Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (CinemArt SK)

filmfanouch

Avatar: The Way of Water je jedná velká emocionální jízda nejen díky nostalgii a radosti z návratu na Pandoru. James Cameron opět představuje Pandoru v naprosto perfektním světle, kdy nutné není radovat se pouze z audiovizuální opulence a skutečného posunutí možností ještě o kus dál, ale i ze šikovného vyprávění, které vyvolává snadný pocit, že mají Cameronovi plány pro (minimálně) pětidílnou ságu smysl. Už v rámci druhého pokračování totiž Cameron servíruje splněný sen. Poctivou práci, která ukazuje jak dělat správný velkolepý blockbuster (především vymykáním se moderním standardům) a přitom servírovat nějaký přesah. Obavy, že Cameron po 13 letech naservíruje jen slabší odvar jedničky byli naprosto zbytečné.... (Viděno v kině: 3x) ()

lamps

Několik záběrů připomnělo drahou videohru a nemohu se rozhodnout, jak se mi vlastně líbilo 3D - na jednu stranu je pohlcující, ale současně příliš vede naši pozornost přeostřováním a brání si vychutnávat velké celky s mnoha plány akce. Jinak bez výtek. Jednička měla větší akci, dvojka má lépe zauzlované vztahy mezi postavami a ještě prohlubuje transcendentní napojení na fikční svět, který před očima rozkvétá v nádheře přesahující ta nejvyšší očekávání. Takhle se vypráví a oslňuje obrazem. Baví mě Pandora a její poznávání navázané na nevinnou dětskou zvídavost, baví mě pozměněné eko-poselství i technologické megalomanství, které nám zajištuje opravdu bezprecedentní pohlcení filmem. Tady se tvoří budoucnost kinematografie a nezapomíná se přitom na příběh, který mi osobně přišel o dost jiný a intimnější než minule. A už se nemohu dočkat, kam se Quaritchův (opět nejlepší postava) syndrom slepého dobývání a osobní msty překlene příště. ()

Pepinec

Co o tomhle jako chceš psát? Někdo tady rozumí efektům víc než Cameron? Nebo je tady snad někdo, kdo by nedokázal napsat lepší příběh? No tak, můžeme se v klidu rozejít, tady není nic k řešení. ()

DaliX

Avatar je pre mňa exemplárny prípad filmu, ktorý mi jasne ukázal, že za zážitok zo sledovania nemôže ani tak film samotný, ako ja sám. Od jednotky som mal extrémne vysoké očakávania, jednak preto, že sa vrátil jeden z najlepších režisérov všetkých čias, a samozrejme svoje urobil aj hype, kde sľubovali revolučný film, best film ever a pod. A po dopozeraní som zostal do určitej miery sklamaný, lebo nič z toho som nedostal, iba ak revolúciu v rámci CGI. Dal som mu však plný počet, lebo jednu vec nemožno Cameronovi uprieť, svoje filmy vie pútavo zrežírovať, aby Vás chytili, ako po stránke emócií, tak po stránke technickej. Do dvojky som išiel, ale z nulovým očakávaním, iba ak s tým, že idem na rozprávkový western pre celú rodinu v revolučnom sci-fi, fantasy prevedení.  A po dopozeraní som bol spokojnejší, ako keď som odchádzal z kina pred 13 rokmi. K scenáru, je to podobný upgrade ako mali T2 a Aliens oproti predošlým filmom. Rovnaká kostra príbehu ako v prvom Avatarovi (T2, Aliens) , do toho zápletka s rodinnými hodnotami  (John Connor, jeho mama a ochranca T-800 v T2, Ripley a Newt v Aliens), ešte vymakanejšia technická stránka a samozrejme vylepšený záporák (Quaritch nemá taký rešpekt, ako T-1000 alebo Alien Queen, ale rozhodne je to posun k lepšiemu). Na konfrontáciu s ním si divák musí počkať, ale aj vďaka určitým, tak trochu nečakaným okamihom (Neytirine vyjednávanie, Spider a jeho otec, Sullyho syn) to stojí za to. Je zaujímavé, akým spôsobom tento film variuje jednotku. Mnohé scény sú v podstate skoro rovnaké, s rovnakým hudobným motívom vďaka čomu sa mi v mysli vybavili scény z predošlého filmu (stačí si spomenúť na záverečnú scénu). Vizuálne efekty ma najviac dostali v podvodných scénach (a že ich nebolo málo), miestami som mal pocit, že sledujem nie film, ale podmorský dokument zo sveta Pandory. Zrejme za to môže aj skutočnosť, že  sa nakrúcalo pod vodou, a nie len za zeleným plátnom, čo tomu dodalo ešte viac na realizme. Akčné scény, ako inak u Camerona veľkolepé a adrenalínové, len ma prekvapil fakt, že akcia v prvej polovici mi prišla o niečo lepšia ako v tej druhej, rovnako aj finále z jednotky sa mi o trochu páčilo viac, ako to v dvojke. Ako celok, mohlo to byť tak o 15 minút kratšie, hlavne v prostrednej tretine, ak by sa nejaké scény vystrihli, filmu by to veľa neuškodilo, každopádne ja ako fanúšik dlhých zostrihov, som si to aj tak veľmi užil. A ak Cameron plánuje vydať náhodou Directors cut, bolo by fajn pridať viac dialógových scén, pretože niektorým postavám by to prospelo - Kiri (nie, teraz nemyslím ten skvelý smotanový syr). Postava, ktorú stvárnila Sigourney Weaver ma z nových zaujala najviac a som zvedavý, ako ju rozvinú v trojke. Rovnako aj Spider. Na záver, Avatar: The Way of Water je audiovizuálne úžasný a strhujúci predvianočný filmový darček, ktorý ma potešil. Kým na dvojku som bol "len" zvedavý, na trojku sa teším (tak trochu dúfam, že zápletka v trojke viac prekvapí). Vďaka James. ()

Big Bear

Letos jsem měl v plánu vidět pár věcí na plátně, protože vidět to pak jednou doma na obrazovce prostě není ono. Jedním z adeptů byl Jíška, jednooký to náš slavný vojevůdce. Mno nějak se nepodařilo a nakonec jsem fakt rád, že jsem to neviděl v kině, páč bych se vrháním popcornu na obránce multiplexu dožadoval vrácení vstupného. Druhým adeptem byl Avatar 2. Po zkušenostech z jedničky (ano letí to, dyť je to už skoro 13 let!) bylo jasné, že na tohle jedině do kina ve 3D. A proč troškařit, 4D.  Nechci a nebudu tu spoilerovat, ale kdo neviděl jedničku ať na tohle nechodí a kdo ji zapomněl, měl by si ji ředtím připomenout. Děj totiž na sebe navazuje a i řada postav se zde z jedničky znovu objeví.  I když navazuje.... Cameron prostě vzal úplně stejný příběh a tentokrát jej šoupnul pod vodu. Pandora totiž nejsou jen divoké zelené pralesy a vznášející se skaliska s roztodivnou havětí. To co běhá po zemi a létá ve vzduchu má svůj svět i pod vodou. Jestli je to prachsprostá vykrádačka sebe sama a šikovný tah na divákovu peněženku nebo prostě geniální myšlenka geniálního režiséra musí divák posoudit sám. Já v tom vidím oboje, přičemž genialita mohutně podpořená soudobými digitálními technologiemi značně převažuje. Cameron měl vždycky blízko k vodě a tak bych řekl, že mu dokonce Cesta vody byla šálkem jeho oblíbeného čaje. Už v jedničce jsem si všiml, že 3D obraz fungoval geniálně v kosmu, na lodi ve stavech bez tíže. Stejně tak funguje zde v obrazech pod vodou a už jen kvůli tomu volte 3D projekci! Jakmile se ponoříte, spadne vám brada i s nespolknutým popcornem. Cameron nám opět naservíroval naprosto neskutečný svět a film sám by klidně mohl fungovat jako dokument života na planetě Pandora. Bohužel opět se zde objeví Pozemšťané. A opět mají choutky úžasnou přírodu na Pandoře drancovat i s jejími obyvateli. Každý z dospělých diváků jistě hned pochopí kam Cameron míří, že pozemšťané to jsme my - vyspělá konzumní západní civilizace, jdoucí přes mrtvoly. Těmi mrtvolami není myšlena jen zvěř, ale celé ekosystémy i s vyjímečnými domorodými kulturami. Místní, stejně jako v jedničce  se Pozemšťanům postaví a tak začne nejeden boj. Zprvu to bavilo, ale pak už mi boje přišly dlouhé. Byl to takový ostrý konstrast ty výbuchy s tím předtím ukázaným překrásným světem. Záměr? Možná. Kývání sedadla, foukání vzduchu a záblesky místy dokonce otravovaly, jen to cákání vodou bylo fajn... Každopádně po 192 minutách 4d efektů vylézá člověk z křesla tak trochu rozlámaný a s rozostřeným viděním. Trpíte-li epilepsií tak důrazně doporučuji 3D promítání vynechat. Dvojka je jen vlastně půlkou sebe sama, protože na ni navazuje další díl. Příběh také skončí značně otevřeně, takže se máme na co těšit. Je otázkou co pak Cameron nabídne. Prvotní WOV efekt si už vyplácal a tak bude muset mít pokračování setsakra dobrý příběh, protože si teď Cameron laťku nastavil setsakra vysoko. Úžasný biják. Dávám za 5 hlubokých nádechů! * * * * * ()

JohnnyD

7/10 Avatar 2 predstavuje opäť zásadný technologický pokrok v kinematografii a to, ako je nasnímaná voda a ako sú do toho zakomponované kompletne digitálne postavy, je opäť revolučné. Vodný svet so všetkými príšerkami a koralmi je čarovný, ale mimo toho ide James Cameron esteticky opäť mimo mňa a to v kľúčových elementoch: dizajne modrých mimozemštanov (vrátane nových zelených maorov) a tým jeho šedým military fetišom. No hlavne, príbeh a scenár sú totálna katastrofa. Kým prvý Avatar fungoval ako klasický blockbustrový jednoduchý príbeh, extrémne vážne sa tváriaca a pritom príbehovo plytká (a napriek tomu do neúnosna natiahnutá) dvojka vyzerá, ako keby niekto vyhrabal nezrealizovaný draft scenáru z prvej polovice deväťdesiatych rokov. ()

sheen

Po technické stránce byla projekce v Imaxu naprosto super. Film je audio vizuálně perfektní, tady mu není co vytknout ale obsahová stránka mě zklamala, asi jsem naivně čekal víc. .[IMAX 3D] ()

Beckett51

Nádherně čistej film. Krásnej vizuál, přehledná kamera, zábavná a smysluplná akce z velké většiny vyhýbající se tradičním klišé současných akčních filmů, krystalovej scénář (byť dějově nijak objevnej a hodně jednoduchej, tak rodinný vztahy jsou napsaný nádherně) a vypiplaná spekulativní biologie. Rodí se nám tu pěkná rodinná sága. ()

Pilda17

Vizuální orgie, která nemá konkurenci. Viděli jsme Avatar v roce 2009 a teď po x letech znovu a v trošku jiném kabátě. Mořský svět je fantastický, 3 hodiny utečou jak voda a děj rozhodně nenudí. Bohužel, jak jsem psal po prvním díle, nároky budou vyšší a také jsou. Vizuální stránka je sice dokonalá, ale příběh klasický, který ničím nepřekvapí a nevyniká. Žádný velký moment překvapení, který by vyrazil dech. Vizuální stránka není vše .. 8/10 = 85% ()

Cappuccino

Plusy: Odzbrojujúci vizuál, pôsobivé nové prostredie, kvalitne vykreslené vzťahy so zvieratami, výborné nové postavy a skvelé akčné scény. Mínusy: Príbeh je oproti jednotke v mnohých smeroch kopírkou, záporák je fakt slabý, film predvídateľný, plný klišé (čo bolo aj jednotka, ale vtedy sme zažili nový očarujúci svet, a tak sme to vedeli ľahšie odpustiť), nelogických dier a jeho stopáž je vzhľadom na banálny príbeh trochu prestrelená. 7/10 __ Viac tu. ()

Satan

Audiovizuální žranice stvořená pro kina. Cameron je technologicky úplně někde jinde a dvojkou opět posouvá hranice. Bohužel, Jim už nepotvrdil svoje renomé ohledně dvojek a "The Way of Water" selhává tam, kde T2 nebo Aliens přepisovali žánr. Za těch 13 let jsme v podstatě dostali jedno vyhnání k ostrovům a tam jeden střet. To je vše...za 192 minut je tohle vše. Pokud by se věnovalo trochu více péče a pozornosti jednotlivým motivacím postav, jejich rozvoji a dynamice mezi nimi v rámci celého fikčního světa, byl bych na výsost spokojen. Takto se s odstupem a chladnou hlavou musím pozastavit nad několika vágnámi dramaturgickými rozhodnutími a plochými postavami. Chybí mi ten pragmatický Cameron, který měl vše poctivě vyargumentované, logicky provázané a pevně ukotvené v realitě. Ten film má přes tři hodiny a paradoxně je tam poměrně dost momentů, které by chtělo rozpracovat trochu víc. Stačilo se jen neopájet tou prostřední sekvencí, byť byla magická a nádherná. Trochu vyměklý Jim, hrající až nechutně na jistotu, předvídatelný, plochý, prvoplánový...ale sakra, v kině je to prostě dělo. Jsem někde mezi "mírně zklamán" a "relativně spokojen". Nemám chuť to v blízké době vidět znovu. Možná v nějakém jiném formátu... Nakonec slabé 4* s tím, že příště už trojce nic neodpustím a budu věřit ve výrazný příběhový progres. ()

Vančura

Asi mě trochu překvapuje, že si zde dvojka vysloužila o něco lepší hodnocení než jednička (85 % vs 83 %), protože zatímco u jedničky šlo aspoň říct, že to bylo v roce 2009 něco nového atd., tak zde už těžko hledat něco, co by mělo současného zhýčkaného diváka nějak ohromit. Dějově je to v podstatě to samé jak jednička, jen jsme se z pralesa přesunuli na moře (btw. člověk si u toho nutně musí vzpomenout na Titanic) a vydatně přibylo speciálních efektů, akce, postav (místy mi tam těch modrých a zelených panáků už přišlo příliš) a vůbec všeho (proto se to taky natáhlo na - pro mě osobně už neúnosných - 192 minut), místo těžby vzácného kovu zde už jde rovnou o kolonizaci celé planety, na což hlavní postava reaguje pro mě nepochopitelným způsobem, že odejde z pralesa do mořské vesnice, aby nemusel bojovat, což mu samozřejmě dlouho nevydrží, a celé to na mě působilo ještě víc než jednička dojmem, že Pandořani jsou ve skutečnosti Indiáni, kterým nebeštani zabírají území, až jsem místy vlastně nechápal, proč mají modrou/zelenou pleť a proč se to odehrává na Pandoře, když spolu stejně všichni Pandořani mluví anglicky (což v kontextu děje vůbec nedává smysl, podobně jako to, kde se tam vzaly ty vysílačky, kterými se některé postavy domlouvají) a i jinak se ve všech ohledech chovají jak lidi z našeho světa, takže celý ten efekt tvorů z jiné planety vlastně vyznívá úplně zbytečně, podobně jako ten motiv s látkou zastavující stárnutí lidí, který se tam najednou zjeví, bez jakékoli vazby k předchozímu nebo následujícímu ději. Pár světlejších momentů si to vybere, ale jinak mě to fakt nebavilo a pořád jsem koukal na hodinky, kdy už přijde vytoužený konec, bohužel. ()

Goldbeater

Řekl jsem si, že pokud tam budou létající piraně, budu spokojen. Byly tam létající štiky, takže částečná spokojenost. Bezprostředně po projekci mě napadaly směrem k filmu sarkastické poznámky jako "Nejdražší spořič obrazovky všech dob", to bych však Cameronovi křivdil. On je druhý Avatar totiž opravdu vizuální spektákl a neskutečně krásná a designově promakaná podívaná, která se musí vidět v kině. 3D funguje. Technická stránka snímku zkrátka dostála těm očekáváním budovaným 13 let. Co nedostálo očekáváním je scénář, který je nejslabší stránkou filmu, je předvídatelný, prostý a doslova i přeneseně postaven na vodě. Neustále se spoléhá na to, že charaktery se budou každou chvíli chovat nezodpovědně, aby se zápletka někam mohla posouvat. Chvílemi to zabrušuje až do absurdit. Některé postavy jsou uneseny a osvobozeny tolikrát za sebou, že to jednu z nich scénář nutí ke konci glosovat. A dějí se tam daleko horší nesmysly. Jinými slovy druhý Avatar funguje dobře jako "experience", hůře funguje jako "film". Protentokrát jsem ještě ochoten to Cameronovi odpustit, ale jestli v dalším díle nezapracoval na scénáři a nepřipravil nějaká překvapení, nebudu mu znova už tak moc promíjet. ()

liskam

Faktem je, že jsem se ty tři hodiny vůbec nenudil a vlastně utekli jako voda, což se o mnohých (mnohem kratších) Blockbusterech říci nedá. Zpracování, režie a výprava jsou dokonalé!!  Ale jak se tady mnozí zmiňují, pracovaní s postavami a scénář je jak ze střední školy, což na to, že se film připravoval jednu dekádu je trestuhodné. Mě ale nejvíc štvalo, jak Cameron zneužíval Sullyho děti jako svou pomocnou berličku ke všem možným příběhovým zvratům, potížím a šponováním napětí. Jako kdyby tam nebyl nikdo jinej který by se mohl omylem někam nachomejtnout, nebo udělat nějakou nepromyšlenou volovinu. Vlastně asi za to jednoduché využívání dětí nehodnotím 5*, ale pouze 4*... a to jsem chvilku přemýšlel nad 3* za mě tedy "pouze" 71% Ps: Uvidíme jestli to neupravím až uvidím film ve 3D. Zatím to ale nechám takhle. ()

mzss1

[90%] Viděno v kině v IMAXU ve 3D. Tak konečně po dlouhých 13 letech tu máme pokračování slavného AVATARA od Jamese Camerona! HURÁ! Tehdy v prosinci 2009 znamenal pro mě první Avatar neskutečný zážitek. Na tu dobu se Cameronovi podařilo stvořit neskutečný svět s ještě neskutečnými efekty a celkovým našlapaným audiovizuálem. Vlastně to pro mě bylo první 3D, na které jsem šel do kina. V tu dobu neměl snad jiný film v tomto trojrozměrném formátu konkurenci. Postupem času se dostávalo pár slušných filmů v téhle verzi, ale Avatar prostě vedl. Poslední dobou filmy ve 3D slábnou, ale nyní jsem se přesvědčil, že Cameron je v tomto ohledu prostě jednička! A ne, jen v tomto. Takže jde se rozebírat tato nová dvojka. Snad do všech postav jsem se vžil – každá mě bavila. Sam Worthington zde měl opět hlavní postavu Sullyho, nechyběla po jeho boku ani Zoe Saldana. I jeho filmové avataří děti atd. Sigourney Weaver zde měla spíš jen takové cameo, podobně jako Stephen Lang, který se ale poté objevil v poněkud jiné podobě (nechci vykecat víc). Dějem je to zde vcelku jednoduché, u prvního dílu to přeci jen bylo takové objevení všeho nového, ale to mi zde vůbec nepřekáží. Jakmile film začne, děj rychlým tempem pokračuje a nuda nehrozí ani na minutu. První hodina je taková klasicky rozjíždějící, nechybí skvělá akce, perfektní technická stránka viz kamera a o efektech ani nemluvím (3D bylo opět skvělé). Prostřední hodinka filmu se hodně zaměřuje na rodinu a na adaptaci nového prostředí u zátoky a seznamování s jinými kmeny. Učení plavat ve vodě a ovládat místní stvoření na kterých se naši oblíbení avataři učí jezdit bylo jedno z nejlepších momentů tohoto filmu. Poté objevení obřích vodních tvorů. Odvrácená strana postav (zlých avatarů) zde má velký prostor a finální hodina obsahuje dost emotivních momentů (u jednoho z nich mi málem ukápla slza). K tomu ta krásně natočená finální akce, kterou bych rozdělil na dvě části. Na tu, kde je světlo, kdy tu máme hromadu střelby, a to nejen ze střelných zbraní, ale i za použití luku. Ta druhá část už je za tmy, a právě ta je nejnapínavější, a i dost emotivní. 192 min mi uteklo opravdu neskutečně rychle. Takže kritizovat se toho moc nedá. Příběh byl dobrý, ale dost přímočarý, což problém není, ale spíš je to asi tím, že Cameron točil současně jak tento druhý díl, tak i zároveň třetí. Takže se zde jaksi rozehrály karty a za 2 roky (pevně doufám, že se premiéra neposune) se můžeme těšit na přímé pokračování. Jak už napovídá název filmu, tak se to hodně odehrává ve vodě. Voda zde má opravdu velký význam.  Co se týče filmového soundtracku, tak Simon Franglen navázal na již zesnulého Jamese Hornera víc než dobře. Základní hudební motiv zůstal zachován a zbytek hudby je též v pohodě. Takže co k tomu ještě více dodávat? Je to neskutečně svižná jízda (sakra klidně to mohlo být o hodinu delší). První díl u mě vede a tento druhý za ním zaostává snad jen minimálně. Zklamaný nejsem, audiovizuálně to bylo skvělé, ale není to jen o efektech. Skvělých a zajímavých nápadů je zde více než dost. Jsem opravdu zvědav s čím přijde Cameron příště. Neuvěřitelné, že se momentálně točí čtvrtý a pátý díl současně, který vyjde podle současného plánu na r. 2026 a 2028. Snad si to udrží podobnou kvalitu jako doposud. Víc k tomu už asi nenapíši. Ale i těm, kterým úplně nesedla na maximum jednička bych tohle doporučil vidět v kině a nejlépe ve 3D. Těším se na další díly a i na opětované vidění tohoto filmu až bude k dispozici v pohodlí domova. () (menej) (viac)

Posheidon

Příběh je zjednodušeně celý postavený na touze po pomstě hlavního záporáka z jedničky. Tímto jsem prozradil zápletku, děj samotný a konec si určitě dokážete domyslet taky. Něco hlubšího či převratného nečekejte. Ano, je to vizuálně krásné, ale nebojím se to nazvat Cameronova onanie. Pro ty citlivější z vás, režisér si stvořil svůj pomníček. Prostě LucasStar Wars, Tarantino Kill Billa, sourozenci Wachowski Matrix a Cameron si stvořil vlastní „šmoulí westernový svět“. A co tedy čekat? Užijete si opět trochu atmosféry kolonizace Divokého západu, hodně podobného děje jako v jedničce, moře a fantaskních potvor (Propast byla slabý odvar) a trochu i Zachraňte Willyho či Moby Dicka. Ke konci filmu u toho člověk hlavně nesmí přemýšlet, neb by jej napadaly myšlenky typu: „a zbytek te armády šel na pivo či kam?“. Tuším, že Avatar 3, 4, 5 bude nejspíš vařit z vody, a to doslovně :-D Pokud máte možnost jít na 4DX, tak asi neváhejte. Vzhledem k množství vody a létání ve filmu, si těch efektů v kostitřasu, za ty prachy, užijete nejspíš natolik, že vám jeden Kinedryl bude málo :-D Pozor spoiler:👨‍👨‍👦‍👦🪐🚀🔥🧞‍♂️🚅💥🧞‍♀️🔫🚁🧞‍♂️🔫👨‍👨‍👦🔒👨‍🦱🐉👨‍👨‍👦‍👦🧞‍♀️🌊🐠🐳🛥️🦀🐋🧞‍♂️🐲🙇🏻🏹🤼🧞‍♀️🩸⚰️👨‍👨‍👦‍👦❤️ ()

dr.horrible

Trochu ma vytáčal neustále sa opakujúci motív “deti a zvieratá v ohrození”, a postupom času logika. Neviem do akej miery sledujete (už dve desaťročia trvajúcu) debatu: “prečo Rose nepustila k sebe Jacka na prkno, pri troskách Titanicu”, ale práve nedávno ju Cameron neuspokojivo uzavrel odôvodnením, že Jack mal proste od začiatku zomrieť. Takto on skrátka sem tam pracuje, pri tvorení miľníkov kinematografie. Vadiť to vadí, ale zároveň vám dá strašne veľa na oplátku. A tých 192 minút utieklo ako voda. Objavovanie podmorského sveta u mňa viedlo pred akciou a opakovane som mal zimomriavky (niekoľkokrát pri scénach s Kiri, pri scéne lovenia veľrýb a pri scéne útoku veľryby). A dosť mi príde trápne, jak sú ľudia prehnane kritickí v hodnoteniach. Vážne bol toto trojhviezdičkový film? Cameron je vizionár. Vy ste Spáčilová. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara