Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

lucascus

Místy hodně klišé, ale dnes už přece jen legenda - a mým hrdinou není ani Vinnetou ani Old Shatterhand, ale perfektní Herbert Lom v roli záporáka, škoda ho, v dalších dílech by se taky hodil... ()

JohnSmith

Klasická Mayovka, na které jsem vyrostl. Old Shaterhand je sice neskutečný Mirek Dušín, ale naštěstí má film rychlý spád, je zábavný a rozhodně člověka nenudí a to ani po 50 letech. ()

lykan9

Poklad na Stříbrném jezeře je jednou z lepších Mayovek, které vznikly. Oproti většině však tento první natočený film s Vinnetouem a Old Shatterhandem nepatří u mě mezi ty nejlepší. Sice je tam vše, co tam má být včetně nádherné scenérie a lehce naivních hereckých výkonů, ale oproti trilogii Vinnetou je Poklad na Stříbrném jezeře slabším filmem. Přesto musím ocenit herecký výkon Götze Georgeho, který svou postavu pojal tak sympaticky, až zastínil ostatní. ()

LEGACY

Asi po 15 letech jsem měl dnes možnost znovu se podívat na moje dětské hrdiny, drsnou skalnatou Jugoslávii, kam brzy pojedu, na indiány a proradné bandity prohánějícíma se prériemi a něco se ve mě probudilo. Nostalgie mě znovu dostala, každopádně jsem moc rád, že v našem boskovském letňáku, které je nejnavštěvovanějším v čr byla před filmem divadelní ukázka, a že v obecenstvu nechyběli děti - že by byla tahle Mayovka stále in i pro novodobé tableťáky? Doufejme. ()

drackula

Najklasickejšia klasika, ktorá ide asi u každého diváka ruka v ruke s obrovskou dávkou nostalgie. Odmalička ma fascinovali príbehy Vinnetua a Old Shatterhanda a obdiv, aj keď už v trošku inej forme vo mne zostal doteraz. Nedávno sa mi podarilo navštíviť aj miesta v ktorých sa táto Mayovka natáčala, čo mi len upevnilo môj silný vzťah k tomuto filmu. 100% ()

Kosmik 1

Schválně jsem s hodnocením v minulosti počkal, dokud se na Poklad na Stříbrném jezeře nepodívám znovu. To se dnes po pár letech právě stalo a dostavil se přesně ten pocit, jaký jsem očekával. Neodtrhnul jsem oči od obrazovky, hltal jsem naprosto všechno co se tam dělo. Je to opravdu neuvěřitelné, ale tenhle film je asi největší klasika ze všech klasik a je to opravdu Poklad s velkým "P". ()

Autogram

Určite najlepšia winnetuovka, príbehom, postavami a nikto dôležitý tu nezomiera. Severná Amerika nie je v žiadnom westerne taká krásna, ako tieto chorvátske jazerá. Zdvíhanie skaly ako rozcvička pred bojom, vešanie zajatca alebo záverečná bahnová scéna, kto by si to nepamätal? –––– Když se do tří hodin nevrátím, toho chlapa pověste! S ní si můžete dělat, co chcete. –––– Papilio polymnestor parinda. ()

ghatos

Už jako dítěti se mi Poklad na stříbrném jezeře líbil nejvíce z vinnetouovsko-oldshatterhanďácké série. Tenhle díl není moc kýčovitý, je akční, výpravný a má fajn záporáka Herberta Loma. Atraktivní prostředí Stříbrného jezera umocňuje nesmrtelný dobrodružný zážitek. 77%. ()

Ironfood

Bezkonkurenčně nejlepší filmová májovka. Komisař Schimanski versus inspektor Dreyfus, spousta parádních hlášek, skvělá hudba a legendární obléhání Butlerovy farmy, při kterém obránci a indiáni zlikvidují zhruba padesát z pětadvaceti útočících banditů. ()

Maynard.

Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na divokém západě našel svou novou vlast a vykonal hrdinské činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Tož vydejme se na pouť nekonečnými dálavami amerických prérií, hlubokými údolími i po vrcholcích vysokých pohoří. A prožijme s nimi veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu .......................................... První a zároveň i nejlepší natočená Májovka. Absolutní klasika...Tento film bych doporučil místo povinné četby ve všech školách. Nádherný pohled do tehdy ještě pannenské přírody. Souboj dobra proti zlu se vším všudy. Kultovní hlášky a nezapomenutelné okamžiky doprovázené dnes již legendární hudbou... To vše v sobě skrývá Poklad na Sříbrném jezeře. ()

BMAJTZ

Snad nejproflaknutejsi Vinetuovsky film. To ovsem nezamena ze je spatny ba naopak, ale nemuzu rici ze by mne hrdina Karla Maye nekdy nejak moc bral. ()

mohamedsfinger

V dětství jsem vinnetouovky nevynechal snad ani jednou, takže to hodnocení je asi velmi nostalgické, protože musím uznat, že jinak je celý film dost naivní. Ale ty videokazety pořád někde doma máme, takže se na ně třeba ještě někdy mrknu. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)