Príbeh napínavého thrilleru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. (Itafilm)

vesper001

Precizně vystavěná zápletka, kvalitní zpracování. Nestárnoucí George se na roli povrchního šoumena hodí, škoda jen, že se Jodie tentokrát spokojila s režisérskou stoličkou a nezahrála i režisérku (jo, je to trochu zamotané :). Julia není špatná, ale předvádí jen svou obvyklou temperamentní hubatou polohu, Jodie by možná dovedla její postavu udělat vícevrstevnější. Trochu mě zklamalo závěrečné prozření materialisty, které se odehraje jen v několika vteřinách v Georgeově pohledu. Kdo v tu chvíli zrovna zívá, doluje z kornoutu zbytek popcornu nebo smolí spoileroidní smsku, má smůlu. ()

Triple H

Príbeh, ktorý chce byť prudko aktuálny, ale scenár aj réžia sa zasekli niekde v 90-tych rokoch. Na to, aby film zaujímavo polemizoval o aktuálnej finančnej kríze je príliš infantilne zjednodušený a na to, aby strhol má zase slabý ťah na bránku a nezaujímavé postavy. Neviem či sme s hlavným hrdinom mali sympatizovať, alebo nie. Film našťastie poukáže na to, že sa jedná o totálneho idiota, ktorý stavil celoživotné úspory na číslo v rulete, ktoré mu odporučil moderátor TV show (!!). Hlavný zloduch ďalej na konci celkom trefne poznamená, že pokiaľ biznis vynáša, nikomu kto z neho profituje (vrátane hlavného hrdinu či ďalších akcionárov) nevadí či to je poctivé, alebo nie. Ale akonáhle to vychádzať prestane, tak zrazu je systém neférový, skazený, skorumpovaný, atď. Tento pokus o objektivitu mohol dostať viac priestoru, lebo pri hádzaní špiny na finančný sektor sa akosi pozabúda, že zvyšok populácie rozhodne nie je akousi kolekciou poctivcov a dobrákov od kosti. Veľmi zábavný krok smerom k sci-fi bola šéfka PR oddelenia hlavného zloducha, ktorá bola šokovaná, že dotyčný pán zarába svoje stá milióny nepoctivo. To si mohli odpustiť. Čiže pozerateľné, ale vzhľadom na tému prehnane zjednodušené a hlúpe. The Big Short na poli kopnutia si do krízy stále vedie. ()

Johnny.ARN

Čakal som niečo nudné a nezáživné ako tomu bolo napríklad pri Sázke na neistotu, ale dostal som celkom svižnú a pútavú drámu, ktorá bola jednoducho podaná, s dobrým obsadením a jasným odkazom ľudstvu. 3 z 5 ()

Minimie

Film, který se na první pohled tváří celkem nezajímavě, s tématem, které se v poslední době dost omílá. Pokud tomu ale dáte šanci, možná budete stejně jako já příjemně překvapeni. Jedná se totiž o velmi slušné drama, které se ale zároveň nebere příliš vážně a nečekaně i pobaví. Když jdete navíc do kina v pátek večer unavení po náročném týdnu a film vás ani trochu neuspává, je to určitě dobré znamení :-) Film není složitý na pochopení a sleduje se jedním dechem. ()

venison

Film "Hra peněz" především díky svému hvězdnému obsazení George Clooney x Julia Roberts slibuje skvělou podívanou.. Já osobně jsem bla hodně zklamaná.. Jodie Foster jako režisérka s tímto filmem u mě neobstála.. Role, kterou ztvárnil Clooney mi nebyla sympatická, takže mi v podstatě bylo jedno, jestli ho terorista odpálí nebo ne.. Možná by mne film zaujal z pohledu zoufalého teroristy.. Robertska tu neměla rozsáhlou roli, takže ani k ní mě pevné pouto neváže.. Kdybych nekoukala s přítelem, asi bych nakonec film vypnula.. Nebylo to špatné, ale ploché.. Pozlacené béčko.. Tvůci si s daným tématem mohli pohrát lépe a vykřesat z toho jiskru psychologického thrilleru.. Spíše slabší průměr.. ()

Pavlínka9

Je to krásně propracované a detailní tím, že je to všechno bez přestání natáčeno a lidé to vidí v přímém přenosu. Každou chvilku, každý detail - každý krok, který tam Kyle a Lee udělají. Zaujalo mě to tím, že je to téma, které ovlivňuje denně plno lidí a Kyle se rozhodl s tím něco udělat - ok - nebyl to nejlepší nápad, ale už neviděl jiné východisko. To, že je tam plno momentů, kdy si myslí, že si pomůžou, ale místo toho si tím o to víc uškodily - to byla fakt bomba :) :) Ať už se jedná o vyjednávání o koupi akcií, nebo o těhotnou přítelkyni v přímém přenosu - takové podpásovky se nevidí ve filmu každý den. Clooney a Roberts - dvojice, která je sázkou na jistotu, ale mě se i moc líbil Jack OConnell, který bojoval o svůj cíl do poslední minuty... ()

hroubek

Na film jsem se po parádním traileru moc těšil, ale pak přišly negativní recenze. I tak jsem byl na film zvědaví, jen už jsem ho nechtěl vidět v kině. A teď mě to docela mrzí, jelikož velké plátno by tomuhle filmu hodně moc slušelo. Co se týče filmu samotného, tak ten je řemeslně v pořádku. Jodie Foster si jako režisérka všechno moc dobře pohlídala, a film má emoční spád, umí tnout do živého když je potřeba, a i dialogy odsýpají tak jak mají. Největší problém přichází s příběhem a logikou. Film má dobrou zápletku, která je dost napínavá a rozhodně udržuje pozornost a vyvolává to správné napětí. Problém nastává až ve druhé půli, kdy už víme na čem jsme a celé to začne působit trochu hloupě a ve výsledku dost naivně. Což, je velká škoda, protože se ze zajímavě rozehrané hry stává, tuctová záležitost, která míří do svého docela dost očekávaného konce. George Clooney je velmi dobrý a spoustu momentů si krade pro sebe a je vidět, že mu ta role sedla. Julia Roberts má po dlouhé době opravdu vděčnou roli a taky jí prodává co to jde. Jack O'Connell mě hodně příjemně překvapil, jelikož podal velmi dobrý a civilní výkon a s jeho postavou lze dost soucítit. Další, kdo mě hodně nečekaně překvapil, byla Caitriona Balfe, kterou moc neznám, a o to více mě bavil její herecký projev, a už se těším až jí někdy zas v něčem uvidím. I zbytek herců je velmi dobrý a svoje si odehrají bez chyb. Film má dobrou atmosféru a dost mě bavil úvod, obléhání, linie kolem zjišťování co se vlastně stalo a samotný konec, který měl ten správný náboj, i přestože byl dost předvídatelný. Škoda, že film nemohl jít více do hloubky, nebo že se muselo opustit studio, které udržovalo pocit klaustrofobie a napětí. Hra peněz není špatný film, jen má několik chyb, které ho zbytečně sráží dolů a to si film ve výsledku vůbec nezaslouží. ()

JohnSmith

Už jsem ani nečekal,že uvidím film s Clooneyem,který se mi bude líbit.Tohle dílko Fosterové je svižné,zajímavé,ale přiznám se,že i trochu naivní.Clooney super. ()

Yoda sama

Atraktívna novinárska dráma, skvelí herci a emotívny záver. Ale nie je to Network, nie je to Newsroom, nie je to Telefónna búdka, je to len dobrá žánrovka. ()

zdenny

Vynikající a lákavé obsazení, pro mě ale bohužel už ne tak vynikající film. I když se vedle hlavního příběhu rozvíjí i příběh jiný (a neříkám že nezajímavý), po nějakém čase mám z toho celého jen matné vzpomínky. Např. takové „Město šílenců“ je určitě o level výš. ()

fabecc1222

Vesměs zbytečný film, který ve svém žánru nabízí jen všechna možná ohraná klišé (Hodný únosce, chápavý rukojmí, zlý podnikatel...). Z toho všeho moralizování se vám tak akorát bude motat hlava, a zjistíte akorát to, že vás film skoro vůbec nezajímá. Pro všechny zúčastněné známé tváře jen jednohubka natočená za pár dní, natočená pro snadný přísun peněz. ()

drackula

George Clooney a Julia Roberts nesklamali a dokonca aj réžia Jodie Foster príjemne prekvapila. Téma je to ťažká, ale podaná veľmi priamo a polopatisticky a dostatočne strhujúco. Najdesivejší je jednoznačne záver - apatia, nezáujem, prepnem kanál...80% ()

Hollohlaway

Režie Jodie Foster zraje film od filmu, je vidět, že má smysl pro dobré vedení linie příběhu, a jsou jí cizí výstřelky abstraktních hejsků, plné triků a zmatených střihů. Scénář už je trochu sušší, spíš tak jen nakouknete pod pokličku finančnictví, a osud jednoho z mnoha investorů je tu trochu až naivně předváděn v srdceryvném příběhu zhrzené důvěry. Největší jména Clooney a Roberts si spolehlivě odehrají svoje, ale nějaký dramatický odvaz moc nečekejte, je to taková vyprávěnka z TV prostředí, a ukázka americké mediální práce, toť vše. Že bych se z toho v noci odkopával, to zase ne, ale zkouknout se to dá. ()

herr_carter

YES !!!!!!!! Pecka všech pecek, které ke vzniku stačil víceméně jediný filmový exteriér 15 x 15 m čtverečních. Nemám rád Jirku Klůnyjových, ale to co předvádí tady, bere dech - poté, co je ve filmovém studiu v přímém přenosu zajat a stává se obětí nešťastného jedince, který sedl na lep jednoduše vypadající finanční fůzi, která měla vést ke zbohatnutí a nevedla, předvádí reálné emoce bez jediného zaváhání. Herci obecně v tomhle filmu hrají superprim. Téma snímku je navíc vskutku originální a napínavě povídané, takže člověk sedí a hltá od začátku do konce. Co už by místní hodnotitelé chtěli sakra od filmu víc? Pro mě tenhle film splňuje všechno, co by moderní thriller měl obsahovat.....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Jelikož jsem šel do tohoto snímku bez jakýchkoliv informací o ději, měl jsem po úvodních pár minutách nemalé obavy, že půjde o nějaké vysoce sofistikované Wall Street drama, jenž si užije tak akorát pár zasvěcených ekonomů, velmi záhy však nastane zásadní žánrový obrat a valnou část filmu pak tvoří už jen klasický krimi thriller, který ovšem především v době, kdy se odehrává ve studiu, je vážně skvělý, napínavý a působivý. Závěr se pak sice bohužel zvrtne do až příliš nevěrohodné a hodně jednoduché podívané, cílící především na to nejnenáročnější publikum, lačnící po co nejkýčovitějším závěru, i v tomto úseku si nicméně dokáže film udržet svou působivost a funkčnost, tudíž jako celek působí jako vážně záživná jízda, kterou si nikdo z přítomných herců jistě nepošramotil svou pověst, respektive je naopak nutné spíš podotknout, že právě bez ústřední mužské dvojice to nemuselo dopadnou vůbec tak dobře, jelikož jak Clooney, tak O´Connell odvedli vážně přesvědčivé výkony. Ze začátku velmi náročného dramatu se tak nakonec tedy vyklubal velmi (možná až příliš) nenáročný thriller, který mě osobně ovšem rozhodně oslovil, jelikož disponuje prakticky všemi ingrediencemi, vhodnými pro nenudící podívanou. Kdyby scénáristé ještě mnohem více zapracovali na závěrečné pointě, šel bych s hodnocením klidně ještě i výš, i takhle ale za mě fungující podívaná. ()

Lukoboss

Celkem aktuální tématika zejména pro USA, vtipně zvolený prostředí ulítlé TV show, kde se mluví o obřích investicích, jako by to byly rohlíky, a do toho G. Clooney a J. Roberts v hlavních rolích. Tak to zní přece dobře, ne?! Zní, ale to zpracování už takový není bohužel. První hodina je dobrá, napínavá, herci výborně mění svoje emoce, tam to byl takovej správně minimalistickej thriller v jedné místnosti. Jakmile se ale vyjde (a toto vůbec nechápu!) ze studia, začne to být taková ta blbá filmová Amerika plná patosu a dalších kravin. Navíc je tam dost poznat, že to točila J. Foster jako žena, protože chlapi jsou tady vyobrazení jako neomalení a jednoduší násilníci (J. O'Connel, kterej místama připomíná výrazem Toma Hardyho), namyšlení, egoističtí a slavní rádoby chytráci (G. Clooney) a v neposlední řadě vychcaný svině (D. West), zatímco ženy zde totálně diktujou, jsou dominantní, rozhodný, rozumný a jasně dávají chlapů najevo, že takhle by to teda nešlo. Propadák to rozhodně není, ale určitě to mohlo být lepší, zejména nebýt té poslední půl hodiny. ()

Loki_Six

"They're only calling it a glitch because nobody understands how the algo works. And if nobody can understand the math, then nobody has to explain the money." ()

Wally

Posledních 20minut je mazec, ale v celku mne to moc nechytlo a ač jsem rád po tak dlouhé době viděl J. Roberts, tak musím dát průměrné hodnocení... ()