Avenged

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

borec999

Zvláštny rape and revenge. Na jednej strane keď sa niečo hororové deje (gore a akčné scény), tak to stojí zato a vidno, že Ojeda takéto scény vie točiť. Na druhej strane film má aj plno divných a nezvládnutých miest (slabšie herecké výkony a vizuálne efekty, vďaka čomu nefunguje romantická linka resp. zbytočná fantasy rovina). Vizuálom film evokuje 70.-80.roky a scény počas svetla sú nasvietené tak, ako keď si zapnete plný jas na mobile (ide vám z toho odpáliť oči). Je to skrátka béčko na ktorom vidno snahu, ktoré konceptovo funguje (znásilnenie, odporní špinaví vidláci z púštneho zapadákova ktorým prajete za tento skutok len to najhoršie, hrdinka ktorej sa dá fandiť, katarzia v závere pri odplate a ich utrpení) ale má svoje chyby. Od I spit on your grave slabšie, no vďaka výživným krvavým scénam a naplneniu konceptu je to pozerateľná jednohubka. 55-60% PS: podobne divný v rovine spracovania, vizuálu a nechcene smiešnych dejových momentov (a výživný v gore) je aj režisérov druhý film. ()

HonzysKISS

Celkem dobrý film. Začátek se rozjel hezky. Akorát potom to bylo místy takové nudné. Samé okecávání kolem toho. Celkově ten příběh mi moc nesedl. Ale jak se objevil na scéně „anděl“, tak to začalo mít docela grády. Moc pěkná brutální vyvražďovačka. Hezky se s tím nesrali. Maskéři mají víc než velké plusko. Jenomže když přišly na řadu počítačové efekty (nebo spíš přímo scény), tak to bylo občas dost špatný, až komicky. To samé herci. Prostě občas mi vůbec nesedli. Jinak závěrečná bitka docela super, kdo by nemiloval scénky s motorovkou. ()

Gray Wolfman

Ufff, tak teď vůbec nevim, co přesně napsat Začátek klasický explo, ale co se dělo pak? Revenge, duchové, démoni, zombies, akce, brutalita, brutalita, BRUTALITA!!! No prostě mix různých subžánrů, ale tak skvěle udělanej, až sem čuměl ()

lucijelucije

Nezačalo to špatně, trošku klišé, co se týče námětu, ale proč ne..Avšak potom co ze Savaged vylezlo se nedá hodnotit jinak. Jasně, špatné se trestá, možná by mi ani tak nevadilo, převtělení z jednoho do druhého, i když si myslím, že zrovna do tohoto motivu se to vůbec nehodilo, ale vznášení se, rozpadání se vlastně mrtvého těla, které se poté zase pěkně poskládá, načež duše postižené byla dá se říct už dlouho někde v trapu, se mi zdá dost nemístné. Ale věc vkusu, krev rozhodně nechyběla. ()

Silviaxx

Veľmi parádna jazda, približne od 20minúty až do úplného konca. Film vôbec nepoľavuje vo svojom tempe a akcii, čo je jeho veľkou prednosťou. Spočiatku som čakala, že tam toho týrania bude viac a o to si viac aj vychutnám pomstu. Síce ho tam bolo omnoho menej, resp. nebolo veľmi vyobrazené, tak to vôbec nevadí, aj napriek tomu si divák môže vychutnať perfektný revenge. Okrem brutality, ktorá bola ozaj skvele spravená sa mi veľmi páčili samotné zábery. Slow motions sú príjemným spestrením a dodávajú filmu na kvalite. Príbeh bol taktiež veľmi dobre prepracovaný, mal hlavu a pätu, hoci niektoré zábery boli trochu prehnané, ale som ochotná to prehliadnuť ak sa pozriem na snímok ako na celok. Určite jeden z najlepších, ktoré som v poslednom čase videla. ()

kluk z Na

Todle je pořádný indiánský léto. Kromě vizuálu se mi líbilo spousta věcí. Hlavní postavy docela sympatičtí herci, skvělý střídání masitýho gore a digitálních triků, které působili celkem nerušivě a musím uznat, že i z tý holky udělali celkem děsivou nakopávačkou zadků. Jsem rád, že jsem to po pěti minutách nevypl, protože opravdu se mi na to ze začátku nekoukalo dobře, levnost z toho přímo sálala. Nakonec jsem se bavil dobře u příjemnýho, nenáročnýho, ale přesto svým způsobem origánálního hororu. ()

bolan

Ti herci hrají pravděpodobně poprvé v životě, režisér je úplný Greenhorn a celý film je vizuálně taky nějak divně do zelena. ()

Game90

Slušný hororík v štýle "rape and revenge" s indiánskym nádychom....hluchonemá Zoe sa vydá na cestu za svojou láskou kde natrafí na partu násilníkov....ktorí sa s ňou pohrajú a potom na oplátku ona s nimi...**** ()

Cartman

Lehce duchařská, ale celkem zábavná reklama na Indiány, ehm totiž původní Amíky, a hlavně na Gaffu, protože Mac Gyver s ní sice dokázal spravit a nahradit cokoliv, skoro jak Jirka Babica, ale přecejen si nevybavuju, že by s ní dokázal, tak jako hlavní hrdinka, dokonale spravit i sám sebe:-) ()

warrenur

Dalsie sklamanie dnesneho vecera. Nema slecna (Amanda Adrienne) mala po "premene" paradne velke cierne sosovky. Vsak i nalezite "trestila" pre kameramana tie okale. :) Par gore scen bolo napaditych. Zial, vsetko ostatne posobi neuveritelne amatersky az hlupo. "Obdarovanie" tomahawkom davnymi indianskymi predkami malo, napriek ocividne nizkemu rozpoctu, celkom pekny vizual. Neodporucam. V sucasnej dobe by ste to uz mozno poslali rovno do odpadu. ()

Hapretor

Blbé, ale docela zábavné. Nejkrutější ošetření rány na břiše, které lze vidět ve filmu. kam se na tu křehotinkou holčinu hrabe Rambo. Velmi odvážný pokus o originalitu v rámci "rape and revange". Tady ale podle mě stále vede remake ( I spit on your grave r. 2010 ), drsné a vtipné zároveň. "Savaged" je tak blbé, až je to vtipné. ()

korok

V rámci hororů alá POMSTA, je to jeden z nejlepších kousků jaký jsem měl možnost shlédnout. U mě překonává i slavný I Spit On Your Grave. Spojení živomrtvého těla hlavní hrdinky, s duchem násilně zabitého indiánského náčelníka s vynikajícími bojovými schopnostmi, dává jejím činům pomsty lepší věrohodnost, než-li třeba právě ve výše uvedeném I.S.O.Y.G., kde si štíhlounká křehká dívka (ve druhém díle modelka) poradí s bandou zdatných chlapů. ()

Rathalos

Tak tento zaner mam velmi rad,bolo to drsne,brutalne,neprijemne na pohlad,ale nesedelo mi v tom celom ten napad s duchom indiana,do rape and revenge exploitation to jednoducho take scifi prvky nejdu,ale aj napriek tomu to bola pecka a Amanda Adrienne bola super...:-) ()

helraiser

Tak tohle byla teda jízda to se musí nechat. Opravdu hodně slušná podivanná o krvavý pomstě bandě hovad s nádrchem nadpřirozena. Film jede jak dobře namazanej stroj, gore na hodně slušný úrovni, mstící se holčina posedlá duchem mrtě nasranýho indiána se s tím jako vůbec nesere, ty holčině nejde prostě nefandit, je rozhodně na co koukat. Nej je stejně konečnej souboj motorová pila vs. tomahavk a skalpovák, to nemělo chybu. Můžu jedině doporučit, při sledování této brutální krvavé lahůdky si jistě přijdou na své všichni milovníci hororu a ne jen milovníci gore, pro které to jistě bude lahůdka. Můžu jedině doporučit. ()

Veronica27

Pro mě skvělý horor, nádherné GTO, které řídí nevinná dívčina po pustině . Potká bandu zvrhlíků, kteří se na ní vyřádí .Co se do ní převtělí duch bývalého indiánského bojovníka - odplata může začít ! ()

1985lula

Páááni, normálne neviem, čo napísať. Tento film mi bol veľmi príjemným osviežením lebo sa tu stretlo toľko subžánrov (a vôbec to nevadilo), že som len čumela a ani nemrkla. Aj keď rape dlho netrvalo, zato revenge bolo parádne a záporákom sa dostalo presne to, o čo si koledovali. Spomedzi všetkých záporákov musím podotknúť, že jednoznačne najlepší a snáď aj najrozumnejší bol West (Tom Ardavany). V tomto snímku bolo všetko, čo som si mohla priať...exploitation, brutalita, exploitation, zase brutalita, sem tam nejaký indián, krásna príroda, "nevinná panna" a vlasatí chlapi... :D Obrovská spokojnosť! ()

Hashirama

Aby se udělal dobrý film, je třeba důkladně pracovat ve všech oblastech produkce. Proto se dobrým filmařem stane jeden z tisíce. Zde se točilo evidentně velmi velmi levně a ačkoliv minimální stylizace kulis pomáhá k syrovějšímu feelingu, nešťastné rozhodnutí přidat do scénáře nadpřirozené prvky má za výsledek docela absurdní efekty, a to nejen ty ryze počítačové, ale i praktické. Tím se vracím k začátku komentáře, jelikož i práce s rozpočtem může radikálně ovlivnit výslednou podobu filmu. Gore scény tak nejsou zrovna transparentní a ty stěžejní jsou i docela odbyté, což je u filmu, kde o nic jiného nejde, trochu idiotismus. Navíc gradace se zastavila na začátku na poušti a válela se tam až do konce a i s tím vizuálem by si Alvarez nebo Laugier pohráli docela jinak. V rámci Rape & Revenge si myslím, že takový I Spit On Your Grave funguje ve všech aspektech lépe. ()

Alouette

Mladá hluchoněmá Zoe si vyjela americkou pouští s nařachaným GT 500 a cestou narazí na pár rasistických buranů, kteří si pohrávají s místním indiánem. Ve snaze mu pomoci se i ona dostane do jejich spárů a prožije si v jejich chajdě pár krušných chvil. Tohle místo má ale svou temnou historii a do hry se vkládají dávní předci týraných indiánů, kteří jsou probuzeni a vycítí čas pomsty. Tenhle horor je přesně ten tip, pro který jsem se kdysi začal dívat na horory. Taková pohádka pro dospělé. Přesně takový film mi tu dlouho chyběl. Začíná jako klasický moderní exploitation horor se slušnou dávkou krve a násilí a pak nenápadně vklouzne do konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Pro mě naprostá pecka! Navíc Zoe v podání Amandy Adrienne ode mě určitě získala takových 30% z celkového hodnocení. ()