Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

TaNya_

Budu shovívavá, protože jsem dostala přesně to co jsem čekala a ač byly některé části dost cringe, tak jsem se musela skoro celou dobu smát! ()

DogtownCZ

Opravdu jsem nečekal, že se budu u filmu tak bavit. Chápu message režisérky, asi je to na západě celkem fuckup víc, než tady a některé stereotypy a feminizace byly už možná trochu přitažené za vlasy, ale je to její film a měl sdělit to co chtěl. Líbila se mi i ta sebeironie a hlavní protagonisté byli skvělí! ()

papilon395

Šli jsme s vnučkou a kupodivu, každý si na tom něco našel. Holčička byla nadšená prostředím, postavami, kostýmy a barvami a my dospělí si užili vtipnou moralitu o tom, jak je to na tomto světě rozdělené a nespravedlivé. ()

šakal007

Chvíli to trvalo, ale už jsem zdolal i druhý z filmových trháků sezóny. Barbie  je slušná letní zábava, ale nejen to. Nebýt toho, že od návratu Kena a Barbie ze Skutečného světa scénář trochu pokulhává, dal bych plnou palbu. Úplně geniální byl začátek - malé holčičky si hrají s panenkami-miminky, najednou se nad nimi zjeví bohyně Barbie a ty budoucí maminky pochopí, že chtějí zábavnější život - a miminkám roztřískají plastikové hlavičky o skálu. Osobně na filmu kromě poměrně slušných vtipů cením ten kontrast - že ryze mužsky řízený svět je blbost, to už asi dneska fakt nemusíš nikomu říkat. Ale je dobré si uvědomit, že pravý opak, do kterého se západní společnost řítí, je vlastně ještě větší kravina. Palec nahoru si zaslouží Mattel samotný. Ve filmu vystupují jako typicky machistická korporace bez jediné ženy ve vedení. (Realita je lepší, ve vedení je 36 % žen: https://corporate.mattel.com/executive-leadership.) ()

IvonaK

Z tohoto filmu mě upřímně hrabalo. Opravdu jeho merch je všude kam se člověk podívá a slečny mého věku na to slyší a chodí v barbie oblečení a působí to na nich dost lacině. A já jen: Wtf? Film asi splnil to co splnit měl, ale i tak mě přišel dost kýčovitý. Nicméně vím že jsem jedna z mála lidí kteří si to myslí protože mi bylo od mého otce vyčteno že jsem blbá, že se na tento film neumím dívat ze správného úhlu pohledu. 😂Ehm.. Mě ten film narovinu nic nedal neboť vím že dětský bezstarostný svět je zcela diametrálně odlišný od toho skutečného a nepotřebuju o tom vidět skoro dvouhodinový film. ()

Toshio

Film mě nebavil, čekal jsem o dost drsnější satiru. Ale pozor, byť jako starého rockera, mě strašně baví ten soundtrack: Barbie The Album. Jak se postupně sune od velice slušnýho popu přes electro-punk, přes (trochu nudnější) reggaeton, rock ke guilty pleasure disku, je super. Za mě nejlepší song Charli XCX - Speed Drive. Soundtracku bych dal 4,5*. ()

alba

Ten začiatok a ten infantilný svet barbie mi prišiel taký trápny, že som to skoro vypla. Našťastie som vydržala a asi v 15. minúte hlavná Barbie začína mať rozum... ide to dobrým smerom, až sa z toho vykľuje boj o moc medzi matriarchátom a patriarchátom... mám pocit, akoby som bola o 50 rokov späť. Som feministka, no to neznamená, že nerešpektujem mužov, že im chcem brániť v nejakej sebarealizácii alebo im chcem zle... feminizmus v tom nespočíva... mne v tomto filme bolo tých mužov ľúto. Najprv Kena. Potom, keď ho ukázali v takom svetle, že je "jednoduchší", mi bolo ľúto mužov všeobecne, lebo akoby ich Ken reprezentoval... Je to celkovo primitívny film... Vôbec matriarchát ani patriarchát nie je o tom, čo bolo zjednodušene podané v tomto filme. Rozmýšľala som medzi dvomi a tromi hviezdičkami, napokon som dala tri... ale to len preto, že film má nejakú kvalitu, ale obsahovo, no aj vizuálne pri niektorých scénach je pre mňa veľmi problémový. ()

noizcore

Tady jsme se s tvůrci nepotkali. Naivní děj, bohužel pouze krátká exkurze do reálného světa, ze kterého se dalo určitě vykřesat víc a místy opravdu trapný humor. Body navíc za odvahu natočit něco s takhle šíleným vizuálem, který byl nakonec na celém filmu to jediné zajímavé. 3/10 ()

RAFT

A máme tu film Barbie. Film který, má skoro dvě hodiny a u kterého jsem si říkal už at je sakra konec. Je to ten správný film o kterém, je řeč , že vydělal takový balík a ještě zastínil M:I 7.Film mi přišel až,moc umělý, nemastný, neslaný. Margot dobrá . Film by se dal v klidu zkrátit .Ještě že, jsem nestihl kino.Další shlédnutí nepotřebuji vidět.Za mě 60% ()

ANTYCHRYST

Tohle je vtip ne? Ja točit filmy a zjistit že tohle lejno získává rekordy ve sledovanosti a v tržbách.. tak už nikdy nic nenatocim.. Hnus od začátku do konce..nebavilo me na tom vůbec nic..1* za soundtrack a za Margot 10% ()

pushover

Vizuálně vypiplaná, ultra barevná a pěkně obsazená feministická agitka, která se tváří chytřeji než ve skutečnosti je. Co je ale trestuhodné je nuda, která se tak po půlhodině dostaví. ()

ŠpetaMarek

V jednotlivostech bud genialni nebo zbytecne doslovne. Kazdopadne produkcne i rezijne spickove. Kdybych tehda v lete dal Barbenheimera a tohle videl jako druhy film, tak by mi to prislo mozna lepsi, nez to ve skutecnosti je. ()

tlesk

Ze střetu Barbie a Kena s reálným světem se dalo vytěžit mnohem víc. Zajímavě stylizovaný film (který multiplexům zajistil stálý přísun puberťáků v růžovém oblečení a snímku miliardovou tržbu) s pár výbornými scénami a nápady, jednou chytlavou písničkou, a totálně plochým rádoby hlubokým poselstvím. Mohla to být výborná střelená komedie. Mohl to být film pro děti, nebo sžíravá společenská satira. Snaží se to být tohle všechno dohromady a ve všech rovinách úspěšně selhává. Zachraňují to jen skvělí herci v titulních rolích... Průměr a zklamání. 2 a půl *. ()

Aragorn

Asi jsem od toho čekal příliš, ale Barbie je pro mě obrovské zklamání. Ten film je tak neskutečně stupidní - asi je to má vina, když jsem čekal něco inteligentního od filmu o plastové panence, ale ten film je prostě tak hloupý až to snad ani není možné. Já nemám nic proti myšlenkám o rovnosti žen ve společnosti (v tomhle mnohem lépe funguje například má oblíbená Pýcha a předsudek podle skvělé knihy od Jane Austenové), ale tady je to podané tak hrozně debilním způsobem - Kenové se chovají jako absolutní tupci, pak ovládnou Barbieland (při své vládě se opět chovají jako tupci) a ze všech Barbie se okamžitě stanou hned hloupoučké holčičky, co jim nosí piva. A pak se díky naší hlavní Barbie vzbouří a porazí své mužské vládce a vše je jako předtím. Tak hrozný příběh bych byl ochoten akceptovat ve slohu na základní škole, ale né ve filmu, okolo kterého byl navíc takový hype. Fakt hrůza, tohle už si nikdy nepustím. ()

papadoce

Zahodiť predsudky a vnímať tento film ako niečo nevidené a originálne. To sú základné predpoklady na to, aby ste nenapálili odpad ešte pred stlačením play. Na druhej strane, nehodnotiť film z pohľadu sexistického len preto, že Margot je krásna žena a má nohy až po zem, nie je jednoduché, obzvlášť pre mužov. Myslím, že som obe podmienky dokázal splniť a sledoval som príbeh Barbie s otvorenou mysľou. Výsledok? Chcel by som mať postavu ako Ken Ryana Göslinga 😁. Ale teraz vážne. Barbie obsahuje fantáziu, mnoho zábavných myšlienok, ružový svet bábik hraný výhradne ľudmi a veľa piesní. Je to rozhodne zvláštny a originálny nápad natočiť takúto blbinku, ktorá by mala niesť aj nejaký odkaz, či posolstvo a rozumiem zmiešaným pocitom divákov. Pamätám si, že Barbie začínala vysoko v červených a dnes je na 61tke a môže byť ešte rada aj zato, si myslím. Najlepším z celého filmu bol absolútne suverénne Ryan Gösling. Fakt akože jemu tá rola sadla jak uliata. A bol vlastne aj najvtipnejším artiklom. Ale mňa hrozne pobavila aj Kate McKinnon ako Divná Barbie. Niektoré momenty doslova sršali inteligentným humorom, hovorte si čo chcete. Na Margot sa dobre pozeralo, obzvlášť keď tancovala. Vtedy sa mužské libido kontrolovalo len s obtiažami. Hlavnou pointou je, že príbeh ako taký mi celkom dával zmysel. Áno, bohužiaľ ku koncu sme sa nevyhli tvrdému feminizmu, ale to mám na háku, ja som sa počas projekcie proste zabával. A navyše spoločenská satira, ktorá z toho sršala bola trefná a pravdivá. Asi sa to mnohých mužov dotklo. Mňa nie, ja som s pravdou kamarát. Niektoré pasáže by som si normálne rád pozrel znova. Napríklad také Kenove hľadanie práce. To bolo k popukaniu. Ešte ani Will Ferrell mi nevadil a to už je čo povedať. Žijeme vo svete mužov, kde sa ženám presadzuje mnohokrát naozaj ťažko, len aj ten feminizmus musí mať hranice. Proste všetkého s mierou a pôjde to. Navzájom sa potrebujeme. Teda ja to tak vidím. Barbie je svieži a zábavný satirický snímok tejto doby, ženy si zaslúžia úctu a rovnaké podmienky a muži rešpekt a lásku. Ešte celosvetový mier a môžem byť Mr. Universe. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. Ale dvoje okuliare, to dám. ()

SpikeX6

Barbie byla tak trochu fenoménem minulého léta a tak jsem se dost těšil, až se na ni konečně podívám. Margot moc nemusím, zato Ryan Gosling mě fakt baví. Hlavní myšlenka filmu, kdy je Barbie i s Kenem vržena ze svého ideálního světa do reality, není nikterak nová (srovnej například Kouzelnou romanci), tudíž neurazí, ani nenadchne. Vizuální stránka odpovídá tématu a co se vtipu týče, tam jsme někde okolo průměru. Co je průšvih je ovšem zase ta politika. Nevím, jestli má Margot na tyhle filmy smůlu, nebo si je cíleně vybírá, ale od poloviny Barbie směřuje k Birds of Prey, tedy hodně rychle ke dnu. Nerozumím jak pomůže rovnoprávnosti mužů a žen film, ve kterém vykreslíte muže jako tlupu egoistických neandrtálců, a to jak vizuálně, tak intelektuálně. Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se vyloženě nenudil a samozřejmě za Goslinga. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování