Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Joedas

Kdybych teď nebyl spokojen, byl bych sám proti sobě. Od sedmičky jsem totiž chtěl, aby se tak trochu vykašlala na tu nepatrnou fanouškovskou základnu a přistoupila k látce nějakým novým, šokujícím ale upřímnym způsobem. A ačkoliv epizoda VIII nepředstavuje takovej odklon od zaběhlý šablony, určitá tvůrčí vize a uchopení tu je. Výtek mám spoustu (za všechny zmíním všechny ty antizvraty, znažící se to natřít všem fan teoriím na internetu), ale Johnsonovo nadšení pro věc je nakažlivý a ta pozitivní aura, která kolem filmu panuje, mě trefila i napodruhý. Jo a scéna s Yodou je boží. ()

Olafsson odpad!

Dobrodružství politicky korektně rasově a multikulturně namíchané partičky černoušků, členů Vietkongu a pár bílých liberálů, v jejímž čele stojí postarší unavená feministka, jejím zástupcem je o trochu mladší radikální fialovovlasá feministka, dále je tu nepostradatelný Bubba the Ape, nadějná mladá nezávislá britská aktivistka jež to umí se šutrama a přestárlý neprůstřelný Ježíš v důchodu s psychickými problémy, pokračuje. Boj proti zlounům, které jakoby náhodou hrají pouze bílí Evropané a které vede borec se světelným mečem ve tvaru křesťanského kříže, vrcholí a židovská hollywoodská produkce plná feministek třetí vlny má žně… Oy vey! Zvítězí pravda a láska utlačovaných a ponižovaných minorit nad lží a nenávistí zlého bílého patriarchátu? Zkuste hádat… Modleme se ať už nikdo dále v téhle sérii nepokračuje. Tahle frančíza fakticky skončila famózní epizodou III. a u toho mělo zůstat. ()

PaulCZE

To je tak hrozně naivní a hloupé až to paroduje sebe sama :) Kdyby mi bylo někde mezi 8-12? lety možná by se mi to líbilo. Dávám jednu hvězdu za spoustu záběrů na paní s velikým nosem a za záběry na černocha s velkou hubou. Byly pořízeny ze všech možných úhlů a určitě to dalo mnoho práce. Jinak jsem už dlouho neviděl asexuálnější hlavní hrdinku. ()

Hawaj

To se mělo jmenovat Iluzionosta :) Celkovej dojem je rozporuplnej, ale jsou tam výborný momemnty jak v příběhu, tak v akci, ale i ve výpravě. Jedna bitka je výtvarně doslova epická. Filmaři se stali obětí příliš mnoha scén a staveb. Speciálně u kasína jsem měl pocit, že to bylo nesmírně přeplácané a nesmyslně drahé a nakonec to mělo spíš opačný výsledek. Nastínění atmosféry se dá dosáhnout daleko menším počtem záběrů. Ve výsledku to pak celý film brzdilo a působilo to dojmem, když už nás to stálo tolik času a peněz tak to musíme všechno prodat. Udivilo mě, že mne do sebe vtáhli i drobné scény s osobními momenty. Carrie Fisher měla celou dobu tvář jako z betonu, její hravost a šibalství tím docela utrpělo. Překvapivě nasazená Laura Dern, vypadala jak předčasně zestárlá tasemnice, (chudák holka) co si lítá vesmírem ve večerní róbě z úpletu a Luke vypadal místy jak trpaslík a pasáček vepřů s pytlem vod brambor na hlavě zároveň. Teda sorry, ale na posledního Jediho poněkud dehonestujcí vzezření. I to jeho zbytečný skotačení po ostrově při shánění potravy bylo dost trapný, včetně těch tvorů. Speciálně ty malý co chtěli bejt strašně roztomilý a pak si zase hrát na tučňáky z Madagaskaru, byli vyloženě na přesdržku. Trochu mě otrávilo, že jedájský schopnosti obou sourozenců už byli dost přes čáru. To už zavánělo velkou pohádkou. Strejda Yoda měl celkem fajn roli, ale s tou nesmysnou svatozáří okolo naprosto nezapadal do scény a navíc jeho scéna pak divně trčela z filmu i když byla pro celý děj důležitá. Asi ta reálná loutka připadala filmařům moc neživá a gumová, tak to trošku domrvili tou svatozáří. Daisy Ridley byla dobrá, byla schopná nést svou roli a vtáhnout mě do svých emocí. Zato se stále nemůžu srovnat Kylo Renem. Ten herec jako by nehrál. V jinech filmech je ješte daleko horší, tam už nehraje vůbec. Na to, že to není vůbec žádnej Jean Gabén teda docela odvaha. Aspoň byl o dost lepší než v předešlým filmu, ale místo záporáka mi spíš připadá jak přerostlej rozhozenej puberťák s problémama, než týpek co má v budoucnu zřejmě nahradit pantátu Vadera. I ten zrzavej generál vypadá jak totální nešika. Zato hlavní hajzlík ošklivák byl parádní, toho Andy Serkis teda vyšvih fenomenálně. Sice v tom župánku vypadal jako hódně vopotřebovanej playboy, ale trošku strach z něj šel, to jo. Benici del Toro svojí roli vyših pěkně, ale škoda že do děje ještě víc nezasáhl, potenciál by na to byl. K rejžovi jsem měl výhrady už v jeho Loopru a mám je pořád, ale naštěstí tedle film nepodělal a musím ho pochválit za místy velmi překvapivý scénář. Akorát ty starý dobrý Star Wars fórky mu vůbec nejdou přes vousy. V tom je plonkovej. Závěrečný rozuzlení po všem to epickém napětí, scenériích, přeludech a šarádách bylo jak z dětskýho filmu, jako když Rychlý šípy vyváznou z bludistě kanálů, kde se motali 2 hodiny, voprášej se, nastoupěj do tramvaje a dojedou domů na večeři za mámou. Jedna pozitivní věc je ta, že i když to tak ze začátku vůbec nevypadalo tak se z toho vyvinul solidní příběh s osudy a nebyla to jen blbá střílečka z kosmu s pár rádoby hláškama. Ale stejně si tak pořád nějak říkám "Lucasi vrať se!" :) Bohužel závěrečný odchod jedné z hlavních postav nebyl vůbec náležitě zobrazen a vypadalo to, že se cosi děje v dáli a vy nevíte co a vůbec z toho nemáte emoce. To mě docela nakrklo, ta postava je důležitá. Jedinej C3PO nezklamal. Ten je furt skvělej. Když se podíváte na making off tak vás překvapí kolik postav, tvorů a staveb je rálných a nejsou vytvořeny v počítači. To je neuvěřitelné. Asi nevěděli co s prachama :))) () (menej) (viac)

murkl

Hrozně dlouhý film úplně o ničem. Předchozí války měli aspoň nějaký příběh. Rei sbírala odpadky a objeví v sobě sílu. Důstojný konec starého Hana. Vykoupení černého uklízeče atd. U Abramse člověk dostane přesně to, co očekával. Johnson se snaží až moc. Místo aby navázal na Abramse, tak se snažil za každou cenu být jiný i za cenu toho, že to bude úplná hovadina, hlavně ať to není stejný. A co to bylo s těma ceckama? Jesus! Všechny scény na ostrově stály za hovno. Luke měl být nějaký superjedi, ale působí jak úplný retard. Už to, že se plíží v noci někomu jinému do stanu, když spí, je dost úchylný. A ta jeho sestra. Jak se proletěla vesmírem? Týpek co zničí všechny bombardéry a dělá si co chce? "Hi hi, to je frajer. Líbí se mi:" A ta její kámoška. "Hele vzpoura. Ne, neřeknu jim nic, ať je sranda. Bude lepší, když si budou všichni myslet, že chcípnou." Jedinej normálně uvažující byl ten uřvanej týpek s kotletama. Bože! Nejsem takový fanda abych pochopil co tam dělal mistr Jouda, takže mi to přišlo dost mimo mísu. Tak neuspokující konec jsem dlouho nezažil. ()

SAINTS

Vizualne pozoruhodne natočeny film,bez najmenšej technickej chyby.Filmu nechybaju prekvapive zvraty,humor a zaujimave lokacie.Jonshon v tomto filme nedava priestor nostalgii na rozdiel od toho predchazajuceho od JJ Abramsa.Zvedlajšich postav najviac zaujal B.Del Toro.Zaverečna čast filmu je velmi putava a zabavna.Minutaž filmu-150 v tomto pripade nevadi. ()

Renie42

Uspokojující, nadšení a celou dobu přibité oči na obrazovku hltající další pokračování. Teď to bylo jako dvě dějové linie, Rey a Luke Skywalker a zbytek odboje s Leiou, Finnem a ostatními, kde se později protnou. Nevím proč, ale Kylo Ren je prostě takový usmrkanec, hajzlík a spratek (pardon za ta slova), který se neumí chovat. Snaha Rey ho změnit a začít myslet jinak, je obdivuhodná. Hrozně se mi líbily ty zvířátka z toho ostrova a ty jakoby krystalové lišky a jakýsi "koně", kde bylo to kasíno. ()

horor2

Lepší než předchozí sedmý díl, přesto mám pořád pocit, že to na prvních 6 filmů + Rogue One nedosahuje. Ale už tomu chybělo málo. Jeden moment mě totálně překvapil. Je to Carrie Fisher. Kdo viděl, pochopí. ()

DassemUltor

Odpor s jakým jsem do toho šel, se mi ani nechce psát. Očekával jsem to nejhorší a mise byla splněna. Hvězdu dávám pouze proto, že jsem tu debilitu v průběhu filmu akceptoval a zvykl si na ní. A sledoval obrázky. A ještě jedna věc, asi dvakrát se stalo, že to i připomínalo Star Wars. Což je zhruba o dvě víc, než jsem čekal. ()

KillHurt

Je to jiné. Není to SW, jak ho známe, ale je to dobře natočený film, který si jde za svým. Zacházet s 40 let oblíbenými postavami, jak to udělal Johnson je riskantní a mnohým lidem to nesedlo. Škoda. Já jsem byl spokojený, v některých případech i překvapený. Osobně jsem unavený z prvoplánových dějových linek, které vždy končí šťastně. Tento díl si troufl vytvořit linku, která končí neúspěchem. Díky. ()

Hedy

Jedi princezna číslo dvě našla rachitického Robinsona, snaží se ho donutit aby jí naučil jak používat vesmírnou magii a máchat velkou fluorescentní tyčkou. Tak to jsem vysvětlit jednu část filmu. Mezitím se skupina galaktických džihádistů snaží podkopat plány vesmírných nacistů. Celou dobu u toho kecají o nějakých pičovinách s palivem, únikových modulech a dalších sračkách, že držím palce aby je fotonová děla rozesrali do všech koutů galaxie. Mezi tím dostanou tvůrci na plátno tolik nesympatických a zbytečných postav a nechají je dělat všemožné pičoviny. Upřímně je tohle nejslabší díl z celé série. Děj se táhne od prdele do nikam. Není to nejhorší. Vizuální efekty jsou absolutně boží a vesmírné bitvy taky. Jenže mě úplně bolelo jak moc potenciálu tento film rozsekal světlovým klackem. Mohlo to mít víc. Lukáše Nebekráčila tam nacpali absolutně ale absolutně zbytečně. Zapojuji své dvě funkční mozkové buňky ale nemůžu přijít na důvod proč tam byl. Možná jenom proto aby obézní fandové Star Wars nezačali hlasitě bečet a hýkat. Možná tento komentář bude znít jako že je film sračka ale jde spíš o průměrné sci-fi s boží scenérií. Dávám proto tři hvězdné války. ()

Blenny

Dal jsem tomu dvě šance. Prvně to vypnul po dvaceti minutách, podruhé po hodině. To, že je to pořád totéž, pouze v novém balení, by tak nevadilo. Ale ta šílená snůška přehrávání, teatrálních gest a vážně pronášených směšných dialogů by trumfla jakýkoliv seriál na Nově. To co fungovalo v sedmdesátym sedmým zákonitě nemůže funguvat v roce 2018. Škoda, takhle se legenda jenom degraduje víc a víc. Další šanci tomuhle dílu asi už nedám a další snad radši vidět nechci. Btw. zabít jedinou postavu, co tam měla nadhled v minulým dílu asi nebyl nejšťastnější nápad. No Han - No fun. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)