Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (viac)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiálny text distribútora)

kwoky

Zajimava zapletka me po trech dilech docela nadchla. Ja bych sice asi nektere veci resil uplne jinak, ale i tak me dokaze tento serial napnout a nabizi mi to, co bych od podobneho serialu chtel. Bohuzel ma na muj vkus az moc lidskou tvar a vsichni drzi spolu. Trochu vice deprese a bylo by to za 5*. Update po sestem dilu: Nektere dejove linky jsou super, jine jsou hodne trapne (pesticidy). Vsichni jsou hrozni hrdinove a zaporak je proste zaporny... Prilis cernobile. Update po dvanactce: Misto, aby se to rozmotavalo, se to jeste vic zamotava. Jestli se do tri dilu neco nedozvim, tak mi uz hrabne. Uroven serialu zustava dostatecna na 4* ()

Laku

Už dlouho mi u amerického seriálu tak strašně nevadily dialogy, tak jako u Jericha. Navíc kombinace postapokaliptického a rodiného drama je velmi zvláštní... minimálně v podání, které předvádí Jericho. Stále doufám, že alespoň dojde k nějakému nakopnutí hlavní příběhové linie. Obávám se totiž , že pokud se Jericho bude držet sebestředného pohledu, který nastolují poslední epizody, tak nás nečeká nic dobrého. ()

Wormboy

Obrovsky potencial serialu plne zabity idiotskym scenarom, limonadovym podanim pribehu, kde sa riesia viac absolutne nezaujimave "problemy" jednotlivych clenov mesta a na samotnu bombu sa takmer zabuda. S manzelkou sme vydrzali s velmi silnym sebazapretim celu prvu seriu, ale posledne diely sme pozerali len rekapitulacie, pretoze to uplne postacilo. Jericho je kopa vaty a v nej zabaleny dobry napad, ktory vsak z tej vaty von absolutne neprenika. Neda mi este nespomenut, ze v podstate ani jedna postava nie je sympaticka, no a akoze hlavna postava Jakea-tak to je uplna katastrofa a herec so svojim prejavom silno pripominajucim herectvo Majstra JCVD, by si zasluzil smrt uz v druhom diely.Apropo smrt, tu fakt takmer nikto nezomiera, proste bieda bieda. 1,5/5* ()

Radiq

Seriál, kterej nevyužil svůj potenciál. Nápad se světem po atomovejch útocích je dobrej. Ale chybí tomu několik zásadních věcí. Hlavně je to hrozně minimalistické. Když tam má něco vybouchnout, tak to neukážou. Nikdy tam nic zajímavýho neukážou. Vždy až záběr PO tom. To, co mě dycky nejvíc zajímá, tam není. Detaily jsou odfláklý. Postavy tam moc neumírají - myslím, že za celou první sérii jen jedna sympatická. Taky mi celkem vadilo to seriálové schéma, kdy nemusíte vidět předchozí díly, abyste chápali zbytek. Logika tomu taky někdy chybí. Navzdory tomu mě to ale celkem chytlo, ale přisuzuju to spíš tomu originálnímu námětu. No prostě něco do sebe to mělo. Ještě chci říst, že většina osudů byla nuda. Měli se víc věnovat linii o agentovi Hawkinsovi a o té bombě a konspiracích a tak. V druhé sérii je to všechno fakt moc zrychlený, ale aspoň se tam něco děje. ()

zdenny

Jak už to u takovýchto seriálů bývá, většinou se ubírají trošku jiným směrem, než který bych po přečtení zevrubného obsahu očekával. Nicméně i tak jsem se na tento veskrze americký seriál dodíval, neboť nebyl tisícidílný a měl děj. Děj, kdy skoro v každém dílu se vyskytl nový a nový problém. Ano, seriál byl celkem naivní, ale zase problémy, které se zde vyskytly, se vyřešily celkem rychle (třeba i během téhož dílu), což je pro mne příjemná změna oproti seriálům, kdy se jeden (třeba triviální) problém řeší třeba i deset (někdy i víc) dílů. Druhá řada se mi zdála useknutá, protože pokud má první řada 22 dílů, mohu si jen domýšlet, proč druhá skončila již po sedmi dílech. Zde má teorie: Dnešní doba je zabijákem seriálů a místo toho, aby vám tvůrci nabídli kompletní příběh, tento se tvoří z velké části podle sledovanosti, což může znamenat i konec seriálu uprostřed děje. Toto považuji za podvod na diváka a dělání si srandy z něj. Připadá mi, že z titulu sledovanosti dnešní tvůrci divákem celkem opovrhují. Nicméně tento seriál ukončen byl. Dle mého názoru by se sice pár dílů ještě hodilo, ale alespoň, že to mělo jakýs takýs konec. V seriálu se mi hodně líbila pasáž dílů, kdy USA jsou rozvráceny a vlády se ujímá mocná korporace a její loutková vláda. A zde existencionální problém ála George Orwell a jeho román 1984 společně s Farmou zvířat. Dokážu si představit, že tak nějak (po případné globální světové tragédii) by mohl vypadat jeden ze scénářů pokračování uspořádání života a řádu na naší planetě Zemi. Takže závěrem: seriál byl rozhodně dívatelný, ale jeho určitá naivita a jednoduché řešení problémů mi nedovoluje jít výš než na tři hvězdy. ()

• V Nemecku bol kvôli nízkej sledovanosti seriál stiahnutý po 14. epizóde. (rador)
  • Internetová stránka, kterou Hawkins v páté epizodě navštíví je turecká verze MSN. (Hal_Moore)
  • Jericho má místo znělky vždy zprávu pro diváky ve formě Morseovy abecedy. Tato zpráva obsahuje náznak děje následující epizody. (Hal_Moore)