Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Fash

V první sérii mi Drew Lincoln přijde neustále něćím sjetej, ale člověk mu ještě jakž takž fandí. Ovšem od druhé série jde v mým případě do ústraní a jasně vede Norman Reedus, ze kterýho se z jižanskýho white trashe najednou vyklube sympaťák a solidní kadr se stopařským skillem. Jestli v budoucnu někdy zdechne, se seriálem končím. Celkově mě mrzí častá vata v podobě řešení vztahových problémů, nebo doslova blbin, což je ve světě plným zombies přeci jen udivující. 3. sérii jsem sledoval čím dál méně a 4. sérku jsem ani nezačal. Zombies ustoupily do pozadí a seroš se zvrhnul do vztahový romance, kde jsou nakažení zombies jen něco jako v africe aids (akorat je třeba okamžité popravy). Velká škoda! Seriál s obrovským potenciálem se v průběhu "pár" měsíců stal vyčpělým až na kost. BTW: nemůžu se ubránit dojmu, že od chvíle co skupinu vede Rick, jde všechno do kelu :-) Z 5 hvězd snižuju na 3 (jen kvůli 1. a 2. sérii)! ()

KopTiK

Sedm dílů za den u tohohle seriálu u mě nebylo nic neobvyklého! :) Vlastně ani moc nechápu proč. Tolik nesympatických hrdinů na jeden seriál jsem ještě nezažil. Ale co, aspoň to tolik nezamrzí, až někoho roztrhá (mimochodem perfektně propracovaná;-) ) zombie na kousky. Ale tihle "mrtváci, chodci, kousači" (jak chcete) vlastně vůebec nejsou největší nebezpečí postapokalyptického světa. Nejvíc lidí v seriálu zabijí snad právě jiní lidé. Vztahy mezi různým přeživšími skupinami či jednotlvci jsou v The Walking Dead opravdu napjaté. A právě to, spolu s pořádnu akcí, napětím a úžasnými mrtváky bude ten důvod, proč jsem seriál shltnul během několika málo dní! ;) ()

Matthecius

Já prostě nemůžu jinak.Něco bych vytkl, ale jde o Zombie, takže přivřu oči a dávám 90%. Pro toho, komu je tohle téma hororu blízké je to věřím kultovní seriál. ()

Grandimir

Prvni serie celkem dobra, navnadila me to sledovat. Ve druhe serii pro me prichazi trochu upadek, na farme se "nic nedeje". Ale treti serie je ve vysledku pro me zatim nejlepsi, uvidime kam se to vyvine ()

AlicaFox

Prva seria : super, bavi od zaciatku do konca, dobry dej aj efekty. Druha seria: uplna sracka plna prazdnych kecov, ktore asi nemohli zniest ani herci a preto hrali tak otrasne. vazne to nepozerajte ak sa nechcete unudit k smrti. ku koncu to uz nabere trochu tempo tak sa mi to podarilo dopozerat do konca. Tretia seria: zachranuje serial z tej srackovej druhej serie celkom slusne. o dost lepsie nez dvojka, s dalsimi seriami som zatial spokojna. snad to nepokaslu :D ()

Shelma

Mohla to být klasická mrtvolkářská série, aspoň to jsem si myslela před zhlédnutím pilotu. Mile mě překvapilo, že jsem se mýlila. Vcelku barvitá a téměř autenticky dobrodružná scenerie jedné z verzí apokalypsy, a to ve stylu "člověk si chtěl hrát na boha a podělal to".S důsledky se vyrovnává pár přeživších, kteří postupně přicházejí na to, že být lidský jaksi už není IN, neb ve hře je příliš mnoho. Nikdo není tak dobrý, aby se nemohl stát padouchem a nikdo není takový padouch, aby se v něm nemohlo probudit jeho lepší Já. ()

Coques

I.seria = 75% II.seria = 50% III.seria=80% Škoda, že je v druhej sérii toľko naťahovania a nelogických ťahov. Ako keby ju do rúk zobrala iná réžia, hlavne prvé diely. ()

Bleis

No. Mám pozretú prvú sériu a polovicu z druhej. Na jednej strane môžem prehlásiť, že ak od toho niekto čaká jeden nekončiaci zombie masaker, tak asi bude sklamaný. Na druhej strane zase moja priateľka tento seriál rada pozerá spolu so mnou a pritom nikdy zombie filmy nemusela. To mi tiež niečo hovorí. Celkovo kvalita jednotlivých epizód kolíše a niekedy sa stáva, že sa niektoré veci až pridlho naťahujú. Inak si tam, ale každý nájde to svoje. Na svoje si prídu fanúšikovia brutálneho zombie masakru, ale aj tí čo majú radi kľudnejšie tempo a rozprávanie príbehu na pokračovanie. Seriál to všetko obsahuje v akurátnom pomere. Má svoje muchy, určite neosloví tých čo chcú len ČISTÚ akciu a masaker, ale určite si nájde dosť fanúšikov. Ja som spokojný. 7/10. ()

pauledgecomb

Skvělou první sérii vystřídala průměrná druhá a zatím dost bídná třetí...Na jedinou pořádnou akci v třetí sérii se tvůrci vzmohli snad pouze v mid-season final, ale nechci spoilerovat. Nudné,trapné a leckdy předvídatelné a neskutečně protahované dialogy mají nejspíše dokreslovat stále slabší děj. Škoda, z počátku to byl dobrý seriál. ()

pyschtta

Zo začiatku som sledoval tento seriál so zadržaním dychom. Ale čím viac častí bolo natočených, tým ma to zaujímalo menej. Dovršené to je v tretej sérii, kde je už očividne preťahovaný dej. Nakoniec viac nezmyselné ako to, že sa ľudia menia na zombiee, mi prišli neskutočne prehnané "životné situácie, ktoré museli hrdinovia zvládnuť". Viac krát som sa chytil za hlavu, pretože niektoré dejové zvraty by nedokázal vyšpekulovať ani nejaký pacient z psychiatrickej kliniky. Takže za prvé 2 série dávam 4 * a tretiu sériu pozerám len preto lebo chcem vedieť ako skončí. Ale ak by niekto prišiel s nápadom, že sa dá natočiť aj štvrtá séria asi by sa mi niečo stalo... ()

Freakyy

Zombíci + emoce je asi nejsilnější a nejúčinější kombinace. Stejně jak v Dead Islandu, kterej mně teďka příde, že se tímto nechal trošku inspirovat. A když se to zmixuje s dobrým soundtrackem (sice ho tu moc není, ale když už, tak stojí zato), napětím, nějakou tou logikou (v tomhle případě sem rád, že tam lidi aji přemýšlí) a hlavně lidskostí, tak je to asi to nejlepší, naco na našich plochejch displejích koukat. A kdyby něco podobně "úžasnýho" fakt nastalo, tak by se to tomu mohlo v ledasčem podobat a pak byste byly rádi, že ste seděli tiše a dávali pozor.xD ()

Janec82

Klasický masakr zombíku úderem do hlavy, 50/50 dobrých akcí a tupost lidí. Zombíci za ty léta natačení zmoudřely, zde umí používat kliku na dveřích,lézt po věcech a vyvinout větší rychlost než kralíček duracel. Seriál vhodný pro zabití nudy ()

romulus777

Určite to mnohí poznáte ....začnete pozerať nejaký seriál.Pozriete si zopár častí a potom sa s tým nedá prestať-chronická závislosť :-)V mojom prípade to bolo tak,že som až neskôr zistil,že nejaký Walking Dead už beží.Asi to bude spôsobené tým,že namiesto serálov uprednostním väčšinou celovečerné snímky.Ale toto bola iná kapusta.Kedže zbožnujem filmy s apokalyptickou a zombie tematikou,predstavuje tento filmársky počin pre mňa dokonalé skĺbenie týchto subžánrov.Ja viem,poviete si : "len počkaj na ďalšie série" :-) Z mnohých Vašich názorov je mi jasné,že niektoré epizódy,resp.celá séria sú slabšie.Ale v ktorom seriáli také nie sú ??? Pre mňa je veľkým pozitívom fakt,že sa tvorcovia nesústredili na bezduché likvidovanie mozgov nakazených "walkerov".Príbeh skupinky hrdinov,ktorí sa musia dennodenne pretĺkať krajinou poznačenou beznádejou a nasiaknutú krvou a bojovať o to najzákladnejšie Vás zasiahne a už nepustí.Určite by sa tvorcom dali vytknúť mnohé nedostatky,ale ako som už spomenul,podstatný je príbeh.Hercké obsadenie je dobre zvolené.Vyzdvihol by som azda "kušostrelca"-N.Reedus-a. Ak by som mal tú možnosť zasiahnuť do scenára,určite by som tých úbohých "kusáčov" naučil prispôsobiť sa okolnostiam,tzn.vylepšil ich primitívne motorické,resp.rozumové schopnosti(aj keď s praženicou namiesto mozgu to asi ide ťažko,že?).Zopár učenlivých kreatúr by dej jednoznačne spestrilo.A to všetko preto,že ich zabíjanie mi už niekedy pripadá ako jednoduchá detská hra :-)a to je na škodu,lebo sa vytráca to prepotrebné dramatično. Celkovo ale tento seriál hodnotím najvyšším hodnotením. ()

Lemra332

Hneď od prvej časti ma seriál zaujal, hlavne kvôli chodiacim mŕtvolám, ktoré vyzerajú naozaj hrozivo. Lenže len strašidelní zombíci nemôžu byť zaujímavý celý čas a seriál postupne upadá hlavne na deji. Niektoré epizódy ešte gradujú ale väčšina častí hlavne druhej série sa zbytočne naťahuje- napríklad v druhej sérii dilema zabiť či nezabiť väzňa je úplne zbytočná. Postupne začína seriál bojovať s klišé. Plus sú obrázky kde porovnávajú toy story a walking dead. Jeden by neveril koľko toho majú spoločné :D ()

CyWilly

Tenhle seriál je fakticky těžký hodnotit. První série funguje jako výbornej úvod, druhá je fakt velenudná až na pár světlých momentů, ale dal jsem jí, protože jsem jí bral jako přípravu na masakr. Naštěstí si ten svůj milostnej trojúhelník už vyřešili a teď je čas na mozkovanou. Trojka začíná výborně a výborně i pokračuje. Jenom v prvním díle je víc akce a mrtvých Chodců než v celé druhé sérii. Bandička přeživších je vesměs sympatická a rád se na ně dívám, až na několik výjimek. Hlavně ta Lori je fakt napřesdržku od první do poslední minuty svého účinkování...SPOILER...a když jí konečně sejmuli, slavil jsem jak malej...SPOILER. Nakonec jsem dal 4, ale podmínečně, za druhou to je maximálně za dvě, tak snad se to nějak vyprůměruje. Tak vyteklej jako z Game of Thrones z toho nejsem, ale rozhodně patří mezi moje oblíbený. Teď jenom aby udržel kvalitu, už jsem zaznamenal i hlasy, že trojka končí dost divně, tak doufám, že nebudu zklamanej. OPRAVA 5.8.13. - Tak bohužel. Musím prostě hodnocení o jednu srazit. prvních pár dílů třetí serie super, pak to začne brutálně upadat a několikrát jsem se dokonce přistihl, že se nudím stejně jako u těch debilních milostnejch problémů v sérii č. 2. Nemá to švih, nemá to napětí, některé postavy už mi fakt lezou krkem...asi si radší dám potřetí Hru o trůny...a to jsem prosím pěkně zombiefil... ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021