Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý - ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film je nakrútený podľa skutočných udalostí a rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenovcov (Patrick Wilson a Vera Famiga), ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine, ktorú terorizovali temné sily. V najhrôzostrašnejšom prípade ich života sú Warrenovci nútení stretnúť sa s mocnými démonickými bytosťami... (TV Markíza)

srncek

Nebolo to zlé.....ale má to na kilometre ďaleko od toho,ako bol film propagovaný.Chýbala tomu akákoľvek autentičnosť,gumové masky a koordinovane pohybujúci sa nábytok,krucifixy či prívesky..kdeže,toto nie je recept James. 68% ()

ratpile

Insidious 2. Stejné schéma, stejně fungující lekačky. Schématicky stejně řešený závěr. Dle hodnocení na ČSFD jsem čekal víc, rozhodně jsem se ale minimálně v první polovině pořádně bál. Dobrá žánrovka. ()

jirkaslava

Úžasnej horor se vším všudy, stokrát omletá klasika, která stále funguje dokonale. Bubácí, lekačky a malý děti, jak v tom hrajou malý děti, je to vždycky hnus... Ode všeho si to půjčilo něco, trochu se to namixovalo a spojilo v perfektní novej úžasně lekavej horůrek. ()

AnuszkaH

Na horor dobrý, pokud se rádi bojíte tak první polovina filmu je vážně děsivá. Ta druhá už trochu pokulhává. Kdyby to mělo trochu více neamerický konec, bylo by to geniální. ()

teltri

Na základe traileru som čakal som čistú hororovú jízdu. Zo začiatku som bol sklamaný, mal som dojem, že ide o kombináciu všetkých duchárskych hororov za posledných 20 rokov a strašenie sa začalo hneď v prvých minútach filmu takmer bez budovania napatia. Ale prekvapil ma. Je to viac o exorcizme a vplyve zlých duchov na ľudí a miesta ako klasické strašenie nezámych bytostí. Film bol na mňa príliš "reálny" a depresívny. Veľmi mi pripomínal Exorcism of Mary Rose. Ale je do dobrý film. Filmársky presvedčivý so silnou atmosférou. Ja týmto veciam verím a po zhliadnutí filmu si opať o čosi silnejšie uvedomujem, že s takýmito vecami se nerdno zahrávať. Odpotúčam prečítať si knihy starého talianského exorcistu pátra Gabriela Amortha. V nich sa popisujú takéto prípady. ()

vieriX

Během posledních 10 let mě dokázali vystrašit a vyvolat ve mě hrůzu pouze 3 filmy a to The Sinister, Insidious a tento. Shodou okolností dva filmy byly od Jamese Wana to si myslím, že mluví samo za sebe. Pro ty kdo už je unaven s hororu, kde jsou jen samé vnitřnosti tak tohle je jasná volba. A i pouhé tlesknutí v temné místnosti vyvolá větší strach než useknuté končetiny. ()

Eilem

Hororovú tématiku nijak neoblubujem ale zaujalo ma nečakane vyššie hodnotenie. Nad očkávanie v rámci možnosti hororu tento film zosadil ostatné v žánre o stupeň nižšie! Malsom pocit ako keby som v tom dome s nimi. Vŕzgajúce dvere ako keby som videl po prvý krát. Všetko fungovalo ako malo. Adrenlín som spotreboval na dobu neurčitú. 8/10 ()

1mara2

V kině to na mě udělalo velkej dojem. Neuvěřitelně ohranej žánr, ale zpracovanej téměř na jedničku. Kdo se rád bojí, musí vidět. Míra strachu je tak akorát, psycho momentů a paranormální aktivity je tam dost a film plyne bez nudných pasáží až do konce - ten se u těhle filmů často posere a pak to devalvuje uplně všechno, co bylo k vidění předtim. No to naštěstí neni tenhle případ, ve škole bych dal dvojku:) ()

gicous

Přestože Wan recykluje sám sebe, znovu dostane diváka tam, kde chce. Žádné zbytečně krvavé scény. Pouze důmyslná hra se zvuky, tmou a prostorem. To všechno navodí dokonalý mrazivý pocit čehosi strašného, skrývajícího se v hloubi domu a čekajícího na svou chvíli. V zajetí démonů je v rámci žánru perfektní dílo. Příběhově sice nenabízí nic nového ani převratného, spíše jen vypráví vše, co už tady bylo několikrát předtím. Nicméně činí tak neobyčejně kvalitně. Jde prostě o bezchybně zvládnuté řemeslo, které je tady od toho, aby vás pořádně vyděsilo. Co mně se týče, podařilo se mu to bezvadně. Jelikož hodnotím vždy v hranicích daného žánru, jdu na pět. 9/10 ()

Sid_77

Jsem Wan...Oujééééé. Nová horrorvá veličina co vám vymlátí mozek z Hlavy! Sice jsem se nebál ale je to nejlepší vymítací horror od Exorcisty! 8/10 ()

Izi-Peťan

K tomu není co dodat. Jeden z nejlepší hororů, jaký jsem za poslední léta viděl. James Wan je prostě talent, proto nechápu jak mohl kývnout na natáčení rychle a zběsile 7. Měl by se držet svého žánru. 100% ()

Queendom

Tak za prvý aby bylo jasno, u tohohle kousku si pyžamko nepoděláte (v případě domácí projekce, do kina v negližé nechoďte). A vim to proto, že sama jsem ztělesnění posery, kterej si před nástupem každý potenciálně děsivý scény (poznává se podle nastupující bububu hudby) zakreje oči a dožaduje se přesnýho vyprávění obsahu od toho, kdo je ochoten asistovat - a když nikdo takovej není, tak ten film nikdy ani neuvidí. Ale co tim chci vlastně říct. Už vim. Že tady toho moc k vidění nebylo, ponevadž jsem viděla skoro celej film na vlastní voči! No a pak je tu za druhý. Za druhý jsem měla vědět, že půjde o vymítání. Vymítání mě nebaví, je to pro mě nejmíň scary tématika a ještě jsem neměla štěstí na horor, ve kterým by nepůsobil exorcismus spíš směšně. Vlastně se dá říct, že děsivá bejvá jen ta audio složka. Ale to si můžu pustit rozhlas, že? A pak je tu za třetí. Za třetí mě zklamalo, že když byl konec, tak byl opravdu konec! Žádný pohrávání s divákem a pořádnej twist, žádná další lekačka, prostě konec, vyřešeno, hotovo! Jakto??? ()

dzberry

Stará a obehraná píseň (nicméně předobře interpretovaná) o tom, že existují baráky, které bych nechtěl v rámci malé rodinné pomsty sdílet ani se svou tchyní... Bububu. ()

MyrnaAlec

Horáč jak má být : barák, kde se dobrovolně ubytuje snad jen parta bezokých a bezuchých, domácí mazlíček čuchá zlo a vyžere si to jako první, následně parta dětí začne mít problémy se spaním a nakonec najdeme ve sklepě i prapříčinu toho všeho. Nic již dříve neviděného se nekoná, ale přesto díky dobrému zpracování se divák několikrát poctivě lekne. V případě podobných potíží tedy nezapomenu rozmístit po domě upomínkové předměty z Vatikánu, což duchy vždy spolehlivě nasere:) Mr. Warrena hraje pan Sova z Watchmenů a posedlou matku rodu Lisa z SFU. ()

Vämpiriüs

Tvůrci nenechali nic napospas a vyždímali naprosto všechno v a jedná se o špičkový Horor. Žádné krvavé paskvily ala Hostel, ale perfektní psycho horor s démony.. ()

konysua

Tohle tisíciletí stojí s horrory za hovno. Doufám, že conjuring nastartuje tuhle pochmurnou sezónu. Z perfektní kamery a zvuku jde mráz po zádech. 8/10 ()

HBO Max se mění

28.06.2021

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)