Príbeh napínavého thrilleru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. (Itafilm)

divak84

1* za tancujícího Clooneyho který snad podobnou postavu nikdy nehrál... Jodie byl průměrná herečka a jako režisérka je uplně nahovno.. opět komunita čsfd se svým vkusem tento nic noveho nenabízející film posunula do červené zony na zakladě ničeho.. plot příběhu naprost pruhledný a od začatku bylo jasne jak to skončí, včetně spřátelení obou protagonistů proti zlemu finančímu sektoru , ktery zde zosobnuje D.West. tradičně otravna Julia, Jack O Connel v pohodě. ale jeho postava bohužel strašně plytká. co 5 6 minut dělal to same a sice "shut the fuck uuuuup!" a zbran šla ke ksichtu clooneyho nebo někam jinam.. o ničem thriller ktery pozornost určitě nepřitahuje.nějaky pokus o satiru / kritiku finančního setkoru se vubec nedostavil...nuda ()

EKLEKTIK

"Čím tohle trumfneme příští týden?" Přestože jsem Fanda, tak nejsem fanda Pretty Woman ani toho voskovýho panáka z muzea Grévin. Mě zajímala spíš režijní práce Jodie Foster a ta skutečnost, že se celý film odehrává v reálném čase, která mi však při sledování nějak unikla. ()

Hanys_

Kdyby radši do kin pustili libovolný díl toho pořadu, který Clooney moderuje. Protože ta jeho show vypadala fakt zajímavě. Úvod filmu ještě taky, ale jakmile se rozdaly karty tak už jediná překvapivá věc na celém filmu byl proslov Kylovy přítelkyně. ()

prezdivaka

Možná docela chytře natočený, ale přesto je film plný klišé. Herectví je skoro až sitkomové. A samozřejmě nikdo neřeší reálné situace, takže sluchátko v uchu Leea má nekonečný zdroj energie, stejně jako kamera. Ta vysílá i z jedoucího výtahu. To je jen na okraj. Nemá cenu se tímto slabým snímkem hlouběji zabývat. ()

Lovely.Bones

V mém pohledu se tu setkáváme s prozatímním nejlepším filmem roku 2016! Opravdu jsem nečekal, že by mě zrovna tenhle film s prakticky žádnou reklamní kampaní dokáže takhle nadchnout. Film je po všech stránkách perfektní. Nejvíce mě překvapila režie Jodie Foster, která není primárně režisérkou, ale tady odvádí přímo Oscarovou práci. Takhle napnout diváka a seznámit ho s postavou do takové hloubky v pouhých 95 minut je opravdu neskutečné. #JodieForOscar! Co se týká hereckých výkonů, tak se tu setkáváme s další bombou. Film se točí hlavně kolem Georgeho, který má svoji postavu postavenou na charizmatu a toho má Clooney na rozdávání. Julie je sice na plakátech, ale ve filmu opravdu pouze sekunduje, ale nějaká ta vypjatá scéna padne a ty Robertsová, jako vždy, zvládá skvěle. V (tak už neexistující) reklamní kampani je ovšem velmi upozaděný Jack O'Connell, který s Georgem hraje hlavní pár a odvádí stejně tak kvalitní herecký výkon. Na toho si začnu dávat pozor. Od scénáristů seriálu Grimm jsem také nečekal žádné zázraky, ale tady odvedli skvělou práci. Jediné, co by se dalo úspěšně vytknout, je velmi patetická hudba. I přesto, mohu pouze doporučit! ()

aLPaC

Potenciál by tu byl, hvězdné obsazení také, ale! Ale zkrátka, nemá to takový šmrnc, takový drajv, jaký bych čekal a ke konci mě to i trochu začínalo nudit. Víc než průměr si to nezasouloží. ()

filipvrbik

Poměrně dobrý film, ovšem se slabší réžií a příliš jednotvárným a přímočarým dějem. Všechno už tu bylo a hlavně Julia Robert je naprosto nevyužitá, což je velká škoda. Skoro to až připomíná sitkom, protože se to skoro celé odehrává ve studiu (nevím,, snaha ušetřit?). Ale konec to docela zachránil...60% ()

petikacka

Nevím kdo z vás investuje na burze, já už ne, poněvadž jsem skoro nic nevydělala, ale naštěstí jsem neprodělala. A tenhle film názorně ukazuje jak se s penězi druhých dá krásně hrát a nechat je zmizet a sám neprohrát. Doporučuji jako výukový film pro inteligentní lidi, protože lopaty by se na to nedívaly a těch pár švestek  jim skrze fondy klidně svěří. Fuj, to jsem, ale odporně, nechutně, arogantní mrcha, která stejně nic nemá, ale chvíli si zahrála na naprostou borku. Za mě 90% ()

Wardan

Skromný pomalejší rozvážný thriller odehrávající se v reálném čase na několika málo místech. Jodie Foster nakonec ale nezvládla vystavět napětí ani stupňovat zvědavost. ___ Napětí jestli někoho Kyle zabije, nemůže dostatečně dlouho fungovat, protože ten se velice brzy vyprofiluje spíše jako sympatický, spravedlivě rozhořčený člověk z lidu, který stejně nikomu neublíží, než jako nebezpečný šílenec. Zvědavost co ve skutečnosti stálo za obřím finančním úpadkem firmy naskočí po relativně dlouhé době. Až zhruba v polovině je konečně definitivně zavrženo oficiální vysvětlení finančního propadu a může se plně rozjet pátrání po pravdě. To se ale sestává jen z několika jednoduchých (nebo spíše jednoduše působících) odhalení, místo systematického postupného odhalování stop. ___ Dalším důležitým motivem je charakterový vývoj Leeho Gatese. Jenže tady zase narážíme na problém, že postavy jsou spíše jednoduché typy a Gatesovo změna působí více skokově, než jako postupně gradovaná proměna. Herci naštěstí dokáží své postavy vyzdvihnout a dodat jim trochu života. ___ A všechny ty načrtnuté motivy ohledně kapitalismu a technologií a současné společnosti působí tezovitě a banálně. ___ Řekněme tak 2 a 1/2. ()

drozdy1

Skvěle obsazený snímek, který od začátku nenudí a vtáhne vás do šílené hry s penězi až do emocionálního konce. Jediné co mě mrzí je to, že snímek mohl být o malou trošku inteligentnější a hravejší. Má očekávání byla naplněna. PS: Výborný opening soundtrack. Hodnocení: 76%. ()

simon84

quote: "Okay, here we go. Are you listening? Are you paying attention out there? Good. Because it's about to get complicated, so I'm gonna start out slow and make it nice and simple for you. You don't have a *clue* where your money is. See, once upon a time, you could walk into your bank, and they'd open a vault and point to a gold brick. Not anymore. Your money - that thing that you bust your ass for - it's nothing more than a few photons of energy traveling through a massive network of fiber optic cables." ()