Scooby-Doo: Záhady, s. r. o. - Série 1

(séria)
USA, (2010–2011), 9 h 48 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvorcovia:

Joe Ruby, Ken Spears

Frank Welker, Mindy Cohn, Grey Griffin, Matthew Lillard, Patrick Warburton, Lewis Black, Gary Cole, Vivica A. Fox, Udo Kier, Kate Higgins, Frances Conroy, Tia Carrere, Mitch Watson, Kath Soucie (viac)

P_Neubauer

Největší problém první série bude asi velký počet epizod, který nejen že natahuje příběh, ale občas ho i vyplňuje epizodami které nejsou ani užitečné pro hlavní děj, a nějak extrémně dobré, pár výjimek tu ale samozřejmě bylo, např. Pátá epizoda, která sice neposouvá příběh ale řadí se k těm nejlepším. Seriál jsem už jako malý sledoval a i když si nematuju podrobnosti v příběhu, vím jakým směrem se to bude ubírat, možná i proto mi seriál dává častěji ten správný znepokojující pocit než divákům co to uvidí poprvé. Nejlepší atmosféru měla bez pochyby 16. epizoda. Narozdíl od ostatních seriálů z franšízy tady se postavy vyvíjí a když se tu něco stane, nezapomene se na to. Autoři tu hrají celou dobu s hlavní partou (a nejen s nima) zajímavou hru kde se postavení charakterů a jejich vztahů k ostatním neustále mění, ovšem ne bezdůvodně. I když je tu pár nudných epizod, rozhodně se jedná o klenot který by měl být viděn kompletně. 8,5/10 ()