Príbeh napínavého thrilleru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. (Itafilm)

teckax

Když já mám Klůnyho raději s "What else...?" šálkem kávy... ale tohleto taky nebylo nejhorší. Spíš naopak. Slušně pobavilo. ()

Starejsi

Počas filmu som si prehrával ako by som preobsadil hercov ale s postupom času som si uvedomil, že takýto biedny scenár a nelogiku postáv by nezachránil nikto. ()

Upir_Spike

Vyloženě průměrný film. Je dobře udělaný řemeslně, vypadá ok, ale přijde mi trochu prázdný a nedotažený. Celou dobu se jen čeká, až přistane letadlo a ano myslím to, jako dvojsmysl:o) ()

kodwin

Začátek byl typicky americký, což zrovna nemusím, ale pak se příběh začal vyvíjet vcelku zajímavým směrem, že jsem nakonec uvažoval i o čtyřech hvězdách. Nakonec mi došlo, co mi vadilo - překvapivě George Clooney. Ne že by to zahrál špatně, ale tahle role se mi k němu moc nehodila. ()

Bogrant

Film, ktorý sa hrozne bojí pritlačiť na pílu. Záver to mierne vylepšuje, no celá tá pasáž v nezáživnom prostredí televízneho programu nieje taká nervydrásajúca než by sa očakávalo. Veľké herecké osobnosti, no potenciál nenaplnený. ()

Bragi66

Má to myšlenku, že investiční společnosti za pomoci médií vždycky zmáknou akcionáře. Z čeho jiného by také investiční společnosti žily? Akcionáři jsou jejich výživou. Stejně jako v politice - bez masy zmanipulovaných lidí to prostě nejde. Je to gambling, kdy si akcionář myslít, že on je geniální, a že on má tu správnou metodu. Jenže akcionář je jen akcionář a kasíno vždycky vyhraje. Na příkladu zlatých dolů v JAR film ukazuje, jak by se to dalo zařídit. Škoda, že kromě toho zjednodušeného příkladu to více neodkrylo záclonku nad skutečnými praktikami velkých hráčů. No ale příběh to má a George Clooney umí hezky zahrát sebestředného sociopatického moderátora. Špičatá Jodie Foster tu režii zvládla tak nějak také, ale ten překladněný konec s tolika prozřeními, to bych jim neodpustil, i když je tam ten návrat k tomu stolnímu fotbálku. Jo a ještě  film trochu samoúčelně plive ne kabát policajtům. ()

Dusty56

Tohle je prostě špičkový thriller. Má skvělé obsazení v čele s Clooneym, Roberts nebo O'Connelem, zajímavý děj a i skvělé závěrečné vygradování. 90% ()

52637

WOW, tak tohle jsem necekal a musim rict, ze me to hodne prekvapilo. Zacatek jsem moc nevnimal, ale od sceny s vestou to zaclo bejt zajimavy a az dokonce jsem koukal s otevrenou tlamou a fandil Kyleovi. Skvela rezie Jodie Foster a excelentni George Glooney, Julia Roberts a Jack O'Connell. Financni thriller ktery nadchne a nenudi. Zatim nej film roku 2016. SPOILER: Scena s pritelkyni ufff, ta me dostala ()

Dodge-I

Co dodat - průměr, plochý scénář, opsaný nápad (viz Taleb Nassim), neuvěřitelné vztahy a hrdinný personál, divný závěr - tak zachraňují Clooney a Roberts, ale marně - tak v průměru je to průměr, spíše slabší... ()

Tereza11

Takových filmů tu bylo a bude mraky a i když není zrovna originální, je alespoň trochu intenzivnější než všechny filmy rukojmí.versus hrdina co jsem zatím měla možnost shlédnout...a George Clooney podává skvělý výkon... ()

Cezar209

u mna urcite v top 10 2016...velmi prijemne prekvapila stetka,.. pardon pretty woman :o)....nan vo vseobecnosti rad zaner s nadychom drama, thriller, krimi ak sa scenar toci okolo realnej situacie a podari sa natukat nieco zo zivota o com ludia vedia ze to tak je ale ....nikto to "nevidel" :o)) ...a toto je ten pripad (podobne ako hra na neistotu)...okradnuty chlapik nakraca s 9tkou do studia, aby verejnosti prezentoval - upozornil ako doplatil na to, ze "nerozume a doveroval". financne spekulacie a pravne zazemie je nutna voda nielen na SK :o)) aj ked my sa s tym neserieme, ked jamu tak...tunel :o) ()

quido.morava

Zjevně žijeme ve světě bez úcty k životu a ohledu k druhým, kde už každý druhý je schopen pro pár blbých peněz popadnou zbraň a jít vyhrožovat, přitom riskovat svůj život a životy druhých. Na druhou stranu je každý druhý lépe situovaný darebák schovaný ve virtuálním světě schopen nás stejně bezohledně a bezostyšně okrádat. A celý problém pak tkví v tom, že od té doby, co jsou peníze nejen platidlo, ale také zboží, se v nás (lidech) něco pokřivilo... Hm - u hodnocení jsem na rozpacích - podle mne herecky dobré až výborné, ale zase ne excelentní, jak bych od Georgeho a Julie očekával, ale pořád dost dobré. Nicméně, proč ta utahaná nudná vstupní část děje? A dále je to celé dost předvídatelné, buď to mohlo být kratší, anebo se tam dalo dát něco, aby to bylo přitažlivější. Zjevně je Jodie lepší herečka, než režisérka a scénář se taky moc nepovedl - po této stránce to bylo spíš jen takové slušně odvedené řemeslo, než umění. No, a typicky americky naivní, uspěchaný a nedomyšlený konec, ale to už je snad u Hollywoodské produkce naprostý standard. Takže za odvedenou filmařskou práci slabé tři hvězdy a za celkovou myšlenku filmu jednu přidávám. ()

Aresko123

Dobry film. Svieži a rychly dej, nenudí, Jednoducho si plynie. Hlavne postavy celkom fajn (Julia pre mna uz odpisovana zrazu OK). Len skoda ze to nieje podla skutocnej udalosti. P.S. Hlavny zaporak ma super oddanu svoju "nastavajucu". ()

hujerita

Také akési nemastné neslané. Na túto tému boli aj lepšie filmy a Clooney s Robertsovou a s O Connelom to z biedy nevytrhnú. Nepomáha tomu scenár, ktorý trištvrte filmu len varí a nie a nie sa uvariť. Našťastie sa to skončí normálne, takže to je asi plus filmu. jedno kuknutie stačí- ()