Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Benisippo

Dnes již kultovní věc od Tima Burtona. Podle mě nejlepší spojení Burtona s Elfmanem. Nechápu, proč se Burton neujal i režie, počítám, že Selickovi stejně moc prostoru nedal. Viděl jsem i se slovenským dabingem, který je podle mě velice povedený. O to více lituji toho, že český dabing není. Ale stejně originál je originál. A ten je dokonalý!Jasnějších 5* snad ani nemůže být. ()

stainboy

Pro fanoušky Tima Burtona naprostá nutnost. Jsem moc rád, že si Česká televize na tento zaprášený klenot vzpomněla, vedle všech těch Pyšných princezen a Mrazíků je to opravdu osvěžující podívaná. ()

nula87

Skvělý animovaný muzikál s propracovanými detaily do poslední maličkosti. Skvělá hudba, černý humor, kouzelné strašidla z Halloween townu = 90% ()

Jara_II

Ukradené Vánoce mě ani úplně nevím proč trošku zklamaly. Námět je originální, ale rozhodně není scénářem doveden k úplné dokonalosti. Celkovou stylizací a humorem to sice Burtonem dýchá, ale u tak krátké stopáže bych čekal, že se film vyhne hluchým místům a humorem bude naplněn k prasknutí. Tvorbu Tima Burtona mám velice rád, ale nemůžu si pomoct, tento žánr dovedl k dokonalosti až u Mrtvé nevěsty a Sweeneyho Todda. Možná za to může i fakt, že Burton tento film jen produkoval, napsal námět a udal základní charaktery postav - scénáře a režie se ujal někdo jíný. Přesto tento animák doporučuji shlédnout, tři hvězdy u tohoto díla neznamenají průměr. ()

Burrows

Netradiční pohádka, kdy zlo je sympatičtější než samo dobro. Postava Jacka Skellingtona a celá skvadra postav ze záhrobí je unikátní a na první zhlédnutí není možné si je všechny vychutnat. Zápletka není složitá, o to víc pohádkově magická. ()

ratpile

Štědrý den, 12 hodin večer, všichni pospávají, stromeček svítí, já do sebe cpu vanilkové rohlíčky a v televizi Nightmare Before Chrstmas od Tima Burtona. Nic vánočnějšího a pohádkovějšího jsem u filmu nezažil. Nejde snad ani o děj, o dokonalou Elfmanovu hudbu, o neskutečně pohádkovou výpravu a atmoféru mistra Burtona, tohle byl proste zážitek, který netřeba popisovat a chápat. S Láskou nebeskou a prvním Sám doma můj nejoblíbenější vánoční filmový dáreček. ()

yaqwsx

Toto je prostě nevánoční klasika. Krásná animace, perfektní příběh, který je sice vánoční, ale na Vánoce bych si ho nikdy nepustil. Film, kterým si mě Burton získal. ()

Barghest

Napoprvé na mě tahle podivnost nezabrala, ovšem druhé shlédnutí mě vyvedlo z omylu a donutilo poopravit názor. Přece jenom je to pěkná vánoční pohádka, i když dost ujetá. ()

maoc

Oceňuji všechno skvělé na tomhle filmu, ale to vše nemůže přehlušit, že jsem se u něj mírně nudil a celkově šel kapku mimo mě, podobně jako Mrtvá nevěsta. Že by to bylo tím, že nemusím muzikály? Nevím, ale nestydím se za to.4 stařeny jsou tak akorát. ()

Nayl

Keď človek zistí, že tento film režíroval Tim Burton, môže čakať len niečo geniálne, strhujúce a prekrásne. Animovaný muzikál, ktorý si získal moje srdce, svojou originalitou, podmanivým dejom a zápletkou. Finálny song, kedy Jack vyjadruje svoje city Sally je najkrajším obrazom, ktorý som kedy videla. Dve príšerky a toľko lásky, kto by sa do nich nezamiloval? :) ()

Davanity

Pro příznivce Burtona ten pravý film. Jak na vánoce tak halloween, který se čím dal víc dostává i k nám. A pod nímž téměř všude najdete píseň právě odtud. Příběh je podle mě skvělý i animace, které jsou originální. Pro mě je to jasným favoritem na odreagování. Ani mě neotravují písně, ačkoliv některé mi příjdou lepší a některé bych klidně mohla vypustit. Bez toho by to prostě nebylo ono. ()

Rapaport

Úžasné dílo. Co Tim Burton stvořil dokázal Henry Selick oživitna plátně, ale za největšího původce celého úspěchu považuju Danny Elfmana. To on udělal z noční můry nádhernou podívanou nebo spíš poslyšenou. Už tady se ukázalo že duo Burton Elfman budou pecka. ()

Mr.Ward

Tak jsem se po letech konečně odhodlal se tematicky na Vánoce kouknout na tuhle starší a vychvalovanou klasiku. Bohužel, nějak mě to nechytlo. ()

ostravak30

Když jsem se tak díval na animace, vůbec bych neřekl, že film je už z roku 1993. Myslel jsem, že je podstatně mladší. Animace vyšly na výbornou. K tomu je nutné dodat, že to hlavní, co film provází je hudba a je mimořádně povedená. Ani děj není nudný a místy je i vcelku vtipný. Tvůrci navíc přesně pochopili, že dobrého pomálu a tak film zbytečně nenatahovali, 76 minut je tak akorát. Nedá se říct, že všechno, co dělá Tim Burton je kvalitní, má i své úlety, ale u animovaných filmů se mu většinou podaří vytvořit velmi dobrá díla. Tohle je jedno z nich. ()

marek29

Ajajaj. Zkusím lokalizovat problémy, které toto dílo v mých očích okradly o hvězdy. Tak třeba nee až tolik typické zpracování animáku (Tim Burton animace a strašidelný koncept). Muzikálovost - nemám moc rád nehitovité zpívání ve filmech (mamma Mia mi nevadila). Není to dlouhé, ale mě to nechytlo za celou dobu. Nevím, jestli mi utíkaly vtipy v angličtině, nebo to bylo tím, že jsem to viděl v letadle, ale film na předchozím letu (American animals) mě děsně bavil, tak nechápu. Tohle ale prostě nešlo. Modlil jsem se, aby už byl konec. A to často nebývá. Za snahu a příslib možné potenciální zábavy pro mladší diváky, kteří se u toho budou více šklebit, než já, dávám 2*. Na víc to dnes není jasný pane - raději běžte hrát kuličky místo tady té hodiny a něco :( ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)