Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Paatej

Vítejte na veřejné popravě toho, co máte rádi, interní logiky, ideálů a lásky. Projeďme se spolu na bláznivé vlně digitálních skopičin, abychom pak rituálně pohřbili, poplivali a pochcali hrob našich milovaných hrdinů a tím jim prokázali úctu, jako si v současném hollywoodu tyto naše ikony dospívání zaslouží. Výsměch všem fandům zábavy, hvězdných válek a Síly jako takové. Do dneška nemůžu uvěřit, že todle nebyl první draft scénáře. ()

Filmfactorem

Rian se snaží vzít SW svoji cestou, problém je, že Rian lore světa nezná, a tak dělá věci, které jdou proti nastavené fyzice a zákonům světa. Je také úsměvné, že se tu technologie vyvíjí dozadu. Jsou tu podobnosti s 5, ale méně než u předchozího dílu. Co dávám Rianovi k dobru, je myšlenka, že síla je více nevyzpytatelná a není spjata jen s pár rodinami v galaxii. Linka Finna zajímavá, ale zbytečná a úplně zbytečná je linka Paula. A ten největší problém je Luke. Co to udělali s mou oblíbenou postavou. Podobnosti s charakterem ze 6 byste hledali marně. Možná bych to jakž takž přijal, dostat dobré vysvětlení této přeměny, ale to bych chtěl asi moc. Ale vysoká úroveň řemeslné stránky je nepopiratelná. ()

Aundreyka

Bylo to přehnané očekávání? Byla to nedočkavost? Nebo snad nažhavení se Rogue One, které bylo perfektní? Nevím... Každopádně nový díl Star Wars je pro mě dosti zklamáním. Úžasný rozjezd, který scénou se Supermanem Leiou najednou dostal obrat o 180 stupňů. Najednou jsme se dostali do Matrixu, samá láska páska a ten závěr s Lukem... OMG. Místy to tolik šustilo papírem, až to tahalo za uši. Každopádně cením Kylo Rena a bylo prima vidět staré známé, se kterými jsme už ani nepočítali, že je někdy na plátně uvidíme. Uvidíme co přinese další díl... ()

segovesus

50% ... Naivní Disneyovka. Plno skvělých malých vtípků, ale jako by z jiných filmů. Profesionálně realizovaný kýč, aby se podojila ta obskurní věc, od které Luke pije na ostrově mlíko. Motivace některých postav je vyloženě debilní. Asi jsem už starým, ale tohle bylo na mě až moc laciné, tohle nežeru, ať to má recenze jaké to má. Ale já byl vždycky více na Star Trek. ()

bagger95

To je proste jen vykradacka. Je to stejny jako vsechny ty posledni Marvelovky, jako novej Star Trek, jako cokoliv. Tezi to ze jmena, bude se prodavat merchendise. Technicky provedene moc pekne, ale ten zbytek? Chapu, ze z toho bude spousta lidi nadsena, ale pro me je to jen dalsi tupej film o nicem. A jsem z toho moc zklamanej, protoze na druhej novej Star Trek bych do kina rozhodne nesel, stejne jako na zadnou jinou plitkou Marvelovku nebo nejaky Kouzelny zvirata. Uz proste nejsem cilovka. ()

BadExHuman22

Tak tyto SW jsem si moc užil. Veliká paráda. Příběh dobrý, vizuální efekty boží, postavy skvělé (hlavně Kylo Ren). Ale téměř celý film jsem měl na jazyku "WTF?" Ano, bylo hodně okamžiků kdy jsem si říkal "What The Fuck?" !!!SPOILERS!!! První byla scéna s Lukem a Rey, kdy Rey předá meč Lukovi, čekáte co řekne moudrého a úžasného, ale on ho prostě zahodí za sebe (to bylo jedno z těch vtipných a dobrých WTF?). Ale pak tu je scéna s Leiou, kdy vycucnutá z kapitánského můstku do vesmíru použije Sílu a vrátí se zpět do lodi (to bylo jedno z těch matoucích a ne moc dobrých WTF?). Tenhle koment by byl nekonečný kdybych to tu rozepisoval, takže vypíchnu největší WTF? moment. Scéna Snoke/Rey/Kylo, tak to bylo něco. Tuhle scénu jsem pozoroval s otevřenou pusou a ani bych si nevšiml kdybych polkl mouchu. Tenhle zvrat a následná bitka Rey bok po boku s Kylem byla něco (to bylo velice intenzivní a obrovsky nadšené WTF?). !!!KONEC SPOILERU!!! Bylo to totálně našlapané SW a těším se na Epizodu IX. Za mě 95%. ()

koza3

Dva roky jsem čekal, jak dopadne návštěva Rey u Luka na jeho ostrově. Force Awakens skončila předávkou světelného meče a já netrpělivě čekal, jak ho dopadne. To, že v The Last Jedi vyprsknu smíchy jsem fakt nečekal. Jestli něco, tak Hvězdné války VIII jsou vtipné. Vtipy je to prostřené až do morku kostí i tam, kde byste to obyčejně nečekali. Odlehčení tomu asi prospělo, možná bych do kategorií přidal i žánr Komedie, důležité je však, jak uspěl snímek na ostatních polích a tedy space opera, lightsaber fights, vesmírné souboje, apod. Space opera je to klasická, srovnatelná se starými díly, lightsaber soubojů je pomálu, ale jejich kvalita předčí kvantitu. Vesmírné bitky jsou tam snad dvě či tři, ale spíše v podobě partyzánského odboje a snaze o přežití. Když jsem četl některé recenze, tak se všichni shodli na tom, že se jedná o nejlepší díl z posledních čtyřech natočených. S tím né úplně souhlasím. Pro mě je srdcovka Episode I, souboj s Darth Maulem se prostě nezapomíná. Každopádně když se koukám na jednotlivé aspekty a chybičky či nedostatky, které s filmem mám, tak to jsou malichernosti a určitě se dají odpustit. Největší smutek mi snad dělá málo prostoru pro temnou stranu a Snoka, který nám mohl ukázat více. Každopádně super popcornová zábava, vřele doporučuji! ()

Mira00

Nový Star wars jsou sračka, v recenzích od diváků i od kritiků to sklízí jenom samý superlativy. Jenže úplně bezdůvodně, nová skvadra herců je asi největší problém, hrajou jako když nehrajou, nikdo tam není výraznej a celej film je akční, ale bez akčních scén. Na sílu se do toho rvou kraviny jako třeba bb-8, co střílí mince, nebo ty skurvený ptáci z toho ostrova, který ani žvejkal nesežral, protože mu lidi od Diznyho uřízli koule. Skurvenej koktavej debil Del Toro je tam uplně zbytečnej a scéna, kde Leia letí vesmírem bez skafandru a nakonec přežije? to je moc i na mě a syn Bolka Polívky v roli hlavního záporáka hraje pořád stejný hovno jako minule. Asi to doba vyžaduje točit povrchní filmy plný americkýho pozlátka a patosu, pro všechny a hlavně, aby tam bylo všechno. Tolik dementních detailů jsem v žádným jiným filmu snad neviděl, příklad za všechny je, jak Leia s tou nově jmenovanou admirálkou si řeknou "Ať tě síla ....." a pak se na sebe usmějou, jako vážně tohle? Force awakens jsem nijak nemiloval, ale respektoval, protože jsem cítil Abramsův respekt ke kultovní sérii a především snahu nikoho nenasrat. Rian Johnson nemá respekt ani snahu, celý to skurvil. Takže já jako ortodoxní vyznavač kultu Star Wars se koukám jak za bouřlivého potlesku kult zemřel. ()

spoock

Disney ruinuje SW univerzum a dari se to i v nejnovejsi epizode. Takhle zmrsit Luka, hajzlove. Disney udelal z Ep8 totalni maglajz. Stojim si za svym, zatim se jim povedla jen Rogue One. Skvělý postreh uzivatel "Special One". Tusim, ze jedine rychle dokoncit tuhle podelanou trilogii, prestat navazovat na starou a zacit s cistym stitem je asi nejtozumnejsi reseni. Klidne at vezmou mustr Avenger a zacnou sypat zanrovky z tohohle univerza, ale at Disney prestane delat neco, cemu rozumro jen Lucas. ()

MORION

Z prvej casti som kedysi odisiel z kina, ale po rokoch som si povedal, ze dam teda sancu "poslednej". No prezil som si doslova navrat do minulosti a do konca zas nevydrzal... Plytky pribeh, postavy, dialogy, lacne kostymi ako zo zakladnej umeleckej skoly, iba na vybuchoch sa nesetrilo a snahou prekryt vizualnym vnemm ine nedostatky. Tymto pre mna cele Star Wars navzdy skoncilo v kosi..... jedna hviezdicka za snahu aspon ()

AndrewNewman

Výborne prevedenie všetkého čo majú ľudia na star wars najradšej. Lákanie temnej strany, odvážne kroky rebelov, sebaobetovanie, cvičenie nového Jediho a smrť toho starého. Skrátka výborné dobrodružstvo, ktoré z niekdajších hlavných postáv ako Chewbacca či C3PO urobilo totálných vedľajšákov a to všetko len preto, aby sme si obľúbili novú posádku Falconu. Tak uvidíme ako tento riskantný trik od Disney dopadne, každopádne v kine som sa bavil, pozerať to doma, bolo by to o hviezdu menej. ()

matolos1

Star Wars sa naozaj prispôsobuje a formátuje podľa toho, kdo sedí na režisérskej stoličke. Zatiaľ čo jednotka pôsobí kompaktnejšie, ucelenejšie a skvelo rozvíja postavy, tak naopak dvojka ich rovno nasadí do akcie a ich príbeh a rozhodnutia sú čisto konané behom celého veľkolepého diania. Nejdem to hádzať na vinu ani sa tu rozčulovať, predsa to bol príjemný návrat do galaxie, síce nie až tak preďalekej ( však viete čo myslím). Akcia je výborná, či už v otvorených lokalitách alebo v komornom prostredí ( červená miestnosť je jeden z najlepších duo laserových fightov). Je tu neuveriteľne veľa skvelých nápadov a vtipov ( v podstate celý Lukov ostrov vytvoril priestor na vyšantenie sa a vydarilo sa). Bohužial, ako keby sa tvorcom nepodarilo sa vyviaznuť so všetkých schématických dialógoch o sile, poslaní, zvrhnutých ideách alebo hranici medzi svetlom a temnotou. Celý stred filmu tým trpí, miestami to pôsobí ako naťahovaná epizoda nejakého seriálu. Tri linky, ktoré sa striedajú a čakajú pokým jedna z nich vygraduje aby mohli na seba nadviazať. Nečakal som, že si práve Rian bude dopomáhať flashbackmi z minulosti ( a bude ich rozoberať z viacerých uhľov pohľadu pokým jeden z nich neskončí ako pravdivý). Často je to predvídateľné, jedine záver dokáže prekvapiť. Lenže napriek tomu neskutočný luxus. Vizuálna atraktívnosť premyslená do každého detailu. Ľahko jej podľahnete. Keďže sa jedná o jednu z daľších členov never-ending ságy, tak som si pokračovanie nedokázal ani lepšie predstaviť. Williams občas zabodoval. ()

Drozdo57

Ep. VII rozbehla nové Star Wars pre súčasnú generáciu, okopírovala osvedčené veci a predstavila ich v novom kabáte. Vďaka srdečnému prevedeniu som jej veľa odpustil. To ale znamenalo, že som očakával, že ďalší diel vypáli v plnej sile s kopou nových nápadov a v luxusnom prevedení. Vizuál je naozaj luxusný. Ale nápady už tak veľmi nie. A prevedenie už vôbec. The Last Jedi je vcelku dobrý film na pozeranie, keby bol o polhodinu kratší. Ale nie je to dobré Star Wars. Pozerá sa na to lepšie, ako na prequely, ktoré ale mali lepšie nápady. Je to na míle horšie ako čokoľvek z pôvodnej trilógie. Málinko rozširuje mytológiu, niektoré otázky z minulého dielu vysvetľuje. Zbytočne sa ale pláca v nedpostatných veciach, pridáva nedôležité, jednorázové postavy, plýtva čas na bočné príbehy, ktoré nemajú vo výsledku žiaden efekt na ten hlavný. Na druhú stranu nedokáže pracovať ani s niektorými novými postavami. U väčšiny postáv sa mi vôbec nepáčilo ich vyobrazenie. Na konci je teda stále veľa nezodpovedaných otázok a mnoho nevyužitého obsahu. Možno som očakával viac odvahy pri písaní príbehu. Zaujímavo boli zobrazení Rebeli. Ako bol daný dôraz na to, že sú to ľudia, ktorí na pozadí toho krásneho hrdinstva umierajú. Tým sa z toho stal dosť dospelý film, ktorý u mňa vyvolal aj nejaké emócie, na rozdiel od Rogue One. Toto ale nie je dobrý smer pre Star Wars. Star Wars sú vesmírna rozprávka. Nikto z týchto filmov nechce mať depresie. Vyserte sa na genderovú korektnosť, na farby a pipíky a dierky. Začnite robiť filmy poctivo, píšte dobre scenáre. Bohužiaľ Disney má zo Star Wars iba dojnú kravu na peniaze a osobne mám pocit, že séria je mŕtva. Pozriem si už len Epizódu IX. Týmto pre mňa nové Star Wars skončili. ()

Eire

Help! Obiwan help. You 're my only hope. ***Zavrazdeny milovnik sagy. Star wars 8 pohreb v priamom prenose. Sedmicka vzkriesila sagu, aby ju osmicka umucila strasnym az neludskym sposobom. Chudak George. ... Pozeram ze ako hodnotenie na csfd aj imdb utesene klesa s poctom dalsich ludi ktory tento STAR WARS DISNEY FCKG FUNERAL videli v kine a zaplatili, zaplakali....Z Nadsenych 83% sme uz spadli pod 77%.. Dufam ze to zhliadne este viac sudnych ludi... Na Zdravie! Utesene to klesaaaa.... Uz len 76 percent (novy rok 2018) *Za Naaadherny Irsky ostrov Skellig Michael (co Kerry).* ()

Eywa11

Asi som už úplne vadná, pretože celé osadenstvo, s ktorým som na tom bola v kine híkalo od úžasu, no ja si nemôžem pomôcť! To bola taká sračka, že neviem či sa mám smiať či plakať. Neskutočne tupé, herecké výkony otras, vtipy nasilu tlačené tam, kde sa nehodia a vtipné max tak pre pubertálne publikum (podobne ako v poslednom Thorovi). Bože! aj by som si to pozrela ešte raz, že šak možno bolo len moje momentálne nastavenie odveci....ale vlastne......dúfam, že už to nikdy neuvidím! HOWK! ()

RobinPM100

Tak co na to rict. Nejzvlastnejsi Star Wars film, suma sumarum kvalitni pocin, kterej by mohl byt jeste lepsim. Srazil ho ovsem na kolena doslova nucenej a trapnej humor, nastesti jen v prvni tretine filmu, kterymu se samozrejme v kine nikdo nesmal, viz na zacatku vtipkovani pilota s generalem nebo Luke ma zizen a nadoji si sam mliko ze ctyr koz podivnyho mimozemstana, jako vazne??? 😂 jo a ta tlusta Cinanka me strasne lezla na nervy, dalsi pruser filmu, zaverem bych rek jen to, ze scena s utikajicima kono-kravama a kasinem mohla skoncit na podlaze strizny, uplne k hovnu, nudna a jen film prodlouzila. Film zcela opomiji zakladni veci, jako seznameni s klicovymi postavami, kde se vzal Snoke, tot otazka, ktera asi ani autory nezajima 😀 ()

KeepVerve

O něco málo lepší než Síla se probouzí, každopádně výsledek ope tstojí za starou belu...opet vykradacka starých epizod, scény, které mají potenciál, jsou nakonec úplně dojebany, o postavách ani nemluvim. Chápu, že se to nedá porovnávat se starými dily, to ani nejde, ale jako nevykladajte mi, že se to nedá udělat lip. Jak je možný, že seriál Klonove války, který běží na kanálu pro děti, je stokrát lepší než tohle? ()

Plaque

Tentokrát ma SW nedokázali vtiahnuť do deja a už vôbec udržať. To enormné tlačenie na pílu a žmýkanie značky za každú cenu ma neskutočne nasiera. Vetvenie deja nemalo nič zaujímavé z pôvodného výcviku jedi a ani nič veľkolepé z ostatných dielov, v ktorých sa to hemžilo všemožnými rasami a planétami. Kladasi to ťahali na riešenie všemožných vzťahových mindrákov a záporáci nemali nič z pôvodnej megalománie. Namiesto toho sa to sústreďuje na medziplanetárne skypovanie vrcholne nesympatického ocasa, ktorý tú helmu na ksicht potreboval ako soľ s obstojnou šťabajznou, ktorá potrebovala viac priestoru na získavanie jedi schopností a menej priestoru na zachytávanie menštruačných kŕčov, počas ktorých záhadne hýbe šutrami. A tak moje hodnotenie troch hviezdičiek je hlboko pod priemer tomu, čo som zvyknutý pri Hviezdnych vojnách udeľovať. ()

chr0ust

Chtelo to malinko zkratit, nektere sceny byly az zbytecne a trochu kazily jinak slusne tempo. Co se tyce deje a zvratu, vitam odvahu udelat to trochu jinak a jsem zvedav jak toto JJ zalepi... ()

Aywes

150 minut je dlouhá doba. Když ale odškrábete všechen ten fanservice, tak vám zůstanou ucházející zvraty, které občas nedávají smysl. Vzhledem k místnímu hodnocení jsem čekal něco víc. Star Wars si zaslouží lepší péči. Po stránce efektů a herců nemůžu říct nic špatného. Je to ale Star Wars. Čekal jsem něco víc než jen neustálé konverzace, které jsou střídány přestřelkou. Starý Luke potěší, Del Toro je dobře obsazený. Vlastně to byla jen z těch opravdu fajn postav, které oživili tu nataženou délku. Prostě se nemůžu jen tak přenést přes Star Wars, které nemělo ani jeden povedený boj s lightsabery. Přitom souboje jsou pro Star Wars ikonické. Když tedy pominu akci (které je v přestřelkách zábavná), tak mi zbude "jen" dlouhý film, který vykrádá sám sebe a špatně operuje se zvraty. Jak jsem napsal. Star Wars má na víc. Více vysvětlení u mě na profilu v deníčku. Je toho nějak víc :). ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)