James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Heywood

Začnu tím, že perfektní technická práce se vyplácí a potěšily maličkosti jako Billie Eilish (konečně někdo, kdo nekdáká a nesupí jako většina trosek MTV) a Luis Armstrong, jehož skladba We have all the time in the world je oblíbenou skladbou párů na svatbách v USA. Pak jukneme na ten údajný patetismus, ale až tak děsivé to nebylo, spíše Rami Malek moc hrůzy nepouštěl a nespravila to ani ta ohyzdná maskérská práce na zlého zahradníka. Super utajený výzkum MI6 v xtém patře skleněného domu? Stejná pitomost jako ve Válka zítřka a už tam to bylo velmi nechytré a příliš principiálně neopatrné. Jak to zjistil padouch se nám pro jistotu utajilo? Jak se získal zrádce také? Ale..To nejhorší je ale nový 007, tedy spíše ona. Herecký výkon bída, ale nešť, moc se toho nečekalo. Ale ten olbřímý zadek, který se kamera a režie snažili utajit by asi ke zkouškám z fyzické přípravy a kladné prověrky těžko prospěl. Takže přijata do MI6 na pozici 00 na základě čeho? Aha.. pronikavé inteligence. Jenomže tu nám ve filmu utajila. Angloamerický filmový svět má desítky černošských hereček, které by pro roli nového 007 byly vhodnější i bez té servilní podlézavosti vracení čísla Danielu Craigovi hrajícího “našeho” 007. Překvapilo reálné zestárnutí Q - Ben Whishawa - neboť film se natočil pouhých 5 let od Spectre. Spoiler - zde pro ty co neviděli nečíst- úmrtí hlavního hrdiny nikdo nemá rád ani v literatuře ani ve filmu, ostatně A.C.Doyle musel svého Sherlocka Holmese také oživit. Craig ale z role 007 prchá a zřejmě se s ním už nesetkáme, což je škoda. V záplavě špatných herců, politických trapností, chyb v scénářích a šulení diváka byl Craig stálicí, od níž jsme si slibovali, a také se dočkali, staré dobré serióznosti. To v dnešní době výroby mnohdy filmových braků je více než hodně. Přesto zůstanu na 80%, protože určitá rozvleklost a jistá dějová strnulost příběhu mi více šancí nedává. ()

PenelopaW

Bohužel, s Craigem jsem viděla pouze Casino Royal, takže mi unikaly souvislosti. Na rozdíl od manžela, který viděl předchozí snímky, jsem se ale orientovala v ději i postavách, takže kolikrát jsem mu vysvětlovala, kdo, co a proč dělá. Asi škoda, že jsem neměla návaznost - nového Bonda mi všichni vychvalovali, ba dokonce kamarádka prohlásila, že Craig se stává jejím novým idolem a že už je skoro jako já (= já mám idolů nepočítaně, vždy o nějakém básním, a ona to považuje za divné). Koukatelné to bylo, ale do kolen jsem z toho nešla. A i když to končí tak, jak to končí, nevěřím, že by byl konec úplný, čemuž nahrává i větička za závěrečnými titulky. ()

hufnagel

Tak to už väčší gender ani nemohol byť,Money Penny černoška a nová 007 tiež.Prečo?Aby film vyhovoval dnešnej dobe?To smerovanie diváka určitým smerom a zámerom ma celkom sklamalo. ()

Vajnlich

Vůbec nevím jak tenhle díl hodnotit. Pokud bych si řekl, že je to uplně něco jiného než na co jsme byli doposud zvyklí u 007, pak bych asi musel říct, že je to velice neotřelý a zdařilý počin. Hlavně tedy konec. Ale zase na druhou stranu, opravdu tohle od 007 očekávám a nebo je to vlastně úplně proti všemu co 007 představuje. Nevím, měl jsem z toho dost smíšené pocity. Asi jako poslední díl Ramba. Pro mě osobně velké zklamání. ()

misiaq

Nadvaznost na pedchadzajuce diely tu sice je, ale z pribehu je citit akasi scenaristicka nemohucnost a nedbalost... Napriek tomu vsetko do seba celkom dobre zapada a koniec je skvelou bodkou za Craigovym Bondom. Som zvedavy kto bude novy bond... ()

Tomas_PO

Aktuálny Bond, na ktorého sa dá ísť aj do kina, no zvládne aj domáce prostredie. Daniel Craig, ktorý charizmy veľa nepobral a jeho obsadenie do role Bonda mi nikdy nesadlo, však zvládol túto časť bravúrne. Škoda príliš dlhej stopáži, ubralo to filmu na dynamike. Sklamal tiež patetický záver, no iný koniec sa zrejme čakať nedal. Akcia je však super, hodná Bonda. Potešilo by menej nereálnych snén, kde s desiatimi nábojmi zabije 200 ľudí, a doslova sklamali dve či tri scény - naháňačky - ktoré slabou grafikou pripomínali počítačovú hru či Fantomasa. Podobne ako aj v ďalších posledných dieloch mi chýbalo viac priestoru pre "Q" a jeho vynálezy. Kde sú tie časy, keď Bondovi predstavoval nové auto, hodinky, pero a super tajnú novinku v technológii. A tentokrát sa divák dočká len product placementu na Nokiu. Príjemne pôsobila aj Bond Girl aka Léa Seydoux a viac rodinná tematika. Ach, a ten domček! ()

rigby

Bondovky nijak hlouběji nesleduji, nejsem jejich fanoušek, jen občasný divák. Možná jsem ani neviděl všechny. Ale i tak jsem se těšil na pěknou podívanou, protože té je v posledních dvou letech hodně málo. Člověk je tak vděčný za málo. A to bohužel potvrzuje i tento film. Určitě je velmi kvalitně natočený a nedělá ostudu. Jen jsem se po většinu času docela nudil. Prostřední část je hodně zdlouhavá a chtělo se mi místy usnout. Zato začátek byl naprosto skvělý. Na rozdíl od závěru, který mi přišel hodně přitažený. Ale budiž, je to 007. ()

zodiak217

No time to die síce znamenalo time to die, ale vôbec sa na mňa nepreniesla tá patričná smútočná emócia z toho, že hlavný hrdina sa chystá zomrieť a nakazili ho šialeným vírusom kvôli ktorému sa nikdy nebude môcť dotknúť svojej ženy a dcéry o ktorej sa práve dozvedel, že je jeho. Nuž plusy tohto filmu sú pre mňa titulná pieseň, akčné scény, bondovská atmosféra a Daniel Craig. Mínusy, že sa jednoducho nepodarilo zachytiť emóciu, ktorú si tento film vyžadoval tak aby si divák povedal: "nieeeeeeee, nechcem aby zomrel." Na to, že to bola posledná bondovka Daniela Craiga to mohli spraviť lepšie, minimálne ten záver. Určite som už s ním videl lepšie bondovky, ktoré ma nadchli viac. Uvidíme kto príde po ňom a čo prinesie bond svet v tomto supermodernom svete. Snáď nezostane v ďalšom filme za očakávaniami. ()

tabu

Tak já nevím. Předešlé Craigovy bondovky si téměř nepamatuju, matně vzpomínám že Skyfall bylo docela slušný. Tentokrát jsem měl pocit, že by to mohlo být jiný a už i pro mě pořádně zábavné. Bohužel, nestalo se. Film je to skvělý, snad všechny aspekty jsou na vysoké úrovni, ale chybí tomu osudovost, jiskra, a pár minut po shlédnutí vlastně ani netuším, jestli to ve mě něco zanechalo. Spíš ne. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle bylo luxusní rozloučení ses JB od Daniela Craiga. Celej film byl nabušenej akcí, ale i toho, jak to Daniela trápí, že musí končit. Víc by nedal a on to ví. Je to machr, co hraje i funguje, přes všechno, ale pořad je to jeho poslední James. A hudba Hanze Zimmera to jen úžasně podpořila. Za mě skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU PS: Jestli bude Bond černej, byl tohle můj poslední Bond, co jsem viděl... ()

argo.smile

Pre mňa to bolo veľké sklamanie. Jednotvárna telenovela,vlastne tá má lepšieho a chytrejšieho záporáka ako mal pán otec Bond. Koniec ma nechal chladným ako kameň a takto som si to nepredstavoval, že uznávaný režisér a scenárista dokáže za skoro tri hodiny zabiť všetko čo doteraz bolo na Bondovi úžasné. Veru tu bol čas  zomrieť ale nie v najlepšom slova zmysle. Zaslúžil si epickejšie a citovo vyrovnanejšie finále. Slabé 3*. ()

Crowus

Ač jsem si to z počátku (Casino R.) nemyslel, Daniel Craig je nejlepší Bond. Ovšem reakce na něj na začátku byla obecně rozporuplná po uhlazeném Brosnanovi. Ale otáčím a omlouvám se za jakékoliv předchozí hodnocení. Tohle je nejlepší Bond. ()

Elisson

Postupne som mala asi takéto myšlienky a pocity (obsahuje SPOILER): Nejak im je spolu dobre, to nevydrží. - To tam neponičili to krásne staré talianske mesto (chcem tam ísť!) keď tam natáčili takéto scény?!- Sahala si na brucho, asi čaká decko. - To sa chce vážne vyspať s tamtou, to klesol tak hlboko?  - Jasné nový 007 musí byť v dnešnej zvrátenej dobe takýto, echm teda takáto. - Prečo je najlepšia ženská herečka i najzaujímavejšia ženská postava tak príšerne odhalená a je tam tak krátko?- Echm nanoboty hej? -Ja som vedela ze to bude decko! - Pekný zahmleny lesik, chcela  by som tam ísť na prechádzku. -To je preboha čo za dôvod na zabíjanie ľudí? To, o čo sa snažil "záporák" v Inferne (hlavne v knihe) bolo lepšie vymyslené, hoci kvôli politickej korektnosti aj tak nevidel rozdiely medzi kontinentami. - Nejaký je ten záver moc slizký. A to všetko stihol za tých pár minút odkedy odpálili rakety?- Pekný ostrov, tam chcem ísť........ Ale stavím sa, že aj tak bude ďalší diel, buď vymyslia zázračné oživenie alebo sa to bude odohrávať v minulosti. ()

Kushina

Poslední bondovka s Craigem, kde stejně stylově jako nastoupil, tak i odešel! Neřekl bych, že to byl až tak top film za 5*, ale dávám je už jen z nostalgie. Když hodnotím film sám o sobě, tak to bylo hodně dobrý. Super akce, nebylo to enormně přeplácané, hezký příběh, city, emoce a skvělá zápletka. Dle mého film měl to, co by akční film mít měl. 90% ()

v.indruchova

Tohle je pro mě jedna z nejslabších Bondovek s Craigem. Stejně nej Bondem je pro mě on. V tomto díle je znát že nám zestárnul. Už si něco zažil. Nevím čím vším to je ale díl nemastný neslaný. Až se zdál moc dlouhý. Efekty a honičky paráda. Ale děj nic moc. Už je čas odejít/ zemřít. Baví mě britský humor. James se s ničím nepáře a to je skvělé. Dřívější bondové mi přišli jako nafoukaní panáci, kteří nemají takové kvality jakými by se takový to agent měl pyšnit. Tento Daniel je jiný. Drsný ale přesto lidský. Možná jsem neměla tu správnou náladu na díl plný vylívání srdcí a vylízaní starých ran. A co ta nová 007 v sukni,  jen takovej schopnej panák. Brunetka na oslavě byla nejlepší zasloužila by si víc pozornosti. Někde ta přílišná korektnost pohlaví a ras opravdu škodí.-Já Doufám, že je to jen období nejen pro svět, ale také pro film. ZAjímavý komentář Matty ()

mouzi

Proboha proč se pořád točí další a další bondovky, vždyť je to pořád dokola a je to jen horší a horší. A když už konečně Bond zemřel, nechte jej odpočívat v pokoji a nesnažte se ho za každou cenu nahradit černou ženskou. Svět se v prdel obrací a místní honibrci tomu s radostí tleskají. ()

Naghavi

Hodně důstojné rozloučení s Danielem Craigem, který se za svou Bond kariéru u mne vyšvihl i před Pierce Brosnana v žebříčku představitelů... "Je to jen číslo." Lehce ospoilerovaná věta znázorňuje, jakým způsobem by se série mohla vrátit na plátna kin. 90% ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)