Jurský park 3

• Česko Jurský park 3 (viac)

Doktor Alan Grant (Sam Neil), paleontológ svetového mena, sa i naďalej venuje štúdiu dinosaurov. Práve sa mu podarilo dokázať, že velociraptory disponovali vysokou inteligenciou a schopnosťou vzájomnej komunikácie. Ale na otrasné osobné stretnutia s pravekou faunou sa snaží zabudnúť. Závratná finančná ponuka manželov Kirbyovcov (William H. Macy, Téa Leoniová), ktorí si chcú zalietať nad Isla Sorna, spôsobí, že sa spolu so svojím asistentom stane ich odborným sprievodcom. Keď však lietadlo zamieri na pristátie, pochopí svoj omyl. Tí dvaja – nie príliš bohatí rozvedení partneri – práve na Isla Sorna stratili štrnásťročného syna Erica (Trevor Morgan) a sú odhodlaní ho zachrániť stoj čo stoj. Niekdajšia základňa Jurského parku je v troskách, ale dinosaurom sa tu darí a človek je pre nich nevítaným votrelcom... (TV JOJ)

-bad-mad-wolf-

Tam, kde měla jednička fenomenální technickou stránku a funkční, byť na kost osekanou myšlenku a dvojka dostatečně výživný zábavní fond svého režiséra, tam už je trojka pouhým rutinním béčkem se špičkovými efekty. Mám trochu strach z nadcházející čtyřky, jelikož mi mnohem více než úžasně zážitkovou Spielbergovu atrakci evokuje právě tohle... ()

Hal_Moore

Po shlédnutí Jurského Parku 3 jsem byl trochu zklamán, neboť film nedosáhl kvalit předchozích dílů. S mírnými rozpaky jsem vcházel i do kina, čekal jsem na hodnocení typu dvou, tří hvězd. Ale poté, co jsem viděl prvního dinosaura na plátně, k čertu, nejdu pod čtyři! Jak asi správně hádáte, má oblíbená scéna je souboj Rexe se Spinosaurem, ale čekal jsem jiného vítěze... Škoda! Nedám pět hvězd! Film nepostrádá tradiční prvky letního trháku: špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné efekty a žádný vývoj postav. Další zklamání je stopáž - pouhých 94 minut. A co tedy zbyde? Ohromná zábava! Super popcorn film. Jen díky prohře Rexe nedám plné hodnocení. ()

Legas

Vyčerpanost tématu je evidentní už na stopáži. Scénář je ubohoučký, zvláště zdůvodnění návratu a další události kolem ostrova Isla Sorna jsou těžko stravitelné. A nejhorší ze všeho jsou vyloženě trapné postavy manželů - zachránců syna. Zvláště Amanda je tak nesympatická blonďatá histerka, že jsem velice fandil všem přítomným ještěrům, aby ji co nejrychleji zprovodili ze světa. Omlouvám se za spoiler, ale bohužel se tomu tak nestalo. Abych jen nekritizoval, scéna s Pterodaktili je výtvarně hezky řešena, Spinosaurus je také k pokoukání a jeho souboj s T-Rexem vypadá báječně. Ještě malé díky za znovuoživení Raptorů a malou novinku s nimi spojenou. ()

lamps

Narozdíl od většiny jsem se na trojku těšil a po jejím shlédnutí jsem naprosto spokojený. Film si na nic velkého nehraje a jen zasypává diváka množstvím kvalitní akce, z níž hlavně souboj obřích dinosaurů opravdu stojí za vidění. Nedosahuje sice kvalit prvních dvou dílů, ale i tak je to velmi napínavá a vzrušující podívaná, která rozhodně neurazí žádného milovníka přerostlých prehistorických ještěrů. Jediné, co bych tvůrcům výrazně vytknul, je ten odfláknutý závěr a to, že z hysterické Téi Leoni neudělali krmení pro raptory. ()

Niktorius

Nepříliš napínavé a nečekaně skromné pokračování Jurského Parku. Jako standartní honička s dinosaury či jinou havětí však tento výcuc "toho co bylo v knize, ale nedostalo se to do předchozích filmů" funguje celkem spolehlivě. Zakroutil jsem si hlavou nad směšným soubojem spinosaura s T-Rexem, zasmál jsem se "mluvícím" raptorům a podivil jsem se nad novým vědeckým poznatkem, že dinosauří žaludek je místem vhodným pro spolehlivý příjem radiotelefonního signálu, ale na konci filmu jsem nebyl nijak naštvaný či zklamaný. P.S: Osobně bych telefon čerstvě vytažený z dinoouařích výkalů nejprve alespoň trochu otřel o trávu - Američané mají zvláštní chápání hygieny :-) ()

• Scéna ve voliéře byla volně inspirována událostí z původní knihy Michaela Crichtona. Ačkoliv se s ní původně počítalo do prvního filmu série, nakonec se do něj nedostala. (Žralok)
  • V restauraci je mezi herními automaty i jeden s názvem "Jurassic Park". (TwoFace)
  • Jde se o jediný film z trilogie (1993, 1997, 2001), který nebyl natočen podle knižní předlohy. Po vzniku filmu byla napsána i kniha, avšak ne autorem prvních dvou titulů Michaelem Crichtonem, nýbrž Scottem Ciencinem. Kniha navíc popisuje mj. pobyt ztraceného chlapce Erika na ostrově a jeho přežívání. (TwoFace)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (viac)