Seriál Crusoe je inšpirovaný svetoznámym románom Daniela Defoe. Robinson Crusoe stroskotal na opustenom ostrove a je odsúdený k životu odtrhnutému od civilizácie, tak sa zdá, naveky. Nestráca však nádej a stále dúfa, že raz pri brehoch jeho ostrova zakotví loď, ktorá ho vezme späť domov – k svojej milovanej žene a deťom. Okrem dobrodružstiev, ktoré spolu s Piatkom na ostrove zažívajú nás Crusoe spomienkami zavedie do minulosti, kde sa dozvedáme o jeho detstve, o jeho láske Susannah, či o tom ako zachránil Piatka. (oficiálny text distribútora)

xxmartinxx

Peklo není být chlápek na opuštěném ostrově, peklo je sledovat o tom seriál. Naprosto zoufalá věc bez atmosféry. Tom Hanks se otáčí v posteli, když to vidí. Příběh začíná zostra, ale vypadá to, že do minulosti se budeme vracet ve flashbacích - docela zoufalé a okoukané ze Ztracených. Robinson a Pátek vypadají, jako by právě fotili reklamu na spodní prádlo a celkový styl režie je vážně zoufalá metrosexuální sterilita. ()

kingik

Tahle adaptace slavné knihy Daniela Defoe se vůbec nepovedla. Nepříliš charismatičtí herci a režie pokoušející se vše pojat akčně nebyly správnou volbou .Myslel jsem si, že bude zachováno kouzlo knihy, ale tady si spíše tvůrci řadu motivů jakoby jen vypůjčily a pak je po svém přetvořily k obrazu svému. To by ale vůbec nevadilo pokud by režie uměla tohle patřičně využít a vnést do seriálového pojetí něco nového a zajímavého, ale tady se zázrak nekonal. Tohle nefunguje a seriál mě nebaví. ()

MarekT odpad!

Robinsona jsem spolu s dalšími příběhy často a rád sledoval v předškolním věku u nás doma na diaprojektoru, tudíž si jej částečně díky nostalgii ještě dnes pamatuji aspoň v hrubých rysech. Tudíž nemůžu konstatovat nic jiného, než že tohle je stejný případ jako zfilmovaná "Cesta kolem světa za 80 dní" s Jackie Chanem - tj. nevkusné zneuctění původní Defoeovy předlohy. ()

Paity odpad!

Jestli jste to někdo viděl, musíte mi dát za pravdu. To není takový ten seriál "v něčem blbý, ale jinak se na to dá i dívat, když nemám co dělat". To je takový ten seriál, kdy si říkáte, "kdo na tohle mohl dát peníze a viděli to vůbec majitelé té TV, která to právě teď vysílá a kteří museli zaplatit za práva na tuhle kravinu?". ()

Pepinec

Jaká to smůla. Já sice ve svém životě doposud přečetl asi jen tři knížky, ale Robinson Crusoe mezi ně náhodou patří. A tak mám krapet představu o tom, o čem Daniel Defoe psal. Rozhodně nepsal o metrosexuálním playboyi, který zmateně pobíhá po ostrově pustém tak, až je z něj vidět pevnina na obzoru. Slavná předloha však není největším zabijákem tohoto prostoduchoučkého seriálu. Tím si je on sám. ()

• Crusoe měl být původně klasický TV seriál natáčený pro stanici NBC, ale po několika epizodách s velmi slabou sledovaností se jej stanice rozhodla ukončit po 13 odvysílaných epizodách. (reqiuem)

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (viac)