Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

Binne

No, no...pohádka vcelku vydařená, kdyby se nekladl důraz na zbytečný Mattel svět, zbytečného Kena, zbytečnou logiku a zbytečnost historických událostí vzniku této dnes přefeminizované (až na to, že vůbec) značky. Vstupujeme do kouzelného růžového království, kde je možné úplně všechno - tedy pouze pro dlouhovlasé, dlouhonohé krásky bez genitálií. Tento svět nabízí dokonalé zázemí pro hračku barbie, která je doslova čímkoli být chce, jednoho dne se ovšem hlavní protagonistce stane nemilá věc, zploští se jí nohy. Od té doby, jakoby vše přestalo dávat smysl. Naštěstí se objeví podivná panenka, která celou věc uvede na pravou míru. Prostě si s ní dítě přestalo hrát, přestalo věřit na kouzlo Mattela. Celé to v závěru působí jako reklama pro Avon, která nebere konce. Minimálně v popisu filmu měl zaznít žánr "hudební" a většina osazenstva by se této pohádky pro čtyřicetileté přerostlé dívky ,které do dnes řeší pouze muže a aperol, zdržela sledování. Pár hlášek, především pak plynoucích ze strany kenů, stojí za vypíchnutí. Zbytek má trochu trpkou pachuť, předstíraný optimismus a jakousi neuchopitelnou, nedotaženou a plytkou RádOBYhLOUbKu. ()

PAVLIS

Slibný, zábavný úvod, který skvěle čerpá ze světa Barbie/Mattelu. Když má ale konečně dojít na nějaký příběh, tak víceméně končí sranda a nastupuje čím dál tím nudnější, otravnější a za vlasy přitažený guláš motivů a témat. Najde se tu sice pár trefných postřehů ze života žen, ale (víceméně) hlavní linka Barbie vs. Kenem nastolený patriarchát v Barbielandu, to je jedno velké WTF! ()

Hovadin

Když jsem šel do kina na Oppenheimera a viděl jsem všude kolem lidi v růžovém, kteří jdou na Barbie, říkal jsem si, jestli tam také nemám jít. Přeci jen tolik lidí nemůže mít špatný úsudek o filmu nebo může? Naštěstí jsme se s kamarádkou rozhodli správně a šli na nejlepší film roku 2023 a ne na tuhle Hovadinu! Když film nezachrání ani Robbie s Goslingem tak je něco špatně a to něco je příběh/scénář. Opravdu mě to nebavilo a trpěl jsem až do konce. Tušil jsem, že film půjde jiným směrem, než mám rád. Já ale doufal, že bude alespoň vtipný (přeci jen tam hraje i Ferrell), bohužel nebyl. Spíše to směřovalo k trapnosti. ()

Olafson odpad!

Opravdu neuvěřitelně příšerné. Pokud to měla být komedie, pak na ni nezabraly ani zoufalé výkřiky "Vtipe, vylez!". Chápu, že nejsem ani věkově ani pohlavím cílovou skupinou tohoto filmu, ale rozhodně jsem to nečekal až tak hrozné, navíc při těch tržbách v kinech a poměrně vysokém hodnocení uživatelů zde na ČSFD. Nejtrapnější na tom je, jak se to snaží působit kdovíjak inteligentně. ()

mar11

Asi jsem čekal, že bude Greta Gerwig ještě odvážnější, že mě zkrátka víc překvapí. Nicméně šlapalo to a herecké výkony taky super. ()

rezistence

Pohledem zakončení trilogie Drive, Blade Runner 2049 a “B” to má jiný rozměr, takže ,,I wanna push you around, well I will, I will“. Můžu vidět dál. Nejlepší film 2023. ()

Cermicek

Nedělám to často, ale tady se podepíšu pod komentář Lima a to jen proto, že se mi asi nechce ztrácet čas vymejšlení recenze něčeho, co si to nezaslouží.. Aka tváří se to strašně vtipně/sarkasticky a zčiliárověň jak to má strašně hlubokej celospolečenskej význam pro ženy...a přitom to spíš sklouzává do trapný nudy. Trochu se divim, že se tomu Margot a Ryan propůjčili..ale chápu, doba je zlá a na důchod je potřeba si pošetřit. PS: mojí feminisiticky zaměřený GF se to samozřejmě líbilo, ale a) to se dalo předpokládat, b) nikdo se tu na to neptal. ()

rhcp44 odpad!

Poprvé nebudu hodnotit pouze film, ale i hodnotitele … film je odpad …no hodnotitele jsou odpad odpadů…chci si vypichnout oko, ale pouze jedno oko…a to proto, abych tim druhym okem spatril utrpeni tvurcu tohoto “filmu”, az je budou mučit a oni budou trpet…a u toho se budou divat na reprizu teto sracky… ()

MyrnaAlec

Začátek slibný, nikdy mě vlastně nenapadlo, že výrobce zamýšlel panenkami revoluci proti patriarchátu. Pak se to ovšem zvrtne v americké to dáš a jsi nejlepší a to už je k smíchu. Plus ty hrozný kulisy barbie vesničky. Kenové to je kapitola sama pro sebe, i když Gosling dělá co může. Pro Margot to bylo velice snadný hraní, stačilo jen vypadat. Pro mě značně nafouklý a přehnaný. Nepřemýšlí se, doufám, o pokračování ? ()

Pete

Oceňuji, že Barbie měla ambice být něčím víc, než filmem pro holčičky, které si hrají či hrály s panenkama, nebo jen reklamou na plastové výrobky od Mattela. Bohužel však to zase není takový úlet, jak by se mohlo u zábavného klání mezi Barbielandem a Kendomem zdát, a výsledkem přes sympatickou snahu o vtipné post-feministické narážky a podzápletky nakonec skutečně je ryze komerční produkt, tedy naleštěný, učesaný a nekonfliktní. Jinak rozhodně zajímavějším vývojem, než postava Robbie, která se má postupně stávat člověkem, prochází Goslingův Ken, který má i lepší scény (s vrcholným homo tanečním číslem). Celkově je na tomhle projektu překvapivě nejlepší ten over-the-top vizuál. ()

DoubleJack

Barbie není jednoduché ohodnotit. Na první pohled se může zdát, že se jedná o povrchní film, ale když se nadtím zamyslíte, vznáší v jeho průběhu dva velmi silné motivy. První je rovnost mezi pohlavími (a na to navázaný feminismus x šovinismus). Barbie svět je zrcadlovým opakem reálného světa, kde místo mužů všemu vládnou ženy a muži jsou jen pouhým jejich přívěškem. Po kolizi obou světů se velmi brzy ukazuje, že ani jeden směr není správný. Je však velmi na škodu, že tuto message nepředává ani zdaleka tak odvážně jako celý motiv a bohužel pro všechny, tíhne ke statusu feministického quo. Druhým motivem je problematika vlastní identity. To, že dokud si nebudete vážit sami sebe, nemůžete to očekávat od jiných. Zde už je message vykomunikována velmi napřímo a zdařile. Mám za to, že oba motivy mají v dnešní době své místo a jsou aktuálními tématy. Místy by si mohl film odpustit několik infantilních částí, ale je fér si říct, že se pořád bavíme o Barbie. Jediným štěstím tak zůstává, že se od začátku nebere příliš vážně, což jí nakonec poskytuje právě prostor vrhnout se s nadsázkou do těžkých témat a o to lépe s nimi pracovat. ()

Arkagas1989

Barbie je něco, co mě v tom davovém šílenství, když vyšla absolutně minulo. Mám to tak se vším - čím víc je to vidět, tím míň mě to láká a musím si k tomu postupně najít cestu sama. A to se stalo. Nečekala jsem nic, i když jsem četla samé kladné a nadšené ohlasy z mého okolí. První půlhodinu jsem se zasmála nad vizuálem celého filmu a nečekala vlastně nic víc. A opak je pravdou. Barbie je film, který naše společnost potřebovala. Film, který nastavuje zrcadlo celkovému fungování a přesto film plný přátelství, naděje a lásky a především naděje v to, že sny se skutečně mohou změnit ve skutečnost.  Je to sice jeden z mála filmů, u kterého jsem díkybohu nebrečela, ale rozhodně má i těžší momenty k zamyšlení. Celou dobu jsem si ale říkala, jak moc se museli herci při natáčení nachechtat, protože některé scény jsou fakt bizár level 100.  Nicméně přesah a poselství tohoto filmu rozhodně nejsou určeny jen těm, kteří mají rádi Barbie. A Margot Robbie je prostě nádherná a tahle role ji neskutečně sedla.  Moje hodnocení: 9/10 ()

PlayEasy

Vcelku sympatický kýč a více než jen splněný sen každé slečny či dámy (či snad i některých pánů? ;), která si v dětství tuto štíhlou blondýnku hýčkala jako vlastní dítě. Vlastně se jedná o úplný opak; konečný vzkaz filmu asi nebude každé "barbíně" s dvěma sty plastikami zrovna po chuti, my jej ovšem slupli jako malinu. Vynikající je i casting, v němž Ryan (božský herec i pěvec) zastínil půvabnou Margotku. A to jsme přitom na holky! ... :) 70% ()

titmok

"Dala som ti na výber, iba aby si mala možnosť voľby." Za mňa osobne veľmi príjemný počin, na ktorý sa ľahko pozeralo, a ktorý bol plný skvelých vizuálov, originálnych nápadov, dobrých piesní (až na tú Nicki Minaj na konci, zedlas), hereckej akcie a hlavne myšlienok. Určite sa nájdu ľudia, ktorí sa v tomto filme nenájdu, ale pokiaľ sa prenesiete cez tú dávku recesie, ktorej tam bolo hodně, tak dokážete v tom nájsť hlbší význam. Nie je to dokonalé, ale myslím si, že si to zaslúži byť v červených číslach, preto 5. Michael Cera na hrad. ()

TR4XY_CZ

Tak jsem tak přemýšlel, jak mám napsat recenzi na tenhle film, ale očividně nemusím, protože bart_ ji v podstatě napsal za mě. Lépe bych to v žádném případě nedokázal napsat a naprosto se vším souhlasím. Fakt jsem si užíval tu přehnanost, hloupost a totálně random gagy. Vtip o Snyder Cutu pobavil asi nejvíc. Hlavně ten Gosling si fakt už zaslouží Oscara. Komentáře o feminismu a že je to "anti-men" jsou úplně mimo. O tom to přeci nebylo. Bylo to o tom, být sám sebou a to platí pro obě pohlaví. To jsem si z toho odnesl. A pokud někoho tenhle film urazil, tak bych mu rád připomněl, aby přesto všechno brát tak moc vážně. Přece jenom je to film o panenkách. Bohužel vyskytl se jeden problém, dneska večer mám sice úsměv na tváři a pořád dokola si zpívám "I'm just Ken", ale zítra si po Oppenheimerovi už asi nebudu moct čím zlepšit náladu. Klidně bych na to šel znovu, ale to už bych do toho kina šel tenhle týden počtvrté. #IAmKenough 8/10 PS Spoiler: Sám musím přiznat, že když Ken nastolil v Barbielandu patriarchu, tak jsem nemohl jinak, než mu fandit. xD ()

Fíkus

Silné čtyři, nebo slabých pět? No, nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení, protože že mi dá Barbie film tolik, jsem vážně nečekal. Production values fantastický, hudba Marka Ronsona jakbysmet (já vím, proč už dlouho je to můj nejoblíbenější mainstreamový producent), Gosling jede jinačí bomby... Ano, ke konci to poučení možná až moc ční a pár minutek minus by taky nezaškodilo, ale it's Kenough. ()

Marcas

Jo, jo a jo. To je přesně ono. Takhle má vypadat moderní blockbuster. Marketing zafungoval na výbornou a máme tu dost možná překvapení roku. Je to vyvážená podívaná, která se občas snaží zabrousit do vážnějších témat, což se někdy podaří, někdy zas tolik ne. Na nic si to ale nehraje a je to přesně tím, čím jsme všichni chtěli aby to bylo. A sice, je to bizarní komedie, která ale ví, že je bizarní a proto je to tak sakra dobrý. Těch nápadů a šíleností tu je hrozně moc a mě to prostě bavilo. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování