James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

ChrisBa

Stále váham medzi 3 a 4*. Aspoň prvá polovica filmu mi utkvela ako najlepšia z Craigových bondoviek. Bohužiaľ druhá polovica akosi zadrháva. Motivácia hlavného záporaka mi doteraz nie je jasná, logických lapsusov je tam celkom dosť a ani snaha o epické finále so mnou neurobila to, čo dokázal napríklad Nolan v TDKR. Akcia je síce podarená, výprava taktiež, Zimmer tradične dobrý, rovnako celá plejáda hercov si to patrične užíva(škoda malého priestoru pre Anu de Armas).. Bohužiaľ, podobne ako pri ostatných bondovkách s Danielom, tomu stále niečo chýba.. a to najmä vypiplaný scenár a o trochu lepšia réžia, ktorý by dokázala viac vyžmýkať z diváka emócie.. záver ma nechal úplne chladným a to by asi nemal.. škoda.. napriek kritike prikláňam misky váh na stranu 4* ()

Litvicek

Když zavřu obě oči, dostala tahle série a Craig opravdu velmi povedený a velmi důstojný konec. Mohl bych zhejtit pár bodů a mít blbý komentář ale já si film vlastně užil. ()

Hanys_

Smutné Craigovo loučení. Míň zajímavého záporáka než Maleka jsem asi v bondovce ještě neviděl, scénář překombinovaný - dva 007 zbyteční, Waltz zbytečný, mejdan Spectre zbytečný...a ikdyž se závěru ty emoce celkem zdárně daří dolovat, tak ta cca hodina předtím docela bolela. Btw úvodní akční honička top. 7/10 ()

Petr.Kocfeld

Dojemný příběh ,který je plný akce a napětí.Film Bond 25 je výborný.Děj a lokace jsou dobré.Dávám 4 hvězdy.Bond 25 je svižný a chytrý snímek.Hodnotím jej 80 procenty.Dan Craig a Ana de Armas jsou moc dobří.Scénář a režie jsou vynikající.U mě asi nejlepší Craigův film. ()

tom.nosek

Určitě všem doporučuji podívat se před zhlédnutím na Spectre, protože na něj No Time to Die přímo navazuje. Vlastně navazuje dost na všechny "craigovky" a i příběhově je završuje. Casino Royale bylo Campbellsky své jako v již dávné době Golden Eye, více moderení a ryzí Bond. Quantum of Solace bylo prostě nepovedené. Skyfall bylo tak nebondovské a tak jiné, že pro fanoušky Bonda to úplně nebylo, ale nefanoušci byli nadšení. Spectre byl pak absolutní protipól, paradoxně od stejného režiséra jako Skyfall, a taková pocta všem fanouškům. No Time to Die je pak asi to, co si představuji jako takový mix všeho, jak Bonda přenést do 21. století a zároveň uctít minulost. Ten film fungoval na mnoha rovinách. Herecky hráli dobře všichni a snad jen jediná škoda, že Ana de Armas neměla trošku větší roli (ale nebylo to poprvé, kdy Bonda odmítla bondgirl?). Technologicky jsme viděli zase spoustů gadgetů, které neexistují, ale nic nepůsobilo až tak extrémně přehnaně. Akce je ve filmu taktéž hodně a hudba byla dle očekávání od Hanse Zimmera dobrá, stejně tak úvodní song od Billie Eilish. Co jsem nečekal, tak že jsme dostali kromě toho i velkou dávkou emocí, asi nejvíc ze všech bondovek dosud natočených, a že se podařilo sáhnout si k jedné z těch horších bondovek – On Her Majesty's Secret Service – a využít to nejlepší, co film nabízel, v daleké lepším podání. No Time to Die je tedy krásné zakončení éry Daniela Craiga, který to měl u mě jako Bond těžké, ale roli si skutečně zasloužil. Už teď jsem zvědavý, kdo bude příští Bond... ()

Ebon

Bond už asi senilní a je přehnaně přecitlivělý a emočně nestabilní. Formát se posouvá směrem, který mi nevyhovuje. Ana de Armas byla lahůdková! ()

Ripley

Začnu nestandartně u hudby.Zimmera mám velmi oblíbeného,ale k Bondovi se nehodí.Když už byl klasický,použil známé motivy a když měl být svůj,tak jen kopíroval sebe a to ještě nevýrazně.Slyšel jsem tam Inception nebo Temného rytíře.Mám rád prostě Barryho a Davida Arnolda,který Barryho variuje a zní to podobně,ale moderněji.Co se týče režie,tak netuším zda dělal akci stejný tým jako u předchozích craigovek,ale zde krom Jamajky byla jednoznačně nejslabší.A scénář?Asi se schodneme téměř všichni,že Malekuv záporák byl slabý,ale mohl za to on nebo scénáristé?Měl zde málo prostoru i přes to,že jde o nejdelší bondovku.Závěr filmu by mi nevadil,kdyby ve mě vyvolal ty emoce,které vyvolat měl.Možná to bylo tím,že už jsem zklamán z předchozího děje a tudíž i emocionálně otupen.Není čas zemřít je nejslabší craigovka,tudíž nelze souhlasit s tím,že jde o důstojné zakončení. ()

mclenin

Dôstojná rozlúčka s 15 rokov trvajúcou Craigovsko-Bondovskou ságou, pričom hoci nejde o najlepšiu Craigovu Bondovku (tu si prím stále hrá Casino Royale v tesnom závese so Skyfall) no ide o najcitlivejšiu a najľudskejšiu verziu Bonda, ktorú sme mohli vidieť. Hans Zimmer to celé podkresľuje dvomi originálnymi motívmi, vo zvyšku si vypožičiava svoju tvorbu z iných filmov (nadnesene "vykráda sám seba"). A hoci film nie je dokonalý (chabá motivácia záporáka, Rami Malek je síce zapamätateľný ale nevýrazný, tak trochu nekompaktný príbeh, ...), akékoľvek nedostatky ustupujú do úzadia pred faktom, že sa jedná o rozlúčku jedného z najlepších (ak nie aj najlepšieho) Bonda, ktorého sme tu doposiaľ mali, a preto treba vzdať hold Danielovi Craigovi, ktorý (je) bol ako agent 007 famózny. ()

Marius_ss

Oni to fakt spravili.... Posledná "Craigovka" si drží vysoký štandard, podobne ako jej predchodca - Spectre. Skvelú prácu tu odvádza (ako inak) fenomenálny Hans Zimmer, ktorý tentokrát neponúka až tak výrazný, epický soundtrack ako by som rád, no na druhej strane... je to rafinované, elegantné... a tam kde to má byť úderné, to veru udrie tak ako má. Veľké plus filmu je Ana de Armas, ktorá je jedna z najsexy Bondgirl (?) celej histórie, no žiaľ je tu veľmi krátko a navyše je (záhadne) odolná voči Bondovmu šarmu (kto by to bol čakal v dnešnej dobe). Celkovo tu úplne vymizla ta aura "Bond - ženský zvodca". V tomto konkrétnom filme som ochotný to prehliadnuť, nakoľko tu Bond už má svoju životnú lásku (a nie len ju), no dúfam, že toto nám byť len výnimka, a nie nový štandard, nad ktorým budú feministky krochkať blahom. Akcia je na pohľad fajn, no mohla by byť prepracovanejšia a choreograficky lepšie zvládnutá. Legendárne trio "M", "Q" a Moneypenny je skvelé ako vždy, aj keď posledná menovaná veľa času nedostala. No a čo sa týka najkontroverznejšej postavy - novej "007", tá bola síce lepšie ako som čakal (ale že som mal tie očakávania riadne nízko), no aj tak bola tak trochu otravná, nie príliš sympatická a povedal by som, že aj zbytočná. Oveľa viac by tu fungoval agent - muž súperiaci s Bondom o post 007čky (koniec-koncov, krásny príklad sme mohli vidieť v poslednej Mission: Impossible - Fallout, kde proti sebe stáli Cavill a Cruise). Ale to by bolo asi príliš veľa mužského hormónu (v akčnom filme !!!) na dnešné zženštelé časy... A čo sa týka hlavného antagonistu... slabota. Jednak Rami Malek nepatrí k mojim obľúbencom a jednak ako hlavný záporák nemal potrebnú charizmu, brutalitu, neohrozenosť, inteligenciu... skrátka nič, čo by z neho robilo rovnocenného súpera nášmu agentovi 007 (myslím tomu ozajstnému 007...Bože to sú časy...). Paradoxne však Bondovi uštedril najťažší úder... MINI SPOILER (ako fanúšikovi seriálu Smallville mi ihneď napadla paralela s Clarkom Kentom, Lanou Langovou a ich podobne smutným koncom...). A tu sa už dostávam k veľkému finále, ktoré je a ostane jedno z najemocionálnejších, najpamätnejších... či už sa to niekomu bude páčiť, alebo nie. Konkuruje aj záveru "V tajnej službe jej veličenstva", z ktorého som sa tiež nejaký ten čas spamätával ;). Aj keď to teda nie je najlepšia "Craigovka", a chýba tu ten potrebný TESTOSTERÓN (momentálne nechcený v Hollywoode), je to film hodný Bonda a zakončenia jednej éry. A som veru poriadne zvedavý, ako bude vyzerať tá ďalšia, a akým smerom sa bude uberať nový Bond... ktorý sa vráti ! Zbohom Daniel ! Najlepší Bond po Sirovi Connerymu ! ()

woodsman

tak toto bola vazne pecka paradna bondovka pocta Craigovi akcne sceny som slintal pri nych paradne hudba tiez zimmer + Elish paradne zaspievala emotivne a Ana de Armas mnam bohyna skoda ze jej tam bolo malo krasavica zaporak pekny zmrdak ()

Darth Maul

Cez hrošiu kožu Jamesa Bonda sa predrali emócie. No Time to Die teda v osobnej rovine hlavného protagonistu krásne nadviazalo na Spectre. Intímny svet postáv sa však dostal do ostrého kontrastu k príbehu, ktorý chcel byť maximálne globálny a velikášsky. Cary Fukunaga zbytočne tlačil na veľkoleposť diania aj v momentoch, ktoré to vôbec nepotrebovali. Menej by bolo v tomto prípade oveľa viac a mnohým scénam by pristala tichšia a skromnejšia atmosféra. Nevadí... Posledná časť pentalógie zakončená piesňou We Have All the Time in the World v podaní Louisa Armstronga je viac ako dôstojnou bodkou za celou sériou. ()

derryl

Je to srdcovka! 25. díl série byl výborný zážitek do poslední minuty. Jako vždycky! Jamesi, Jamesi Bonde, na zdraví... [Cinestar Anděl 19.10.2021] ()

Mitin

Bohužel kromě vizuálu nenajdu jedinou pozitivní věc. Od začátku jsem se modlil, ať už to skončí a ubíjelo mě to, že NTTD má 2,5 hodiny. ()

Lefty86

Ten konec.... To jsem si přetočil asi 8x , ač nejsem žádný extra zarytý Bondovec tak Craigovky jsem viděl všechny , z toho chlapa charisma přímo stříká. ()

merit1

Je len málo vecí, v ktorých som konzervatívna a jednou z nich je Bond. Nová, moderná verzia agenta 007, mi nesedí, pretože od neho nečakám, že bude priamočiaro emotívny. Rovnako nečakám, že stratí zmysel pre nadhľad, suchý humor a alkohol. Akcia a lokácie stále ostávajú na výbornej úrovni, ale tento atribút má už takmer každý áčkový akčný film. A tak mi ostala jedna hviezda za Anu de Armas a druhá za titulkový úvod a hudbu ( song Billie Eilish ) . ()

janesX

Neviem čo ma napadlo zapnúť si Jamesa Bonda, ešte k tomu 163 minútového.  Fanúšikom, ktorým som nikdy nebol, už po tomto mixe Bonda s Fantomasom (a s Pevnosťou Boyard) isto ani nebudem. Začiatok celkom zaujímavý, potom štandardná akcia ukončená dobrým nápadom v obrnenom aute. To bolo ešte pred titulkami. Potom spŕška klišé, po ktorej som to chcel vypnúť. V 53 minúte som mal opäť nutkanie na vypnutie, keď agentka sexica predviedla zopár smiešno - vtipných, smrtiacich "martial arts" výkopov. To tam naozaj nemali dávať. A prst na ovládači som mal ešte zopár krát potom (1:29 a ešte asi 25 minút pred koncom). Nikto nie je stopercentný, ani tento alkoholik, ktorý už má na mále, že ho hodím do koša, kde sa bude môcť kamarátiť so  Spidermanom a Potterom. A ktorými v istom zmysle opovrhujem. ()

Rozjimatel

"It'll be great, I've had three weeks training!"     Dôstojná rozlúčka s Danielom Craigom, zrejme doposiaľ najlepším Bondom (konkurovať mu dokáže jedine Sean Connery, takže prvé miesto by som rozdelil medzi týchto dvoch výborných hercov). S Bondom, ktorý nebol žiadnym komixovým superhrdinom, ale len zraniteľným človekom (fyzicky i citovo), človekom, ktorý dokonca dokázal milovať. Bondovky s Danielom Craigom si v porovnaní s ostatnými dokázali udržať najvyššiu priemernú úroveň a je medzi nimi aj zrejme najlepšia bondovka vôbec - Casino Royale (2006) (v tesnom závese s filmom Srdečné pozdravy z Ruska (1963)). Najlepší na "No Time to Die" je skvelý prológ - najskôr neskutočne mrazivá spomienka na detstvo, potom vynikajúca akcia v atraktívnom prostredí talianskeho mestečka Matera, ktorá dáva s nostalgiou spomenúť na klasické bondovky. Žiaľ, atmosféra potom mierne upadne a podobne špičkových scén už veľa nebude (Kuba, návrat do domu pri jazere, zachraňovanie Madeleine a Mathilde). Výborná je ešte tá vzťahová linka s parádnou chémiou medzi ústrednou dvojicou a s milým dievčatkom a perfektná je aj nová postava, roztomilá agentka z 3-týždňovým výcvikom (Ana de Armas). Naopak, pribudlo aj pár otravných postáv, a to nová 007-ka (Lashana Lynch), ale hlavne nevýrazný záporák v podaní Ramiho Maleka.     "Do you know what time it is?" "What?" "Time to die." ()

Warle

Důstojné rozloučení s Danielem Craigem v roli 007. Celkem klasická bondovka, která zásadně neoslní, nepřekvapí, ale ani nějak nezklame. Jediný vroubek je Lashana Lynch. Doufám, že jí nebudeme vídat nějak přehnaně často. Ta její postava je strašně uměle vytvořená, natlačená na sílu a zdá se jako by samotní scénáristé ani nevěděli co s ní. Asi do toho nebudu raději zbytečně moc zabrušovat. Zato bych ale klidně častěji vídal Anu de Armas a Léu Seydoux (ne, opravdu to nemá rasovej podtext). 70%. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)