Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Joann

Tohle má 73 %, jo? :D...Ok... No takže nejdřív klasika - moje žena blázní z baráku, o co jí jako jde...tak se teda přestěhujem, ať nehysterčí. Když už jim z toho začne moc hrabat, pozvou si domů Krotitelé duchů se super barevným viděním, predátor hadr...Pak babča s plynovou maskou!! A pokud máte rádi bubáky, tak k čertovi chybí už jenom Mikuláš.. Ke konci to je spíš komedie, než horor :D ()

see_sawandrew

Solidní nadstandard, zajímavá technika ruční kamery, kdy vlastně nevíme, jestli sledujeme neutrální záběr, nebo POV ducha či jiného ksindlu. Jedna lekačka vskutku dokonalá, zbylé už poměrně očekávané. Škoda těch několika failů, ale jinak jsem byl spokojenej a na dvojku do kina nejspíš půjdu. 70% ()

joora1

Pomalu začínám uznávat, že James Wan je mistr hororu, ikdyž ne hororu v klasickém podání. Jde mu mistrně navozovat atmosféru a používat zažité nebo ustálené věci ve svůj prospěch. Tento snímek je jeden z nejlepších hororů co se dá vidět a prostě ne, hororu nikdy 5 hvězdiček nedám :). Zde ale vidím jen samé klady - postavy, herecké výkony, děj, budování hutné atmosféry, vyvrcholení a *spoiler* trošku zvratu na závěr. Tak to má přeci být. ()

Roxan

Ó můj bože! takovej dobrej námět, a oni ho zničej tragickejma "bubákama", který vypadaj jak z mikulášský přehlídky! Jedna hvězda za dobrej nápad a nečekanej konec. ()

Wally

Nic z čeho bych si sednul úlekem na zadek...ano, pár lekaček bylo povedených, ale vcelku nic výjimečného...na druhou vzhledem k rozpočtu slušný výkon... Souhlasím s tím, co tady bylo již párkrát řečeno...dalo se z toho určitě vymáčknout větší pecka, potenciál tam byl. ()

Han22

Poltergeist 21. století. Insidious nenabízí nic jiného než stará dobrá Hooperova klasika - dítě na které se vážou duchové z druhé strany, moudrou vědmu a záchranu z nějakého mezisvětí. Formou je to však moderna se vším dobrým i špatným. První půlka je nuda s občasným problesknutím ducha, ruční (i když občas působivou kamerou) a rodinnými problémy. Druhá půlka je už docela děsivá, procházka druhou stranou je působivá (ale radši bych bral nějaké to Poltergeistovské CGI) a duchové povedení. Jenže to po modernu skončí zase blbě, resp. víceméně cliffhangerem a za tohle automaticky hvězdička dolů. ()

Dallon

Za mě dosti solidní duchařina. Ale na to že je to dost kultovní záležitost a od každého jsem slyšel jaká je to pecka, jsem čekal trošičku víc, tím neříkám že by to bylo špatné, to vůbec!!! Ale kdybych měl tohle srovnat například s Wanovým Conjuringem, tak je tohle o dost slabší počin. Ale jinak je to dost solidní duchařina, která nesází jen na LÍDL lekačky/jumpscary, a buduje si postupně atmosféru, která tu funguje bravurně. Za mě 7,5/10 ()

HiddenDragon

Problem Jamese Wana je u me podobnost dvou velkych serii, Conjuring (ktery jsem videl jako prvni) a Insidious, ktery poznavam az ted. Pouzit do ducharskych hororu stejneho herce (Wilson) je za me spatne, protoze se to zacne logicky slivat, i kdyz tyto filmy propojeny nejsou. Na druhou stranu me napady v Insidious bavily - vice se to zameruje na detske nocni mury. Maleho herce Tye Simpkinse si asi vetsina vybavi z Iron Mana 3. Trikove a maskami je tenhle prvni dil uz trochu zastaraly a na par mistech to pusobilo az beckove, ale je nutne tomu dat sanci az do konce. Ne vse je sice zavcas vysvetleno, ale nakonec to ma hlavu a patu a nektere momenty jsou pomerne pusobive. Vtipny byl easteregg na Saw :) 70% uplne v pohode. ()

MareT.

Je až neuvěřitelné, jak se z provařeného schématu, rekvizit a hudby z 80. let dá udělat kvalitní horor takového rázu, že si nepamatuju, kdy jsem naposled pociťoval podobné pocity. A ještě vzbuzuje dojem dříve neviděného. Nebudu se rozepisovat o ději, protože je celkem jednoduchý, ale co se musí vyzdvihnout je atmosféra. Tady film láme moje osobní rekordy téměř ve všech směrech. NIKDY jsem nezažil tolik zamrazení v zádech během jednoho filmu, NIKDY jsem u hororu nezapomněl dýchat (!), NIKDY jsem se nevyděsil při pohledu na usměvavé tváře a NIKDY jsem neměl pocit, že tvůrci téměř nic nepokazili. Včetně vynikajícího konce, včetně "man with fire". Nadšení z celého filmu mě snad bude provázet ještě týden a jestli je toto horor desetileti? To je ještě těžko říct, ale minimálně nejlepší horor roku to je. ()

Vaklaf

Konečně opravdu kvalitní nový horor. Už jsem začínal mít téměř depresi z toho, že všechny mnou za poslední dobu kladně hodnocené horory musely být odkryty na nalezištích dějin. To né že bych měl něco proti praxi Indiana Jonese, ale přeci jen, každý nový kvalitní počin potěší. Pokud jde o atmosféru, která je, zvláště u duchařin, jedním z nejdůležitějších aspektů, pak je po většinu času třeba jásat (rozuměj: sedět, ani nedutat a čas od času se zatřást). Na tom je film založen a také v tom vyniká. Tak je to zhruba do půlky, kde je to za jasných pět. Nicméně někde po té polovině se objevují jisté nešvary. To, že film Krotitelé duchů je především komedie neznamená, že pokud se postavy podobného povolání objeví v seriozním hororu, mají do něj přinést prvky (v tomto případě snad až dementní) komedie. Proč? Kus atmosféry je alespoň na chvíli rázem v háji. Druhým nešvarem je pak jistá předvídatelnost. Ta sice není nijak fatální, neb překvapivé zvraty nejsou hybnou silou filmu, ale rozhodně to není nic pozitivního. Každopádně v závěru (snový dům...) je zase dusno. Suma sumárum: Nemůžu se rozhodnout, zda je to za 4* nebo za 5*. Vidím to tak na 85%. Ale bez ohledu na to se rozhodně jedná o výtečný horor, který nepotřebuje litry krve a hromady vnitřností, aby zapůsobil. ()

matias32

Žiadna revolúcia v hororovom žánri sa určite nekoná. Po oslavných komentoch od niektorých užívateľov som čakal naozaj poriadny náklad, no bohužiaľ nestalo sa. Duchárska časť Vás pekne navnadí a tešíte sa na ďalšie dávky strachu, ale zrazu prichádza na scénu úsek s astrálnym cestovaním a v tomto momente dostáva INSIDIOUS pekne na frak. Záver všetko zachraňuje a prihadzujem jednu* práve zaň. James Wan strašiť vie inak ako ostatní, ale tentokrát skôr mierne sklamanie. ()

Hanys_

James Wan is back! V Insidious vytvářel na mou nervovou soustavu celkem solidní nápor, ke cti mu také slouží, že na to šel jinak než většina americké produkce (tzn ne jen lacinýma lekačkama)..A něco mi říká, že před sebou možná máme budoucího krále amerického horroru (že Saw nebyla náhoda dokázal už při trošku podceňovaném Dead Silence) ()

Eraserhead

Velmi osvěžující, že se ještě dnes najde tvůrce, který nebudí hrůzu rozléváním hektolitrů krve, ale jen efektním použitím pomalých záběrů a zvuku. Je to docela paradox, jestliže tím tvůrcem je režisér prvního SAW. Tady se sluší říct, že James Wan je prostě frajer, který přesně ví, jaký přístup jeho filmy vyžadují. Více se mi líbila první polovina, kde bylo strašení vynikající a více než zde zmiňovaný REC se mi vybavovaly pocity, jaké jsem měl snad naposledy u originálu Oka. Druhá polovina je bohužel vykradený Poltergeist a závěrečné "bloudění" už tak působivé nebylo. Přesto je Insidious v rámci současného hororu vyjímečný film. 80% ()

dopita

Po dlouhé době zase jeden opravdu strašidelnej horor. Film obsahuje několik vpravdě napínavejch až děsivejch scén, při kterých by málem až svěrač povolil. James Wan z prťavýho rozpočtu vydřel famózní duchařinu, kde diváka dostává tam kam chce jen za pomocí kamery, chytrýho (ale nijak zběsilýho) střihu a výbornou prací se zvukem. Žádné lekačky ve stylu Vřískotu, to ani omylem, ale poctivé budování atmosféry, pozvolna šroubované na maximum, kdy se divák společně s postavou bojí a pak taky většinou pořádně vyděsí. Jako celek to už taková sláva není, scénář ničím nevyniká a celá ta závěrečná "cesta do jinýho světa" mě do příběhu nějak nesedla. Kluka mohli zachránit jinak. Rose Byrneová je opět výborná! ()

pipapaja

Skvěle zvládnutý horor, který zamrazí až do morku kostí. Ano jsou zde už používané některá klišé, která byla použita v jiných hororech ale pořád to je nádherně režisérsky zvládnuté atmosféra by se dala krájet a herci v hlavních rolích jsou velice sympatičtí a uvěřitelní. Bohužel scénář trošku pokulhává a digitální efekty by mohly být lepší ale pořád je to jeden z těch nadprůměrných hororů tak na co čekáte, pojďte se bát. ()

Holina

OK. Tak po dlouhé době horor, u kterého jsem sral kostky lega a bál se v noci jít vymočit. Wanovi lekačky se navíc neobejdou bez oparů. ()

Orthank

Nech je zápletka akokoľvek pritiahnutá za vlasy a nech záverečná konfrontácia vyzerá akokoľvek lacno, tento mrazivý horor ma jednoducho dostal. Úžasne mrazivú atmosféru, ktorú dokonale živý kamera a šikovný strih som nezažil už poriadne dlho.Takmer každá napätá scéna, každý "ľakací záber" vyšiel na 100%. Šikovne podfarbené prostou škrípavou hudbou a neznámymi, zato nadmieru uveriteľnými hereckými výkonmi. Povinnosť pre milovníkov duchárskych záležitostí, a pre tých čo sa chcú jednoducho báť. Za málo peňazí, veľa strašidelnej muziky. Takto sa nakrúcajú filmy. ()

divak84

parádní horor který sice trošku PA připomene, ale naštěstí si jde svou, jinou cestou. lekačky jsou skvěé a fungující, protože často jsou nečekané a vhodné. občas se možná pro někoho najde hlušší místo , ale já se bavil celou dobu. herecké výkony i chemie jsou fajn, Leigh (kamarád režiséra Wana, tvůrce tohoto filmu a dále třeba SAW I) dodává se svým partákem cosi navíc. atmosféra je asi největší zbraní, je mrazivá a umí navnadit. SPOILER: ke konci bohužel horor ztrácí svuj punc skvělého hororu při Joshové cestě pro syna. tam ty hororové prvky možna na někoho fungují, ale rozhodně nejsou překvapivé... dojem je opět výsostně napraven konečným twistem, který James Wan vždy uměl... Pokud hledáte skvělý a opravdový horor, vykašlete se na náctileté vyvraždovačky roztleskávaček a pusťte si tohle :) ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)