Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

luka4615

Jestliže první díl byl oddechovou akční jednohubkou, druhý díl slepým nábojem, který se zcela minul účinkem, třetí díl svižnou akční podívanou a čtvrtý díl názorně demonstroval povstání z mrtvých, tak pátý díl je vybroušeným klenotem až k absolutní dokonalosti. Mission: Impossible – Rogue Nation funguje perfektně na všech frontách. Od Huntova souboje s jeho nemesis, přes perfektně gradovaný příběh, konče u velkorysé akce, na kterou se nedá dívat jinak než s absolutním vytržením. Musím zde vypíchnout scénu v opeře, která se jistojistě zapíše do učebnic filmového průmyslu. Christopher McQuarine byl sice pověřen nelehkým úkolem, ale zvládl ho na jedničku a stvořil perfektní špionážní thriller, na který se rád budu koukat zas a znova. Ethan Hunt je zase zpět na vrcholu! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Desperate times, desperate measures.“ ()

JASON_X

Chtě nechtě musím potlačit svou osobní antipatii k panu Cruiseovi, jehož diblíkovský chlapecký charm se mi tuze protiví, a musím tenhle akčňák pochválit. Je nejenom skvěle natočený, se skvělým scénářem a skvělou "bondovskou" hudbou, ale navíc je i často vtipný... "Takhle vypadal Kreml kdysi. A takhle vypadá teď." Nevím proč jsem si v ten moment vzpomněl na komisaře Clouseaua... A i když je mi jasné, že okolo té hollywoodské primadony (myslím samozřejmě T.C.ho) poskakují početné týmy trenérů, masérů, zdravovědců, scientologických guruů a nevím koho ještě, těch jeho třiapadesát bych mu nehádal, kousky které předvádí jsou na starýho dědka fakt proklatě kúl. Bondi s Craigem se mi sice líbí ještě o dost víc, ale tahle Mission jim docela zdatně konkuruje. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Lucasion

Ethan Hunt v nemožné misí už popáté. Ale nenechte se zmást číslovkou. MI zraje jako víno a pětka je parádní akční film. Je skvělý, že Cruise se nenechává dublovat a všechny scény si natočí sám. Naposled slézal budovu, teď se drží dveří letadla při vzletu. Příběh už moc nepřekvapí, stále se jedná o tu stále stejnou věc, a to zachránit svět, neposlechnout byrokraty a k tomu všemu zničit aut a budov jen co to půjde. Oproti Ghost Protocolu mi chybí více humoru. Čtyřka si to našlápla dobře a humor, akci i kvalitu udržela. U Rogue Nation je to jiné. I když je akce skvělá, tak humoru tu moc nenajdeme. 130 minut je dost, ale MI 5 to využívá opravdu do poslední kapky. Málokde byste hledali letní blockbuster, který je takhle chytlavý a má takhle povedenou akci. Střih a hudba taky zaslouží pochvalu. Je tu jen velká škoda toho absolutně nevyužitého Rennera, který by zasloužil mnohem větší prostor. Tak snad příště. Viděno v kině IMAX a musím říct, že to kino mě nepřestane překvapovat. Klasický formát, ale ta hudba, zvuk a obraz. Absolutní paráda. [Imax] (83 %) ()

Morholt

Jednoznačně nejlepší impossibální mise. Bylo tu všechno, co by měl moderní akčňák se špionážním nádechem mít, takže nabušená akce, zápletka zamotaná tak, aby to neurazilo šťouraly a pochopili jí i tupci a samozřejmě je tu obsazení, ke kterému přibyla dosud nejvýraznější huntgirl v podání Rebeccy Ferguson. Já snad toho Cruise vezmu na starý kolena na milost. 90% ()

Sawy

Dokonale "smooth" špionážní jízda, která si sice zakládá na moderních atrakcích (a že jsou!), ale zároveň se nebojí být patřičně old-school a například nabídnout finále, které je vyhrocené, ovšem především komorní. Nejlepší honička (motorky), nejlepší ženská postava (Rebecca), nejstylovější scéna (opera) v celé sérii a ve výsledku nejen nejlepší Mission: Impossible, ale také nejlepší blockbuster roku 2015. 90 % ()

ScarPoul

Zase trochu iné ako predchádzajúce časti. Na jednu stranu som veľmi potešení, že sérií vládne Cruise. Jeho výkony aj v tomto diely značne prevyšujú očakávania. McQuarrie je natoľko zručný režisér, že akčné scény majú drajf, sú nápadité a je ich dosť, aby dokázali ozvláštňovať príbeh natoľko, že krásne vyrovnávajú pomerne nudné a nezáživné konverzačky. V zásade to je moja jediná výtka. Snaha spraviť z príbehu prepletanec dejových línií a zvratov ide na úkor akčnosti a opačne. Toto už nie je Jack Reacher a je tam trochu cítiť, že dĺžka by mala film spraviť zrozumiteľnejším, pritom ho ale značne spomaľuje. Mimo to sa jedná o plnohodnotný diel so všetkým čo k tomu patrí. Fergusonová aj keď sa mi z trailerov nepáčila ma veľmi milo prekvapila a chémia medzi Peggom a Cruisom pomerne dobrá. Elswitová kamera je len čerešničkou na torte. Potešia hlavne scény vo Viedni ktoreých natáčania som sa zúčastnil. Druhá projekcia ukázala, že všetky výtky napísané vyššie nemajú zmysel. Je to veľmi dobre zvládnutý diel, a hlavne ani pri druhom pozretí nenudí. Aspoň je to poučenie pre mňa, že do kina netreba chodiť s opicou. ()

Lacike

Po tom megahypu som dost sklamany. Pre mne to ma podobne chyby ako trojka. Je tu rovnako trapny zaporak. Proste taka kancelarska krysa. Dokonca aj xicht ma jak krysa. Akcnych scen je dost, ale pôsobia strasne fadne. Naviac posôbia velmi neprehladne vdaka blbym uhlom kamery a dynamickemu strihu. Uplne ma ale nasralo, ze z akcie nevidime komplet scenu aj ked si ju pustite uplne spomalene. Co je skoda, lebo Cruise je pomaly jak Jackie Chan a snazi sa predviest kopu skvelych kaskaderskych kuskov. Ci uz v bitkach alebo v rôznych sialenych kuskoch ako je ten na lietadle. Len skoda, ze mu to kazi reziser. Takze mna nezaujala ani jedna. Zapletka väcsinu filmu pôsobi dost chatrne. Proste sa strieda jedna akcna scena za druhou a az v poslednej polhodine sa k slovu dostane aj dej, ktory dokaze navodit napätie. Ale to je uz dost neskoro. Cruise a jeho tim su nastastie v pohode. Hlavne Benji neustale vtipne hlaškuje. Baldwin zase neustale hadze nasrate xichty, aby sa na konci pokorne pridal k timu. Vtipne. Vysledne kvality filmu su pre mna na urovni jednotky. Zaujimave sceny sa casto striedaju s tymi nudnymi a preto je vysledok iba priemer na jedno pozretie. 5/10. Jediny skutocne kvalitny diel tejto tuctovej serie (stvorka) ostava nadalej neprekonany. edit. Po druhom pozreti znizujem hodnotenie. Ten film je len sled akcnych scen, ktore su poprepajane totalne absurnymi zamienkami. Zaporak ma stale sral, ale tentokrat som si naviac vsimol, ze hlavny hrdina je v tomto diely uplne plocha figurka, ktora nie je nijak charakterizovana. Vieme, ze je kladny hrdina, ktory sa vrhá z jednej akcnej sceny do druhej a zalezi mu na svojom time. Ale neprejavi sa ziadnymi vlastnostami. Ani nehlaskuje. Nema tu ani ziadnu dramaticku scenu. Proste nic. Nielenze nemam dôvod mu fandit, ale vlastne ma ani vôbec nezaujima. Jedina postava, ktora funguje, je komicka figurka Benji. Film u mna nezachranuju ani akcne sceny, ktore aj ked su prevedene do velkej miery na tvrdo, tak su cely cas nasnimane tak chujovo, ze som z nich nic nemal. Pre mna to je druhy najhorsi diel a znova si ho uz urcite nepozriem. 4/10. ()

Tommassi3

"To chceš teď opravdu řídit ?? Ještě před chvílí jsi byl mrtvý !!" - "O čem to mluvíš ??" - "Tohle nedopadne dobře.." ;) Dokonalý film ?? To jistě ne, na to totiž čím dál lepší Chris McQuarrie stále platí za o třídu dvě lepšího scenáristu než režiséra, čímž chci pouze říct, že ty jeho skripty mě zkrátka přímo uchvacují, to zejména díky nim většina jeho filmů působí tak starosvětsky, a zároveň paradoxně tak moderně.. Jinak ovšem zcela jistě lze Národ grázlů brát jako dokonalou žánrovku a skvělého, chce se mi říct plnotučného, zástupce této výjimečné série, jíž vlastně, a rozhodně i seriálovému předobrazu a celému žánru špionážních bijáků, skládá poctu tak upřímnou a důstojnou, že si všech těch režijních nadšených her s motivy i celými legendárními pasážemi jednotlivých filmů s Ethanem Huntem zkrátka musíte užít až do dna se stejným nadšením, s jakým se padesátník Cruise - Klobouky dolů !! - vrhá do další a další šílené akce.. Tom Cruise je prostě sázka na jistotu, stejně jako značka Mission Impossible, což už se vlastně dnes dá říct i o panu režisérovi.. Můj filmový orgasmus a akční lahůdka roku !! ()

GeusX

Kurnik... mi to uteklo v kinech... to musím napravit a vidět co nejdříve... :-D edit (leden 2016): Takže.... Včera jsem se na to díval na domácím kině. Dost mne to bavilo, takový krásně akční impossible. Uvažoval jsem dát snad i pět hvězd. Teď mám nějaké wokno a nemohu si pořádně vzpomenout o čem že to bylo... Tak jen 4 hvězdy... :) ()

BoPo

Mission: Impossible - Ghost Protocol bol začiatok novej éry. Rogue Nation drží nastúpený štýl a zároveň aj jadro tímu (Cruise, Pegg, Renner). Najväčším kladom je príchod Rebeccy Ferguson. Magnet na oči a to nie len pre vzhľad. Jej šarm, herecké schopnosti a netuctovosť som objavil len tento rok vďaka sci-fi Život. Som zvedavý na Dívku ve vlaku a predovšetkým Sněhuláka, ale späť k MI. Ak sa Vám páčil predchádzajúci film série, tak nemôžete byť sklamaný. Dostanete znova nášup všetkého dobrého z minulého filmu, ale všetko o trošičku lepšie a vďaka už spomínanej Rebecce Ferguson aj atraktívnejšie. Najlepší film zo značky MI, ktorá úspešne konkuruje bondovkám s Danielom Craigom. ()

MoiJe

Dostanete presne to, co od M:I cakate, co je v tomto pripade dobra vec. Nie ze by z tych 132 minut nebolo kde ubrat, ale je to prijemne straveny oddychovy cas a na nedostatok akcie sa nemozno stazovat. PS: Je mozne, ze Cruise trochu zacina pripominat Hasselhoffa? :) PPS: Ziadna bonusova scena po titulkach. ()

Dale

Akcia je fajn, aj všetky tie ultramoderne serepetičky, no je to celé až príliš predvídateľné, hlavný záporák má charizmu sušenej paradajky a hlavná ženská postava je, na špionážny film, žalostne málo sexi. Asi skoro celý rozpočet zhltli triky a tak už na obsadenie týchto dvoch postáv zostali len drobné, čo je škoda. Slečna vyzerá ako tak k svetu len v motorkárskej kombinéze a ten nevýrazný blondín s hlasom mutujúceho pubertiaka bol asi najpríšernejší záporák akého som kedy videl. ()

jh666

Tak čtyřka a jednička jsou překonány. Téhle sérii asi opravdu prospívá, že nechrlí nové díly jako na běžícím pásem. Největší devizou pátého filmu jsou (kromě obsazení) perfektní akční scény s minimem mluvení. Opět se najde i pár vtipů (v tomto směru je nejlepší asi začátek). Jsem i rád, že se vrátilo osazenstvo z minulého dílu. 88 % ()

Johny_fork

Mission impossible už nebere sám sebe moc vážně a to je dobře. Celé se to nese na parádní atmosféře devadesátkových akčních filmů, bavil mě neuvěřitelně debilní děj a nekonečná akce. ()

Ouwen

Dal jsem Rogue Nation druhou šanci a vyplatilo se. Naprostá jízda od začátku do konce a i ty dialogy, pomocí kterým jsou charaktery a vztahy mezi nimi vykresleny, jsou dostatečný pokud na to koukám s vědomím kontextu od třetího dílu. Stojím si přeci jen zatím, že střih během soubojů mohl být líp zvládnutý, nicméně ta honička na motorkách patří mezi špici, hlavně ten moment kdy si Cruise odře koleno. Audiovizuálně, krom toho střihu, nemám co vytknout a McQuarrie posunul sérii na úplně jinej level. Zdejší záporák mě dost bavil. Jediné co vytknu, tak že Renner se téměř nevyznamená v terénu. ()

JohnCZ

Mission Impossible je zvláštní série. Zatímco první díl je šíleně překombinovaným špionážním thrillerem, dvojka zase hodně nadsazeným akčňákem a následné díly opět skáčou mezi různorodými autorskými přístupy, Rogue Nation je všechny mixuje do jednoho celku. Po trochu pomalejším rozjezdu přichází řemeslně velice dobře zpracovaný špionážní thriller s dobrým timingem jak jednotlivých akčních sekvencí (a příjemně neroztěkanou kamerou), tak s výbornými hláškami. Jenže kvůli tak trochu překombinovanému ději se obávám, že si za nějaký ten týden vlastně nevybavím o čem že to vlastně vůbec bylo. ()

corpsy

Minulú recenziu som písal vo forme akejsi rovnice. Podľa toho, akú má v príbehu Tom Cruise dĺžku vlasov, podľa toho sa dá určiť kvalita tej, či onej misie. Tu ma trochu okabátil samotný herec. Jeho vlasy sú niekde na polceste medzi krátkymi a dlhými. A podobne by sa to dalo zapasovať do tejto ( zatiaľ ) poslednej mission. Technicky sa nedá vytknúť snáď ani políčko filmu, no kde ostala tá mrazivá atmoška s prvého dielu? Keď ste si obhrýzali nechty nad nemožnými misiami tímu IMF? Dával som nádeje. Ale asi budem musieť počkať na 6tku :( ()

salisbury

Nemožná mise se díky pátému dílu stává možnou. Vzhledem k tomu, že série se za chytlavého songu doklopýtala až k pátému dílu, film má pořád co nabídnout a akce střídá akci, která díky Tomovi je čím dál efektivnější. Ač lezení na barák v Ghost Protocolu tady nic nepřebije, tak i přesto jsem si občas všiml jak mám zatajený dech a nedutám. Simon Pegg je vtipná postava, která dodává filmu komediální odlehčení, díky čemuž se nervem zaťaté pěsti lehce uvolní, aby byly připraveny do dalšího akčního zářezu. McQuarrie se stává dvorním režisérem kaskadéra Cruise a já jsem zvědav s čím přijdou příště. Myslím, že i pokračování TopGunu budu sledovat s větším zaujetím než díl předchozí. Podtitul Národ grázlů je mi svým názvem vlastenecky blízký a souhlasně přikyvuji. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz