Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Jespi

Klasická Burtonovka, co dodat. Jenže, i když vizuálně velmi krásná, dějově hodně slabá a oproti jiným pohádkám absolutně emočně neutrální, nudná a ... a tak. 40% ()

derryl

Jack Skellington se "zamiluje" do Vánoc a já obdivuji Tima Burtona za jeho imaginaci a výborný námět. ... Danny Elfmam je mistr nad mistry, hudbu umí a dokáže mnohem více. Mnohem. ... Skvělý animák! ()

mota

Ne tak uhlazené jako Mrtvá nevěsta. Na mě moc zpívaných tirád. Že by relativně inteligentní postava Jacka nepochopila rozdíl opravdových Vánoc od jeho Halloweenského provedení? Zasmál jsem se jen u zlých dárků. ()

dehlie

na začiatku sa mi to vôbec nepáčilo, film naberá na obrátkach až keď jack a jeho parta začínajú tvoriť vianoce na svoj spôsob. ()

Mikeel

Pro tenhle muzikálový film mám jen jedno pojmenování - Naprostý úlet! Je to tak neuvěřitelně šílené, nápadité! Stop Motion animace tomu dodává jedinečné osobní kouzlo a hudba Dannyho Elfmana je v tomto ohledu vážně nepřekonatelná! Od doby, co jsem viděl tenhle film už nevěřím na Ježíška, ale na Satana Kalouse! A postava Jacka Skellingtona je pro mne už navždy ikonou Halloweenu a celkově jednou z nejvýraznějších postav kinematografie! ()

KatRi

Hudba výborná, přesto jsem trpěla pocitem nudy, scény se mi leckdy zdály příliš natahované, písničky nekonečné a příběh tím pádem nepříliš zajímavý. Ale spíš to bude tím finále, protože kdyby mi to někdo prostříhal a dal tomu poněkud cynický a nemilosrdný závěr, lebedila bych si. Ony totiž ty loutky jsou tak krásně udělané...spoiler: Do světa Halloweenu prostě love story nepatří. ()

Blazin

Hodně zajímavý jen dost nevyrovnaný film, chvílema jsem se od toho nedokázal odtrhnout a chvílema to byla trochu nuda, ale hudba filmu je skvělá. ()

Jorge-Z

Drsná vánoční pohádka pro dospělé z produkce Tima Burtona. Příběh možná trošku klišé, ale ten přebíjí vytěčná hudba a písně. ()

geimz

Po technickej a vizuálnej stránke takmer dokonalé, mestečko Halloween úžasné spolu s celým obyvateľstvom, muzikálne čísla chytľavé a správne morbídne. Takto majú vyzerať originálne animáky, a to film vidím skoro po 18 rokoch. ()

peto580

Ked som dopozeral corpse bride asi pred rokom bol som ohromeny, uneseny.... A pak som zistil ze je este jeden film ktory je vraj lepsi. Od tej doby som sa na tohle tesil a pozrel som si to az dnes :) Je to pekne spraveny oreginalny muzikalovy animacik. Ba priam nadherne s pomerne jednoduchym a linearnym pribeho m na ktorom to chcelo trosku viac popracovat podla mna. Dalsim OBROVSKYM plus je hudba a koli nej som mal nutkanie tomu prisolit este jednu hviezdicku pretoze Danny Elfman odviedol kus genialnej prace a je to vidiet. Ale netreba zabudat nato ze je to rozpravka a pomerne stara takze nikomu to nevadi a vacsina sa na morbidnom humore kedy roztomila scena je prisivanie koncatiny s ihlou spod oka sa vacsina zabavi :).... Takze urcite odporucam ale lepsie ako Corpse Bride to nebolo. ()

Marina111

Azda hodnotenie žiadného filmu mi nerobilo taký problém, ako práve táto Burtonova klasika. Na jednej strane kultový Jack Skellington s celým svojím halloweenským mestečkom, na druhej tie zvláštne dojmy, čo vo mne zanechal ... Áno, nepochybne je to prelomový počin v svete animovaného filmu - no čo na tom ak zohľadním, že i napriek chytľavým pesničkám a výborným autroským nápadom je to predovšetkým film, ktorý si len ťažko dokážem zadefinovať ako rodinný ... no schválne : sledovali by ste čosi také s deťmi ?! Môžno som príliš konzervatívna, ale nech ... Skrátka nemám rada, keď mi niekto kradne Vianoce ... a najmä nie nejaký odpudivý Satan Claus. ()

Gumrice

Vynikající Elfmanova hudba se skvělými texty i jeho zpěvem jsou hlavním článkem, který mě opravdu baví. Všechny postavy jsou milé, ovšem Jack kostlivec je největší frajer. Na filmu je vidět, že Burton s ním má co dočinění, ale Selick si s ním také vyhrál po svém. Zkrátka nemám nic, co bych vyčetla. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)