Vabr

Filmová série mi přišla taková průměrná, ale 1. a 4. díl byl super, tak proč se nekouknout i na seriál? ZÁPORY: Postavy jsou ze začátku hodně nesympatické (hlavně Kieran a dva sportovci). Později jsou už lepší. Tohle mi vadí na seriálu nejvíc. Vrah nemá originální (původní) masku. To tolik nevadí. Nejhorší díl byl ten s bowlingárnou. Co na tom díle všichni vidí? Byl to jen hloupej slasher, nudnej a o ničem. Vadí mi i, že vrah zabíjí méně, nezabíjí vždy nožem a hlavně jen ze začátku série. Odhalení vraha. Jde poznat, že je to trošku amatérské. Mohlo by se víc vraždit. Emma, když má debku je strašně otravná a nudná. Zápletka s mámou je rychle vyřešená a mohla tam být více. Emma je i celkem dě*ka, pořád chodí od jednoho kluka k druhýmu a nazpět. Zápletka ve stylu, že někdo něco slyší a jde se podívat a najednou se objeví vrah a chce zabít postavu, poté najednou vrah zmizí a objeví se někdo jiný. Pak to vypadá, jakože to udělal, ten co se objeví, ale tahle zápletka je tu tak často, až je to dost nereálné a hraje vrahovi až moc do karet. Pak, když se objeví tato zápletka už po několikáté, tak už víte, že ten člověk, co se objeví, není vrah. PLUSY: Vždy jsem se těšil, což u seriálů mívám zřídka (Pán Času, TWD, AHS, u těhle jsem se například netěšil). Stopáž a počet dílů je odpovídající. VYHODNOCENÍ: VŽDYCKY TO DĚLAJ HNUSNÝ DĚCKA ()

Trevor

Príjemná nostalgická spomienka na kedysi legendárny Vreskot v podobe seriálu síce s priemernými hercami a pomerne jednoduchým príbehom, avšak tvorcom sa darí stále diváka držať v napätí vďaka tomu, že neustále poukazujú n iného možného páchateľ a až na pár častí si seriál udržal celkom solídnu úroveň. Sklamala maska vraha, potešilo venovanie seriálu Wesovi Cravenovi. ()

Tom Hardy

Na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Seriálový formát to nakonec nezabil, ale stálo to původní koncept - po vzoru osmdesátkových slasherů tu má vrah tajemnou minulost a sem tam to skoro vypadá, jako kdyby vraždil Nezvratný osud. Ale proč ne, nová doba, nové pojetí (jen masku mohli udělat lepší). Obsazení víceméně ok, s jediným slabším článkem, který je paradoxně ale ve výsledku významný (díky čemuž jsem na vážkách, jestli nešlo o záměr). Je bez debat, že tomu chybí scenáristická ruka brilantního Kevina Williamsona, ale klobouk dolů před tvůrci, že to po celou dobu slušně maskují. Dokonce se najde hned několik "téměř-williamsonových" hlášek a stylových situací, které by se neztratily ani ve filmové quadrilogii. Jako fanoušek žánru jsem se nenudil, musím ocenit, že postavy nejsou vyloženě dementní (pokud to není jejich podstata) a hru na vraha jsem prokoukl až téměř na poslední chvíli, takže za mě palec nahoru. 70% ()

CheeseFigure

Ako fanúšik filmovej série som skôr či neskor musel dať šancu aj seriálu. A som celkom spokojný. Má to všetko, čo na filmovom Scream milujeme. Šialeného vraha hrajúceho s hlavnou hrdinkou sadistickú hru na mačku a myš, sporo odetých študentov, krvavé vraždy. Zmena masky mi až tak nevadila, aj táto ,,nová" je celkom fajn. Vďaka tomu, že je to seriál, tak boli postavy a vzťahy viac rozvité, preto niektoré vraždy aj zamrzeli. Bolo dobré, že tu bolo viac záhad a tajomstiev, ako len ,,kto je vrah?". Nie všetky sa ale vysvetlili uspokojujúco. Taktiež mi mierne prekáža otvorený koniec. Ale ináč, je to fajn seriál. Najprv som sa obával, či to zvládnu dobre natiahnúť na desať dielov. A zvládli to. ()

NinadeL

Samozřejmě, že vše je spíš ve stylu Vřískotu 4, ale když už mi tu chybí Gale, proč si neužít alespoň tu teen paranoiu a obligátní zápletky "každý spí s každým", "blondýna spí s učitelem", "podcasterka a baristka táhnou za jeden provaz" okořeněné o "mami, ty jsi na střední škole přežila masakr" nebo "moji kamarádu včera zabili". Je to takové poklidné. A dokonce ani v každém díle není nová mrtvola, takže se přežívající teenageři mají šanci někam charakterově posunout. ()