Príbeh napínavého thrilleru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. (Itafilm)

Jadro

Úvodné zaváhanie pokračuje zaujímavým prepletením situácií, ktoré vrcholia v poslednej tretine filmu. Úplne najlepší je záver, kedy po smrti Kyla ľudia neveriacky a mĺkvo pozerajú čo sa vlastne stalo - no všetko kočnčí pokračovaním hrania stolného futbalu. Absolútne jedna z najrýchlejších, no najvýstižnejších metafor doby!!! ()

JannieMc

Hola Guys! =´) PaneBože! Tento svět doopravdy produkuje filmy jen pro to, aby ukázal, jak je tento svět v h....u?! No, varují nás myšlenkou...a ta je zásadní. ()

Cannonball

Je jasne od zaciatku co sa Jodie Foster snazi aj som jej fandil do konca. Lenze okrem velmi zdriedkavych momentov a poslednych asi 20 min tam toho moc neje. Film je lahostajny hlavne voci hlavnym postavam a k celkovemu pribehu. Vdaka comu je neschopne vyvolat aky kolvek cit alebo sucit. 50% ()

DonBraso

Už tu bylo pár filmů,který tento kupodivu svěží film připomíná.Pod Jodie Foster mě bavil i Pan Bobr a tentokrát si vybrala vcelku jasně daný souhrn,který má být hlavně pokud možno gradující.Právě bohužel to je jaksi někde hozeno přes loď v jednu dobu(mimo studio) a nedá se to chytit ani při dalším kilometru čili střihu.Asi jsem chtěl fakt možná už moct,někdy se říká,že změna prostředí prospěje.Samozřejmě je tu i trochu bouchanec a jakási osvěta o akciích a všude se okrádá a další žvásty,ale to jsem v klidu vynechal a bral to jako čirou zábavu.Clooney musím říct mě tu opět bavil a docela lechce jsem mu baštil každou větu kterou řekl,což opět mělo fungovat jako v reálném životě.Celkově začátek se rozjede bez mrknutí oka a pomalu až do konce jede na plný plyn a drží se stále stejné linie,kdy zbytečně neruší dalšíma odbočkama.Samozřejmě člověka napadne,že vždycky by to asi určitě šlo vyřešit jinak,ale v rámci filmu jsem si úplně nevšimnul příšerných pitomostí,kdy by divák prosil už po šesté boha,co je to za blbost.Pochválit musím střih,protože ten je tu vážně hojně a doopravdy cíleně bezkonkureční,kdy díky tomu,že koukáte vlastně na televizní přenos,tak to i divák tak cítí,což je hrozně fajn a dává to filmu tak trochu svojí tvář.Trochu škoda,že tu Dominic West má spíše štěk a radši bych ho viděl na straně s bouchačkou,ale už to tak je.Přesto milé překvapení,který není určitě filmovou osvětou,ale baví a hlavně dokáže zabavit,což samozřejmě i při délce filmu je "Fostersky" milé. ()

jfaba

"Tak se vydělávaj prachy!", řekli z Forbes 100. A nebo prodělávají, záleží na který straně stojíte. Jak chudák ještě k větší bídě přišel a potom zaplakal, nakonec chvilku plakali i lidé u obrazovek. A vítěz? The winner takes it all! ()

Bilky

Chápem zámer tvorcov, poukázať na negatívne praktiky burzových domov, pranierovať situáciu na finančných trhoch, nefungujúcu legislatívu, absenciu postihov a dohľadu. Rozumiem sociálnemu podtónu aj snahe urobiť tú tému divácky atraktívnu a nerobiť to priveľmi akademicky ako napr SÁZKA NA NEJISTOTU alebo podobné filmy. Som celkom ok, aj s kritikou postoju médií. Ale prečo to robiť tak polopatisticky až naivne? Tak béčkovo s áčkovo hviezdnym ansámblom na čele s režisérkou! Akokeby divákov pokladali za úplných lúzrov, čo všetko zbaštia :( Pokiaľ sa dej odohrával v štúdiu, bolo to ešte ako tak uveriteľné aj keď prerod Cloonyho postavy bol z ríše fantázie - ale čo nastalo potom v poslednej 1/4 filmu ho dalo dole o 2 levely! Ničmenej za solídne budovanie napätia a ironický humor to nechám na 3* a 65% ()

Vasyl

Moje první Jodie za kamerou mě nenadchla. To si člověk celej film říká: Notak, zastřel někoho, ať všichni vidijou že sis nepřišel jenom pokecat do televize. Swat tě stejně sundá až bude mít příležitost bez ohledu na vyjednavače. A chlápek jen máchá pistolí a swat ho nakonec stejně sundá až dostane příležitost. Aji to rozpletení záhady ztracených 800 mega by se dalo rozvést líp než za 15 minut a během dvou telefonátů. ()

jokino

Od Clooneyho, aj Robertsky, som teda čakal podstatne lepší výkon. Zo začiatku to aj celkom svižné bolo, malo to svoje tempo, ale po krátkom čase to už vyslovene, podľa mňa, začalo upadať, strácať na svižnosti a až nudiť. A od cca polky filmu som vyslovene "tlačil" čas dopredu, nech film už skončí.. To, že rôzne korporácie, či jednotlivci, si robia svoj biznis rôznymi spôsobmi, myslím, že nie je vôbec nič nové.. Ale videl som aj iné filmy na túto tému, ktoré boli podstatne lepšie spracované, so švihom a napätím počas celého svojho času. Z môjho pohľadu to Fosterke tento raz moc nevyšlo. ()

waltosin

Okradaní lidí v přímém přenosu, které se děje i v reálu, drama nás drží celou dobu v pozoru i s těma nejlepšíma co hollywood může nabídnout. :) 75% ()

blondboss

Očakávanie zaujímavého a dychberúceho thrilleru sa zmenilo na trápnu konverzačku v štýle Phone Boot, ktorej ale nesiahala ani po členky. Hlavnému záporákovi som neuveril ani jedno slovo a Clooney sa mohol aj roztrhať, ale jednoducho z tohto sa nedalo veľa vyžmýkať. Keby sa scenár uchopil trošku výživnejšie a duchaplnejšie, mohol z toho byť možno aj trhák roka, takto je to len lacné béčko, ktoré vyšumí z hlavy v priebehu doslova pár minút. 35 % ()

megajalec

Veľmi dobrý napínavý thriller. Do štúdia príde človek, ktorý sa cíti byť oklamaný tým, čo prezentuje moderátor v programe. Prišiel o všetky peniaze a situáciu rieši radikálne. Napätie sa dá krájať. Film nenudí, nesklamal ani záver. Takto to funguje v súčasnom svete, bohužiaľ. ()

wallax

Prekvapivo zaujímavý filmík o finančnom trhu, ktorý okrem dvoch známych hercov hrajúcich v ňom mal ďalšieho známeho na režisérskej stoličke. Lepšie 3 hviezdy zo 4 ()

hufnagel

Výborná dráma s výbornou réžiou a hercami.Som sa až divil,že je za tým Hollywood,lebo dej bol veľmi blízko realite súčasného Wall Streetu. ()

Saxos

Strašně užvaněné; napětí žádné; nějaký zvrat také ne; "stockholmský syndrom" získaný řádově v minutách; soudtrack nic. Prostě nezáživná hoďka a půl. ()