Scooby-Doo: Záhady, s. r. o.

• Česko Scooby Doo: Záhady s.r.o. (viac)
USA, (2010–2013), 19 h 46 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvorcovia:

Joe Ruby, Ken Spears

Frank Welker, Mindy Cohn, Grey Griffin, Matthew Lillard, Patrick Warburton, Lewis Black, Gary Cole, Vivica A. Fox, Udo Kier, Kate Higgins, Frances Conroy (viac)

Zbrusu nová televizní série se Scoobym-Doo pro všechny rodiny, které mají jejich záhady stejně rádi jako mají Scooby-Doo a Shaggy rádi pizzu … kořeněnou s extra omáčkou! Přidejte se k partě v Crystal Cove – nejstrašidelnějším místě na zemi – abyste vyřešili hrůzostrašné případy, plné strašidelných bubáků a duchů, vzrušujících honiček, děsivých překvapení a, samozřejmě, Freddyho geniálních pastí. Parta na všechny ty duchařské rekvizity ale už nenaletí. Ví totiž, že za maskou příšery se vždycky skrývá nějaký zloduch. Pak ale dostanou tajemnou stopu od záhadného pana E, který jim předloží zatím největší rébus – musí odhalit tajemství za prokletím Crystal Cove! Pusťte se spolu se Scoobym-Doo, Shaggym, Freddym, Dalphne a Velmou do čtyř akčních dobrodružství z báječné nové show, která přináší spoustu setsakramentské zábavy! (oficiálny text distribútora)

KdG

Je to o něco méně veselé a více strašidelné. Dost tam řeší vztahy mezi Daphne a Fredem a Shaggym a Velmou, což nikdy nebylo, ale zas tak mě to nevadí. Co mě vadí, je překlad některých věcí např. do uší bijící překlad Mystery Machine jako ZáhadoStroj. Grafika je celkem dobrá moderněji pojatá i když staré díly mě přišly o něco hezčí. ()

Vitasek123

Jednoznačně nejlepší Scooby-Doo seriál, co se týče příběhu, postav, zápletek. Tady bylo na tvůrcích vidět, že chtěli udělat Scoobyho jinak a povedlo se. Postavy tu mají mnohem větší hloubku, poznáme tu i jejich rodiče. Epizody na sebe většinou navazují. Je tu jedna velká záhada, která se táhne napříč celým seriálem. Jsou tu i velmi temné epizody, které sme nikdy předtím neviděli. Dokonce tu i umírají postavy, což je za mě velmi zdařilý krok od autorů, který vzbuzuje v divákovi strach o hlavní pětici postav. Jasně někomu nemusí sedět změna vizuálu hlavních postav, ale mě to nijak zvlášť nevadilo. Celkově super jízda s velmi propracovaným příběhem a postavami, která rozhodně stojí za zkoušku. 9,5/10 ()

Fenris 13

Vůbec to není špatné, některé momenty jsou příjemně hororové - a to doopravdy, na rozdíl od starších sérií. Potěší i některé narážky typu H.P.Hatecraft a podobné. Menší problémy jsou jen ve vztahových liniích, hlavně Freda by člověk občas kopnul kamsi... ()

ostravak30

Rozhodně se tvůrcům musí nechat jedno, přišli s něčím originálním a zcela novým. Grafika je nová a celkově to rozhodně pomáhá. Oceňuji větší barevnost a je dobře, že se zbavili předchozí barevné jednotvárnosti. Celý příběh je zajímavý, napínavý a...natažený. Možná, kdyby epizod v obou sériích bylo méně, možná by to působilo jednotvárnějším a snesitelnějším dojmem. U druhé série už jsem měl pocit přeplácanosti. Druhou věcí jsou vztahové záležitosti, které se v žádném ze seiálů o Scoobym Doo neřešily a tím pádem na ně ani není kde navázat, vzhledem k tomu, že se jedná o jejich studentská léta. Úplně se mi to tam nehodilo. Navíc poprvé zazněly v seriálu i sprostá slova a společně se vztahy mezi přáteli a to, jakým způsobem se přetřásaly, bych už skoro řekl, že z původního Scooby Doo zbylo jen velmi málo. Je ještě tenhle seriál pro děti, či spíše ne? To je otázkou. Podle mě pro děti moc dospělé, pro náctileté moc nezajímavé a pro dospělé málo vtipné. Takže celkově tři hvězdy za originalitu a moderní hudbu, ale tvůrci jako by se neuměli rozhodnout, kam Scoobyho posunout. Zda zůstat u toho, že je to dětský seriál, anebo z něj udělat něco víc. ()

Riziko

Nebyť milostných trojuholníkov Fred-Daphne-Pasce a Shaggy-Velma-Scooby (trochu zoofilné, ale čo mám robiť), mohol to byť najlepší seriál do Scoobym. Takto sa ale všetko dobré stratí v tliachaní, pri ktorom mám chuť si hodiť do očí čierne korenie. ()

blondboss

Tento seriál sa mi zo všetkých Scoobyho seriálov páčil asi najviac. Okrem klasických záhad sme tu konečne videli aj jednoliaty na seba nadväzujúci dej, zaujímavých záporákov, ako aj fakt, že sa tu už riešili aj vzťahové problémy, čo je v Scoobyho univerze úplná novinka. Jednoducho plnohodnotný seriál, v ktorom nájdete takmer všetko. Na môj vkus pre deti to bolo miestami až moc temné, ale inak sa na to dalo pozerať a ja som sa bavil. 75 % ()

Lilith03

Tohle je to nejlepší, co nám Scooby doo nabízí... Seriál jsem jako dítě moc nežrala, to přiznávám, ale je to proto, že není pro děti. Respektive jeho věková cílovka je nejvyšší, ze všech seriálů a filmů a Scoobym. A možná právě to z něj dělá to nejlepší. Tady totiž nechybí absolutně nic! Úžasné příběhy, napětí, ale i zábavné vtipy, které ovšem pochopí až náctiletí a dospělí, děti ne. Seriál ovšem nabízí i o dost víc! Celková zápletka je totiž neskutečná, temná, originální a to ani nemluvím o tom, jak si tvůrci pohrály s psychologií postav a jejich vývinu během seriálu. Když jsem byla malá, tak jsem nějaké věci nechápala, taky v době kdy to dávali na Smíchově mi mohlo být tak deset. Ale za poslední roky jsem si tento seriál dala už mnohokrát a stále ho miluji. A popravdě jsem dost zapomnětlivá, takže teď když se dívám znovu opět nevím kdo jsou padouši a stále hádám :⁠-⁠D. ()

Adrian.S

Videl som asi všetky seriály so Scoobym a po dvoch sériách môžem úprimne povedať, že tu sa jedná o najlepší "Mystery Incorporated" seriál ever, ktorý si zaslúži pozornosť aj nezasvätených do tohto univerza. Ak by sa niekto odhodlal k novému hranému spracovaniu, tak by sa mal určite inšpirovať práve týmto. A čím sa vlastne líši tento seriál od ostatných Scooby Doo-ov? Je toho celá kopa. Tím, ktorí stojí za týmto dielom, sa nebál zmeniť koncept seriálu a mieriť aj na iné publikum ako malé deti. Je tam akcia, a tým nemyslím akcia, kedy sa postavy bezmyšlienkovito naháňajú s "monštrami", ale premyslená akcia, ktorá má príbehové opodstatnenie. Riešia sa tu vzťahy postáv a postavy sa tu ako charaktery postupom času aj vyvíjajú. Je tu mytológia, ktorá dáva vzniknúť zaujímavým zápletkám, zvratom a najmä hlavnému príbehu, ktorý sa tiahne naprieč celými dvoma sériami a posúva dej ďalej do tretej série. Má to fajn strašidelnú atmosféru. Jasné, fajnšmeker, s ktorým to pomaly nehne ani pri peckách ako Insidious, si to ani nevšimne. Ale verím tomu, že z niektorých častí môžu mať deti aj nočné mory. Je to vtipné. Tu a tam nejaká postava zatrúsi naozaj zábavnú hlášku. Hlavne postava šerifa tu je v podstate len kvôli tomu. Nechýba tu ani istá dávka epic momentov, pri ktorých mrazí (napr. posledné časti sérií, v jednej dostane Mystery Machine aj military upgrade) a banda tu má aj svojho archnemesisa. Navyše nie všetky záhady sú klasické "záhady", ale príde rad aj na poctivé "supernatural". Doporučujem každému a neviem sa už dočkať tretej série. 5/5 BTW: V žiadnom prípade nepozerať s dabingom. ()

Potjoc

Viděl jsem jen pár dílů, ale už jenom kresba je jiná než u ostatních Scoobyů. Děj je temný, což není Scooby. Jestli jsem si myslel, že "Co nového, Scooby-Doo" je dost hrozné, tak tohle je ještě horší ()

D1705

Seriál pozeravam každú sobotu a nedeľu ráno na nemenovanej televízii začínajúcej na M. Seriál celkom dobrý, nebyť vždy rovnakej zápletky a vždy otrepanej vety A nebyť vás otravné decká, bolo by sa mi to podarilo. ()

AnniqueCh

Detektivní pes Scooby-Dooby-Doo a jeho parta přátel po letech opět na scéně a opět  v seriálovém zpracování  jen s rozdílem v grafice, nebylo to špatné ale přece se verzi s původní grafikou nevyrovná. ()

Lukas__

Seriál Scooby-Doo jsem měl jako hodně, hodně malý rád. Každý starší 10 let asi dokáže pochopit, že originál je jen 1 dokola se opakující příběh. To je zde do jisté míry 1. série. Ovšem v závěru 1. série (poslední 2 epizody) a většině 2. série už tenhle seriál není jako originál, UŽ NENÍ PRO MALÉ DĚTI. V těchto případech totiž tento seriál úspěšně zvládá to, co nedávno velmi žalostně nezvládl nový seriál Velma. Tady v tomto seriálu totiž máme zbraně, německé roboty z 2. světový, skutečné příšery (mimozemšťany) a co je pro "dětský" seriál asi nejvíc mimo zlého německého papouška, který ovšem reálně (naštěstí jen off-screen) páchá vraždy!!! ()

Scorpik87

Viděl jsem snad všechny seriály a filmy Scooby Doo a velice se mi líbí. Tuten seriál jsem doposud neviděl a snažil ho najít ke stáhnutí na internetu a poté co se dozvím, že ho začli dávat na Smíchově se pořád dívám. Pěkně provedené animace, postavy a nové pasti Freddyho Jonese. Super, fakt děkuji za dobré seriály. ()

janececek

.... nové záhady, řešení vztahů mezi hlavními postavami, mnohem děsivější příšery, pan E + ztracený poklad, nenasytný Scooby-Doo a skvělá hudba Roberta J. Krale = skvěla podívaná.... 95% ()

Filmes

Jako velký fanoušek celé monstrózní ságy Scooby-Doo jsem viděl snad vše co bylo kdy předabováno do češtiny a tak myslím že mám právo hodnotit tento vcelku nový seriál s podtitulem Mystery Incoporated (Záhady s.r.o.). Abych věci uvedl na pravou míru - už nejsem v tom věku, kdy bych hltal původní seriál Scooby-Doo na stopě a těšil se na další díl, to opravdu ne. Scooby je pro mě srdcovka, rád si ho zpětně pustím a vždy se koukám na nové seriály/filmy. Tento u mě dopadl výborně, stejně jako většina ALE má ještě něco navíc a to je to, co Scoobymu vždy chybělo, nebo alespoň v seriálech a to je žanr MYSTERIÓZNÍ DRAMA! Ano, na animák o Scoobym to může znít směšně, ale opravdu jsou tam strašidelné scény což je opravdu dobře a navíc se v seriálu nenacházejí jen epizodní postavu jako u předchozích seriálů, ale každá postava má svůj význam a rozvíjí se její charakter napříč seriálem. Líbí se mi detektivní nádech se špetkou horrorového podtónu, ale pořad pro děti od cca 8 let. Vtipné hlášky, ale i strhující příběh a nádherná kresba jak hlavních postav tak příšer a se špetkou filozofického konce se jedná o (pro mě) dosud nejlepší seriál o Scoobym. Toť vše! ()