Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

blazma

Nebudu lhát, tato série je moje nejoblíbenější za posledních asi 10 let. takže i podle toho celá série dostala všechny hvězdičky. Nic to ale nemění na tom že si to dle mého zaslouží. I přesto že s knižní předlohou to nemá snad skoro nic společného, jako filmy je to výborný, nebudu tady rozepisovat co všechno je na tom tak skvělý protože by jsem tady rozepisoval do nekonečna. Jednoduše řečeno tato série je skvělá a každý kdo má rád postapo., scifi, lehké drama a dejme tomu trošku té milostné dvojice nebude se člověk nudit. Na druhou stranu chápu, že když někomu nepřijde na chuť tento první díl, je zbytečné dávat šanci těm dalším dvěma. ()

cerdax2

Fesni hosi si chodi zabehat do labyrintu, zbyli ne tak pohledni se snazi neukousat se nudou, tak se tvari, ze hledaji obzivu a aby to nemeli moc jednoduchy, tak jsou obklopeni bludistem. Tuhle selanku pokazi z nebe (pardon z vytahu) spadly neverici Tomas, ktery je rebel (rozumej debil) a nerozumi jednoduchymm, par slovy definovanym pravidlum. Protoze ma horu stesti (scenaristu v kapse), tak mu porusovani uplne vseho vicemene vychazi, stane se chlapcem cislo jedna a cast hochu "spasi". 35% ()

wick

Apokalyptická pohádka pro teenagery....kde úvod a samotné scény v labyrintu jsou natočeny zručně a napínavě, a za ně také patří vyšší hodnocení. Potenciál ale nezůstal využitý, tempo je dosti kolísavé, nesympatický hlavní herec. Zejména dialogy a pokud s psychologii postav v komunitě vyznívají naprázdno a nudně. Kdyby se režisér soustředil více na samotný labyrint, a odpustil si ubrečenou a otravnou scénu v laboratoři na konci, mohlo to dopadnout lépe. Konec nezakrytě počítá s druhým dílem, který by mohl dopadnou lépe. ()

ProfiDivak

Hlavný hrdina si opäť so všetkým poradí, ale zaujímavo je vymyslené rámcovanie, ktoré naznačuje, že sa ide z jednej skúšky do druhej a tým je happyend, ktorý ma vždy irituje, šikovne zmiernený. U mňa však zmiernený aj zážitok z filmu, tentoraz to príliš neklapalo. Dôvodom je zhubná choroba s názvom vyššie nároky, ktorá ma akútne postihla pred premietaním. Napätie fungovalo, ale po celý čas som čakal, že z nejakého kúta labyrintu vycerí svoje tesáky Niečo viac. ()

jaqubko

I napriek reakciám som mal stále obavy, ale teda zbytočne. Maze Runner dokáže z mála vybudovať hodne. A to i vrátane prtivého 30 mil. rozpočtu (ktorému doteraz nedokážem uveriť). Hlavným ťahákom filmu je jednoznačne tá záhada a snaha o vystvetlenie prečo sú tam. Film ale indície hádže strašne pomálo a zavádza čo to dá. Vôbec mi to ale nevadilo, lebo to ťahali (prekvapivo) výborné herecké výkony a skoro až hororová atmosféra a napätie. Skôr než k HG, by som povedal, že film má bližšie k hororom či seriálu Lost (?......nikdy som ho nevidel, al nenapadá my podobná mysteriózna vec) Ako spomenuté podomnou, charaktery nekonajú hlúpo a sú i docela sympatickí. Akcie tam veĺa neni a je priemerná, na tom ale film ani zďaleka neni založený. Každopádne za rok si dám kľudne sequel. ()

rhiannon

Tak nejdříve pozitivum: samotný labyrint je efektně udělaný, takže sekvence z něj patří k těm lepším. A vlastně ještě něco kladného najdu - není to tak děsné jako Stmívání aspol. Jinak docela zklamání - příběh nevěrohodný (vědecký výzkum trapas), herecké výkony většinou ploché, konání hrdinů nelogické a konflikt mezi nimi rozpačitý. Tudíž dost nuda - více akčních scén z bludiště by prospělo, když neměli nic lepšího. ()

halberdier

Labyrint mě velmi příjemně překvapil a doporučuji o něm před shlédnutím vědět co nejméně a raději se nedívat ani na trailery. Jen tak nepřijdete o skvělou mysteriozní atmosféru a touhu sledovat, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Námět není sice nijak zvlášť originální a kombinuje prvky třeba z Hunger Games, Ostrova, Kostky či dokonce z Cabin in the Woods, ale na poli teenagerovských filmů je velmi osvěžující. Režisér si dobře poradil i s omezeným rozpočtem a chytře využil kulis labyrintu. Všichni mladí herci jsou vesměs stravitelní a potěšil mě i samotný závěr filmu. Společně s Hunger Games asi nejlepší zástupce moderní vlny dystopických filmů pro mládež. Už se těším na pokračování. ()

moriero

Ze všech YOUNG ADULT trilogií, tetralogií a kdoví jakých -gií posledních let (zde 100x omílané Hunger Games, Divergence, ale i jednohubky jako Hostitel a Dárce), které nám líčí postapokalyptický futuristický svět s prapodivnými přísnými pravidly, jež je nutné porušit, vychází Labyrint (zatím) jako jasný vítěz. Lidi, to byl krutopřísný mazec. Originální, temný a dechberoucí mazec. Vše, co Hrám ale i Ztraceným chybělo, najdete tady. Ač miluju ženské hrdinky typu Ripley, tenhle film potřeboval koule (doslova). O´Briena chválím a taky musím uznat, že pro mě jinak nesympatičští Asiati pro mě v osobě Hong-Ki Leea připravili příjemné překvapení. Jen nechápu poloprázdné liberecké kino. Klidně bych na to šel znovu. A na další pokračování jistě půjdu. 95%. ()

v.indruchova

Zklamání. Samí mladí puberťáci mužského rodu, sympatickej je jenom Thomas a Ten vůdčí černoch. Slátaný scénář plných nelogických chyb, těšili jsme se a co? Celkem mě nesmyslné chování postav zamrzelo. Sedmdesát procent si film dle mého názoru nezaslouží. SPOILER:V první polovině je člověk naplej vo co gou, a pak, ten konec to zabil. Čekala jsem alespoň narážku na to, že jsou tam sami borci bez bab a pak jim nějaká dorazí a ? nic. Ano přiznám se vám taky sjem to moc nepobrala, klidně mi to vysvětlete, já už náct nemám. KONEC Spoileru. Celý příběh a vyvrcholení je velké zklamání, které má logické chyby. Scénaristovi muselo být tak patnáct, no tak pardon.. sedmnáct, protože tak jak je film napsanej ty dialogy, to myslej vážně? Takový americký béčkový kecy. Tak najivní až hloupí. Lidi v kině se těm zvástům nahlas smáli. Modlila jsem se až to skončí. Když budete vidět poprvé v životě televizi bude to bomba, ale v dnešní zhýčkaný době, je to béčko, jak pes. ()

kyrysar

Trošku to vypadalo jako další díl Teen Wolf. A to myslím jen v dobrém. Mělo to spád, dobrý děj, sice odhadnutelný, ale to napětí, jak to nakonec je, člověka drží pěkně celou dobu v kině. Stopáž je tak akorát. Možná to chtělo rozpracovat více hlavní postavy, ale o to asi nešlo. Ta holka neměla nijak větší význam, ale v dalším díle, asi význam mít bude :) Nezbývá než doufat, že pokud bude díl dvě, tak že to nedopadne jako totální sranec... ()

arram

Velmi příjemné překvapení. Film mě upoutal už svým trailerem, ale nic jsem si od něj nesliboval a to byla chyba. Perfektní casting i nápad a ke všemu povedené provedení. Jen ten otevřený konec to trochu pokazil. ()

kokofek

Celkem předvídatelný děj a známá schémata, malinko překvapení na závěr(které stejně divák tuší) a zadělávka na další díly. ()

Deeus

Zatím tři hvězdičky s velikým očekáváním a zvědavostí na pokračování. Stejně jako u Hunger Games mi tady prostě vadí, že další filmy sice přijdou, ale zdaleka nic se uspokojivě nevysvětlí, nenaznačí, nic, prostě přijďte dál další prachy na lístky... Za to bych zabíjela. Nicméně hudba i námět se mi zdají fajn, nudu jsem nezahlédla, i když to působí spíš jako rejžovský debut (i když ono to není daleko od pravdy). Klubko mladých herců funguje a i když místy je to prkenné (ovšem stále nějak sympatičtější než ostatní nové filmy, se kterými to vábí srovnávat), s dostatkem fandomu, který si do kina propašujete v hlavě, to má ještě něco navíc :) Pokud vás baví tenhle žánr, není co řešit, i když se obávám, že Maze Runner velmi brzy skončí ve filmovém propadlišti a za pár let si na něj nikdo ani nevzpomene. ()

StanaB

Podobné filmy jsou má krevní skupina, takže jsem se vcelku tetelila blahem. Labyrint mi přišel i dobře propracovaný, zvláště scéna, kdy se měnil. Až na pár výjimek má tahle skupinka fajn členy a už se těším na pokračování, jsem zvědavá kdo další vypadne z kola ven :-) ()

Deganawidah

Plně se ztotožňuji s komentářem uživatele Enšpígla a doplňuji, že krom velmi slabé pointy a defenzivního konce se mi nedostává propracovanosti ve vyloučení všech možných variant, jak se se situací v labyrintu vypořádat. Napadlo někoho postavit věž až nahoru? Co takhle postupovat tím, že do chodeb, které se uzavírají, začnu přinášet kameny a kmeny stromů, abych zdi zapřel a vytvořil si průchod. Nešlo by taky rozbít klec a podívat se, kudy sem ti noví lidé vlastně přicházejí. Nebylo mi jasné, co vlastně pili za vodu a kudy tam přitékala (byla-li všude kolem jen poušť). Jejich společný útok vedený proti monstrům byl celkem dobrý nápad, ale mohli se víc vycvičit v boji - vzít si štíty a postavit hradbu + další kopiníky zezadu. Mám rád, když jsou ty filmy fakt propracované, nemají tam chyby a lidem to tam pálí. Považuji to opět za snahu šokovat nenáročné diváky. Jinak se mi moc líbily záběry toho labyrintu i to místo uvnitř. Po hudební stránce pěkné a herecký výkon hlavní postavy velmi pěkný myslím. :) ()

david666

Pěkně příšeky, jinak až moc ukecaný film. Spíš slouží jako úvod k dalším dílům, které doufám budou větší jízda. Škoda, že nevybrali lepší a charismatičtější herce. ()

cobislav

Jednoznačně nejlepší teenage záležitost poslední doby. Hunger games, nebo divergent můžou maze runnerovi jen tiše závidět originalitu a strhující děj, který prostě nenudí. Podařilo se také poměrně dobře objasnit souvislosti s okolním světem a dát tomu nějaké příčiny a důvody. Koneckonců jsem spokojenej i s koncem, který si vyloženě říká o pokračování a vůbec se nebojím, že by nepřišlo 75 % ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)