Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Amras

Ano. Věřím (jsem o tom i pevně přesvědčen), že se to klidně může někomu stát. Už od počátku filmu jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Když jsem o tomto filmu slyšel poprvé, přiznám se, že jsem si myslel, že to bude prostě jen nějaký průměrný film. Výsledek - famózní podívaná! I když se zdá, že děj celého filmu je velmi jednoduchý, celkově film na mě působil velmi profesionálně a realisticky. Přiznám se, že bych asi nikdy nenašel dostatek odvahy vůbec se kamkoliv do vesmíru vypravit. Vždycky jsem z toho měl tak trochu strach. Hlavní hrdinka filmu občas měla chvíle, kdy prostě chtěla všechno vzdát. Je až neuvěřitelné, jak se se vším dokázala vypořádat. Pro mě je tento snímek rozhodně jedním z nejlepších filmů letošního roku a doufám, že získá nějakého Oscara. ()

elixir

Tenhle film se musí vidět v kině či pokuď není zbytí tak na obrazovce slušných rozměrů a solidní stereo se subwoofrem, jinak si dotyčný neužije tu parádu tak jako mnozí štastní jedinci co tenhle snímek viděli v kinech. Efekty, zvuk, ticho, strach a Sandra :) Co se týče děje ten je prostý, jde o přežití, snaha a touha se dostat na modrou planetu zpět, Clooneyho a Sandru takhle zblízka pozorovat jak se kroutí a mrskají na příč vesmírem byla paráda. Jinak srovnávat Sunshine a Gravity sice lze zhlediska tématiky prostoru (vesmír) a efektů, ale jedná se vskutku o odlišné "story" a to dodává každému snímku zvlášť na jedinečnosti. Sunshine útočí překvapením, Gravity doslova vrhá efekty. ()

Juwe

Moc zde nerozumím tak vysokému hodnocení. Na jednu stranu chápu úžasnou projekci z prostředí vesmíru, ale děj naprosto o ničem. Od začátku do konce mi to přišlo strašně monotónní bez nějakého většího vzrušení. V podstatě v celém filmu šlo o klišé. Závěr taky nijak neoplýval excelentním scénářem, zkrátka jsem ve filmu nenašel nic co by mě překvapilo. 60% ()

Oudee33

Tady ne a ne najít pořádný příběh, charakter(y) jsou dost okrouhnuté na způsob jak zvládat krizové situace, ale o to tu právě jde! Fakt největší a ojedinělý kino nářez který jede na hranici trikových možností s úžasnou gradací do absolutního šílenství a podle mě není důvod tento snímek srovnávat s čímkoliv jiným... Originalita a efekty vládnou! Scéna kdy to roztrhá sovětský Sojuz na hadry je nejvíc a husina mě zmrazila nad tím prožitkem ;) Nenechalo mě to málem ani nadechnout... 95% ()

hero_bk

Chce se mi říct "na Cuaróna dobrý", ale ono to bylo "na Cuaróna podezřele dobrý". Tomuto Mexičanovi jsem nikdy na chuť nepřišel a naštval si mě zejména paskvilem "Potomci lidí". Na Gravity jsem šel hlavně kvůli masáži okolí, nikoli médií, ale přátel na facebooku... A stálo to za to! Zejména dlouhé, sekvenční záběry stojí za to, je z nich patrná opravdu dobrá práce nejen režiséra a kameramana, ale vlastně celého štábu. ---- Jistěže příběhově je to plytký, ale o příběh tu vážně nejde - jde tady o pocity a o vizuál, a to Gravitace zcela plní. Komorní atmosféra filmu mi připomněla Moon, který na mě ale zapůsobil o něco líp a ohodnotil jsem ho čtyřmi hvězdičkami, proto ani tady nemůžu sáhnout po pěti. A abych to neměl obhájený jen srovnáním s jiným mým hodnocením, tak plný počet nedávám za podstatu filmu - vážně se mi nezdá, že by Rusové nevěděli, že když odstřelí svůj satelit, tak se může stát tohle :D P.S. Ty dlouhý záběry s pohyblivou kamerou bych ukázal von Trierovi, který není schopný natočit minutový monolog jedné postavy na míň než 10 záběrů... ()

RandallFlagg

Tak si to sesumírujeme. GRAVITY - Tak o příběhu to moc není nebo teda jenom lehounce, ale v klidu by to mohla být povídka na max 5 stránek. Co film táhne jsou defacto herci a ani ti nejsou to co dělá Gravity tím filmem, který se tak vyšvihl, i když již v žebříčcích zase pomalu klesá. Herci nebo spíše herečka složí spíše jako posuvník, ale ne dějem, ale prostředím. To je to právě to co dělá Gravity tak úžasným filmem. Při prvním pohledu na Zemi očima kosmonauta se nadchnete. Při roji ohnivých koulí nadšeně žasnete a při ničení vesmírné stanice Vaše oči zažijí vizuální orgasmus. Vizuální efekty jsou prostě hlavním tahounem filmu a vy se těšíte na další a další společně s hutnou atmosférou vesmíru, kdy v jednu chvílí slyšíte jen ticho a následně vplujete do lodi s kyslíkem a přemírou zvuků. Rozhodně dávám 5 * z 5 za úžasné efekty, atmosféru, hudbu hlavní hrdinku a troufalost, s jakou se režisér odvážil něco tak jednoduchého roztáhnou do hodiny a půl filmu. S velkým úspěchem. ()

denulik

At 372 miles above the Earth, there is nothing to carry sound, no air pressure, no oxygen, life in space is impossible... Ja som vždy vedela, prečo nechcem byť astronautkou, z toho nekonečného, prázdneho a tichého vesmíru som mala paradoxne klaustrofobický pocit. A tento pocit je to, čo robí film výnimočným. ()

dannyd14

Napriek mojmu neinklinovaniu k vesmírnym formátom, tu musím bezpodmienečne urobiť výnimku a upriamiť a vyjadriť moje sympatie. Už dlho som nebol taký očarený a nedočkal sa oného intenzívneho zážitku, ktorý vystrelil ako šampanské. Režisér kladie väčší dôraz na postavy než na príbeh, čo zaručene funguje na dobrej tónine. Situačné humory Clooneyho sú ľúbivé, Sandra Bullock ma silne presvedčila o jej hereckej "kvalite" a soundtracky, ktoré nás sprevádzajú naprieč vesmírnej cesty sú efektné a efektívne. Pridávam sa k väčšine či menšine, že film treba rozhodne vidieť len a len v 3D. Movie of year 2013. ()

Uter123

Nebol som prekvapený. Ako pecku som to odhalil po prvom teaseri. Netreba žiadne predslovy, žiadne chválospevy, žiadne ovácie. Toto je povinná literatúra pre všetky filmové hovná čo si myslia, že natáčajú v 3-cockD, že vzorce podľa ktorých sa natáčalo desaťročia sú jednoznačne dané a nemenné a, že ich zmena by uškodilo tržbám filmu. Poruším všetky svoje zásady a odhadzujem svoje prehnité ego do koša a klaniam sa pokorne pred Alfonsom a Buldogom ktorý ma vo vizuálnej nirváne udržali celých 90 minút a nedovolili mi čo i len pomyslieť si, že toto sa natáčalo na zemi . Do you see that sunrise. ()

pekl

IMAX, 3D, VOW. Tak tohle ve mně zůstane dlouho. A přitom nechybělo mnoho a místo filmu mě odváděli v želízkách po vraždě onoho mladého děvčete, které nám coby hlasatelka před filmem vyzradila hlavní zápletku filmu. Co má do prdele tohleto znamenat IMAXi?!? ()

Alojs

Jedno z nejlepších sci-fi, které... vlastně... ani... není sci-fi. Návštěva kina povinná, v televizi to nemá smysl. ()

Araliya

Bud znizujem ku koncu roka moje ocakavania, alebo mi tento film sadol na mieru. V kazdom pripade z kina som odchadzala spokojna a 90 minut sa mi zdalo tak akurat, inak by som uz mala pachut zo vsetkej tej akcie a reakcie. Plus body urcite za rezisersku taktovku a ze z filmu cca o 2och hercoch vedeli vytazit maximum. Plus bod ma aj pre mna ten vyhlad. Reziser sa krasne vyhral s priestorom a vie ako vtiahnut divaka do tej paseky Minus si mozem dat sama sebe za to,ze som sa nechala namotat na "tu inu pointu" a cakala som asi zazrak a pritom je to cele take jednoduche. Zaver: urcite odporucam, urcite 3D. Jeden z tych lepsich prekvapeni tohto roka a Sandra za tento film nedostane malinu, za tento veru nie :) ()

LudkovaLevaRuka

Nadšenci do fyziky a kosmonautiky budou nespíš spílat Gravity podobně jako jsem já nadával u Avatara. Základní jednotkou hmoty ve Vesmíru totiž není atom ale pixel. Vše ve Vesmíru je hezké, milé, svěží, hebké a žádoucí. Nikomu ve stavu beztíže neotékají obličeje, neatrofují svaly ani nezvrací do skafandru. Až na dvě tři scény děj svižně utíká, akce je vypjatá jako astronautické šortky Sandry Bullock, trochu se zasmějeme, trochu si popláčeme a titulky shlédneme s pocitem spokojenosti. ()

jelimanek

Během těch 90 minut jsem ani nedutala...Tenhle film vás přiková do sedačky a vydechnete až na konci. Žasnu nad tím, co všechno je možný převést do filmové podoby...nepoznala jsem, co bylo uděláno počítačově, co reálně. Prostě mi přišlo, že to co se dělo na plátně se fakt děje někde ve vesmíru. Dokonalý film téměř ve všech směrech (lépe natočený film jsem asi nikdy neviděla), ale ten děj...film není jen o režii, kameře, efektech. Scénář pro mě byl nedomyšlený, takže proto dávám 4 hvězdičky, i když si určitě zaslouží i pět. Cuarón předvedl něco, co bych na plátně očekávala možná až za 10 let. Fakt klobouk dolů i když pro mě s velkým ALE. ()

diffside

Po vizualnej stranke patri Gravity medzi to najlepsie, co som doteraz videl. Dej nebol az taky dobry, ale to vobec nevadi. V podstate som sa len kochal nadhernymi zabermi na nasu krasnu modru planetu. Inak ako v kine na velkom platne to ale nema zmysel pozerat. A velka skoda, ze na Slovensku nemame IMAX. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)