Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

wowylgu313

Když jsem viděl trailer, docela jsem se i těšil. Jenže přišlo tedy obrovské zklamání ... dávám 30-35% a to asi jen kvůli Margotce a Goslingovi. A to i přesto že mi zde teda jejich role nesedla ... Když pominu že to z jedné části je muzikál pop songů. Když dokážu vstřebat ten nejjednodušší příběh co jsem za poslední dekádu viděl. Tak i tak to byla hrůza. Humor tady byl spíš trapný než vtipný. Svět Barbie byl jako celek hrozně nudný. Přechod do našeho světa na chviličku vše oživil, ale ten tu byl jen na okamžik. Bohužel.... čekal jsem něco mnohem lepšího. ()

NeMiQ

Gýč a afektovanosť v najčistejšej forme. Nech bola myšlienka akokoľvek vznešená, tak sa to ťažko pozeralo. V USA je takmer všetko prehnané, ale toto bol level 9000. Oceňujem snahu v dobe nevraživosti, hejtu a prevahy negatívnych vplyvov priniesť niečo pozitívne, vznešené, krásne farebné. Akurát, že opäť extrém z opačnej strany. Zhliadol som to najmä kvôli hlavnému osadenstvu a je pravda, že už nemajú 20 ako by sa patrilo, ale aj tak sa hodili do tých cukríkových postáv. ()

papuchalk

Dobře pět hvězd je možná trochu hysterický hodnocení, ale ten film je fakt dobrej. Je daleko složitější a zamotanější, než jak na první pohled vypadá, nebo jak se ho snaží někteří recenzenti zjednodušit. Kritizuje jak feminismus, tak patriarchát v jejich extrémních formách. Neříká že je lepší muž, nebo žena. Naopak ukazuje obojí v extrémní pozici, vysmívá se oběma jejich stereotypům, strefuje se do těch, co v ty stereotypy věří. Všechny tyhle silný gender pozice přežvýká a se smíchem je vyplivne. Záměrně film vytváří nesmyslný nefunkční hierarchie, a poměrně vtipnou formou ukazuje proč to nefunguje (hláška filmu: Ken má v barbie světě menší práva, než žena ve skutečném). Při některých scénách se budou cítit trapně ženy, a při některých muži, když tam uvidí sami sebe.  A nakonec mám ten pocit, že vyznění filmu je takové, že ideál je někde uprostřed. Být trochu "ženský" muž, ale i "mužská" žena, ani patriarchát, ani feminizmus. Čili já jsem celkem spokojenej parchant. Ale musel bych se na to podívat ještě jednou, protože jestli jsem byl poslední dobou nějakým filmem podvratně maten, byl to poslední Matrix a ... Barbie. Barbie pro mě byla vždy symbolem povrchnosti, umělohmotnosti a dá se říct i hlouposti, a kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že díky ní vznikne jeden z nejlepších filmů poslední doby, asi bych nechápal jak se jim to sakra povede. Ale povedlo. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $100 mil. || USA: $635 162 639 - ČR: 133 322 073 Kč - Celkem: $1 439 862 639 || Ach, kdyby toho feminismu nebylo tolik a nebyl tak hollywoodsky pokřivený. To by pak Barbie byla slušným letním bizárem s poutavými kulisami, zábavnými odkazy, chytlavými písničkami a skvělou kamerou. Barbie rozhodně je super zábavný film, který pro jednou vyplňuje díru na trhu mezi komiksovými, dobrodružnými a akčními filmy. Pochopitelně nejsem Barbie cílovka, přesto mě film dokázal zabavit. Až do doby, než nastoupily ženy a další a další ženy proti mužům. Nemá smysl vypisovat co mám nebo nemám proti feminismu. Vadí mi zkrátka jen to, že se snaží svými činy být přesným opakem patriarchátu a zničit mužskou dominanci. To, že Matel léta řídí muži, to že se někteří muži chovají k ženám neuctivě, to že Barbie představuje dávné stereotypy, o které dnešní holky nestojí, to vše je zajímavé a nosné téma. Bohužel dlouho nevydrží. Veškeré myšlenky o rovnocennosti, kterými je film protkaný, tak jindy spláchnou do záchodu scény, ve kterých barbíny naaranžují válku proti Kenům, aby zničili svůj Kendom a barbínám posluhovali. Ženy si tak z filmu zřejmě odnesou, že mají proti mužům bojovat a muži, že je ženy chtějí zničit a vládnout jim. Tímhle je celá myšlenka převrácená. Ale co od dnešního Hollywoodu chtít. Natočit Barbie Disney, nikdo se ničemu nediví. Od Warnerů bych čekal lepší sebereflexi (ačkoliv s novým vedením...). Ale znovu opakuju: film je to dobrý a bavil mě. Jen to celkové pojetí myšlenky není pro mě, tzn. jsem tým Oppenheimer. 70%. ()

blazma

Chápu proč tento film tak moc překvapil. Rozhodně to mohlo dopadnout daleko hůř a z trailerů máte prostě pocit, že to bude totální blbost. Nic méně to nakonec začne mít docela zajímavou zápletku. Jenže... Filmy kde se míchají vymyšlené světy s reálným světem, to prostě nemůže dopadnout jinak než jako blbost. Nejde to brát vážně. Budu upřímný, ale ten ženský feministický přístup v tomto filmu je až přehnaný. Asi to tak mělo být, ale v půlce filmu už toho prostě bylo moc. Rozhodně jsem byl překvapený, ale zároveň po konci filmu ho budu hodnotit, tak jak jsem myslel že budu ještě předtím než jsem to viděl. Zajímavější než jsem čekal, ale pořád je to blbost. ()

Kanee

Nápad nebyl nejhorší ale provedení a některé části trošku mi osobně nesedly, no, nebylo to špatné ale na víc jak 4 to nemá, je to spíš průměrný film. ()

PetraMishka

Vizuální stránka rozhodně nádherná, hlavně pro sledování v kině, ale náplň pro někoho, kdo byl Barbie nezasažen, je lehce nestravitelná. I z pohledu všech těch slov, nahozených témat, je výsledek neuspokojivý. Je pravda, že si tento film citujeme ještě teď, ale v rámci vzpomínky na tento absurdní zážitek. ()

Facerr

Nápad super, zpracování skvělý, obsazení výborný, ALE jinak fakt nechápu, jak tohle moh bejt takovej sukcess. Fakt Mattelu ten úspěch přeju, ale tak trochu mě to utvrzuje v tom, že jsem z Marsu já, nebo ty, kteří si tuhle podívanou tak vychvalovali. Dobrodružství fajn, ale ty kecy patriarchát vs matriarchát.... i přes snahu být nějakým způsobem aktuální na základě pseudoproblémů doby mě úplně minuly. ()

Lina

Pokus o parodii, kdy vcelku zajímavý scénář stáhlo do průměru a místy i nudy dost standardní režisérské provedení. Pro děti to přes záplavu růžové moc není. Většinu vtipů včetně mlácení panenkami pochopí až puberťáci. Původní majitelce Barbie máte nejdřív chuť odpovědět stejně laskavě a její matku poslat na kurs asertivity, v panenkovském světě se ale obě dají do pořádku (jak jinak). Představitel Kena si dal na sobě záležet a strávil hodně času v posilovně. Škoda jen že odstín blond, co mu vybrali maskéři, k němu moc nesedí. Konec je přes nedostatky skoro snad i dojemný, než ho odrovná závěrečná scéna. ()

Drozdo57 odpad!

Niektorí ľudia sa toto veľdielo snažia odbiť ako šikovnú satiru. Nejako sa mi nechce veriť, že v súčasnom prostredí a politickej nálade Hollywoodu by si niekto u takto mainstreamového filmu, zastrešeného uvedomelou korporáciou, trúfol urobiť si žart zo všetkých týchto tém, na ktorých predsa toľko záleží. Už na začiatku, keď bol film ešte uvoľnený sa pomaly plížila príprava na dôležitú správu. Že keď muži nie sú stredobodom pozornosti, tak ostanú nespokojní. A keď sú muži nespokojní, vymyslia patriarchát. A potom chcú ženy týrať rôznymi vecami. Napríklad: 1) pozrieť si s nimi svoj obľúbený film 2) zložiť im pesničku 3) porozprávať im o svojich záľubách 4) posnažiť sa, aby si nejaká žena neublížila pri športe, ktorý evidentne netuší, ako sa hrá. Vlastne, muži chcú iba nasledovné: šíriť toxickú maskulinitu, mať obdiv žien a jazdiť na koni. Ak patriarchát odstránime, tak každá žena môže byť úplne všetko čo chce. Môže to mať dokonca všetko naraz a jediné, čo jej v tom bráni je nedostatočne podporujúci muž, alebo jednoducho muž/muži všeobecne. A vôbec: keby to tu riadili všetko ženy, bolo by to lepšie. Presne. Riadili. Ale udržovať infraštruktúru, stavať domy, riadiť kamión, to radšej nie. To sa nejako zariadi. Vlastne som z tohto filmu bol trochu nahnevaný, ale hlavne smutný. Pretože ak tomuto nejaké ženy tlieskajú, lebo je to celkom pravdivá ukážka ich predstavy o mužoch, tak sa nedivím, že stále menej chlapov má záujem nielen o manželstvo ale rovno o hocijaký vzťah. Asi najväčšia irónia je obsadenie jednej z najkrajších žien sveta do hlavnej role a potom rozprávať o tom, ako každá žena môže byť čo len chce. Keď vidíš na plátne Margot Robbie a povieš si: "Som ako ona!" Tak ťa uzemním, lebo nie si. A pokiaľ si sa urazila, tak sa Ťa spýtam, ako by si reagovala na muža, čo si myslí, že je ako Henry Cavill v Supermanovi? Hm? A v jednej z posledných scén muž v aute hovoril po španielsky a vo niekoľkokrát poučený dvoma ženami. Bolo to vtipné? Keby bola žena poučená dvoma mužmi v rovnakej situácii, bolo by to vtipné? Tak vidíš! ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování