Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

tomeek

Velice poctivé! Výborné dialogy, na kterých je vidět, že Sly se vyhýbá klišoidním větám a klidně si přeruší padoucha uprostřed svého nadneseného výkladu. Výborný charizmouš Momoa konečně v roli, kde nejezdí na koni a finální rubačka na sekyry bez doprovodu jediného tónu hudby byla vskutku chutná :) Bez zbytečných citových vzplanutí, líbání a podobných zbytečností je to na americký film až nezvykle cool. Jediné co mi vadilo, byl docela televizní look (hlavně první záběry vypadají jako staré porno) a uhučený soundtrack, v němž všechna hudba zní jako Angel od Massive Attack. Jak tu mnozí píšou - poctivé devadesátkové béčko :) 4* ()

Sabrewulf

Strašná slabota. Všechno jede v zajetých, stokrát viděných kolejích, není tam nic překvapivého, nebo nápaditého. Momoa je docela v pohodě, když nehraje Conana. ()

URBAN

Slibná akční oddychovka . Sylvester Stallone opět nesklamal , jeho parták možná trochu pokulhával , ale po čase jsem si na něj zvykl . Akce tak jak má být a nějáké hlášky taky padly . Je to spíše oddychovka takže příběhová linka je minimální , ale to já rád . ( 12.2.14/MAC ) ()

Deyw

Je to bomba..akce skvela..klasickej film pro slye..ten bombardak tak rube lidi v trenkach, pije whisky..je nasranej..vsechny rube..klasika jak remen..zaporak topka, zaverecnej fight topka - az na zakonceni..shrneme si to..skvelej stallone, vynikajici momoa, potetovana kocka a nudnej imbecilni japonec - teda korejec..mozna tam lupnu i tu 4hvezdu! ()

chelseaman22

Celé je to naivní jako Bella, která si myslela, že BEDŘICH KOITUS s Jedwardem bude méně invazivní. Chuj Drogo se zjevně nevypořádal s odloučením od té, jež neustále řve "I HAVE DRAGONS, BITCH!". Chuj si tedy svou agresi vybíjí na penzistech a nažloutlých Asiatech (jichž je v Palo Altu požehnaně - God Bless Google, Facebook či Skype!). V závěru samém nám Hill ukazuje, že stárnou všichni, a že ani Rocky Balboa nemůže konkurovat mlaďasovi, jehož kmen prý obcuje s koňmi. 17% Celosvětový výdělek k 3. 8. 2013: $9,489,829, což je 0,17 násobek budgetu ()

Mirokukii

Správný drsňácký film v němž si to Stallone, i přes výhrady svého policejního parťáka, dělá naštěstí vše po svém. Ten je tedy zde pouze do počtu, a nebýt jeho kvalitního mobilu s neutichající baterií, naprosto zbytečný. Vytvořit kvalitní protipól Stallonemu taky není nejlehčí úkol (alespoň nějaké charisma) a hrát tu roli třeba Channing Tatum, alespoň by měl Slly větší rozlet na lepší hlášky, které zde chrlí a vytváří tak zábavnou, nenáročnou, akční podivánou. ()

Jizni Tlapa

Říkat, že je Sly zpátky by byla otřepaná fráze. On přece nikdy neodešel!! S lízátkem v tlamě,za zvuku harmoniky, se zádovou kérkou a od dob posledního Rockyho opět do půl těla rozdává pěsťovky stejně rychle, jako několik povedených hlášek...a víte co je na něm oproti Arniemu,Lundgrenovi, Stathamovi a dalším podobným frajerům nejzábavnější?? On prostě hrát umí!! 90% pokoukáníčko ()

ivan_drago

Jason Momoa naprosto vládne tomuto snímku a jeho záporák je po dlouhé době pěkně zahraná figura z oblasti nekladných... Hillův rukopis nejde přehlédnout a stylizace snímku nořící se do oparu gangsterky a westernu je parádní... Svižně podaný příběh o nájemných vrazích ničím nepřekvapí, ale ani nijak nepokulhává, svižné tempo si drží po celých sympatických 90 minut a nemá slabšího místa.... Stallonův drsňácký voice-over provází celým filmem, sem tam hláška a pokus o vtip také snesou přísnější měřítka a akce, ač občas lehce nepřehledná, je dostatek a kvalitní... A název filmu naprosto odpovídá cestě, kterou se mnohé postavy odeberou na onen, tamten nebo jiný svět... ()

LiborGondek

Hodně akce, střílení, bojů i úrazů a celkem dobré obsazení. Bohužel v podstatě obyčejný krimi příběh se zápletkou s nudnějším průběhem a možná až zbytečně utnutého vyvrcholení. Takhle ve zkratce se dá shrnout tento průměrný film, od kterého jsem čekal, zejména kvůli zvučným jménům v titulcích, možná ještě o něco víc. ()

Johnny.ARN

Sly v EX dokázal, že to ešte stále vie a tak sa deduškovia rozhodli natočiť si filmy ( Konečná ), kde budú mladým nakopávať zadky. Kang nešoféroval, zato dostal do ruky gun a strieľal všetko, čo sa pohlo. Taká akčná zábavka, kde je strih hrozný v bojových scénach, kde Momoa zahral lepšie ako v Conanovi a kde krásny heatshot dostane Slater ( nemám ho rád ). Inak hláškujúci Sly a sexi dcérenka to nezachránia. Nenudíte sa, ale rýchlo na to zabudnete. 3 z 5 ()

ywo666

Jop. Môj šálok kávy. Sly a Kang sú dobrá dvojka. Ten černoch s nevysloviteľným menom bol tiež slušný. A Momoa sa tu predstavil vo svojej najlepšej úlohe (sorry Khal Drago). Sly ukazuje, že na to stále má. Film je darsnejší ako Konečná, čo je plus. Súboj na sekery tiež dobrý. Scénar je vyhovujúci. Jediný problém filmu, je že ma bavil a 91 minút my bolo málo. Na dvojku môžeme zabudnúť vďaka tržbám. Škoda. V mojom osobnom súboji Last stand vs. BTTH vyhráva Sly ale iba o hrudník :-) 81% 4* ()

noriaki

Žádný zázrak to není, navzdory tomu, že Hill a Stallone dělali co mohli, aby oživili dobu kdy oba byli ve vrcholné formě. Uspěli tak napůl. O Bullet to the Head se dá říct skoro to samé, co o Švarcíkově nové nové sólovce - bavila mě sobě navzdory. Něco z dojmu zachránila atmosféra, něco charismatický Bobo se svou filosofií životního nadhledu a posvátných pravidel, a něco choreografie soubojů. Zbytek není vyloženě špatný, jen hloupý a laciný. Možná kdyby se film nebral tak vážně, tak by si zasloužil i ty čtyři hvězdy. Takhle je dostal hlavně z úcty Hillovi a Slyovi. ()

JohnSmith

Upřímně jsem byl poněkud zklamaný. Nabušený trailer sliboval mnohem víc. Ve srovnání s jinými filmy to sice není zas tak špatné a Sly je dost cool, ale akce je celkem slabá a hlavně mezi ústřední dvojicí není žádná chemie. Záporák je pak pěknej drsoň, ale má tak sympatickej výraz, že mi ho až bylo líto. ()

Trustme

"Co budeme dělat?" --- Dáme jim co chtějí a pak zemřou!". Walter Hill povstává z popela a zasazuje traverzu do olejíčkem promazaných soukolí současného akčního filmu, kde hrdina mutuje hlasem i podobou a časy opravdových filmových hrdinů, chlapů budou jen legendou zašlých video časů. Sylvester Stallone bude jednou uctíván, že pozdržel dobu, kdy se svět filmů pro pravé akční fanoušky změní na adolescentní hrdiny v pyžamech a maskách, střílejících želé z vodních pistolek proti emo upírům... Stallone na stará kolena neměkne v kostech a ani v brutalitě s jakou se pouští do boje proti protivníkům i právě proti nastolenému trendu abstraktních komiksových jelimanů. Když zaburácí jeho hlas v úvodu filmu, radostí poskočí i skleničky v mém baru. Když sejme pár větších hajzlů, než je on, vznese se krvavý opar až ke mě do bílé sedačky. A když se po "cobrovsku" utká s o půl metru vyšším Momoem, roním nostalgickou slzu a vracím se o desítky let zpět do dob, kdy hrdina měl na to koule, aby se postaral o své nejbližší. "Dotkni se jí a umlátím tě zasraným šutrákem!" Díky Waltře, díky Slyi. ()

hroubek

Pěkná oldschool podívaná se vším co k tomu patří.Režisér Walter Hill odvedl velmi pěknou práci, která bohužel dojíždí na předvídatelnost a prvoplánovost.Béčkovost mě nevadí, pokud je to dáno formou jakou je příběh vyprávěn, a která mu sluší.Co mi naopak vadí je to, když si béčko hraje na áčko.Což se tady nestane, ale přesto máte pocit, že jste mohli dostat něco víc.Sylvester Stallone hraje jako zamlada a je radost ho sledovat jak mlatí, zabíjí nebo jen hláškuje.To samé bohužel už nelze říci o zbytku obsazení snad s vyjímkou Sarah Shahi, na kterou se kouká moc pěkně.Sung Kang je protivný, Jason Momoa je fajn dokud po něm někdo nechce, aby hrál či mluvil.Přesto to nejvíce schytal Adewale Akinnuoye-Agbaje, který je nevýrazný až to bolí a mě nezbývalo nic než si vzpomenout na to jak skvěle zahrál Pana Eka ve Ztracených.Akce je poměrně málo, ale je slušná a baví.Příjemný akční film, který neurazí, ale taky nijak výrazně nenadchne, ale pořád je mnohem lepší, než poslední Smrtonostná past. ()

Pump

Naprosto skvělá akční pecka, skvělé hlášky a velmi vyvoněný Slaaaaj! Nerozumím nízkým hodnocením, ale já nerozumím hodně věcem. I just did! :D <3 ()

VanTom

Skvělý Stallone, pár slušných hlášek a soubojů / přestřelek v až úsměvně přímočarém, naprosto nic nového nepřinášejícím krimi příběhu. Po režijní stránce průměr a úplně zastarale film taky nevypadá, jenže se zároveň nijak neliší od lepších direct-to-DVD počinů (což je s rozpočtem 55 milionů pěkný fail). ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)