintu. Mezitím se ve výtahu objevuje poslední pasažér a kupodivu všech je to žena. A ta ví, kdo Thomas ve skutečnosti je...Příběh vymyšlený dobře, ale bohužel úplně nedotažený. Scénář musel psát naprostý ignorant a ten kdo obsazoval herce do filmu, tento slibný projekt do jisté míry úplně pohřbil. Opravdová škoda nevyužitého potenciálu. 45% ()

Lady Marcy

Byla jsem na tom v kině a vůbec nelituji. V celku napínavé, zajímavé a po technické stránce velmi slušně natočené. Grafické zpodobnění rmutů se povedlo. Děj vás vtáhne až někdy máte skutečně pocit, že jste ve strašidelném labyrintu a musíte utíkat. ()

Kanec.Pumba

Ve snímku mi chyběl nějaký "hotový herec". Dylan O'Brien byl naprosto úžasný, ale bohužel se ztrácel v záplavě mně ne příliš známých tváří... Zpracováno hezky, ale pointa byla jasná od začátku, což mi hrozně vadilo... Uvidíme, jak se vyvine pokračování. ()

StanleyVanH

A jéje a máme tu o5 mladistvé obsazení a tak trošičku další hunger games, jen místo hrdinky je hrdina a dokonce to je na pokračování, je vidět, že na druhé straně kontinentu už jim dochází nápady. Arena smrti nebo labyrint smrti, to je jako říct někomu čůrák nebo kokot, akorát tady byli nástrahy jen obřích klíšťat, nic víc je nenapadlo, ale joo bavil jsem se, kdyby to nebylo podobné jako HG, tak bych dal i pět. ()

nevergiveup

Musím říct, že tenhle film mi sedl. Dostal jsem od něj přesně to, co jsem očekával a co jsem od něj chtěl. (Respektive ještě o trochu více, protože vzhledem ke zdejšímu hodnocení, jsem měl očekávání o něco nižší). Skvělá myšlenka (takový styl Hunger games a Divergent, což jsou náměty, které se mi prostě líbí), od počátku až do konce jsem byl zvědavej, kdo vlastně stojí za tím 'The maze', ve kterém postavy byly. Film mě nenudil ani na minutku během těch 114 minut. Herci jsou sice trošku nevýrazní a chybí mi tam nějaký 'tahoun', který by tenhle snímek vytáhl ještě o trochu výš, ale to mi s přehledem nahradí příběh. PS.: Knihu jsem nečetl, takže hodnotím čistě to, jak na mě zapůsobil samotný film. 80% ()

mokurek

Celý ten příběh je takový až moc jednoduchý. Přijede si nějaký nesympatický člověk do nějakého prostoru plného lidí, obehnaného betonovou zdí, za kterou je labyrint. Párkrát se tam proběhne a hned ví kudy ven. Ostatní samozřejmě východ hledají bůh ví jak dlouho. ()

c0udy

Dlouho jsem se přemlouval k tomu, abych si tento film pustil a musím říct, že nevím proč jsem tak dlouho váhal. Pořád je to lepší než Divergence a trošku lepší než Hunger Games. Jediné co bych tomu vytkl je vkládání všech nadějí do Thomase. Hocha, který se v labyrintu objevil teprve před třemi dny a už dokázal zabít "Rmuta", vyburcovat vzpouru a proběhnou skoro celý labyrint, to mi příjde dost přehnané. I přes tohle se již těším na další díl. ()

Lubik333

Mě se náhodou film líbil, příběh byl dobře promyšlen a už se těším na další díl. Jednu hvězdu jsem ubral, protože film se odehrával, téměř na stejném místě, ale o tom to vlastně bylo :D . ()

Terminator666

Název mě sice zprvu odrazoval, ale i přesto jsem byl zvědav, co se za ním skrývá. Příběh je poutavý a dává smysl. Je to ten případ, kdy se probudíte na cizím místě bez předchozích vzpomínek, obklopeni lidmi, které vůbec neznáte. Stát se může cokoliv, vy jen čekáte, co se stane. Myslím, že herci zde podávají skvělé výkony, hudba skvěle splývá s dějem a než se nadějete, zjistíte, že je konec filmu. Toto je rozhodně film pro každého fanoška filmů jako je Hunger Games, Divergent apod. Všem doporučuji, nudit se rozhodně nebudete. ()

Lukkyn

Další zajímavý přírustek do rodiny post-apo filmů pro mládež. No upřímně zase musím uznat , že mě to dostalo. Od začátku filmu v podstatě do posledních 10 minut nás Labyrint drží v napětí o co , že to vlastně "go".Mladí herci jsou průměrní a nikdo nevyčnívá (v tomhle je Hunger games daleko lepší) , což je pro mě největším mínusem. Samotná technická stránka a vypiplanost Labyrintu mi šli skvěle po chuti. No a protože to vydělalo spoustu zlaťáků , tak se dočkáme dalších a pravděpodobně dalších dílů. To je největší neduh těhle filmů, že dokud to dojí , tak se vesele točí a jde to s kvalitou do kytek. Uvidíme Hunger game si zuby nehty drží laťku. Labyrint má dobře našlápnuto, tak se nechám překvapit. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)