Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Kudly4

Před několika lety jsem to nedokoukal a nedokoukal jsem to ani včera. Ale asi to bude tím, že tohle byl třetí film v pořadí a bylo už asi 3 hodiny ráno a já chtěl spát. Je to blbůstka, viděl jsem asi 80% ale je mi jasný jak to dopadlo. Zrzečka byla fááájn :o) ()

Carol Pifková

Nechala som sa týmto filmom inšpirovať a odteraz si budem všetko vykladať na plece. Tak to raz kúpim v obchode mŕtvu sliepku prehodím si ju cez plece nasadím strašne drsný pohľad Gemmy Ar-trt-on a možno ma predavačky uznajú, že páni to je ale drsňáčka a dostanem ju zadarmo. Alebo keď budem musieť hrabať lístie prehodím si hrable cez plece a ocino si povie, že tá to ďaleko dotiahne a lístie nakáže pohrabať bratovi. A mám taký pocit, že na súrodencov sa až moc milovali a obchytkávali. Ja tu čmuchám incest! Ako sa vraví do tretice všetko dobré, v tomto prípade zlé a ja už od ďalších týchto huste drsných "rozprávok" nič nečakám. A myslím, že režisér sa nechal inšpirovať hrou Tomb Raider (2013), pretože tak ako Lara aj oni tu cez všetko drevené preleteli, padali a plieskali sa o zem jedna radosť. A citlivý potetovaný troll ma vážne sklamal a zároveň nasral, že je to taká ufňukaná padavka, ktorá ešte aj vedela rozprávať. No fuj! A ešte navyše chodil po dennom slnku. Nóri museli byť sklamaní. A ja tiež. ()

Anderton

Nejedzte ten perník!, povedal Janko, ale všetci, od producentov, cez scenáristov, hercov až po režiséra boli bezpochyby na "perníku" celú dobu od predprodukcie, cez produkciu až po postprodukciu v strižni. No ono je fajn občas vidieť niečo tak extrémne uletené, až neveríte vlastným očiam. Len je škoda, že celá mystery zápletka sa nakoniec stratí v akčnom finále, kde si na to, o čo čarodejniciam ide, spomenie snáď len ten, kto si robil počas filmu poznámky. Záver pochopiteľne vnucuje otázku celej série, k tej však nedošlo a možno je to dobre, pretože Hansel a Gretel je jednohubka a opakovaný trip by už nebo vtipný. ()

MikeCool

"Když jsem byl malý, ježibaba mě předávkovala perníkem, od té doby si po několika hodinách musím píchat tohle, jinak umřu." "To je cukrová nemoc, něco o ní vím, mohla bych ti pomoc..." Famózní a hlavně dobře propracovaná, parodická podívaná s komediálně-hororovými prvky. Tohle není ten klasický příběh Jeníčka a Mařenky, který nám vyprávěli rodiče, když jsme byli ještě malí, kde příběh končí tím, že ježibaba skočí na pekáč, Jenda s Mařkou jí šoupnou do pece a uhoří. Tohle je brutální nářez. kde všude lítají kusy těl ježibab, které Jeníček s Mařenkou různými způsoby popravují svými mocnými zbraněmi. Kvalitní hudba, která nás úchvatně provázela celým dějem, zvláštně při úvodních "titulkách" a hlavně při úžasné akci, mezi Jendou a Mařenou a zlými čarodějnicemi. Nakonec vše končí "šťastně", oddělenou hlavou šéfky čarodějnic! ___ (Cinestar, Hradec Králové) 3D ()

Kothy

Takový lepší Ven Helsing. Celkem zajímavý nápad rozvést tuhle pohádku. Jejich minulost mě celkem překvapila. Čarodějnice dostaly pěkně na prdel. Ani ten troll nebyl špatný. Kdo by odolal Gemmě Arterton v tom kostýmu? ;) ()

Mia...

Tři a půl hvězdičky! ... Myslím, že je to film, který by mohl mít potenciál na pět hvězdiček. Provedení se mi líbilo, efekty, hudba, nápad .. vše super. A vše takhle dohromady? To prosím ne! Nějak to do kupy bylo až příliš. A zrovna zde platí méně je více. Americko-německá slátanina .. škoda těch podřadných amerických hustokeců. Špatné to rozhodně nebylo, překombinované už ovšem ano. ()

teutates

Přemyslím, kdy jsem se naposled tak bavil a ke všemu ještě v kině?! Wirkola pro mně připravil neskutečnou jízdu a to dosud v rámci mé osoby prvotina, myslím, že o jeho starší tvorbu snad ani nestojím. Nestíhám psát komenty v tak krátkém intervalu, no na tady ten nářez, nemohu vykonat jinak. Pokud jsem si někdy představoval temný les, tak takhle! Pokud jsem si někdy představoval hnusné, ušmudlané a kurevsky prokleté čarodějnice, tak takhle! aáa pokuď jsem si někdy představoval Mařenku a Jeníčka v daném převedení (a že jsem si to nepředstavoval) tak takhle! Splnilo veškeré mé očekávaní i neočekávaní. Myslím, že už dlouho jsem něco tak nevychlubil do nebes, no nemohu jinak. Jen mně bolí mé kamenné srdce, když vidím, jak banda pseudointelektuálu mluví o kolosálním failu, mít kušu či brokovnici, rázem krátký proces, ehm… 9/10 ()

swamp

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. O něco lepší než Gilliamův film The Brothers Grimm (který má v lecčem podobný nádech). CGI až na půdu, ale připadalo mi, že se všichni museli během natáčení královsky bavit - a tohle nadšení se přeneslo i na mě. :) ()

dex2man

Máme rok dva třináct. Jeníček je cool, jde s dobou a píchá si marihuanu. Teda pardón, vlastně jen inzulín, kvůli ratingu. Mařenka má přímo pohádkovou rychlopalnou, automatickou, nejspíš GPSkou naváděnou kuši a hodná čarodějnice střílí z rotačáku. No co, pokrok nezastavíš. Ale v něčem přece jen zajetá pravidla platí. Zlou ježibabu je potřeba upéct! pěkně postaru, naprudko, na 250°C, až bude mít kůrku. Jinak se jí nezbavíte. Baba si ale překvapivě vysloužila sympatie. Hraje jí totiž moje oblíbená, vysoce nadstandardní MILFka Famke. Smolík, že kromě pár bradavic a kuřího oka toho z ní moc neuvidíte. No a když si počkáte až to bude na Nově, tak ani neuslyšíte..bude jí totiž dabovat Dejdar! cože? řikám Dejdarrr!!! (prostě si představte ozvěnu) ()

DwayneJohnson

Jistě, tenhle film určitě nesplní přísná kritická kritéria. Nejsou zde skoro vůbec žádné herecké výkony, vybroušené dialogy nebo psychologické úvahy různého typu. Je zde jen Jeníček, velmi okouzlující Mařenka , jedna vypečená čarodějnice, v podání nestárnoucí Famke, která už zdaleka nepoužívá k zabíjení jen svá stehna, jako v Bondovi a pak už jen čistočistá akce, kde se na nějaký škrábanec, zranění nebo nedej bože úmrtí nebere vůbec žádný zřetel. Dlouho jsem byl celkem v klidu, ale závěrečných asi 20 minut mě řádně nakoplo a tak za velmi dojemnou scénu s trolem a také za podávání inzulínu tak šoupnu sice nesměle, ale jistě jednu malinkatou hvězdičku navíc. ()

Geralt z Rivie

Konečně pořádná a nadupaná pohádka pro dospělé, která má hlavu i patu. I poměrně krátká stopáž byla tak akorát, kde Gemma a Jeremy dostali dostatek prostoru ukázat své herecké umění. A skvěle jsem si užil i 3Déčko, které bylo luxusní, měl jsem pocit, že jsem si kousek čarodějnice donesl domů. 🙈 ()

Campbell

Film který u mě válcuje všechny ty Sněhurky a Jacka a obry. Tohle je parádní oddychová zábava, která má všechno co od kino filmu vyžaduju. Zábava je na velké úrovni a neustále se něco děje, akce je vyloženě nejlepší co letos byla. Ty akční pasáže byly fakt parádní. Kamera, efekty a navíc naprosto úžasná práce maskérů. Všechno je tu na vysoké úrovni a celý film uběhl strašně rychle. Tak proč tomu dávám jenom 4*? No chtěl jsem dát 5, ale když jenom ty postavy byly takové ploché, plno lidí umíralo a já o nich nic nevěděl. Sem tam byl ještě malý přešlap ale Wirkola má u mě palec nahoře. Parádní oddychovka. ()

predators

Trochu mi to připomnělo VanStockoholm, pardon, VanHelsing. Samo, že jde o pohádku pro dospělé...čarodejnice se zde porcují, jak na běžícím páse. Prostě, pro nás drsňáky, co se nebojíme do lesa, je to ten pravý perníček. 65% ()

PetrPan

Prostoduchá či duchaprostá, bohapustá či to naopak nejde( pustobohé je kravina i na mě) zábava sympatická svou snahou nebýt něčím víc. Bavil jsem se a vnitřně defacto hýkal nadšením z toho jak jednoduše se lze pobavit bez toho abych si musel okusovat zbytky nehtů, narychlo spojovat nervová zakončení v oblasti vyšší nervové činnosti nebo vlhčil sliznici očních víček, lehce se ozvala při pohledu na Mařenku jen moje poslední zábavuvnímající část, leč ta se ozve třeba i při pohledu na Lucku Borhyovou v Televizních novinách a ty mě zas tak nebaví. ()

nash.

Měl jsem chuť na nějakou blbinu co se nebere vážně, bude odsýpat a pobaví. Jeníček s Mařenkou se ukázali skvělou volbou. Od úvodní perníkové pasáže, přes skvělé úvodní titulky až po závěrečný kulometný masakr čarodějnic, to byla zábavná, bláznivá, rychlá a absolutně přímočará jízda, něco jako když se kdysi Blue Flame hnal přes solné pláně. Vychutnával jsem si skvělý námět, nadsázku jeho uchopení a zpracování, užíval jsem si každou minutu, každý vydařený detail, od mléka s obrázky zmizelých dětí až po skládací pušku. Bavila skvěle sehraná dvojka Renner/Arterton i Famke jako ženské vtělení Voldemorta. Takže kašlu na těch pár nedostatků, které se filmem občas mihly, u mě to má Mařenka i Jeníček za plný počet. ()

cukorek

Ťažko sa mi hodnotí táto novodobá podoba starej rozprávky o Jankovi a Marienke, pretože v tomto blockbustrovom prevedení na mňa pôsobí rozpoltene. Dej odsýpa rýchlo a nezáživne, ale efekty a akcia Vám nedovolia zažmúriť oči ani na chvíľu. Celé je to poňaté hororovým štýlom, ale stále sa to drží základu rozprávkovej predlohy. Hudba však skvele doprevádza celý fantasy príbeh a keď si odmyslím nedostatky ako napríklad z kade mal Janko plný voz munície a to že v tej dobe užíval inzulín, je výsledok viac než uspokojivý. Všetko oplýva nevšednosťou a tak na ten film tak skoro nezabudnem, takže mu dám nevšedných 70%. Po dlhej dobe oceňujem aj vystúpenie J.Rennera, ktoré mu to tentokrát sadlo a tiež som si užil nezlomnú G. Arterton. Zo všetkých postáv som si najviac obľúbil trola Edwarda. Jeho zbesilé naštartovanie z lesného porastu, ktorý zrovnal so zemou a následný útok so stromom v ruke či rozšliapnutie šerifa bolo veľkolepé. Pre istotu si vždy dávajte pozor, keď pôjdete do lesa nech vás trol nezašliapne : ) ()

Ratemus

Příjemná pohádková R vyvražďovačka, která neurazi, já si to užil, není to úplně tragédie, jak jsem si myslel, casting dobrej, moje milovaná Famke Janssen hraje na jedničku a sourozenci sekají hlavu za hlavou, na volnou chvíli ideální záležitost. ()

Pedestrian

Nejdříve špatná zpráva pro slovenské magistry! Gore je tu překvapivě málo, než by se mohlo z eRkových trailerů zdát. Dobrá zpráva ale je, že jako celek to drží hezky pohromadě a navíc je to sympaticky zahrané. 4* tomu požehnám rád. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)