Legenda o Tarzanovi

• Česko Legenda o Tarzanovi (viac)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú. (Continental film)

ER

Škoda těch kýčovitých (to by ještě nevadilo), ale hlavně trapně vyznívajících scén (skok ze skály do pralesa, souboj s "bratrem" aj.). Právě snaha o velkolepé scény nakonec film sráží dolů k průměrrnosti a divák se jen ptá...a kde je ta legenda? ()

Henry Morgan

Nojo, prostě jsem od toho čekal něco jiného. Bylo to milé, dětské, prvoplánové a vlastně zcela zbytečné. Asi jako většina věcí, které teď vznikají a dějí se všude kolem. Tak jestli to vlastně kritizovat, co? Ale když už se do něčeho pustím, tak ať to stojí za to. Naťukli tam spoustu ožehavých společenských témat, která trápí vzdělaný, nelhostejný svět, ale nedotáhli to. Chytrému napověz, hloupého trkni. Tak podle toho jak to natočili, nejspíš čekali buď zástupy dětí nebo choromyslných, čekal bych tedy, že by tam mělo být dost explicitně tvarovaných scén. ()

vikino1

Tak tohle je jen o trošku lepší jak Abraham Lincoln - Lovec upírů a Pícha a předsudek a zombie... Ztráta času. Nechápu jak se k takové roli mohl upsat S.L.J. ()

danny_21

Tohle zpracování legendárního poloopa dost zavání brakem a jeden by to podle obsazení teda vůbec neodhadoval. Idiotské chování postav, nevýrazný děj, průměrné triky a to nemůže spasit ani dobrá výprava s Waltzem - 40 % ()

Petulka88

Pan Opice a paní Opicová jedou do Afriky, kde jsou opice. V pralese je ale napadnou opice a pan Opice navíc zjistí, že ho chtějí zabít opice. Opice a opice se musejí spojit, aby mohli porazit opice. Opice a opice si dají do držky. A na konci jsou krokodýli. ()

Ceberus

Waltz mě oslnil v Hanebných panchartech a musím bohužel uznat, že v Tarzanovi hraje záporáka úplně stejně - klidný usměvavý slizký had. Djimon Hounsou opět prokázal, proč patří mezi mé oblíbené vedlejší herce. Jak jsem namlsaný ze všech těch mnohamilionových blockbusterů, tak zdejší vizuální stránka překvapivě není úplně stoprocentní (nejvíce patrné u scény s vlakem). Ale na závěr bych za sebe pochválil scénář, který naštěstí celou Tarzanovu origin story rozmělnil do hlavního děje, takže se nestalo, že bych první půl hodinu koukal na hodinky, kdy se teda začne dít něco, co nedokážu předvídat. ()

Acrobat odpad!

V gýčovom a miestami až odpudivom vizuály sa odohráva rozprávka neurčená pre dospelých, bez výživných hodnôt, kde plochosť postáv neumožňuje precítiť absolútne nič. David Yates nepochopil, že opustil vody ničomného Harryho a tam, kde deti možno jasali, tak pozorný divák odchovaný na Lambertovi bude ohŕňať nos. Odporné je snímanie bitiek a akčných scén, neskutočne drzé efekty sú animačné. Film nemôže ničím prekvapiť a presladený záver je pád do hnilobných vôd. Yates urobil zbytočné dielo bez štipky adrenalínu, temnoty, drsnosti a polopatistické rozprávanie deja postavami je absenciou snáh o hlbší presah. Nuda v džungli aká sa dostaví je zákonitá a flashbacky nepotrebné. Extrémne odfláknutý film. (videné 06.10.2018, Markíza) ()

Klajondr

Aneb jak krásně ponížit jinak skvělé herce v plné parádě. Tím slovem "skvělý" ovšem vůbec neoznačuji hlavního hrdinu, který se ve filmu nachází spíš pro svou tělesnou formu, než kvůli svému mozku. No a k tomu přidejme ještě otřesné vizuální efekty a tadá, máme tu velice otřesný snímek o... ehm "Tarzanovi". Tohle se nějak nepovedlo. ()

ZnalecH

Film jsem si pouštěl jako kulisu a konec filmu tak gradoval, že jsem odložil "hlavní" činnost a jenom koukal. Koukal a vychutnával si každý detail akčního konce. Líbilo se mi, že to bylo relativně realistické (schytal pár kulek, prohrál souboj, atd.) a opravdu mě film zaujal. Myslím si, že aktuálních 56% je podhodnocených a film by si zasloužil minimálně o 10% více. Opravdu v porovnání s tím, co dneska vychází velice nadstandardní film. ()

Maximilianus

Páčil sa mi prístup, akým chceli tvorcovia vyrozprávať príbeh, aj keď v tomto prípade ide skôr o to, čo bolo po živote Tarzana, ktorý poznáme. Negatíva sú,  že príbeh bol celkom jednoduchý, veľa toho až príliš nereálne, a v podstate urobili z Johna superhrdinu, ktorý keď si dá dole košeľu,  tak je takmer neporaziteľný a má titánové hrdlo. 6,2/10. ()

rublik05

K mému překvapení se nejednalo o příběh z Tarzanova života v pralese, tvůrci nás tentokrát zavedou do Anglie 19. století, můžeme tak vidět Tarzana jako šlechtice Johna Claytona, kterého si zahrál Alexander Skarsgård, a jeho milovanou Jane v podání Margot Robbie. Až po nějakém čase se opět přesuneme do džungle, Clayton se znovu stane Tarzanem a svůj gentlemanský projev vymění za liány a znovu se pouští do boje proti zlým kolonizátorům. Musím přiznat, že mnohem víc mě bavila ta uhlazenější anglická část, jelikož působí mnohem poutavěji a nekazí ji velké množství digitálních efektů, jak tomu je v té druhé části filmu. V té době se jistě jednalo o slušné efekty, nicméně z dnešního pohledu na mě nepůsobí nikterak přitažlivě, někdy jsou až šíleně umělé až vyloženě otravné. Naproti tomu musím pochválit příjemný casting, kdy zejména Samuel L. Jackson a Christoph Waltz jsou naprosto perfektní a celý film si de facto kradou pro sebe. Největším kamenem úrazu je tedy samotný příběh, ten má mnoho logických mezer, chybí mu větší poutavost a propracovanost. Akčních scén je dostatek, jejich kvalita je však poněkud diskutabilní. O žádnou katastrofu se sice nejedná, avšak na víc než čistý průměr to podle mě není. 5/10. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Zaujímavo spracovaný príbeh o Tarzanovi. Veľký plus filmu je zaujímavý obsadenie. A. Skásgard, M. Robbie, S. L. Jackson. Kamera je tiež fajn ale herci v podstate nemajú ani vo hrať. Charaktery postáv sú napísané slabo. Čo sa týka Tarzan tak som očakával viac hlavne s takýmto rozpočtom aký mali. Čiže 180 miliónov. Príbeh je dobrý ale ak to chceli ísť takto mali to hodiť na dĺžku aspoň 180, min a nie len slabých ,110 min. Proste úplne nevyužitý Tarzan aspoň za mňa. Škoda  . Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Nix

I přes herecký obsazení to byla nuda. Vizuálně v pohodě, ale ty akce. Takhle přesně se to nedělá, protože pomalu jsem si připadal, že buď to mám tak jen já nebo tam opravdu toho moc nebylo vidět jak to bylo blbě nasnímaný. Občas tyhle remaky nebo zmrtvýchvstání nechápu, jasně nalákat co nejvíc lidí do kina, ale kdyby si dal aspoň někdo záležet. Ale tohle nemá smysl ani vidět znovu. ()

RAFT

Tak režisér se po Potterovi pustil do jiného druhu filmu.A musím říct ,že se mu to povedlo .Film mě vůbec nenudil právě naopak, skvěle sem se bavil.Hlavně dost dobrou a vtipnou roli měl Samuel L.Jackson ,ten tam teda válel.Na zdejší hodnocení tu prostě, kašlu ,soundtrack dost dobrý,viděno v kině .Za mě 80% ()

boo-boo

Teda niežeby bol Tarzan nejaký majsterštyk, ale to prirovnávanie k Lone Rangerovi je trochu prehnané. Rozhodne sa dobre pozerá, NIKDY nie je trápny a pokiaľ človek na tú (zjavne zámernú) brakovosť pristúpi, dokonca si ho aj užije. Guilty pleasure ako vyšité. Kto má slabosť pre Afriku, 70% dá určite. ()

MAAUZ

Nový Tarzan byl takovým motivačním videem pro fitnesáky. Hah. Líbivá akcička s výletem do pouště i pralesa afrického Konga. Skoky na lanech a boje s gorilama byly trochu trapný. Tarzanův řev doprovázela příjemná hudba. Sam L. Jackson mě bavil svejma kecama a ksichtama. Christoph Waltz hrál klasicky pošuka. Margot aka Jane byla modrooká a nebojácná kundice, do který by se zamiloval snad každej. ()

megan017

Jedním slovem nuda. Příběh mi přijde monotonní a nezáživný. Jane neměla na práci nic jiného, než se za Tarzanem dramaticky otáčet. Margot je herečka toporná, nebyla dobrá ani ve Vlkovi, natož tady. Nehodila se na to roli a zahrála to sterotypně a to pokusy o to nějak tu postavu vyšvihnout byly! Snad se v Suicide Squad lépe předvedla. Samuel L. Jackson mě docela bavil, jeho sarkastické poznámky a reakce mě kolikrát rozesmály. Alexander Skarsgard je dobrý herec, ale kdyby se nemusel hýbat, mohla ho klidně zaskočit socha. No, ale dejme tomu, že Tarzan není postava, co se furt ksichtí. Přes polovinu filmu tam běhá bez trička, takže za to nějaký bodík prostě dám. Film tápe nad předvídatelným příběhem, každá další minuta mě překvapovala stále méně. Prakticky nulové napětí, hluchá místa. Tarzan je takový superhrdina, škoda, že žije v době, kdy ještě neexistují Avengers. Celkově je to nemastné, neslané. Akční scény nestojí ani za pozdrav, to byla prostě tragédie. Film mi vůbec nepřijde jako nějaká legenda o Tarzanovi, i když tu byla snaha zapojit co nejvíce z knižní série(střídání mezi civilizací a džunglí, různé kmeny), ale bohužel to do sebe nahustili tolik, že to tvoří nezajímavý celek, jen se tam plácá jedno přes druhé. Film má přímo tragické tempo. První polovina se vleče, druhá naopak rychle, určité zápletky se řeší rychlostí blesku a nevěnuje se jim pozornost. Vše je pro Tarzana až moc snadné. Další film, co nenadchne, ani neurazí. ()

Sinusiridum

CO TO JAKO BYLO?!! Tarzan, co si získá sympatií asi tak jako Mengele, celej film je protivnej jak p**a až na nechutnej happyend, kdy zahraje něžnýho romantýčka až za hrob...chvílema se jako nevědělo jestli Tarzan nebo Mauglí, to když mu všechna zviřátka z lesa přispěchala na pomoc. Bylo to prostě hnusný. Jediný, co mě zaujalo, když v pralese sundal triko, to jako jo, pocvičenej je všude, tak aspoň jedna hvězdička, že to bylo i pro ženy. ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (viac)

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (viac)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (viac)