Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

sininka

Dosti hrůzostrašný horor, u kterého si ani na chvilinku neodpočinete. Lekavých scén je tu nespočet, film má výbornou atmosféru a až na pár přehnaných situací je to ten nejlepší horor, který jsem zatím viděla. ()

kollera

Takéto pseudo horory vôbec nemusím. Očakával som oveľa viac, no nemohol sa dočkať kedy to už skončí. Film bez atmosféry, absolútne nudný príbeh. Totálna zbytočnosť ktorá nemá čo hľadať pod nálepkou horor. ()

baronGrga

Nejspíš mě během dlouhých prosincových nocí posedl duch Vánoc, neboť Wanovu astrálnímu symposiu nakonec k původně zamýšleným dvěma ještě jednu hvězdu přihazuji. V několika momentech umí Insidious způsobit docela příjemné žaludeční mravenčení. Horší už je to s Wanovými strašidly, která jakoby místo poctivého zaběsnění vyluzovala jen prkenné "baf". Jenže ani silně neděsivá plejáda belzebubů a uhihňaných retro-rodin neškodí Insidious tolik jako všudypřítomně prosakující příslib happy endu. Uspokojení pak nepřinese ani na Wana slabá pointa. Celkový dojem: 50%. ()

Toro8

Nechápem tomu na film som sa veľmi tešil asi až príliš, lebo inak si neviem vysvetliť to že ma táto tematika vyslovene baví a vyhľadávam ju. Možno zato môžu tie lacné efekty (hlavne pri "red face" démonovi) že ma to vytrhlo z toho napätia... Pre mňa jednoznačne najsilnejší zážitok keď teta jasnovidka opisovala čo vidí na stene v rohu ale i tak len za 3* ()

HIPHOPer

Tleskám :)... James Wan je prostě génius.Po výborném filmu SAW(myslím tím jedničku,ty další díly byli o ničem,takže byly nudné) a ne moc špatném filmu ZLOVĚSTNÉ TICHO přišel horor Insidious kterej srazí všechny na zadek.Bavil jsem se u tý atmostféry,bavil jsem se u lekání.Nejkrásnější pocit je,když to člověk vidí sám a pak se svojí přítelkyní která každých pět minut řve:VYPNI TOOOO VYPNI TOOO!!!! :))) ()

Luckab92

Hororová paráda, která zpočátku vypadá jako další nudný bu bu horor. Hlavní strašidlo bylo trošku jak z Troškovi pohádky ale z tý báby budu mít husí kůži ještě dlouho. Luxusní podívaná! ()

rtruth

Tak tady přepisuju svuj komentář a měním svoje hodnocení na 4* protože sem na to koukal sam večer na notasu je to děsiví jako oba díly potom duležita souvislost je i kvuli příběhu a navazování na druhej díl ze kterýho mi teda běhal sakra mráz po zádech ()

Profík

Říkat, že méně je někdy více je už tak trochu vyčpělé klišé, ale pro tenhle film beze zbytku platí a nebojím se ho použít. První půlka je celkem fajn strašidelná, ale konec se zvrhne tak nepěkně přeplácaně, že mi zkazil dojem o možná dva stupně dolů. Hrozná škoda. Hodinu a něco se tam buduje určitá atmosféra a pak během pár minut je poslána do kopru a je to až k smíchu. Velká škoda i vzhledem k velmi solidnímu hereckému obsazení. 65%. ()

Koukam

Tak to tedy ne, takhle by to nešlo. Horor, který pokulhává s atmosférou, mnoho scén je laciných a málo uvěřitelných. Každý rádoby lekací moment je doprovázen neuvěřitelně uřvaným zvukem. Pokud by to nebylo tak překombinované a nebýt toho utahaného závěru, tak bych dal za tři hvězdy. ()

Monikasson

3/4 filmu to bolo dobré .. vážne dobré,ale potom prišla seansa a bum.Dlho budovaná atmosféra filmu sa v tom momente v samej trápnosti plynovej masky vytratila preč.A zase opäť budovanie atmosféry,ktorú opäť zabila Lin Shaye a teraz jej k tomu dopomohol aj ten redface demon brúsiaci si náprstné čepele z výrobne Freddyho Krúgra v "grotesque" izbičke.Záver bol pre mňa trochu (ne)očakávaný a dúfam,že Insidious 2 nepohorí na tak fatálne atmosféru devastujúcich momentkách.Tesných,veľmi tesných 70% ()

Baracudas

Nápad jako takový hodnotím slušně, provedení už méně. Ne, že by to místy neměla atmosféru, ale film je spíše postaven na prvoplánových lekačkách, které čekáte že stejně příjdou, takže se ani neleknete. ()

Re4per

Nejdříve musím říct,že jsem se poprvé u filmu leknul.V první polovině filmu jsem sebou párkrát řádně cukl,což umocňovalo i domácí kino na kterém jsem tento snímek viděl.Musím uznat že od Hororu Rec (2007) jsem se takhle nebál.U Insidious jsem sebou takřka nepřetržitě cukal.Většinou jsem předvídal,že se něco stane,ale stejně se mi svěrač sevřel tak silně,že kdybych tam měl pětku drát tak bych ho snad přecvakl.Horory moc nemusím,ale tento doporučím.U mě určitě za 5* Masakr!! :D ()

AntonioG33

Na horrory koukám rád sám a nejlépe v noci.Poslední dobou se mi líbila akorát hrůza v Conetcitutu 1 a to jen dějově,ale INSIDIOUS?Dlouho sem se těšil až se na to podívám a můžu říct že tam byly chvíle kdy jsem si málem cáknul do kalhot,no a pokud bude druhý díl budu jedině rád,myslim že by narozdíl od jiných dvojek jedničce ostudu neudělal ()

bratr_jezek

Insidious = zákeřný, záludný, rafinovaný. Dá se říci, že název popisuje vše. Zákeřně nám tam upadne jeden syn do zvláštního komatu, záludně se pak domem začnou procházet přízraky mrtvých a rafinovaně se dozvíme, že syna zachrání jen otec, který kdysi dokázal cestovat do světa mrtvých, pak ho pronásledoval přízrak staré ženy a nakonec vše zapomněl. Kupodivu se z něj stal těžký realista, neslintá hrůzou, nemá noční můry, spí jako špalek a má tři děti a pěknou ženu. Vše mu připomene žena "mluvící" s duchy a její dva pošahaní kolegové. Lekacích scén vás čeká plno, zákeřná místa v jiném světě, kam se musí otec pro syna vydat působí děsivě a jsou plná záludných bytostí toužících po vašich tělech. Každému je jasné, že nás čeká z toho všeho vytvořit nějaký rafinovanější konec než všemy očekávaný happy end, abychom mohli zařvat hurá a jít točit další díly. ()

Gattolino

Dobré dílčí momenty, ale celkově trochu nedopečené. Když se hmotno moc míchá s duchařinou, tak důvěryhodnost klesá. Trochu se mi nezdá, že by onen děsivý démon podnikal všechny své podvratné akce v tělech svých obětí jen proto, aby se s otcem na jeho výpravě do zásvětí popral na pěsti jak někde v hospodě v podobě pomalovaného čerta. Scenérie s "loutkařskou dílnou" by byla děsivá, být v jiném kontextu. Závěr s fotkou byl působivý, ale vše už tu někdy bylo. Natočit dobrý strašidelňák je asi čím dál tím obtížnější, aby měl svou, třebas "nelogickou" logiku, aby byl dotažen a nespotřebovával mnoho zbytečných efektů na strašení. Nelogické lezení po půdách už také klade otázku po zdravém rozumu, případně když je žena a děti v maléru, zůstávat ve škole do noci kvůli nějakým "testům". Normální člověk by byl doma, nebo lépe - odstěhoval by se i s rodinou pryč, a včas. Závěr byl slibný, ale ta falešná "Bellatrix Lestrange" na poslední moment převtělená do otce nebyl asi nejlepší nápad. Možná to šlo udělat méně lapidárně. Ale jo, drásavá hudba, lekačky, bál jsem se, ovšem po filmu to rychle vyprchá. Viděl jsem už lepší strašidelňáky, konkrétně Sirotka, Sirotčinec nebo Sinister. ()

Leira

Svoje mouchy má. Začátek je zdlouhavější. Lekačky jsou mnohdy fousaté. Ale dneska v noci neusnu. Tohle je jeden z mála hororů, kdy jsem se u sledování zpotila, a za to těch pět hvězdiček prostě dát musím. Kterému už jinému hororu než tomuhle... Jo a malá rada - nečtěte recenze ani komentáře. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)