Sourozenci Rita (Benita Hume) a Eric (William Henry) pátrají v africké divočině po své sestřenici Jane (Maureen O'Sullivan). Důvodem je přísná podmínka v dědickém řízení, kteá z nich má učinit boháče. Průvodcem je jim protřelý lovec – kapitán John Fry (John Buckler). Cesta vede přes území bojechtivých domorodců, kde život vyloženě visí na pověstném vlásku. Ale od toho je tu král džungle – Tarzan (Johnny Weissmuller). (tomtomtoma)

kaylin

"Civilizovaní" lidé se rozhodnou, že je načase přivézt Jane zpátky, a to třeba i proti její vůli. Nejprve cestou přemlouvání, následně i cestou násilnější, pokud nebude zbytí. Vede to k několika zajímavým scénám, povedeným trikovým sekvencím a pořád velmi dobrým konfrontacím se zvířaty, ať už s nimi nebo proti nim. ()

blondboss

Tarzan v ďalšom pokračovaní tejto ranej filmovej série, ktorá nestráca na svojom čare ani po prvých dvoch dieloch. Je to viac menej režírované podobným štýlom, triky stále skôr smiešne ako vážne myslené, ale to dobrodružné čaro tam jednoducho stále je. A Maureen O`Sullivan ako Jane bola naozaj sympatická voľba. Na tak skorú filmovú dobu to bola celkom vydarená séria, aj keď teraz už sa to dá radiť len medzi priemer. 55 % ()

liquido26

3,5 Třetí Tarzan z Weissmüllerem už není taková zábava jako předchozí dva díly, ale pořád se jedná o kvalitně natočený dobrodružný snímek. Také oproti svým předchůdcům působí díky zásahům cenzury uhlazeněji a slušněji - mrtvých domorodců minimum, zvíře snad nezemřelo žádné, Jane již není polonahá, ale má jednodílné šaty, jaké by si normální člověk v rozpálené džungli asi na sebe nevzal a už ani tak s Tarzanem nelaškuje. ()

xaver

Tarzana s Johnny Weissmullerem jsem viděl ve filmotéce někdy v roce 1975. Na dobu, kdy byl natočen, je to zdařilý snímek a JW jako olympijský vítěz v plavání si samozřejmě nemohl odpustit scénu, kdy plave rychleji, než Jane stačí kolem něho po břehu jezera běžet. Tyto černobílé snímky z meziválečného období jsou možná pro mnohé k pousmání, nicméně mají něco do sebe a vřele doporučuji ke shlédnutí všem, kteří mají vkus zkažený béčkovými nebo céčkovými krváky moderní doby. ()

majo25

Tretí film o Tarzanovi - bielom opičom mužovi. Zaujímavý dobrodružný ráz sa tu znova bije s komicky vyzerajúcimi scénami - zrýchlené scény, dokumentárne zábery na pozadí, scény na liane, malé krvilačné leguány, gumoví krokodýli a pod, ktoré sa musia prekusnúť. Príbeh je typicky klasický bez nejakého zapamätaniahodného obsahu. Pobaví humorne ladená postava krpatého belocha a oko poteší krásna O'Sullivan. ()