Príbeh napínavého thrilleru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. (Itafilm)

hony23

Film pojednává o zoufalcovi, který utopí veškeré své peníze v akciích, které mu doporučí Klůny ve své televizní šou. Samozřejmě o ně přijde a tak vtrhne ozbrojený do živého vysílání a chce odpovědi na své otázky. No zápletka celkem originální, herci přesvědčiví a stopáž dostatečně krátká na to, aby se nedostavila nuda. ()

Eddemi

Po pravde netusim, zaco ma tento film takto vysoke hodnotenie... Z mojho uhla pohladu, je dej predvidatelny od zaciatku do konca. K tomu vsetkemu sa neskutocne vlecie. Rytmika filmu nikde, napatie tiez - ak nejake, pride mi umelo tahane z nicoho. Spad ci stupnovanie napatia tiez nic. Rozvoj postav tiez nic.. Proste ma to nudilo. A aj tak ma to lakalo dat 3 hviezdy, ale po piatich minutach som svoje rozhodnutie musela pozmenit. Lebo dat 3 hviezdy zato, ze mam rada nejakych hercov je malo... Sorry. ()

RebekaFox

Ve velkém sále Lucerny jsme pár dní po premiéře byli celkem 4. Tak jsme si alespoň mohli přehodit nohy přes sedadla před námi, ale ani to nepomohlo...Po dvaceti minutách odchod z kina. Nechápu jak mohl někdo film označit jako napínavý thriller! Nuda až na půdu. Proč má tolik úspěšných herců tu potřebu pouštět se i do režie? Jodie Foster měla raději zůstat u hraní. Ani kvalitní obsazení film nezachrání. Klíčová scéna filmu, kdy se v přímém přenosu objeví v záběru onen nebezpečný frustrovaný útočník, je napínavá asi jako z večerníčku...jak si ho nejdřív vůbec nikdo nevšímá a on se tam tak zmateně motá mezi kulisami! To mě alespoň rozesmálo. ()

DjLibnei

Ano, podobalo se to oné slavné telefonní budce, ale... Vyborný závěr, tempo stále narůstalo, výborně zahrané od Clooneyho a skvostný zjebanec od těhotné přítelkyně blázna s bombou- ta mu vážně dala, to se často nevidí. Výborná pasáž byla i když volal Clooney o pomoc, ať lidé posílají peníze. Vážně povedené, moc bych ten film nehanil>> 70% - brzy si to dám ještě jednou... a jestě jednou :) ()

rigby

Začíná to zprvu jako nevinná hra, navíc celkem nicneříkající hra. Pak to začne nabírat obrátky, ale do sledovatelného varu, který rozhýbe nervy diváka, se to bohužel dostane až po hodně dlouhé době. Netrpělivý divák nevydrží a ten trpělivý se až tak výrazné odměny nedočká. Ano, dá se na to dívat, ale žádný výjimečný zázrak to opravdu není. Snadno zapomenutelný film na jeden večer. ()

jojto

Hoc som tým finančnobankovoburzovým termínom prd rozumel a tvárovo sterilného klunyho a mejkapom naplácanú robertsovú moc nemusím, bol som milo prekvapený. Zaujímavý scenár, zápletka i trochu toho zvratu (nie zvratku). ()

Erico

Film na který po 4 týdnech zapomenete a říkáte si jestli jste ho vůbec viděli nebo ne. Námět nebyl úplně špatný, bohužel celkový zpracování a hlavně nesmyslná druhá půlka filmu upadá do těžkýho průměru ostatních amerických filmů. Škoda ()

esmoke

Příběh z natáčení televizní investiční show, kdy se moderátor a členové štábu stanou rukojmími ozbrojeného mladého muže. Jodie Foster je lepší herečka než režisérka, děj jde předvídatelným směrem. A špatné je i načasování po Margin Call a Sázce na nejistotu. (2D dabing) Rozpočet: $ 27 miliónů, Tržby: $ 93,282 miliónů. ()

zuzzz.man

Za mě opravdu luxusní kousek. Hodně dobrá zápletka, a byť už jsme od nějaké doby měli jasno, odkud vítr fouká, napětí opravdu přetrvávalo až do konce. O hereckých kvalitách JR a GC nemůže být pochyb. Oceňuji i pár vtípků (vyřčených s vážnou tváří). Krém na erekci je top. ()

LencaN

To zase jednou někdo něco pořádně zpackal. Takový potenciál a takhle to zkonit. Trailer je stokrát napínavější a dojemnější než film, který se strašně vleče, je to takové nerealistické, všechno moc jednoduché, moc přímočaré. I když scénář se docela vyvíjel dopředu a dozvídali jsme se, co je za vší tou zlostí chlapa s pistolí a bombou ve studiu. Sice všechno táhnou Clooney s Roberts a pro mě méně známý O'Connell, ale stejně tohle všechno velice snadno upadne v zapomnění. Lehce podprůměr. ()

Goumen

Z počátku mě to moc nezaujalo, ale jak se to postupně rozvíjelo a objevovaly se nové infromace, tak mě to nakonec dost pohltilo. Velmi dobře zahrané drama s výbornými herci. ()

bonovox

Thriller, ktorý ničím výrazným neprekvapuje a ide v stanovených šablónách žánru. Má síce niekoľko prekvapivých momentov (video hovor s priateľkou), ale hlavne v závere je to jedno klišé za druhým. Jodie Foster ale aj tak dokazuje, že má talent nielen na herectvo. ()

HellsAngel

Buďme úprimní, žiadne búranie hraníc thrillerového žánru nikto nečakal. Vyzeralo to na napínavú záležitosť so známymi a obľúbenými tvárami pred kamerou (ako i za ňou), a to je presne to, čo sme aj nakoniec dostali. Scenár nieje bohvie ako originálny, no ani nepotrebuje byť, pretože diváka si v napätí udrží. S pár ozaj prekvapivými momentmi (aj vy ste ostali v šoku v momente, kedy akcie nevyleteli hore, alebo Kylova priateľka spustila spršku nadávok, že áno?) a emocionálne slušne šlapajúcim záverom ide o veľmi príjemnú a pohodovú hodinu a pol trvajúcu dramatickú jazdu. ()

Ironhead

Unos provedeny zoufalym clovekem v primem prenosu, to tema tu neni zdaleka poprve a ikdyz to neni spatne nejde rozhdone o nijak strhujici nebo nejlepsi zpracovani tematu ikdyz hvezdne obsazne... ()

sus

Filmu dávám 5* proto, protože jsem byl od začátku do konce u obrazovky jako přibitý a hodina a půl mě připadala jako dvacetiminutovka. ()

Rian_witcher

Slušný thriller kde jsou karty rozdané hned v počátku a sledujeme jen cestu a přerod moderátora pořadu k danému konci. Chemie mezi Julií a Georgem funguje stejně dobře, jako v Dannyho parťácích. ()