PetraMishka

Film ukazuje narození Tarzana, jeho únos opicemi, dětství a dospělost, kdy se seznámí s Jane. Nejvíc se mi líbila část s dětstvím, kdy byl představitel Tarzana kouzelný a sálala z něj radost z hraní. Některé scény byly slabší a hlavní postava v dospělosti nevypadala, že skáče po stromech, ale nebylo to špatné, jen průměrné. ()

Trevor

Jednoznačne lepšie spracovanou je úvodná časť s detailami o vzbure na lodi, ktorá prinútila jeho rodičov usadiť sa na opustenom ostrove cez jeho uvedomenie si že nie je opicou až po prvé stretnutie s iným človekom. Z mladého Gordona Griffitha ide o nefalšovanú radosť z toho, že hrá vo filme a prirodzene lepšiu schopnosť dieťaťa pretvarovať sa a užívať si dej. K tomu prirátajme jedny z prvých záberov divočiny či monzúnu a tak bola prvá polovica ozaj veľmi dobre natočená. V druhej časti už dospelý Tarzan v podaní Elma Lincolna iba hrá, spolu s ním ostatní učinkujúci iba dopĺňajú bohužiaľ príliš nemotorne spracovanú časť o jeho prvej láske s rovnako unáhleným koncom. Filmy z filmového praveku zbožňujem, ale tentokrát som posledných 30 minút prosebne čakal na koniec... ()

Vyhy

Ono tomu není co vlastně vytknout, protože na tu dobu to mělo úspěch a muselo to diváky fascinovat. Z pohledu dnešního rozmazleného konzumního diváka to může být nuda. Já beru za fascinující to, že jsem udržel pozornost, když jsem vlastně přes hodinu poslouchal stejnou hudbu dokola. :) Je ale pravdou, že neznat Tarzanův příběh, tak se za začátku ztrácím, protože se zde hodně spoléhalo na to, že divák nějaké to povědomí o příběhu má. Každopádně, jsem rád, že jsem to mohl vidět a byl to zážitek! ()

zdeny99

Myslím si, že i na svoji dobu je tento němý film o Tarzanovi docela slabý. Na rozdíl od jiných snímků té doby mu chybí ta strašidelná, démonická vizualizace. I kvůli ději v džungli tu nenalezneme žádné temné bizarní expresionalistické kulisy, které nás tradičně jakoby chtěly odnést do dob ghotiky. Tohle je příběh z džungle, natočený podle obrovského bestselleru té doby, Tarzanovi z rodu opů. Film vznikl šest let po prvním vydání v roce 1912. Už tou dobou bylo jasné, že Burroughs napsal něco geniálního a ihned si značku Tarzan nechal patentovat. Byl to dobrý námět i pro film a filmový průmysl se jí ihned chytil. Ovšem tahle verze se opravdu nepovedla. Na začátku filmu je divákům tehdejších kin představena fauna džungle pomocí nejrůzněji sesbíraných záběrů na žirafy, geparda, hada, lva, gorily, krokodýly, slona, zebry, nosorožce.... A poté již následuje věrně přenesený děj na filmové plátno. Podle mě, kdo tu knihu nečetl, ani moc ten film nepochopí. V mezititulkách se neustále mluví o Kale, na Kertchaka se jaksi zapomíná, stejně tak lvici Sambor. Tarzan je malý kluk, poté rychle vyroste jako v knížce. Dospělého hraje Elmo Lincoln. Není to ještě takový prototyp Tarzana playboye, jakého známe z filmů o Tarzanovi od 30. let. Jeho družka Jane je také škaredá. Soustředit se na celý film, v němž se nemluví, je už tak dost těžké. Ovšem dívat se na tento film je až příliš úmorné. [24. hodnocení, 7. komentář, 58%] ()

majo25

Myslím, že aj na svoju dobu ide o nízkorozpočtovejšiu záležitosť, ktorá mala v prvom rade spopularizovať knihu napísanú iba 6 rokov predtým. Všetko je rýchlo vypovedané a skratkovité, dokonca aj humorné prvky. Hl. postava je typovo celkom dobre obsadená, čo sa už nedá povedať o ženskom náprotivku, ktorý je riadne ohyzdný. ()