Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

adamix

Také prekvapenie, že z ružovej filmovej Barbie bude taký masivný hit asi nikto nečakal. Už pri traileri som film zvrhol do záhuby, ale projekcia ma sčasti presvedčila o opaku. Pre nežné pohlavie je a bude Barbie úspechom a každé dievča či žena si tú prostoduchú pointu domyslí sama. Feminizmus v takýchto filmoch nepovažujem za zlý, za toxický ho považujem pri marvelovkách alebo pri značkách mne blízkym. Takže dalo sa čakať, že Gerwig a spol. tu budú kydať na chlapov a na ich (náš) krvilačný, nespravodlivý patriarchát. Hoc naivne som aj dúfal v to, že to bude taký príjemný nevinný príbeh a lá Toy Story, akurát v hranej podobe. Margotka je ako vždy očarujúca a filmu dáva viac herectva, než ako by si zaslúžil. Zato Gosling si to zo všetkých užíva asi najviac a úprimne v žiadnom inom filme som ho ešte nepočul toľko rozprávať ako práve tu. Už to nie je ten tichý, charizmatický introvert s mierne tupým pohľadom ako napríklad vo filme Drive, či Blade Runner 2049, ale životaplný ukecaný magnet na pozornosť a to sa mi na jeho postave Kena najviac páčilo. Duo hercov si to užívalo, Will Ferrell hral Willa Ferrella a na chvíľu som si myslel, že jeho postava bola vystrihnutá z Lego príbehu, kde hral podobne naladenú postavu Lorda Biznisa. Tanečné a hudobné čísla sú pekné, vizuál verne znázorňujúci Barbieland úchvatný a pri nejakej tej snahe som sa dokázal preniesť cez všetky tie feministické žalospevy a brať všetko s nadhľadom a pochopiť a akceptovať mentalitu celého filmu. Keď už mám písať o netradične šialenom hite Barbenheimer, dvoch témovo i štýlovo úplne odlišných filmov, za mňa je Nolanov seriózny, technicky premakaný a hodnotne významnejší Oppenheimer lepší, ako toto, ale prižmúrim všetky oči nie len z toho dôvodu, že si toto bude moja drahá polovička čítať, ktorej sa film nesmierne páčil :). ()

ratpile

Trailer vystřílel v deseti sekundách téměř všechen humor. Cítím se trochu podveden, protože vyjma unikátní stylizace, několika vtipných momentů a dobrých herců (Gosling si to evidentně užíval, Margotka to svým pojetím celé drží na hraně snesitelnosti), to byla strašně banální píčovinka. Stunning brave woman, bla, bla, klasika - navíc ve formě hluboké jako reklama na vložky. Navíc strašně odporné a otravné vedlejší postavy (přehrávající máma s frackovitou dcerou, naprosto WTF Ferrell, za kterého jsem se styděl). ()

Estwen

Růžový mainstream pro všechny! Film by zcela zapadl, kdyby nebyl tak strašlivě růžový a satirický, protože poselství je předloženo zcela průměrným způsobem, místy až cheesy. M. Robbie se pro Barbie narodila jako E. Watson pro Bellu. Gosling místo vážného zírání vzal tuhle možnost se pořádně vyblbnout před kamerou za pačesy. ()

RigorMortis

Hromada ružovej, satira patriarchátu (s koňmi!) aj tej druhej strany, prelínanie dvoch svetov, mini reunion Sex Education a jeden obrovský product placement od Matellu. To, čo spočiatku vyzeralo ako woke propaganda (ako nadávajú niektorí nižšie) sa nakoniec stalo solídnou satirou samého seba. Ferrell samozrejme zasa hral neurotika. Nasledujúca zastávka: Oppenheimer. ()

dur.dur

Vzdyt ten film ma asi stejnou hloubku, jako ta panenka. Co byly ty reci o podvratne reziserske praci, co zminovany feminismus? Kde, jak? Trivialita mirena pouze na to vydelat co nejvic penez, ne prinest cokoli zasadniho a zajimaveho. Spiklenecky tvurci komentar zvnejsku tim rozhodne neni. Hvezda za Rayena a zaverecnej song. ()

kubas369

5/10. Film, který chce udělat spoustu věcí ale nic nedělá pořádně. Škoda, tohle mohlo doopravdy fungovat na jedničku, kdyby tvůrci měli skutečnou odvahu a pořádně se do toho opřeli. Takhle je to jen omalovanka, která se tváří, že je víc než skutečně je. Úvodní scénka ala 2001 je ovšem famózní. ()

ACDCKL

Tak popravdě tohle byla tak velká ultrakravina, že jsem pořád koukal na hodinky, zda už bude konec. Dvě hvězdy jen proto, že některé vtipy byly povedené a Ryan Gosling zahrál roli Kena parádně a přitom byl opravdu nechutně umělej. ()

Adinka

Tři čtvrtiny filmu jsem se náramně bavila a myslela jsem, že 4* jsou jasné, ale to neskutečně natahované filozofování na konci mi pokazilo celý dojem z filmu. Škoda. Třetí hvězda je hlavně za vizuální stránku a za výkon Ryana Goslinga. Je možné získat sošku za roli Kena? :-D ()

makakus

Já jsem ještě dítě, takže jsem to moc nepochopilo. Asi to nebylo pro mě a to je špatně, protože Barbie pro mě přece je. Ten začátek, ten se mi líbil, ten byl roztomilý. Ale potom tam ty hračky začaly mít problémy a pořád o tom dokola složitě mluvili! Maminka mi říkala, že to jednou budu muset pochopit, protože je to důležitý, nějaká emanicipace. A pak jsem nepochopilo, jestli sou to teda oživlé hračky a nebo lidi, co se jako hračky jen tváří a nebo obojí dohromady nebo každou chvilku něco jiného. Třeba Toy Story, tam měli oživlé hračky taky problémy, protože děti vyrostli a už si s něma nechtěli hrát a oni ty hračky byli z toho smutný. A to se mi líbilo moc a pochopilo jsem to. Tady se mi líbilo, když Ken zpíval. A jejich brusle byli moc hezký. Ale často to byla nuda a zmatek, a tak jsem si vzalo mobil, protože ten mi rozumí a já jemu taky. A líbí se mi, že můj mobil nemá problémy a že je vždycky zábavný. To je lepší než ta Barbie, co vůbec nebyla opravdová Barbie. ()

iz67

Šel jsem na to bez předsudků. Nečekal jsem symbolické veledilo, ale film co drží pohromadě, u kterého se vícekrát zasměju - což byl hlavní cíl. Sžíravý popis dneška se nekonal a smíchu nic nebylo. A neskutečně se to táhlo. Nakonec bych dal asi 3, ale kvůli tomu davovému nadšení nejde jinak. ()

george82

Feministická vymívárna mozku dnešní společnosti. Už jsem unavenej z Girl power alá ženy dokážou vše. Nedokážou. Tečka. To neustále podsouvání takových sraček fakt zlikviduje vše normální. ()

PlysovyMacko

Tvorcovia zobrali bábiku pre dievčatká a spravili z nej feministickú ikonu šíriacej posolstvo o tom ako by mali ženy dominovať spoločnosti. Keby to nebolo tak okato tlačené dolu krkom divákovi, nepôsobil by na mňa film tak otravne a protivne. Začiatok filmu zaujme ako sa Barbie vysporiadava so skutočným svetom , ale potom je to už len predvídateĺná čistá nuda. Film sa nevyhol ani trápnym momentom (Kenove hudobné čísla, monológy o utláčaní žien). Muži sú vyobrazení buď ako idioti alebo zloduchovia. Páčil sa mi vizuál Barbielandu a kostýmy. Promo a marketing filmu je väčší ako jeho reálna hodnota. ()

Mire

Tak som využil dnešnú akciu kino za 3,90 na tento súčasný filmový hit. A urobil som dobre. Zaplatiť plnú cenu za lístok by vo mne najskôr vzbudilo nespokojnosť. Tým nechcem povedať, že Barbie stojí za prd. Vďaka prítomnosti úžasnej Margot Robbie a Ryana Goslinga určite nie. Len ma tie feministické žvásty hlavne ku koncu už tak nejak prestávali po čase baviť. Barbie alebo Ken? Neviem, akosi som nesúcitil ani s jednou stranou. A Barbie alebo Oppenheimer? Neviem, oboje kasové trháky tejto sezóny na mňa zapôsobili na podobné, ľahko nadpriemerné hodnotenie. [Videné v kine Cinema City (Aupark), Bratislava, 17.9.2023]. ()

Venom666 odpad!

Tak to je hnus fialový velebnosti. Vlastně hnus růžový.  Neměl jsem na to žaludek se dodívat do konce, takže splachuju. No vlastně vypínám. 🤮 ()

Coliseum

Třikrát, TŘIKRÁT jsem u toho usnul. Až počtvrtý, vsedě, jsem to dokoukal a kvituju premisu. Vizuál dokonavej, to se neokouká, jen má člověk pár dní mžitky.  Děj a poslání? Nafouklý, jednoduchý, potřebný, zapomenutelný. ()

kirmakX6on

sice barevné, ale i tak užvatlaná nuda. Pro mě zbytečný film, nicméně umím si představit, že kdyby mi bylo 13 a poprvé bych přemýšlel o genderové problematice... mohl bych ho hodnotit jako duchaplný (Barbie se s Kenem totiž vydají přes portál na zkušenou do lidského světa a inspirováni "jinou kulturou" pak spolu v Barbielandu svedou boj o matriarchát/patriarchát ..v závěru je pak spousta "úvah" kolem genderové identity). Objektivně tedy nemyslím, že jde o špatný film. Dospělému publiku ale doporučit nelze. (Miliarda USD na kontě je imho důsledkem zvědavosti lidí, jak je možné natočit hraný film o totálně nudné hračce.) 30% ()

Luciee113

Jako nevím, co na toto mám říct. Chci výskat, že moje milovaná Barbie má konečně film! A dokonce i s mýma nej nej NEJ hercama...aaaách.... Jsem hotová! Jenže... Onen výlet do orgasmova se nekonal. Fakt to pro mě byla totální slátanina. Nejspíš jsem to nepochopila. Jdu brečet ;( Jo a ty dvě hvězdičky jsou: první za herce ..... Ooooo klobouk dolů. Všechny miluju! Druhá: za to, že jsem svýho fousatýho megasamce manžela viděla poprvý v růžovým :D Jak to ta Barbie jen dokázala??? ()

LichMety

Do kina se mi úplně na tento filmový počin nechtělo, ale po přečtení pár kladných recenzí jsem nakonec šel. Musím říct, že vůbec nelituju a byl jsem i mile překvapen. Už jen za ten zážitek to stojí - hodně pestrobarevné snímky. Moc pěkná změna o proti tmavým a do šedooděnných filmů. Očekávál jsem čitelnou a jednoduchou zápletku. Ta samozřejmě byla, ale měla i překvapivě další složky, které byly pro mě nečekané. U filmu jsem se i bavil a ke konci opravdu smál. Herecké výkony jak Ryana tak Margot byli opravdu dobré a třešničkou na dortu byl maskulinismus. Celkově měl film větší hloubku než šlo očekávat a celou cestu z kina jsme nedělali nic jiného než diskutovali. Takže klobouk dolů a 4 z 5. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování