Americký rodinný dobrodružný seriál inšpirovaný dielom spisovateľa Edgara Rice Burroughsa s ľahko komediálnym nádychom opisuje ďalšie dobrodružstvá divokého Tarzana, ktorý sa stratil v africkej džungli ako dieťa, keď jeho rodičia spolu s celou výpravou prišli o život. Vychovávali ho zvieratá a predovšetkým opice, z ktorých najvernejšou mu je roztopašná Cheetah. Tarzan (WOLF LARSON) nemá žiadne spoločenské vzdelanie a hovorí lámanou angličtinou. Je však statočným ochrancom prírody, zvierat, životného prostredia a čestných ľudí, ktorých nečakane stretáva v džungli. Jeho život nečakane ovplyvní priateľstvo s členmi vedeckej expedície. Najviac si obľúbi Jane Porterovú (LYDIE DERNIEROVÁ), francúzsku vedkyňu, ktorá pracuje na záchrane ohrozených druhov zvierat. Jej spolupracovníkom a Tarzanovým verným kamarátom sa stane Roger Taft Jr. (SEAN ROBERGE), syn bohatého podnikateľa z New Yorku, ktorý v africkej džungli vybudoval výskumnú stanicu. Simon Govier (MALICK BOWENS) je zase priateľský domorodý Afričan, ktorý vyštudoval v Anglicku. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Ak americký spisovateľ Edgar Rice Burroughs tuší ako v roku 1991 skurvili jeho Tarzana, tak sa musí obracať v hrobe. Sedemdesiat päť dielny televízny seriál, ktorý sa podaril natočiť francúzsko - kanadsko - mexickej koprodukcii je niečo hrozné. Póza v akej predstavili túto klasickú, legendárnu literárnu postavu je tak hlúpa, že až je to smiešne. Nemecký herec Wolf Larson v titulnej úlohe je neskutočne trapný. No nie len on, ale i všetko ostané je úbohé a stupidné. * ()

akisha

Když jsem zhlédla intro na YouTube, bylo to jako návrat do dětství, kdy jsem ještě neviděla, že Tarzan vypadá jako pornoherec, každá záporná postava je přeprsklá karikatura, zvířata jsou jak vypuštěná z dětské zoo a ta opice je k smrti odporná (nesnáším opice všeho druhu, nenávidím rádoby chytré a roztomilé opice a zatmívá se mi před očima z opic v oblečcích - aspoň že ten neměla). Guilty pleasure mého dětství, spolu s Knight Riderem a Ztraceným světem. ()

kingik odpad!

To tenkrát běželo někde v televizi, a byl jsem ještě v pubertálním věku, tak jsem to tak nevnímal, ale už tenkrát mě to nijak zvlášt nebavilo. S odstupem času to byl seriál pro ostudu, hrozná amatérská režie, velmi banální příběhy a Wolf Larson měl super vlasy. Ale nenašel jsem na tomhle seriálu nic, co by mě upoutalo. ()

zdepapepa

Já jsem ten seriál měl rád, nemohu si pomoct, ale vždyck mi učarovaly exotické exteriéry. Do toho přidejte relaxační, nijak extra napínavé děje jednotlivých dílůd a máte dobrý seriál na zabití 30ti minut. A přiznám se bez mučení - na Jane se mi dívalo dobře. Dámské (dívenkovské) osazenstvo se zase mohlo kochat (och, och, och) Wolfem Larsonem a všichni byli spokojení. Nejvíce ale asi novácké píplmetry. A kapsy tvůrců. ()

Verja

Filmový průmysl se samozřejmě od té doby posunul dál, už se netočí tolik "svalnaté" filmy a seriály s jednoduchým dějem jako tomu bylo v 80-90tkách. Pár let po revoluci se sem valila záplava amerických seriálů a víceméně právě téhle "kvality". Dívalo se na to ale hodně lidí a je zajímavé, že vydrželi i víc jak jeden díl. Dávám dvě hvězdy spíš vzpomínkově, taky jsem si tím prošla. A nijak mi nevadil.. brala jsem to tak nějak s nadhledem, odpočinkově a s humorem. ()

• Kvůli přípravě na roli Tarzana cvičil Wolf Larson denně dvě hodiny, po dobu několika měsíců. (Pumiiix)
  • Byť plakát hovoří jinak, slon, který byl jedním s Tarzanových přátel, je ve skutečnosti slon indický, což samozřejmě není možné, protože Tarzanův příběh je z Afriky. (Prochy38)