Do džungle za dobrodružnou loveckou výpravou přilétá Tarzanův bratranec Edward. Jeho průvodce Rokov jej zavraždí a přiměje svého společníka, aby se po padělání dokladů za Edwarda vydával. Cílem expedice jsou teď diamantová naleziště, jejichž bohatství má naoko posloužit britským obranným zájmům, ve skutečnosti obohatit kapsu podvodníků. Tarzan přes svůj vnitřní nesouhlas, po naléhání Jane souhlasí, že bude domnělému Edwardovi dělat průvodce při cestě do země divošského kmene Wazubi, strážce pokladu. (dopitak)

LadyPupu

Blbost to je, o tom žádná. Obzvlášť opravdu směšné momenty typu Tarzan před filmovým plátnem mluví zvířecí řečí na nosorožce nebo chlapec provokuje a následně loví gumového krokodýla. Všechno uznávám. Ale... Ach ano, je tam Lex. Lítá tam polonahej po studiu... pardon... po džungli, v minisukni, hladce oholen, dobře naladěn a já jako zástupkyně dámského publika toto oceňuji. Zcela nekriticky. Vím, je to hrozné, ale je to silnější než já! :-) ()

liquido26

Po dlouhé době jsem se opět vrátil k Barkerovým Tarzanům. Tohle je předposlední film série. Tarzan tu má opět novou Jane (nutno podotknout, že mnohem lepší než její dvě předchůdkyně). Příběh o jeho podvodném bratranci je poměrně dobrý, respektive nijak nevybočuje z řady zábavných i když schématických dějových linií a určitě mě to bavilo víc než třeba předchozí Tarzan's Peril. ()

blondboss

Tejto pôvodnej tarzanej sérii súkam v podstate v kuse len priemerné hodnotenia, keďže tá kvalita je zhruba niekde tam a všetky diely sú na jedno kopyto, obzvlášť to platí pri filmoch, kde Tarzana predstavuje Lex Barker. V zásade nič nové sa tu už nevymyslelo a už sa varilo skutočne z vody. Hviezdička navyše za Dorothy Hart. Bola to skutočne nádherná žena. 50 % ()

fragre

U příběhů s Tarzanem je jeden zvyklý na hodně pokleslou romantiku rodokapsového typu, ale ani tu neradno míchat s roztomilostí a humorem (tedy aspoň myslím, že se tvůrci občas o humor pokoušeli). To aspoň literární předloha se tváří smrtelně vážně, takže aspoň v hranicích svého žánru nevypadá trapně. Tento film však trapný je. Polonahý Lex Barker byl nepochybně pro dámské publikum atraktivním zjevem, jakož i aktuální Jane v přiléhavém kostýmku zase magnetem pro publikum pánské, ale víc toho film nabídnout nemůže. Akce jsou nenápadité, divocí domorodci směšní, padouši přihlouplí a ještě se tam poráde potuluje takový "děsně sympatický" hošík, který tento údajně dobrodružný film mění v hloupoučký rodinný film. ()

MickeyStuma

Motiv studené války zasáhl i Tarzanovo dobrodružství, ale na druhou stranu, na padesátá léta se nejedná o žádný div, neb se to cpalo naprosto do každého žánru. Avšak tady byli tvůrci ještě opatrní, takže si jen pozorný divák všimne, že záporná postava je komunistický špión, a jak jinak, toužící po bohatství, tedy s úmyslem okrást místní domorodý kmen, a to bez ohledu na oběti. Takže ne. Jaderná bomba a hrozba radiace tu naštěstí nejsou. Jsou tu však jiné podivnosti, ale to lze na dobrodružný rodinný film přehlédnout. Jako třeba chvála Bible domorodcem. Obzvlášť v dnešní době bude nejšokující scéna používání dětí jako lákadlo na krokodýla během jejich lovu. Čert vem, že se jedná o domorodce. Dozvíme se také něco o minulosti a původu Tarzana, což prý bylo od prvního zpracování ještě v němé éře až do 80. let poprvé a také naposled. Ono to stejně vyznívá spíše jen jako drobný doplněk děje. Triková scéna je typická na svou dobu, takže opět zadní projekce a použití modelů. Na nízký rozpočet to však stačí. Příběh jako takový je ve své skromnosti jinak vcelku dobrý, přičemž onoho komunistu bude skutečně každý nenávidět. Co se týče Jane, štafetu tentokrát převzala Dorothy Hart. Tradice přeobsazení Jane na každý film je zachována. Od předchozích snímků se tento jinak ničím nevymaňuje a přináší jen další Tarzanovo dobrodružství do filmové série a nic víc. ()