Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Jazz06

První série super, zvlášť hned pilotní díl. Dobře natočená akce, perfektně vystihnutá atmosféra, dokonalá maskérská práce a ikdyž to místy trochu pokulhává, co se týče řešení rodinných problému apod., mně se to hrozně líbilo. Druhá série ovšem absolutní propadák. Skoro celá série je o tom, že tam někdo fňuká a nic se ve skutečnosti neděje. Přeživší se zaseknout na jedné farmě a tam prostě sedí na prdeli a uvažují o tom co bude a co bylo... Pořádná akce celé série zabere dohromady tak 10-15 minut, což je hodně slabé. Postupem času mi navíc některé postavy fakt lezou krkem (hlavně Lori, Carl, Dale a Carol). Krom toho co to bylo za stupiditu: ve studně je zombík. Vypadá to, že už je tam několik dní a teče z něj krev, ale nestřelíme ho, protože by kontaminoval vodu. Radši tam pošlem na provaze asiata na pofidérní kladce, aby mohlo být střašný drama až se kladka urve... Hodnocení: 1.série: 85 %, 2.série: 50 %. /// Tak opožděně jsem zjistil, že natočili ještě dalších 6 epizod. Oproti předchozím dílům se to postupně zlepšovalo a poslední 2 epizody byly dobré. To ovšem nemění nic na tom, že převážná většina série stojí za prd a hodnocení nechávám. /// Po shlédnutí 8 dílů třetí série musím zase změnit hodnocení. Dosahuje totiž kvalit první řady a místy ji i překonává. Tohle byl opravdu obrat o 180°. Konečně přestali o všem diskutovat a začali problémy i řešit... 3.série: 90 % ()

Ajvngou

Vážně nechápu 78 %. Obzvlášť druhá sérka je tristní a mám pocit, že lidi tomu tady dávají 4* jenom ze sympatií k zombíkům. Celá první sérka by se dala stlačit do dvou dílů a nejinak je tomu u druhé série. Samý kecání o smyslu života, zoufalý pohledy z očí do očí. Když je potřeba, objeví se zombík, někdy dva, potom celá horda, a potom je zase chvilku klid a nic z toho většinou nemá pro děj žádný význam. Nikdo neřeší nějaký dlouhodobější plán. Zoufalá nuda. ()

LucyD

První série byla bezvadná, chytila mě natolik, že jsem se musela dívat dál, ale pořád se to začíná zamotávat, charaktery mají předvídatelné chování a všechno začíná být strašně v pohodě. Naštěstí maskéři odvádějí skvělou práci, čímž dodávají seriálu ony grády. Přes všechny nedokonalosti se nemůžu dočkat toho, co bude dál a proto si seriál zaslouží tak skvělé hodnocení. ()

Idahou odpad!

Už první díly byli debilní, ale aspoň se něco dělo a mělo to hlavu + patu. Teď je to o skupině retardů, kterým se musí každej zálesák a každej trochu rozumnej člověk smát. Takovýhle idioti by nepřežili ani školní výlet, přesto to nějak doklepali přes pět sérií a to jen kurva proto, aby většinu dílu zaprasili čuměním do statické kamery a žvatláním o tom, jak je na ně svět zlej. Přitom kdyby to nebyli uplný idioti, tak si mohli jezdit po silnicích s cisternou vody, benzínu, karavanem nebo rovnou tankem ze skladů národních gard což se najde u kakždýho většího města. Ne, retardi se raději budou plácat po rozpálený silnici bez vody a brečet, že nemaj munici. Bodeť by ji měli, když sbíraj kvéry z druhý světový místo klasický výzbroje každýho policajta do které se najde munice i v obchodáku... Tohle je už fakt odpad a trapárna ()

liberator

1. séria *** ; 2. séria **** ; plusy: hudba (Bear McCreary), dialógy ; mínusy: miestami až podpriemerné herecké výkony a podobné typicky televízne choroby. Nebyť občasných zlých strihov, bola by druhá séria zvládnutá technicky aj vizuálne na vysokej úrovni. ()

Blacki

V seriálu se poměrně často vyskytuje nějaké to klišé, ale na druhou stranu nikdy nevíte, kdo příště umře a kdo se vrátí jako zombie. Pokud čekáte akční podívanou tak jste spíš vedle. Celý děj je založen na snaze o přežití, dialozích a také na charekterech postav, které se ve světle událostí "vybarvují". Neustále nás doprovází moralizování a diskuze o udržení si lidskosti. Ale tento netradiční seriál se mi zalíbil už během prvních dílů, ikdyž jsou mi některé postavy velice protivné (Carl, Shane, Lori už nemůžu ani vystát), ale to napětí, temná atmosféra, nejistota...to má něco do sebe. ()

danny_21

Skvělě, klaním se Franku, za nejreálnější postapokalyptickou vizi zombie světa ( klobiouk dolů před maskéry ), kterou jsem kdy viděl a aktuálně nejlepší seriál, který jsem za svou seriálovou kariéru zkouknul. Hodnotím dohromady po skončení druhé série nemám výraznějších námitek, snad jen pár výtek k několika rozvláčným, nic neřešícím diaglogům mezi trojlístkem Shane - Lori - Rick. První sérii nakopne pilot s jasným Darabontovým rukopisem a mašíruje si to Atlantou a místním okolím neuspěchaně v cákancích chorých mozků Chodců ( 90 % ).Druhá série už daleko víc rozvíjí charaktery jednotlivých postav ( s čímž je i spojená ta rozvláčnost, kterou jsem zmiňoval výše ) a směřuje k nevyhnutelnému konci s vábničkou na třetí sérii, kterou budu s dychtivostí vyhlížet. At žijí prázdné pohledy, baletní chůze, ostré zuby a rychlá kuš Darryla ( 80 % ). Edit 2/4/13 - Tak nám právě třetí série skončila a Danny musí ubrat jednu hvězdu, protože se tolik nepovedla - v mých očích hlavně kvůli konfliktu s Woodbury ( ale pozor, guvernér je výborně zahraná postava ), který mě moc nebral, chybělo víc toho živočišného strachu ze zombáků, protože oba tábory byly před nim vetšinu série v podstatě v bezpečí a taky kvůli alibistickému zakončení bez pořádné vábničky do další série. Ale rozhodně nezatracuju a těším na podrzim ( 75 % ). - Edit 7/6/14 - Série číslo 4 a směr Terminus byla na můj vkus rozsekaná, chybí pořádná, překvapivá scéna ( což byla doposud bezesporu největší devíza seriálu - na malém prostoru zatočit nečekaně s postavami ) a stává se se to jaksi šablonovité - 10 minut plků, 10 minut vybíjení zombíků, 10 minut na mírné pootočení v mozaice hlavních charakterů a 5 minut malebných záběrů apokalyptické krajiny ... Zase jdu o dolů o 5 procent, pořád mě to sice baví, ale důležité pro pátou sérii bude, jestli dokáží scénáristé odhalit nalezení podstaty samotné nákazy, přivést nové, zajímavější postavy, najít nový směr a ne jen zas putovat k dalšímu útočišti, případně možná najít čas k důstojnému ukončení seriálu ( 70 % ) ... ? - celkově zatím- 80 % ... Pátá série nás dostala do Alexandie a bohužel vše už viděné se opakuje, potěšil návrat Morgana, a snad se dočkáme něčeho osudovějšího, v šesté řadě, ale pořád mě to baví ... ()

Forty-

Vzdy sa potesim, ked sa spomina postapo tematika. Vzdy ocakavam od toho spickovo prepracovany svet ako mal Fallout, ale vzdy sa sklamem. Toto je bohuzial len dalsia zombie survival vec. Treba vsak povedat, ze pozeranie ma vacsinu casu bavilo. Je to napinave, furt sa tam nieco deje ... ale vsetko sme uz mali. Pribeh je neoriginalny a nenutil ma sa tesit na dalsi diel (tak ako napr. Game of Thrones alebo Dexter). Postavy su slabe, pridu mi ako standardna edicia americkej tovarne na postavy - vsetko co poznate a nic viac. Niektore postavy su zahrane vyslovne zle (Carl). Prva seria bola este slusna, ale druha uz isla dole kopcom. Furt sa niekto strati v lese v zombikmi a ostatni ho potom musia hladat a casto pri tom chcipnu. Vsetci dokazu davat headshoty (zeny, deti .. no problem) a jeden clovek bezne prezije par postreleni :) Potom nastava klasicke telenovelove klise (kto sa s kym vyspal a kto komu ukradol pistol atd.) Takze hodnotim to ako vcelku napinavu a poriadne krvavu zombie akciu, ale to je vsetko. Originalita nula bodov. Edit: Tretia seria dala serialu novy dych. Pridavam 1 hviezdu. ()

Parm1

První série, takový ten "postapokalyptický" stav, kdy akce střídá akci a to všechno plné napětí v parádní atmosféře. Pistole, pušky, kuše, nože a mačety. A opravdu spousty Head shotů oživlých mrtvol, kdy krev teče proudem. 100%. Potom přijde druhá série, kdy Head shotů výrazně ubude (až na vyjímky samozřejmě) a z akčního trilleru se stává pomalu sociální drama plné vzájemných konfliktů a sblížení lidí na farmě. Proto 60% za další pokračování. Ale na druhou stranu se to dá pochopit a seriál směřuje tam, kam má, protože se snaží dodržet základní pravidla takové krizové doby, jakou jsou plnění akutních potřeb a když tyhle potřeby odezní, začnou se ozývat potřeby méně akutní a tak to jde pořád dokola. tzn. když u mě nemrtví zaklepou na dveře, musím se rychle schovat, po pár hodinách dostanu hlad a tak se musím najíst, ale je mi jasné, že musím vypadnout z domu a sehnat lepší skrýš a víc jídla. A tak to jde pořád dokola. Ve třetí sérii ale všechno padá, seriál se ubírá úplně jiným směrem a začíná se odznovu. I když je lidstvo v USA na pokraji vyhynutí, vždycky se najde nějaký blázen, který chce pozabíjet pár dalších lidiček a tak vznikají války. ()

Aleix

Když se člověk nabudí skvělíma prvníma dílama a poté nějak přetrpí další tři se tento seriál dostává do zajímavých a překvapivých momentů. Třetí sérka mě baví nejvíc, ale jako fanda tohoto seroša tiše trpím některé zbytečně natahované scény ,ale finální efekt ze světa plnech zombíků to převáží. ()

Folinka

Ne, ne, ne... vůbec. První 4 díly a končím. Mám pocit, ze všechno, co se zde děje jsem už několikrát viděla a znovu není potřeba. Po čtyřech dílech jsem z těch otřepaných frází tak otrávená, že jsem se rozhodla zabíjet čas užitečněji - třeba pouštěním papírových vlaštovek z okna:)) ()

APF

Pokud budete pozorně sledovat 3 sérii, tak si můžete sem tam všimnout, že se v některých dílech objeví i zombí chodci napříč válkou mezi Vězením a Woodsburry a stupidním americkým jednáním ()

cr8g

1 Serie byla spickova... takhle nak by jsem si predstavoval zombie apokalypsu, atmosfera vynikajici .... buhozel to ej asi tak vse co muzu rict. 2. Serie je o hodne slabsi, navic plna stupidnich "rodinna pouta" momentu, ktere jsou navic plne klise az to boli. O 3. serii se ani vyjadrovat nebudu.. kdybych hodnotil jen 1 serii tak dam 4/5, ale takhle musim dat 2/5 hvezd za neskutecnej propad v kvalite .. ()

Sykon

Tento seriál má pro mě jedno velké lákadlo - mám slabost pro svět po konci světa. O filmech se zombie tematikou si sice nemyslím nic úžasného, ale vcelku proti nim nejsem. Tyto dvě ingredience rozhodly, že se na seriál podívám, a především ona atmosféra post apokalyptického světa mě u sledování i udržela. Mnohem víc než místy prázdné dialogy a nikam nesměřující děj (druhá série byla o dost slabší - jako by postavy byly na prázdninách, ne uprostřed souboje o přežití). Ve třetí sérii se k tomu přidal i falešný pocit bezpečí a naděje do budoucna, což jsem zejména v první polovině série opět uvítal, dokud se z toho znovu nestalo nekonečné kecání o přípravě na velký střet. I přes tuto rozkolísanost jednotlivých sérií se mi celkově seriál líbil, a proto i s vědomím objektivních nedostatků dávám subjektivní 4*. Hodnoceno po třetí sérii. ()

kukkik

První série bomba, druhá postupně upadá a třetí už je, až na občasné zvraty v ději, pomalu telenovela. Pokud se seriál v dalších sériích bude více podobat sérii první, získá si mé srdce. Po shlédnutí, momentálně posledního, dílu ---) +++ ()

Rawar

Úžasný seriál. Zombie tématika mi není cizí a mám jí rád, ale že mě dokáže takhle pohltit, to jsem nečekal. Je to způsobeno jistě tím, že hlavním tahákem všech dílů jsou postavy, se kterými se zkrátka musíte sžít. Nedovedu si představit že by se našel na celé planetě někdo, kdo by se alespoň trošku neviděl v někom z hrdinů tohoto úžasného, post apokaliptyckého světa. Mě osobně se nejvíce líbil policista Rick, který má vždy vlastní hlavu a dokázal se poprat téměř s každým problémem drsného prostředí. Další favorit je bezesporu Daryl, který svým jižansky, drsným způsobem řeší všechny překážky a konflikty a přitom si zachovává dobrou karmu. Smrt každé postavy Vás zasáhne a úspěch každého jednotlivce, nebo celé skupiny Vám vykouzlí úsměv na tváři. Zkrátka budete příběh žít s nimi. Určitě doporučuji shlédnout minimálně několik dílů série a i když pro Vás zombie nejsou žádným lákadlem, přesto seriálu dejte šanci, sami uvidíte že ani tak o nemrtvých není. A to by v tom byl čert, aby jste se do seriálu nezamilovali ()

Alexandre

Jeden z nejlepších seriálů co znám. Nic depresivnějších jsem v životě neviděl. Hlavní hrdiny jsem si oblíbil snad už od prvního dílu. Atmosféru to má úžasnou, masky a triky jsou také skvělé. První řada je takovým pomalým průměrným rozjezdem s výtečným závěrem. Druhá řada má velmi nevyrovnanou kvalitu jednotlivých dílů. Převládají sice díly nudné, ale když už na nějakou akci dojde, tak stojí za to! Závěrečný díl je absolutní nářez! No a třetí řada - na tu je radost pohledět. Snad v každém díle se dočkáme spousty napětí a akce a to už stojí za to. Takže u mě celkově za 8 bodů z 10. :-) Už aby tu bylo pokračování! ... Tak už mám za sebou 4. i 5. sérii a s radostí oznamuji, že mi to přijde čím dál lepší. :-) ()

Shaddy1

Líbila se mi první série. Druhou jsem protrpěl. Třetí byla svižná a napínavá. Čtvrtá......totálně zabila mou chuť dívat se na další díly. Čtvrtá série již není o zombíkách - stala se sociologickým projektem, který pozoruje chování uzavřené skupiny. Největší devízou seriálu však zůstávají herci, kteří se k řemeslu pravděpodobně dostali náhodou. Jestliže je seriál postaven především na dvou postavách: Rick Grimess a Hershell "starousedlík" měl se casting postarat o lepší volbu herců. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021