Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Fantaghiro

Prvá série bola doslova " dechberoucí ". Druhá ma sklamala,nudila som sa a myslela som,že tretia bude ešte horšia.Ale našťastie som sa mýlila.Seriál naberá silné grády a to,čo sa tam začína diať,tak to ma fakt dostáva.Klobúk dole :). ()

JanoCizmar

1. séria - 60 %,2. séria - 65 %, 3. séria - 70%, 4. séria - 75%, 5. séria - 75%, 6. séria - 85%, 7.séria - prvá časť 90%, zvyšok série 25%, ďalej sa už na to nedá pozerať ()

Kutkey

1. série: 90% (finále 92%), 2. série: 75% (finále 90%), 3. série: 85% (finále 80%), 4. série: 85% (finále 85%) Finále = poslední díl ()

gicous

Pro mě jsou Živí mrtví malým klenotem na poli filmového seriálu. Během své filmové historie jsem si vybudoval určitou náklonost k tomuhle subžánru, který na pozadí celosvětové katastrofy rozehrává osobní dramata lidí, kteří jsou vystavení neobyčejně kruté realitě. Walking Dead má skvělou akci a dokonalé masky, které podporují celkový efekt. Koneckonců to k tomuto žánru patří. Co činí z tohoto seriálu skvělou žánrovku jsou ale skvělé napsané postavy. Celkovým hýbatelem děje je milostný trojúhelník mezi Rickem, jeho ženou a nejlepším kamarádem Shanem. Jejich soupeření a psychologické hrátky zdobí každý díl. Každý člen skupiny má svoji osobitou charakteristiku, kterou přispívá k barvitosti celé série. Jednoznačně mezi nimi vyniká Rick, který je vůdcem celé skupiny a snaží se dělat vše možné pro její přežití. Dělá věci, které nejsou pro jeho povahu typické a jde vidět, jaké vnitří pnutí mu to způsobuje. Jsou momenty, kdy vás Walking Dead nemilosrdně smete beznadějí, která je všudypřítomná, ale hrdinové se jí i tak brání. Mám na mysli sekvence v CBS, scénu se Sophií nebo úplný závěr druhé řady. Nyní mě čeká třetí řada. Moc se těším, že mi přinese stejně silný zážitek jako díly předešlé. ()

rob_troy

Mrtvoláci. Mrtvoláci jsou všude. Vlastně si jde stále užívat svět plnej zombie. Jsou tu auta k vykrádání, nebo k projíždění. Potíže s ostatními přeživšími jen doplňují celkovou atmosféru a situaci, ve který se octli. Jedná se o 45min originálních i použitých nápadů, ale stále je to Walking Dead. ()

Mykhaluu

Z rodinných důvodů seriál sleduji již děsivě dlouhou dobu. Jsou chvíle, kdy se podaří scénáristům vymyslet něco fakt slušného se solidní zápletkou. Ale většinou se jen musím držet, abych se nenechal strhnout odporem k "hlavním hrdinům", protože taková banda si nezasl... no, musím se držet, je to jen televizní seriál... :) ()

habertek

Výborný seriál! Pustil jsem si první díl, druhý, třetí...šestý mimochodem poslední z první série... Od toho se nedá odtrhnout! Je to jako jeden dlouhý film, který ale i přes svoji délku určitě nenudí a dokáže nesutále překvapovat. I když se mi ze začátku dost nelíbilo až moc okaté vykradení 28 dní poté, ale bylo odpuštěno:) ()

JT87

Pilot (Frank Darabont) supr......Jinak prvni serie chvili dobry,chvili nuda.Druha serie odpad.....a treri uz dobra.Uvidime co nas bude cekat ve 4serii. ()

darthvader77

Fakt příliš klišovité, tohle to už jsme viděli a několikrát i slyšeli. Scénář postapokalyptického světa, který ovládají zombie je prostě už vypotřebován, pokud ho nepodložíte něčím originálním což se v tomto případě nestalo. Ale do odpadu nepatří, neboť i toto klišé má svou atmosféru. ()

Mercilonka

Každý díl má svou napínavou část. Většinou si to bohužel šetří až na konec. Přetrpíte téměř 40 minut dlouhého nic a pak najednou přijde BUM, akce, zvrat, napětí, nový objev,... A vy si musíte pustit další díl. Masky jsou dokonalé, i díky tomu už dva dny ve spánku stopuju mrtváky :) Na seriál jsem se těšila už kvůli Sarah Wayne Callies, která si získala mé srdce v Prison breaku. Ovšem tady působí velmi nesympaticky. Možná to dělá i váhový rozdíl minimálně 10 kilo, blbě se na ni dívá. Rozhodně nejlepší díl pro mě byl Pretty Much Dead Already (2. série, 7. díl). Závěr naprosto brilantní. *********** Třetí série má konečně pořádnou akci a čtvrtá uběhla nějak rychle a přitom se vlastně nestalo nic takového, co bych si měla pamatovat (jistě, závěrečný díl, který nakousává děj páté série si pamatuju, ale to je tak asi všechno). ()

Black3R

Ako dlho som sa na toto tešil, a konečne sa na niečo aj vyplatilo čakať! Videl som všetky časti 1., 2. a 3. série, a aktuálne sa pozerá 4. ktorú práve dáva JOJ Plus okrem TV aj zadarmo na nete: TUTO. Prvá séria to dobre rozbehla, druhá to zas dosť zabila, hlavne ten stereotyp na farme, ale tretia sa zas rozšliapla, vo štvrtej nastalo viacero dejových zvratov a dosť postáv šlo do zombieee neba :-). Uvidíme čo ponúkne 5. Režisér obsadil kvalitných známych či neznámych hercov, a vyplatilo sa to! Už sa teším na pokračovania :-) ....80% ()

JK77

No som len zvedavy nakolko serii sa to natiahne! 4.seria po restarte (ci prestavke) zacala paradne, prve dva tri diely ma znova chytili a bol som nadseny, potom to slo zase dole vodou a viac menej to bolo o tom istom, a finale 4ky ma uz total sklamalo. Absolutne to neberem ako poslednu cast 4ky. Piatej serii este sancu dam, ale ak to pojde takto dalej, asi sa rozlucime ()

Kolosseum

Opravdu velmi chytlavá záležitost. Po shlédnutí prvního dílu jsem byl přesvědčen, že Walking Dead mě jen tak bavit nepřestane. A taky se stalo. Za týden shlédnout dvě série, to se mi nestalo nikdy před tím. První série byla i přes pouhých 6 episod výborná. Druhá série však odrazuje nudnějšími pasážemi na farmě (kde se vlastně odehrává téměř celá sezona), na konci však vygraduje pěkným masakrem a navazuje na třetí, dost povedenou a akční sérii. Hrdinové už nebojují jen proti "chodcům", ale i proti dalším lidem. Na seriálu celkově obdivuji akčnost, promyšlenost a poměrně realistické souboje. Naopak dolů jej stahují nudnější části, zvláště zbytečné rozhovory hlavních postav. Také střídání akce a napětí s nudnými scénami působí roztříštěně,... stále je to však jeden z nejlepších a nejchytlavějších seriálů, které mé oči kdy spatřily... už se těším na 4. sezonu. 75% ()

victt

Pilot bol vynikajúco spracovaný, no potom mierny pokles. Ale od druhej sérií sa to pekne rozbehlo. Napínavý príbeh a množstvo zvratov dávajú seriálu veľmi dobrú kvalitu. Je to taká zmes všetkých možných zombie filmov, ktorá sa tak často neobjavuje. // videných 7 sérii ()

MrNathe999

Ze začátku jsem byl nadšenej, viděl jsem v tomhle seriálu ohromnej potenciál. Ale ten děj se po dvou dílech začne tak strašně vléct, že to vypadá, jako kdyby chtěli natočit 50 sérií po sto dílech, než se to začne nějak globálně řešit. Momentálně jsem ve fázi, kde se už 5 dílů poflakujou na farmě a hledají tu malou holku. update po několika dílech ve třetí sérii: Druhá série byla celkově tak na 2*, třetí už je zase o trochu lepší, ale nevím, co by se muselo stát, abych tenhle seriál dál sledoval. ()

Bifftekk

První série byla super, ale druhá stála za pendrek. Naštěstí třetí to vše vyrovnala a já mohu s klidným svědomím konstatovat, že si ty 4 hvězdičky zaslouží. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021