Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Jeffo8

V roce 2011 bylo pro mě drama roku 50/50 a pro tento rok je to toto. Skvostné dialogy a je zde vidět opravdový rozdíl mezi českými a zahraničními herci. 92% ()

alex.0

Pozor, hodnocení obsahuje spoilery. Nejhorší jsou přehnaná očekávání. Film mi doporučil kamarád a pak jsem tu viděl těch 86%. A hraje tam i Emma Watson! No, to bude něco! No, možná to bude tím, že mě neznásilnila tetička, nemám psychické obtíže ani nejsem deprimovanej homosexuál, ale film mě rozhodně nedojal na více než 60%, které uděluji (kdyby to bylo možné dám spíš 50%). Jiné pokusy, než pokusy o dojetí, od tohoto filmu neočekávejte. Z mého pohledu se jedná o jeden z mnoha teenagerovských filmů - prostě tuctovka. Postavy jsou zahrané věrohodně, i když právě s Emmou jsem měl trochu problém a říkal jsem si, že to ta Hermiona dobře hraje:-). Nicméně scénář je prostě jen další v řadě mnoha podobných. ()

QuietRioT

Vôbec nejde o Emmu Watson, neikonizujte ju. Ale teraz nemám chuť písať komentár. Každý nech si to pozrie sám a nech si z toho zoberie to, čo sám uzná za vhodné. Teraz si chcem len pustiť soundtrack a čo najdlhšie udržať túto eufóriu. ()

Dominum

"Přijímáme lásku, o které si myslíme, že si ji zasloužíme." Tuto větu lze označit jak za motto, tak i téma celého filmu. Existují stíny minulosti, před kterými nelze nikdy utéct, další z hlavních myšlenek filmu. Snad každý má něco, co ho pronásleduje celý život. Z velké části i díky tomu je tento film tak dobrý a oslovuje diváky. Mnoho scén, které by bylo možno v běžných filmech zavrhnout a označit za hraní na "artovost" zde mají díky ne úplně normálním postavám své místo. I tak byly ale některé mino schopnosti mého chápání (travesti show? proč?!). Po herecké stránce mi film připadal dobře zvládnutý. Hlavní hrdina dle mého naprosto splňoval mou představu o chování a vzhledu osoby, kterou lze označit za wallflower. Uvěřitelnost a dobře zvládnutá proměnlivost emocí jeho homosexuálního kamaráda, mě doopravdy překvapovala. A teď k největší hvězdě tohoto filmu, Emmě. Nenaplnily se naštěstí mé obavy a veškerá pozornost nebyla upřena na ni. Naštěstí se tvůrci této chybě vyhnuli. Ačkoli nepatřím do skupiny jejích milovníků, kteří mají v kalhotách vymalováno kdykoli jen někdo vysloví její jméno, musím uznat, že má rozhodně velké kouzlo a působí... řekněme tajemně. A sem se to velmi hodí. Co na závěr? Vzhledem k tomu, že jsem se do filmu naprosto ponořil, prožil příběh a s napětím očekával rozuzlení, odvedli dle mého tvůrci velmi dobrou práci. Tento hořko-sladký romantický a dokonce i dramatický výtvor mohu, ačkoli mám jisté výhrady o kterých jsem se nezmiňoval, s čistým svědomím doporučit. ()

ronaldmekdon

Nacházíme se v prostředí typicky americké střední - šikanování prváků, takový ty super mikiny, roztleskávačky a über cool fotbalisti included. Mezi tím vším se motá partička hipsterů, kteří v něčem víceméně selhávají. Potkáváme tak krátkovlasou Hermjónu, zde holku pro všechno, hlavně teda pro všechny kluky a to jsem té roztomilé herečce opravdu nevěřila. Dále hlavní hrdina, Charlie, mi celou dobu připomínal takového odrostlejšího Mikuláše z loňského zfilmování Patálií. Jeho hlavním hereckým prvkem byl neustálý wtf výraz (jestli se bude pořád takhle tvářit, bude mít brzo vrásky na čele, frajer..) a samotný Charlie celým dějem spíš jen proplouvá. Takhle se postupně nachomýtne k chudáku Patrickovi, kterému všichni říkají Nikdo a on jediný ho osloví normálně, k jedné podivné ženštině se kterou tak nějak omylem chodí, pak tancuje na pódiu v dámském korzetu a podobně.. Nejlepší postavou tak pro mě byl již zmíněný ne tak růžovoučký gay Patrick, který měl podle mě jako jediný nějaký charakter a nebyl tak šíleně nemastný neslaný. Ezra byl v té roli prostě k sežrání. Nemůžu říct, že čas strávený s těmito exoty by byl vyloženě promarněný. Celé to bylo takové milé, neohrabané, první lásky, no kdo z nás to nezažil.. Film mě bavil, místy mi připomínal Donnie Darko svou snovou atmosférou a retardovaným hlavním hrdinou, který pořád třeští své modré oči. Jake vídával strašidelného králíka, Logan píše dopisy neznámým lidem a tak dále.. Bohužel pro Charlieho, Donnie měl o hodně větší "drajv". Konec filmu, a snaha tomu dodat nějaký hlubší význam, to jako tradičně zazdil, ale celkový dojem z filmu mi i tak nezkazil. Uvažovala jsem i nad 4* za toho skvělého Patricka, ale nechám to takhle.. ()

IGB

Rád by som si niekde prečítal čo na ňom praktikovala teta Helen. Či má tu silu a rýchlosť v rukách spôsobenú proteínmi alebo stačí k niečomu takému amok. A tie scény v tuneli absolútne nespĺňajú účel, radšej mohli sedieť v kruhu, každý v ruke s malým budhom a asertívne na seba kričať. A dokonca aj s odstupom času by som chalanovi poradil nejaký ten liek navyše- len tak, bez predpisu, ako kamarát. Záver: vnútorný nepokoj, ale jednorázovo zhliadnuteľné. Za tri! ()

vett

Logan Lerman a Ezra Miller si za svoje herectví zaslouží pět hvězd a k tomu jednu na chodníku slávy. Ale Emma Watson ten film pro mě prostě zabila, sorry Emmo tohle bylo celé špatně. ()

Blackwolfik

Pěkná a celkem povedená romanťárna. I když nejsem zrovna fanoušek tohoto žánru, musím uznat, že se jedná o dobře natočený film. Zvlášť konec nemá chybu. Hodnotím 7,5/10. ()

BaMia

Ako je to možné, že v televízií sa vysielajú desiatky teenage filmov, ktoré by som nazvala amatérskymi, lebo predsa všetky sú na jedno kopyto plné blondínok a pod. vlastne načo sa rozpisovať na tému americké teenage filmy? A potom, ako z jasného neba príde niečo čomu sami neveríte! A keď navyše po 15 - tich minútach zistíte, že toto nebude žiadna depresívna dráma, ale budete sa rehotať a užívať si to a na tú dokonalúúúúú hudbu začnete aj vy tancovať, vtedy sa to dá nazvať aj perfektne spracovaným a vydareným filmovým dielom. Režisérom je chlap, ktorý má na konte tento jeden jediný film (zatiaľ) ale musím uznať, že je naozaj neskutočne obdivuhodné to, ako dokázal tie strašne silné emócie preniesť z plátna na diváka, resp. to ako jednoducho dokázal zaujať.Film zo života, príjemný a stráviteľný, plný radosti zo života stredoškolákov, ktorí si tú strednú naozaj užívali najviac ako len vedeli. Nežný, kúzelný a hlavne originálny film! A musím uznať nebyť Emmy, ani zďaleka by to nebolo ono :-) "Sú tu ľudia, ktorí zabudnú aké je to mať 16, keď už majú 17. Viem, že z toho budú jedného dňa historky, a naše obrázky sa stanú starými fotografiami. A my všetci sa staneme niekoho mamou či otcom. Ale práve teraz tieto príbehy nie sú historkou. Deje sa to. Pochopil som to. Tento moment keď viete, že nie ste len smutným príbehom. Ste živý. Postavíte sa uvidíte svetlá na budovách a všetko nad čím sa čudujete. A počúvate tú pesničku počas jazdy s ľuďmi, ktorých na tomto svete milujete najviac. A v tento moment prisahám. Sme nekoneční!" ... Najlepší záverečný filmový monológ EVER!!! ()

Sao Saoi

Skvelé. Viac než to. podarilo sa jedinečným spôsobom zachytiť život na strednej škole ako aj pocity jednotlivých žiakov, osamelosti, priateľstva, lásky, dobrodružstva, obety... Logan Lerman exceloval... Celkové skóre: 91% ()

hajner

Tak dalo sa. Popravde som trošku dúfal v koniec typu "vošiel do školy s nepríčetným pohľadom a z pod kabáta vytiahol AK47." Aj keď koniec bol fajn a nebol som až tak ďaleko od pravdy(pokus tam bol ale o samo..). Nebolo to zlé, postava učiteľa bola skvelo zasadená aj herecky obsadená. Celkovo to ale na plný počet určite z mojej strany nemá. Filmov o školských outsideroch som videl hordy ale popravde viac im pristane komediálnejší šatník. ()

lineker

Charlieho malá tajemství aneb horská dráha amerického teennagera z né zcela standardní adolescentní minulostí. Ron Weasley by koukal jak to ta jeho hábitová šprtka umí rozjet. ()

miruska89

krásne, vôbec nie gýčové...a ja som úplne unesená. Emma je úžasná, Logan taktiež ale u mňa je číslo jeden tohto filmu Ezra. Ten chlapec je charizmatický ako šľak a je výborný výborný výborný herec. Amen :-) ()

Freakyy

Hermiona je fakt dobrá herečka, chytrá, pěkná atd. atd. Já vím že bych to neměl vůbec hodnotit, ale jako o nic tu nejde, tak proč to neudělat že. Bylo to nudný, nezábavnej příběh + prostředí 90 let vůbec nemám rád, sice jen ve filmech, ale co jinýho by tohle potom bylo že... myslím že to vypadá, jak kdyby to celý nejvíc chápala Ema, spíš to na mě působilo jak nějakej emocionální dokument z jejího reálnýho života a z její hlavy, prostě bych si to musel nechat vysvětlit přímo od ní, abych to pochopil, proto sem plácnul cosi o tom, že by se to hodnotit nemělo. Taky si ten film sama nejvíc prosadila nebo tak něco, takže pokuď ji neznáte jako člověka, tak to asi nepochopíte. Stejně jak je mimo tady ten text, tak mně aji připadal ten film, nic víc. ()

vixina

What's wrong with you people? Tento filmík sa na veľa nehral a laťku a cieľ, ktoré si nastavil splnil, tak aký je problém? Ja som spokojná. Len by som ubrala na tých "sendvičoch" (čítaj trávičke) - nie že by som bola nejaká úzkoprsá, ale pripadalo mi to odveci toľko sa k tomu vracať, keď to ani raz nevypálilo vtipne. Mimochodom, tlieskam Ezrovi, good job, buddy(: ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz