Rodinka úžasných

• Česko Taková nenormální rodinka (viac)
všetky plagáty
TV spot
USA, (2010–2011), 14 h 20 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Blake Neely

Michael Chiklis, Julie Benz, Kay Panabaker, Jimmy Bennett, Autumn Reeser, Romany Malco, Stephen Collins, Ingrid Sanai Buron, Christina Chang, Tate Donovan (viac)

Na prvý pohľad Powellovci vyzerali ako obyčajná typická americká rodina. Doteraz. Po nehode lietadla sa však ich životy radikálne zmenia, pretože každý z nich získal nejakú superschopnosť. Po šestnástich rokoch sa manželstvo Jima a Stephanie príliš nezmenilo. Svoju pozornosť sú nútení deliť medzi rodinu a prácu, čo nefunguje vždy ideálne. Počas rodinnej dovolenky v Južnej Amerike, ktorú naplánoval Jim v snahe opať stmeliť rodinu, však dôjde k nehode a ich lietadlo sa zrúti do Amazonky. Nič ale nie je také zlé, ako sa zdalo a každý z členov rodiny zistí, že získal nejakú superschopnosť. Otec Jim nadobudol fyzickú supersilu, mama Stephanie superrýchlosť, 16-ročná dcéra Daphne telepatické schopnosti a zo 14-ročného syna JJ-a, ktorý mal doteraz problémy so školou a učením, sa stal supergénius. (oficiálny text distribútora)

TV spot

TheDarKnig

Nijak originální, nijak vynikající, ale přesto vskutku sympaticky působící rodinná superhrdinská pohádka. Proč ne? Děj se moc nerozvíjí, charaktery jsou slušné, leč ne výborné, a mohlo by to být trochu více mimo rodinné a temnější, ale jak jsem napsal, proč ne.. Na volné večery ideální drobnůstka a zpracující různé rodinné problémy.. ()

Piri

Páči sa mi to viac ako iné superhrdinské seriály, viac ako populárny seriál Hrdinovia. Sympatickí herci, dobrý dej, nenudí, celé to uzatvára šarmantná tigrica Julie Benz. Slovenský dabing to pekne oživil a prevedenie je výborné - Ivan Gogál / Michael Chiklis, Gabriela Škrabáková-Kreutz / Julie Benz, Dominika Žiaranová / Kay Panabaker, Tomáš Hallon / Jimmy Bennett, Alfréd Aczel / Romany Malco. Komickou postavou je Katie Andrews (Autumn Reeser), ktorá síce často v deji nevystupuje, ale keď už áno, tak to stojí za to - naivná, vtipná, úprimná a zlatá. Perfektne ju vystihla v slovenskom znení Jana Wagnerová. Reeser mi bola hneď nejak povedomá, ale nie zo seriálov ani filmov, ona bola jedna z kočiek z populárnej video hry Red Alert 3 ;) Škoda, že seriál nepokračoval. ()

Šakalík

Hodnocení po čtyřech dílech: Na tenhle seriál jsem byl hodně zvědavý, protože mě zajímalo spojení Michael Chiklis – Julie Benz, které jsem měl doposud zaškatulkované v charakterně úplně odlišných rolích (Vic Mackey z Shieldu – Rita Morgan z Dextera). Výsledek je takový řekněme rozpačitý. Pilotní díl mi přišel maličko uspěchaný, to objevování nových schopností se klidně dalo rozvést na delší dobu. Samotné superdovednosti jsou docela ohrané (hlavně ta rychlost Julie, ale i ta síla/nezničitelnost Chiklise – tady je zřetelný odkaz na Fantastic Four). Nejzajímavější schopnost má z mého pohledu J.J., ale uvidíme, jak se s ní scénáristi vyrovnají, protože zatím s tím dost mrhají. V dalších dílech se superschopnosti postupně úplně vytratili a zůstal nám jen rodinný seriál, kde se více méně jen žvaní a akce je poskromnu. Obecně by to mohlo být temnější (strašně tomu chybí nějaký pořádný záporák, třeba jako byl Sylar v Heroes). Prostě by to chtělo přitvrdit. A pořádně! Edit po šesti dílech: A DOST! Tímto s No Ordinary Family končím, pač každý další díl je horší a horší, žvásty pitomější a superschopnosti se využívají k rychlému umývání nádobí, potažmo k opravení auta. Z toho jasně plyne, že scénář je strašně povrchní, plytký a kýčovitý. Seriálové zklamání roku 2010. ()

DarkDemon

Jako animák prosím, ale tyhle filmové a co hůř seriálové adaptace jsou většinou k ničemu a o ničem. M. Chiklis jistě umí zahrát i něco jiného než zlého poldu jenže takhle naivní taťka to není ta pravá cesta „ze škatulky“. Julie Benz opět jako pohledná mamka tentokrát navíc geniální vědkyně ... no budiž. Ty jejich fakani snad ani nestojí za komentář - no vlastně je seriál prezentován jako komediální ... tudíž jako komici (i když nechtění) ... proč ne. Špatné je, že já jsem se nebavil a to vůbec. Rozpačitý začátek slibující solidní zábavu i spoustu námětů se jednoduše rozplizne a utopí v nudě, chaosu, nedotaženosti ... Ty řekněme „zajímavější“ dějové linie a zvraty které by stály za rozvíjení nepochopitelně vyšumí do ztracena zato se (zbytečně) všechno motá kolem „utužování vztahů uvnitř rodinky“. S přibývajícími díly je seriál nudnější a nudnější ... až se stává zbytečným - což naštěstí pochopila i produkce. Stěží 40% ... ()

novoten

Někdy to zkrátka i přes ideální předpoklady nevyjde. Příjemné téma, rodinné hodnoty ani skvělý casting mi nemohou zachránit seriál, který se nemůže rozhodnout, jestli bude poučovat o tom, že podvádět a lhát rodičům je MOC špatné, nebo bude rozehrávat příběh o záludných lidech ze společnosti, kterou zajímají zvláštní schopnosti. Navíc místo toho, aby s dlouhodobějšími linkami přišla i nějaká trvalejší tvář, objeví se naopak víc logických chyb a z Julie Benz se stane nejotravnější postava seriálu, což je umění. Těžké selhání tak zachraňuje Autumn Reeser jako geekovské zlatíčko Katie, která sní o Wolverinovi, na všechno má komiksovou metaforu a bez problémů si krade každou scénu pro sebe. Druhým překvapivým triumfem je Josh Stewart jako nečitelný "pozorovatel". Jeho kamenné mimické svaly a chraplavě nesrozumitelná dikce oscilují přesně mezi parodií a úmyslem a časem se pro mě právě on stal hlavním hrdinou seriálu. Nechci rodince křivdit a svádět její kvality jen na pár herců, ale pravdou zůstává, že po první a jediné sérii zůstává její celkový obraz značně rozbředlý. 50% ()

• Michael Chiklis už má so zvláštnymi schopnosťami skúsenosti. Hral totiž "kamenného muža" Thinga vo všetkých dieloch Fantastickej štvorky. (BoncheR)