Scream

• USA Scream: The TV Series (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (viac)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Shogin

Nejprve se mi vůbec do seriálového Vřískotu nechtělo, jelikož absence Wese (děkuji za vše mistře!) a Kevina a ještě k tomu ta ne úplně povedená maska. Nakonec mi zvědavost nedala a ... byl jsem překvapenej. Sympatické postavy, nová mytologie vraha a v podstatě celkově nový přístup je velkým plusem téhle série. Na druhé straně však v druhé polovině seriál dle mě začíná trochu ztrácet tempo a atmosféra by vyžadovala trochu více utužení, tak nějak jsem narozdíl o filmů ten všudypřítomný strach z jakého rohu vrah vyskočí, moc nepociťoval. Pak je tu ta ironie, že scénář který nabízí výborné odkazy, jak na původní filmovou tetralogii, tak na spoustu filmů, obsahuje i spoustu klišé a to i těch teen, přičemž si nemyslím, že to bylo záměrem (v některých případech ano, ale ve spoustě očividně ne). SPOILER: A nakonec ty úmrtí, přece jenom je vidět, že tvůrci si chtěli nechat postavy do další série, u čehož se obávám, že možná bude na škodu věci. Sám jsem ve skrytu duše doufal, že půjde o formát Skins a další série se bude zaobírat úplně novou partičkou. Uvidíme. 1. série - 65%, 2. série - 55%. ()

Standic1

Zatím hodnotím po dvou dílech a totálně mě to dostalo. Klišé bohatých, pěkný holky (který bohužel natáhnou bačkory), namakaný frajírci (který zatím nenatáhly, ale já doufám, že brzy natáhnou bačkory) a jeden fanatik hororu, který vypráví své teorie o seriových vrazích jako profesionální geek a naprosto mu to žeru (doufám, že ten nikdy nenatáhne bačkory). Moc jsem se těšil a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Omg, ať už je další díl! Doplnění po dokoukání 1.série - naprostá pecka! Nebudu spoilerovat, ale JÁ TO VĚDĚL! Velmi pěkné zakončení a jsem rád, že to neskončilo jako většina filmů s dobrým koncem. Už aby byla druhá série :) ()

BlackHood

Dojem po pilotu: 50%. Dojem po sedmém dílu: 100%. Krásně se to rozehrálo, je to hodně napínavé. Druhá série je snad ještě lepší. ()

Flopik

Nikdy by som nepovedal že sa mi tento seriál tak zapáči.Už skoro po treťom diely som sa nevedel dočkať ďalšieho dielu.Bolo to nápadité a ak si myslíte že to je len zbytočne natiahnuté do 10 častí tak to vôbec pretože každá priniesla niečo nové a na konci som ten seriál do slova žral....Koniec nebol až tak fantastický ale určite patril k tomu lepšiemu.Troška ma sklamal ten vrah.A na konci keď som započul že sa Scream vráti no ja som nadšený určite doporučujem.Tak druhá séria nestratila ani trošku.Každý jeden diel skvelý, nadupaný, vždy sa niečo udialo.Neveril som že aj druhý krát to bude ono a aha, namiesto jedného filmu ktorý nudí tu máme 13 dielov ktoré sú úžasné.Vrah na konci riadny šok, to som naozaj nikdy netipoval klobúk dole na ďalšiu sériu sa strašne teším.Hallowen spešl pecka Scream je proste jeba. ()

cskomando

To je opravdu skutečný vřískot, který se dokáže vyrovnat všem 4 filmům! Napětí, grády, zvraty, překvapení a silné tušení, které vám něco říká, že prostě ta reportérka má jistou spojitost i ve filmech. Nicméně konec první série dokáže velice zamotat hlavu a konec druhé série ? Tak to je absolutní trhák! Tohle prostě nikdy nemůže skončit pokud to budou mít scénáristi a režiséři takhle promyšlené, vždy se najde nějaká nesrovnalost, která povede k pokračování další série! Už se těším na 3tí pokračování. K tomu všemu pěkné holky a MTV u toho. ()

Harpy

najprv si hovorím - super, vreskot seriál bude určite fajn oddychovečka ,ani hodnotené to nie je zle....iba žeby tak fajn nebol. Teenageri čo riešia školu/vzťahy/párty/sex, taká klasika, nič iné som od toho ani nečakala a miestami ma to naozaj bavilo ale nemohla som si pomôcť, oni sa správali ako idioti a ešte aj z diváka robili idiota :D hlavná dejová linka priehľadná a lacná, alebo bohužiaľ na toto musím mať tak max 18 rokov a vymetený mozog....čím príbeh viac gradoval, tým mi scenár a hranie postáv prišlo trápnejšie. Záverečná scéna už bola len estakáda, kedy som sa začala chytať za brucho a schuti som sa smiala, bohužiaľ nanešťastie to tak tvorcovia asi nemienili. Krútila som hlavou, lebo keby to bolo celé brané ako vtip - nepoviem nič, ale toto nebola paródia. Ten takzvaný "Boss fight" bol hooodne zlý.....jediné dve hviezdy dávam za niektoré sympatické postavy čo ma udržali pri pozeraní a za plno odkazov na horory, častí ktoré ma bavili. ()

HonzyR

1.série - 50% Vlastně nic moc a pro mě bohužel jedno z největších seriálových zklamání (hned po Kingově Under the Dome). To, že to není strašidelné ani trochu by mi možná úplně nevadilo. To, že se Slasher prostě NEDÁ udělat na celou sérii bych taky nějak zazdil. To, že maska vraha je totálně trapná a ani trochu strašidelná už ale úplně nedávám. A to ani nemluvím o tom, že ani jedna z postav mi po 8 dílech nepřirostla k srdci (a to když si vzpomenu na Gail, Sydney a Dweyho, které jsem miloval od první minuty!!). Kdyby každý díl byl ve stejném duchu jako ten poslední (párty, později opuštěný dům, relativně dobrá identita vraha - i když ta poslední minuta!!!!), šel bych s hodnocením na 80%. Takhle je to pouze 50 a opravdu doufám, že příští řada dostane větší rozpočet, klidně méně dílů a hlavně aby se tam začalo něco vážnějšího dít! PS: A ať mi sakra někdo vysvětlí, proč jsme u seriálu v ČSFDových červených číslech, kdežto Scream 4 není!! ()

drozdy1

Skvěle fungující seriál, který si určitě užijí lidé co milují filmovou sérii. V první sérii mi trvalo zjistit kdo se skrývá pod maskou zabijáka až na poslední chvíli a tak jsem zvědavý jestli se tvůrcům zadaří takto dlouho tajit vraha i v druhé sérii. Hodnocení: 79%. ()

Aurus

Tenhle seriál je hodně velká zábava. 1 série je velmi dobrá 7,5-8/10. 2 série je přímo výborná 9/10. 3 série je bohužel těsný nadprůměr 5,5/10. Příběh tohoto seriálu je velmi dobrý, povedený a zábavný. Postavy jsou až na 3 sérii sympatické a hudba je výborná. Atmosféra je ve všech seriích výborná. Za mě celej tento seriál 8/10. ()

Mahoney.

Na tento seriál som dlho čakala, pretože vreskot patrí medzi moje obľúbené horory. A musím povedať že som príjemne prekvapená. Po pilote zatiaľ 4*, uvidíme ako sa to rozbehne ďalej. ()

SidneyP

Jakožto zarytý fanoušek původní série jsem měl (oprávněné) obavy ohledně tohoto seriálu. Bez původních herců, příběhu a dokonce i masky jsem měl pocit, že to bude jen velice tupá vyvražďovačka v novodobém podání (alá Instagram, FB, Twitter, Skype atp.... což jsem měl vlastně tak trochu pravdu, že?). K mému údivu jsem se docela spletl. Všechny tyto věci zde můžeme najít, což mě tak trochu irituje, protože jsem měl rád ten devadesátkový styl, ve kterém tyto vraždy probíhaly. Seriál si mě ale získal, a ačkoliv mám někdy pocit, že vrah je tak trochu nějaký agent a hacker dohromady, a příběh má občas trhliny, které nebyly a už ani pravděpodobně nebudou zodpovězeny, zanechává to ve mně pocity kladné a napětí samo se zde také vyskytuje v celkem slušné dávce, takže se docela těším na další díly. No uvidíme, co tohle přinese dál... První série: 75%, Druhá série: 65% (komu po téhle sezóně nepřipadá Emma strašně uřvaně, ať hodí kamenem. Navíc - na to, jak postavy chcípaj jedna po druhém to moc s ostatními neháže. Avšak abych nebyl jen kritický, musím uznat, že vraždy se mi zdají více kruťácké, než v sérii první. EDIT po finále: To jako vážně? So many plot holes.) ()

Qeo

Začátek vypadal velice slibně. Už ve chvíli, kdy se Noah snaží šťouchnout do seriálu samotného větou ve smyslu: "V seriálu je těžší udržet napětí než u klasických slasher movies." Sám krásně vyjádřil problém vaty, kterou museli nacpat mezi první a poslední díl. Snaží se držet určitou dějovou linku s klasickým filmem, ale ani to se jim nedaří. A nejvíce navině jsou bohužel herci. Nepřesvědčili, nejsou tak krásně charakterní (nebo bez charakterní). Neženou příběh dál, ale brzdí ho i dosti napínavých scénách. To, že jim někdo vraždí známé a kamarády nijak zvlášť neprožívají, nebo naopak hodně. Vždyť události tohoto masakru nemohli být delší než 14 dní i kdyby měsíc. Velké zklamaní, MTv je silně zaprodaná své cílové skupině a bohužel ani soundtrack nebyl nic o čem bych vyprávěl ještě teď (na to si na něj vůbec vzpomenout). Škoda, dalo se z toho vytáhnout víc. ()

Trešlson

Výborný seriálový slasher, který by sice čas od času mohl trochu šlápnout na plyn, ale rozhodně nenudí. Rozhodně lepší, jak druhé a třetí pokračování původního filmu.. Ale Vřískot 2 u mě zatím zůstává jako top ze série. Zatím ale neříkejme hop.. druhá řada ještě neskončila a tvůrci mají rozhodně ještě co nabídnout. 1. série 90% 2. série 70% (slabší, ale úplný závěr mi přecijen vykouzlil alespoň malý úsměv) ()

Raziel_cz

To mi ho teda vyndej, ono je to fakt dobrý. Samozřejmě tu není ikonický Ghostface, takže se to klidně mohlo jmenovat Hush, i když pak by to asi nenabralo extra sledovanost, ale formule Vřískotu zůstala a funguje. Filmová série (nebo aspoň její první a čtvrtý díl) je tak skvělá kvůli sebereflexi, která z ní dělá Deadpoola hororového žánru, a televizní zpracování ji adaptuje výborně, takže nakonec ani nevadí, že si to – mimochodem zcela přiznaně – přivlastňuje prvky Pátku třináctého. Za příklad si stačí vzít dialog, ve kterém hrdinové řeší, že slasher prostě nejde natočit jako seriál. Má to tempo, působí to akčně a mladě a svěže, je tu víc postav než v Under the Dome a všechny mají tajemství. A hlavně, nebere se to příliš vážně. Snad jenom ty herečky kdyby se mi trochu víc trefily do vkusu. | Druhá řada je chaos. A to je asi tak všechno, co se o ní dá říct. Naproti tomu osmdesátiminutový filmový dodatek, přestože navzdory názvu postrádá jakoukoliv halloweenskou atmosféru, je možná to nejlepší, co nám televizní Vřískot dal. Jasně, není ani zdaleka tak chytrý, jak by mohl být, ale přináší poutavý, kondenzovaný zážitek a přes znechucení z letošní sezóny dokáže nakopnout k vyhlížení té další. Velmi příjemné vykoupení. ()

FilmWave

Má to slibný rozjezd, ale přesto, že jsou epizody max 40min, strašně utahané. A herci bohužel, snad s jednou dvěma výjimkami, nezajímaví. ()

helraiser

Čekal jsem chujovinu, ale opak je pravdou. Jedná se o slušný desetidílný seriál o zabijákoj v masce, který si se svými obětmi hraje stejně jako s diváky. Co se týče gore tak je uspokojivé jen někomu by se mohlo zdát, že obětí by mohlo být více, to je sice pravda, ale pro mě vzhledem k ději, akorát. Každý díl má něco do sebe a děj plyně běží kupředu až k finále, které stojí rozhodně za to. Seriál nemá se sérií jako takovou už mnoho společného, ale to je možná dobře, naskytaj se nám nové možnosti, do druhé série na kterou jsem opravdu zvědavej. Já osobně jsem opravdu spokojenej. ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (viac)