Terra Nova

Ukážka z filmu 2
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

anaon

Na tenhle seriál jsem se těšila, ale pilot mě až tak nenadchnul. Rodinné záležitosti mě nezajímaly a ani dinosauří scény žádná sláva, nic co bychom už neviděli v Jurském parku. Efekty navzdory údajnému megarozpočtu na úrovni cca 6 let zpátky. Výběr herců je fajn, jen ústřední manželská dvojice podle mě moc nefunguje. Ale tohle všechno by mi asi nevadilo natolik, aby mě to odradilo od dalšího sledování seriálu. Co mi už ale vadilo opravdu hodně je hloupost postav, kterým bych správně měla ještě dalších x dílů fandit. Což bude asi trochu problém, když jsem jim už v prvním díle přála, aby je za tu jejich blbost sežral Slasher. Tak snad se alespoň "the Sixers" ukážou jako rozumní lidé. 30% ()

ICE-GRADLO

No jsem rad, ze jsem tomu dal pred Stedrym dnem druhou sanci, nebot zaver stal za shlednuti. Ted jenom doufat, jestli tomu daj druhou sanci i pani z FOXu. Kdo by taky nechtel sledovat druhy LOST ;) Docela i verim ze pokracovani bude, nebot kdyz uz do tohoto serialu vynalozili tolik prostredku, tak se jim nebude chtit projekt pohrbit, i prestoze mel spatny rating. Navic pochybuji, ze by zrusili jak Fringe, tak i Terru Novu. Fringe se zda byt vyzdimany a moc noveho toho uz nenabidne. ()

ShirleyS. odpad!

V tomto seriáli je zlé úplne všetko. A kto ho porovnáva s Jurským parkom, ten by si zaslúžil chvíľkový pobyt v jednej miestnosti s 3 veselými Utahraptormi. BTW, s tým Stephenom Langom a jeho geniálnym herectvom si robíte srandu? Veď ten chlap hrá asi ako Seagal a Norris dokopy. Viac v mojej recenzii Terra Nova - seriálová sračka roku ()

dainio

Jak již zde bylo několikrát zmíněno, jedná se o mixxer, všech možných filmů a seriálů s podobnou tématikou. Krajina jako z Avatara, dinosauři z Jurského parku, inspirací od Ztracených, časoprostorem ode Hvězdné brány a vztahy jakoby z typických teenagerovských seriálů, např. O.C., Dawsonův svět nebo snad i Gilmorových děvčat. Je to opravdu velký miš-maš. A to je na tom, ubíjejícím faktorem. Tvůrci chtějí vytěžit strašně "moc". Jenomže nechápou, že se jim to propadá mezi rukama. Nemají pod tímto projektem žádnou kontrolu. Nedokážou seriál nějakým způsobem vést. Sami v tom plavou. Pilotní dvojdíl nebyl špatný...respektive dal se dokoukat. Pak ale přišla epizoda, kde se asi půlku stopáže rozebírali jednotlivé vztahy hlavních i vedlejších hrdinů -- a šlo to z kopce. Byl vůbec problém to dodívat. Fakt netuším, jak chtějí dál pokračovat. Přijde mi to, jako klasický projekt, u kterého sedí slogan: "Kdo chce moc, nemá nakonec nic". ()

LojZza

Tak debilni a predvidatelnej scenar jsem nevidel od dob Xeny a Hercula. Oproti tomu tam byl alespon Xena a Hercules. Terra Nova ma naprosto nesympaticky a nesnesitelny herce bez spetky talentu. Pokazde kdyz maji scenu pred zelenym platnem s CGI dinosaurem (kterym natrhne zadek i 10 let starej Jurskej Park) tak maji vyraz, ktery rika "Co to tady, ku*va delam?!". ()

Skleni

Vskutku pozoruhodný seriál. Nenápadný, zo začiatku strašne dramatický a vyšperkovaný čo to po technicko dejovej stránke. Páčia sa mi také veci ako vynechanie nudných slov prečo a začo a ponechanie to na environmentálnej stránke obrazu. Všetko vám napovie kulisa či nebodaj reklama. Brilantné. No zabehané. Seriál mi neponúkol nič nové, čoho by som sa držal a čo by som chcel vidieť. Dúfal a zároveň sa aj bál, o napodobenie LOST-u. No nestalo sa. A je to asi škoda. Nie je tu mysterično ani žiadne otázky, pre ktoré by som chcel vidieť ďalšiu časť. Rovnako je tu ale krásna dizajnová stránka seriálu. Veľmi dobré herecké obsadenie, a zaujímavé morálne časti. Uvidím ako sa to bude vyvíjať ďalej, ale zatiaľ je to len mierne nadpriemerný seriál so žiadnou hlbšou myšlienkou. ()

longercz

Zatím mě to baví, i když abych řekl pravdu, ani nevím proč. Chybí mi tu chytřejší a uvěřitelnější scénář, na druhou stranu je vidět, že je v seriálu dost peněz a asi i díky tomu jsem s ním zatím za dobře. Uvidíme jak bude následovat... ()

glumka

Spojte Avatar+Ztracení+Ztracený svět+Jurský park+Hvězdná brána a vyskočí vám Terra Nova. Ano je to směska všech starých známých seriálů/filmů. Vlastně sotva to začne tak si říkáte, jaký že to seriál vybral?:D Ale přestože je to velká vykrádačka, tak něco Terra Nova má do sebe. Je to takový odpočinkový seriál. Prostě žádný upír, čaroděj, démon nic. Jen nebezpeční Šestkaři a dinosauři. Spielberg se v tom pořádně vyřádil. Děj to nemá špatný, a ke konci serie to je dosti napínavý. Jedno velký + to má. A to je úvodní znělka. Děsně jednoduchá, ale přitom úžasná. Prostě nic zdlouhavýho, jen 2 nebo 3 scény a je to. Další + byl pro mě plukovník Taylor. Kvůli jeho zjevu, jsem si do půl serie říkala, jestli je dobrý nebo zlý. Já tento seriál prostě doporčuju. Protože to je fakt oddechovka. A teď do toho upírskovlkodlačího světa, je toto takový svěží vzduch. ()

tomik99

Už když jsem viděl trailer, tak jsem do tohoto seriálu vkládal veškeré naděje a říkal jsem si, že tohle bude opravdu jízda. A ona to skutečně byla - ale pouze v prvním dílu. První díl nastartoval sérii neskutečně, otevřel spoustu dvířek, jak pokračovat, nastínil další kroky a vůbec celou mytologii seriálu. Po prvním díle jsem byl opravdu nadšený, pak ale začalo peklo. Další díly mi přišly, jako bych sledoval úplně jiný seriál a ne ten skvělý pilot, který jsem si tak oblíbil. Najednou se nikdo hlavnímu ději nevěnoval, celá mytologie byla pryč, akční scény nikde a napětí taky fuč. Začal se z toho stávat rodinný seriál a mě hrozně mrzelo, že takový potenciál, který měla Terra Nova, pořádně nevyužila a snížila se na úroveň jiných seriálů. Asi v 7. díle se to trošku vrací do starých kolejí a začíná se opět něco dít, ale když má série jen 13. dílů, tak to zrovna moc včas není. S každým dalším dílem je to lepší a lepší a finále znovu ukázalo sílu Terra Novy, ale opravdu to bylo už pozdě. Další série nebude, i když bych si jí přál. Myslím, že rozhodlo pár úvodních dílů, které byly naprosto strašně a i diváci zřejmě čekali něco jiného, a proto se přestali dívat. 2. série by mohla vše napravit a čerpat z jiného soudky Terra Novy, protože ta má opravdu co nabídnout. Bohužel seriál nevyužil svůj potenciál a diváci lehce neodpouštějí. ()

PEZ

Obrovsky potencial absolutne nevyuzity. Steven Spielberg mal radsej ostat pri svojom Jurskom Parku a nemiesat ho so Stargate, LOST a Avatarom. Pozeratelne maximalne pre (americkeho) teenagera. Prve dva diely este usli, predstavili nam hlavne postavy a predlozili nam svet, v ktorom sa bude pribeh odohravat. Uz tam ale boli mierne naznaky neskutocnej detinskosti a scenaristickej bezduchosti. To co vsak prislo v dalsich dieloch bola cista katastrofa. Namiesto toho, aby sa pribeh drzal hlavneho sezonneho arcu, kazdy diel riesil nejaku uplnu hlupost. A to formou, kde aj hupaci konik by sa nudil (resp. divil, ze co to tam tie postavy stvaraju). Neskutocne americke rodinne klise sposobilo zaradenie zo skatulky "drama", do skatulky "komedia". Sam doteraz neviem, ako sa mi to podarilo, ale dokazal som pozriet celu (prvu a zaroven poslednu) seriu tzn. vsetky natocene casti. Ta posledna skoncila samozrejme s cliffhangerom, ale viac sa uz nedozvieme, pretoze studio kvoli nizkej sledovanosti Terra Novu nekompromisne zrusilo (ak by to takto malo pokracovat, tak chvalabohu!). Jedinou pozitivnou vecou bolo ucinkovanie Stephena Langa, ktory bol vo svojej roli perfektny od zaciatku po koniec. 4/10 ()

Idahou

Stejně jako KevSpa hodnotím pilot jako mix různých filmů a klišé. Některé scény vypadají že jsou ve filmu navíc a uměle narvané, navíc je tu strašák že to celé sklouzne k "rodinému dramatu". Celkově je tedy jako chůze po tenkém ledě, nicméně celé to zvedá umění odvádět pozornost a tak si většiny zmíněných mínusů během děje nevšimnete a uvědomíte si je až při zpětném přemítání. Jinak lokace působí promyšleně a zajímavě, herní výkoný jsou více než dobré, zvuk a obraz také na vyšší úrovni. Celkově tedy dávám pilotnímu dílu (filmu) k seriálu 3,5*. Jaké bude hodnocení seriálu, to je zatím v rukou tvůrců ----------------------> 3. díl: už to skřípe ---------------------> 4. Je to blbý jak patníky na nádraží, pokud je to vůbec první seriál který hodláte ve svém životě sledovat, tak se Vám líbit bude, ti ostatní už to viděli milionkrát....--------------> 5. díl je už trochu lepší, ale tvrdej průměr bez nápadu a některýma vyloženě blbejma scénama ()

mvukotic

Az mi je luto, ze serial s takym rozpoctom a potencialom klesol na take dno. Absolutne presladena zlatanina, nieco medzi Jerichom a 7th Heaven v prostredi Jurskeho Parku (s ktorym ma spolocneho len toho Spielberga). Twilightovsky otrasne napisane dialogy a postavy v cele so super dokonalou americkou rodinkou, trapne drsnacki vojaci a vojacky a este trapnejsie zahadna Mira a jej sestky. K logike celeho projektu a jednotlivych zapletiek sa vyjadrovat nebudem, keby hrdinovia mali vacsiu charizmu a neriesili by vyslovene kokotiny a diely mali lepsi spad, tak sa da mnoho odpustit. Takto to cele vyznieva trapne a smiesne. Naozaj ale nechapem logiku a zmyslanie tvorcov, ked si myslia, ze navnadia na scifi serial s dinosaurami, kde ide o prezitie a kazdodenny boj s nastrahami neznameho sveta, dalsich divakov tym, ze tam budu davat linie o vyumelkovanych rodinnych problemoch a vztahoch medzi teenagermi. Postavy sa mi hnusia tak velmi, ze keby som vyhral v loterii 100 milionov dolarov, ochotne by som obetoval polovicu, aby som natocil vlastny podobny film, najal nan tych istych hercov a nechal celu Terra Novu zozrat svorkou, podobne ako ja nasssratyyych velociraptorov! ()

CorteX^

Pilot se mi moc líbil, pak tempo upadlo a epizody 3-6 víceméně nudily a chtěl jsem se seriálem skončit. Jedno sobotní odpoledne, bylo po bouřlivim pátku, únava a nuda, a proto jsem se pustil do 7.dílu a hle, seriál nabere ty správný grády! Finále libovka a doufám ve 2.sérii ()

Blacki

Na seriál jsem se těšila, ale po pár dílech přišlo zklamání...pořád se to točilo okolo té zatracené rodiny a nic jiného se neřešilo. Čekala jsem více akce, nechtěla jsem, aby to bylo jen o rodině a pubertálních problémech. Uznávám, že Mark (přítel Maddy) byl roztomilej, ale to mi nestačilo. Přála bych si tam více těch dinosaurů a hlavně méně naší rodinky. ()

vikino1

Tak co tady máme: máme tady osadu (kdesi v prdelákově), do ní přijde nový šerif (Eureka), máme tady Šestkaře (Ti druzí ze Ztracených) a máme tady největši rodinej patos v hystorii seriálů... Prostě generál z Avatara to tady sám neutáhne... Dobře, že tohle zrušili.. ()

Shakaar

je to omyl, ale když chcete vypnout proč ne...čekal jsem ale více. Náplní první řady jsem byl vcelku zklaman...jestliže jsem byl nadšen postapokaliptickou Zemí z roku 2149, o to více jsem byl znechucen jak naložili s prehistorickou Zemí. Jedno klišé zadruhým, rodinka která má samé krásné děti (mimochodem na ženské zřejmě měl Spielberg kliku :))...dinosaurek jako mazlíček. Prostě nádhera. Ale pozor, jsou zde i takoví kdo nesmýšlí s tímto dokonalým rájem. Celkově za to je to takový horší průměr. Tedy chtěl jsem napsat průser, který měl na to být lepší, už jen pro to že byl vcelku náročný na finance, proto jsem nebyl překvapen že seriál stopli. Update: S odstupem času při náhodném shlédnutí si nemohu pomoct, ale Steven tuhle limonádu ochutiil špatnou ingrediencí. V drsném prostředí, kde to vyžadovalo trochu tvrdší příběh a zaměření na prehistroickou zem, vsunuli každodení problematiku společnosti, které vidíme v každé serii a to ne ještě dobře udělané. Herci jsou krasavci, ale ukazuje se, že se někde šestřit muselo - tedy, pokuď nešetřili i na scénáři. Konec řady ukazovala gradace děje, ale zvratů bylo až příliž moc naráz. Prostě to nedokázali vyvážit. Je to škoda, takových serií se ukáže na obrazovkách jednou za čas a bohužel se vezmou většinou za špatný konec. ()

Kritik.

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela). ()

Likan7

Máte solidní námět, který sice není nějak extra originální, ale divácky zajímavý. Máte tu skoro skoro mrtvou planetu v minulosti a možnost cestovat miliony let zpět. Tudíž tu máte dinosaury, krásné scenérie, parádního Stephena Langa (snaha pokukovat na Avatara je enormní), nějaké to tajemství a sc-fi příběh. Vypadá to dobře, že? Jenže vy totálně nezvládáte. Místo "záchrany planety a lidstva", o které všichni mluví, se o tom jen mluví a místo toho tu sledujeme příšerně nesympatické postavy jedný rodiny, kde se střídají témata lásky, rodiny, přátelství, výchovy stále dokola. Hlavní příběh se v první polovině série, která by měla lákat, být akční a zajímavá, řeší vždy jen 5 minut před koncem, abychom si náhodou neřekli, že se nic vlastně nestalo. Opravdu to je tak, že když se podíváte na pilot, a pak skočíte na čtvrtý díl, o nic nepřijdete. A tady Terra Nova ztrácela diváky tak moc, až tenhle seriál nakonec odpískali. Nedivím se. Poslední díly jsou sice o poznání lepší, ale stále se tu bavíme o seriálovém průměru, kterým přesně Terra Nova je. Průměrným seriálem s příšernými zápletkami, hroznými herci (a jedním dobrým), a potenciálem přežít rozhodně více, než pouhopouhých třináct dílů. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)